» »

Whisky

Whisky

««
22 / 22
»
»»

Alfa Dog ::

Tudi Italija ima nižje trošarine na alkohol.
"referenčni" Jameson 0,7l je pri nas 22€ (Spar, Mercator), v Italiji pa 17,90€ (Conad, Famila).
To so redne cene, brez popustov.

Okapi ::

Viskirum ima Jameson 1l po 25 evrov, kar pride 17,5 za 0,7. Moraš pa naročiti mali več, da pride brez poštnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Alfa Dog ::

Ja v redu, ampak to ni primerjava 1:1.
V Italiji 1l ni tako pogost v trgovinah, se ga pa dobi za cca 22-23€.

kamiKaZaA ::

Spar Avstrija ima od danes pa do 31.1.2024 spet 4 kupone (Joker) -25% popusta (tudi na žgane pijače) na aplikaciji, katere lahko uporabiš vse 4 pri enem nakupu.

Whisky:
https://www.interspar.at/suche?q=whiskey

Rum:
https://www.interspar.at/suche?q=rum

Samo za primerjavo:

Spar Slovenija Plantation 20th Anniversary XO 0,7L = 80 EUR
https://www.spar.si/online/rum-plantati...

Spar Avstrija Plantation 20th Anniversary XO 0,7L = 51,90EUR -25% Joker = 39 EUR
https://www.interspar.at/shop/lebensmit...

Ta rum mi je osebno boljši od Zacapa Solero 23. Je pa Zacapa tudi zelo dobra.

Spar Slovenija Zacapa Solero 23 = 80 EUR
https://www.spar.si/online/rum-zacapa-c...


Spar Avstrija Zacapa Solero 23: 60 EUR -25% = 45 EUR
https://www.interspar.at/shop/weinwelt/...

Spar Avstrija Glenmorangie Signet: 222 EUR -25% = 166 EUR
https://www.interspar.at/shop/weinwelt/...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Prilagam še račun (Spar Avstrija) na katerem je razvidno, da lahko kupiš pri enem nakupu 4 žgane pijače in uveljavljaš na vsako -25% popusta. In res zanimivo, da v Avstriji v Sparu lahko kupiš 4 artikle na enkrat z -25%; tudi alkohol, medtem ko pri Spar Slovenija samo 1 artikel za -25% katerega pa ne moreš koristiti za žgane pijače.

In še eno posebnost imajo pri Spar Avstrija. Aplikacijo samo naložiš, nobenih osebnih podatkov ni potrebno dajati ali karkoli drugega pri sami registraciji aplikacije. 1-2-3 in že imaš aktivirano...

jest10 ::

Meni je trenutno zelo všečtale zadeva
Moram počakati na novo akcijo, da probam še ostale od te firme.

kamiKaZaA ::

Spar Avstrija ima od danes pa do 7.2.2024 spet 4 kupone (Joker) -25% popusta (tudi na žgane pijače) na aplikaciji, katere lahko uporabiš vse 4 pri enem nakupu.

Tako, od zdaj naprej pa več ne bom smetil s temi kuponi v tej temi. :)
Kdor si je instaliral to aplikacijo lahko potem sam preveri.

PacificBlue ::

Slučajno kdo ve kje bi dobil tegale:

https://www.ianmacleod.com/isleofskye

nekikr ::

Preskoči. Jaz sem ga dobil enkrat in ni šel, pa smo probali potem s colo, pa tudi ni šlo. Stvar okusa sicer, to je res, ampak meni res ni bil ok.

PacificBlue ::

Aja, zanimivo. Hvala za feedback.

