» »

Bencin - kakšna je razlika?

Bencin - kakšna je razlika?

Maxtor ::

Včeraj sem šel na Istrabenz in ko sem že natankal, sem videl, da sem natankal Euro PLUS 95 in ne Euro Super 95 tako kot običajno. Goriva Euro Super 95 pa sploh ni več za dobit na Istrabenzu. Torej zanima pa me razlika med tema dvema vrstama goriva. Prodajalec je rekel, da je za avto (skoraj) vseeno, vendar pa obstaja razlika, kakšna pa je le-ta pa mi ni znal odgovorit.

Torej na plan s komentarji.

IceIceBaby ::

Ne poznam teh oznak na pamet. Ampak če je neosvinčen 95 oktanski bencin pol naj nebi blo razlike.
Drugač pa pravjo da ma istrabenz nekoliko boljši bencin kot petrol. Tisti na petrolu ima baje nižje oktansko število kot piše. Tko da 98 ni čist 98 ampak manj.

Kolk to drži nevem. Vem da če tankam C5 HPI ki je ful občutljiv na oktane (98 obvezno) na petrolu ali na istrabenzu ne občutim razlike.

Btw...če maš serijski avto brez predelav pol tankaj tisto kar piše v manualu od avtomobila. Vse ostalo je potrata denarja (če tankaš dražji bencin) oziroma škodljivo za motor če tankaš 95 predpisan je pa 98.

BigWhale ::

Euro Super 95 je 95 oktanski .
Super Plus 98 pa 98 oktanski.

Vsaj tako je na petrolu. Ce je stevilka pri obeh gorivih 95, potem sta more or less ista. Drugo ime je lahko le marketinska fora. ;>

Maxtor ::

BigWhale: meni se tudi zdi da je tako, kot si napisal, torej marketinška fora, drugače pa ni razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin na Hoferjevih črpalkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5017505 (12821) nsa_ag3nt
»

100 oktanski bencin (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
619381 (8134) Blinder
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358987 (37296) Matev
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946818 (39791) edge540
»

Slab bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6711046 (9211) TribesMan

Več podobnih tem