Tilen ::

Dimljen viski ni za vsakogar. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Steinkauz ::

Ja dimljen viski je všeč ljudem, k bi vodo k so klobaso kuhal not, pol spil.
Meni ogabno

nekikr ::

Odvisno je tudi s čim je dimljeno. Nek nevtralen les je še ok, ampak šota, alge, mah...to mi pa res ne potegne, pa tako je prevladujoče, da niti s colo ne moreš potem zmešati pa na silo porabiti zadeve. Acquired taste se temu reče, ampak velikokrat je to samo zanič zadeva, ki jo na silo probavaš in piješ/ješ, ker je kao kul, čeprav večina zares ne uživa v tem. Kot fermentirane ribe...vsak bi raje vzel KFC :)

gruntfürmich ::

vsakemu svoje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Meni pa včasih čist pasejo Islay viskiji. Pa nisem fen klobasne vode niti klobas na splošno.

Jusk ::

kamiKaZaA je izjavil:

Spar Avstrija ima od danes pa do 7.2.2024 spet 4 kupone (Joker) -25% popusta (tudi na žgane pijače) na aplikaciji, katere lahko uporabiš vse 4 pri enem nakupu.


Hvala za info,sem naložil app,bo prišlo prav:) do Avstrije nimam daleč(Jesenice) lp

kamiKaZaA ::

Ni za kaj ;)

Okapi ::

Od časa do časa preverim, kako se moj 24-letni Port Ellen "stara". In vidim, da je že okoli 4000 evrov.
Vprašanje je samo, kdaj ga bom prodal. Ker eno steklenico tega sem že popil, in ni nič zelo posebnega (razen da je sedaj drag - kupil sem ga po 200 evrov, v podhodu Maxija, pred kar nekaj leti);)
https://www.thewhiskyexchange.com/p/225...

kamiKaZaA ::

Jusk je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Spar Avstrija ima od danes pa do 7.2.2024 spet 4 kupone (Joker) -25% popusta (tudi na žgane pijače) na aplikaciji, katere lahko uporabiš vse 4 pri enem nakupu.


Hvala za info,sem naložil app,bo prišlo prav:) do Avstrije nimam daleč(Jesenice) lp

Morda ti bo še to koristilo. Vse trgovine nimajo iste whisky-je. In določene trgovine imajo 3D sprehod po njej, da lahko preveriš kaj ponujajo.

Moj primer, ker vem da je v centru Graza, kjer je premium trgovina Kastner & Olher, kjer dobiš oblačila višjega cenovnega razreda tudi Spar trgovina v kletnih prostorih in da ne bi šel za brezveze sem preveril kakšne viskije ponujajo. Pogooglaš trgovino in preveriš, če ima "3D ogled trgovine". In Eurospar v Kastner & Ohler ima to opcijo:

SPAR lädt Sie ab jetzt auf einen digitalen 360 Grad Rundgang in den neuen Markt im Kastner & Öhler ein.
https://www.spar.at/regionales/steierma...

Tukaj pa je sedaj direktni link s katerim se sprehodiš do polic z viskiji:
https://my.panoroom.at/de/tour/eurospar...

Interspar v Lipnici ima dosti večjo izbiro, a nima vseh teh viskijev, kateri so recimo v Grazu. V oči mi je padel (v tej trgovini v Grazu) Genmorangie 18.

hunter01 ::

Sicer je tema o viskiju ampak sem v tvojem tour linku najprej preveril kakšno imajo ponudbo tekil in bil (seveda) zelo razočaran - navadna Olmeca in pa Sierra. Težko razumem, da tudi pri nas v vseh trgovinah navadna Olmeca, noben pa nima Olmeca Altos, ki je svetlobna leta pred navadno pa samo par eur dražja (vsaj v Italiji).

Nazaj na temo: okrog novega leta sem dobil v dar Sadler's Peaky Blinders Irish Whiskey - je to kaj "resnega", al samo "štanc" na temo znanega imena? Sicer res nisem poznavalec niti pretiran ljubitelj, ampak v cocktailu moram priznat, da je bilo kar okusno :)

kamiKaZaA ::

Nabavil si Macallan A Night on Earth 43% (cenejša različica, obstaja še 40%, kateri je dražji) in mi ni niti malo žal. Prav piten, okusen z dobrim zaključkom. Cena v Avstriji (Spar) s Joker popustom: 135€.



gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

Nabavil si Macallan A Night on Earth 43% (cenejša različica, obstaja še 40%, kateri je dražji) in mi ni niti malo žal. Prav piten, okusen z dobrim zaključkom. Cena v Avstriji (Spar) s Joker popustom: 135€.




8-) NICE!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

It wasn't overly expensive (GBP 75), but it's clear that more effort was put into creating a beautiful packaging than into an age statement or other significant features. This is a gift-targeted series and The Macallan is quite open about the positioning.

Povprečna stvar v lepi darilni škatli...najbrž je pa piten, ja.

Okapi ::

Macallan je na splošno znan kot verjetno najbolj precenjen viski sploh (v smislu, da je dražji od podobno dobrih drugih viskijev). Če ga kupiš s 25% popustom postane malo manj precenjen.;)

gruntfürmich ::

najbolj precenjeni so po mojem najbolj znani/prodajani in s tem najcenejši. ološ prve klase.

macallan in podobni so po mojem dobri, ampak precenjeni ker so del multinacionalk ala genmorangie ipd.

največ za denar pa po mojem dobiš od malih nam neznanih destilaren, ki pa jih v sloveniji ne boš videl na policah, ker bi tam tudi ostali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

najbolj precenjeni so po mojem najbolj znani/prodajani in s tem najcenejši. ološ prve klase.

Okus je stvar vsakega posameznika. In tudi od tega, a piješ čisto ali mešaš v koktelj.

Če ti okus ni všeč, pač ne piješ in je čisto vseeno, koliko stane.
Če ti je dovolj všeč, da ga piješ (ali mešaš v koktejl), pa najcenejši viski po definiciji ne more biti precenjen.

Macallan je (verjetno najbolj) precenjen, ker je kot znamka zelo dragih single maltov najbolj znan. V marsikaterem filmu recimo vidiš, ko hoče režiser pokazati, da pijejo res drag viski, 25-letnega Macallana (ki stane tem nekje okoli 3-4 jurje). Ne boš nikoli videl, da pijejo recimo Port Ellen za 4 jurje, ker nihče ne bo zapopadel, da je to drag viski. Ne bodo pokazali niti 25-letnega Lagavulina, ki tudi stane 2+ jurjev, ker vsi poznajo samo običajnega 16-letnega za nekaj več kot 100 evrov in ne bodo vedeli, da gre za zelo drag viski.

In potem pač nekdo, ki se na viskije ne spozna najbolj, a se odloči, da se bo izprsil in dal recimo 500 evrov za viski, kupi Macallana in ne kaj drugega. Pri Macallanu pa to seveda izkoriščajo, zakaj ne bi. Že itak vsi po vrsti izkoriščajo potrošniško naivnost in zmotno prepričanje, da je kakovost v neposredni povezavi s ceno.

Problem je, ker če ti je Macallan zelo všeč (in marsikomu je), morađ zaradi teh zgoraj omenjenih potrošnikov plačati pretirano ceno. Kar v resnici na splošno velja za vse single malte (ki so se v zadnjih 10 letih na splošno zelo podražili), ampak za Macallan pa še toliko bolj.

Macallan je šolski primer tako imenovane veblenove dobrine.

A Veblen good is a good for which demand increases as the price increases. Veblen goods are typically high-quality goods that are well made, exclusive, and a status symbol. Veblen goods are generally sought after by affluent consumers who place a premium on the utility of the good.

Veblen good @ Wikipedia

kamiKaZaA ::

Okapi je izjavil:

Ne bodo pokazali niti 25-letnega Lagavulina, ki tudi stane 2+ jurjev, ker vsi poznajo samo običajnega 16-letnega za nekaj več kot 100 evrov in ne bodo vedeli, da gre za zelo drag viski.

Lahko kaj več o viskiju Lagavulin 16. Okus? Pitnost? Sprašujem kot pitje čistega. Viski mi je greh mešati s coca-colo. Pijem viski in zraven občasno vodo.

Ravno včeraj sem se odločal med Lagavulin 16 in Oban 14, ter vzel slednjega. Nisem pa ga še probal (Oban 14). Jutri ga bom. Danes testiram Yamazaki Distiller's Reserve. Dobil ga v Avstriji za 79€ (na -25% popust).
https://www.viskirum.si/artikel/1257/su...

kamiKaZaA ::

Toliko samo, da ne bo kdo mislil, da trolam. Tam ko piše Obaln (njihov tiskarski škrat) je dejansko viski Oban (14).

kamiKaZaA ::

No, da še pristavim svoj lonček, kar se tega Macallana tiče. Impresioniral me je, isto kot že nekateri drugi viskiji in takšne viskije imam namen ponovno kupiti. Nazadnje sem bil impresioniran nad Glenmorangie 18 in imam ga namen tudi kupit, če ga dobim kje z -25% popustom.
https://www.spar.si/online/whiskey-18-y...

Vem, da še vedno preplačam viski kljub -25%, ampak je vseeno lažje odšteti kot pa po redni ceni.

Nisem pa noben expert za viskije in se ne spoznam, kaj je kvaliteta in kaj se more gledati? Enostavno mi je dober tisti, katerega okus mi paše. Viski pijem obvezno brez leda na sobni temperaturi, čistega in po požirkih. Ne eksam ga. Torej naredim šluk, ko je viski v ustih obvezno diham skozi nos in ne odpiram ust, ter uživam v aromah. Popijem ga tudi v dveh ali treh požirkih in potem še par sekund ne odprem ust, ampak diham skozi nos in uživam v pridobljenih aromah. Na ta način se potem res okusijo vse arome (sestavine) viskija, pa še nič te ne zapeče po grlu, če med samim pitjem viskija ne vdihneš zraka skozi usta. Ključno je že, da ko narediš šluk, da ne vdihneš zraven zraka skozi usta. Dihaš torej samo skozi nos. In tu potem pridejo na plano vse te vanilije ali hruške ali kokos ali... kar da viskiju božanski okus.

Prav tako nikoli ne spijem 1 dcl viskija na enkrat. Natočim si nekje 0,3 dcl ali 0,4 dcl in uživam v pitju tega nekje 10-15 minut (z kar nekaj požirki preden spraznim količino v kozarcu) zmes pa tudi naredim kakšen požirek iz kozarca z vodo. Včasih ponovim vajo, včasih pa ostane pri enem kozarcu viskija in je to to. Nikoli se ga pa ne nalivam z njim (nalijem se s pivom ali špricerji), v viskiju enostavno uživam v počasnem pitju in vseh teh vonjavah, aromah in okusu.

Viskiji kateri so me do sedaj impresionirali in si jih še bom kupoval:

Glenlivet (tisti osnovni) za 36 EUR (kupim ga obvezno na -25%, drugače ne). Odličen sadni okus in ko ga spiješ (ne eksaš) še čutiš nekaj časa te sadne arome:
https://www.mercatoronline.si/sl/skotsk...

Glenfiddich 12 - nori okus po hruški. Vrhunska aroma. Cena: 42 EUR
https://www.mercatoronline.si/sl/skotsk...

Kavalan classic - cena: 71 EUR. Nisem mogel verjeti, da znajo narediti Tajvanci tako dober viski z aromami tropskih sadežev. Vrhunski.
https://www.spar.si/online/whisky-kaval...

Tako kot imajo vsake oči svojega malerja ima vsak viski svoj okus kateri nekaterim paše spet drugim pa ne in jim bolj paše kakšen drugi viski, kateri pa po okusu ne paše tisti prvi osebi.

Evo mojih 5 minut na temo viskijev. :D

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Potestiran tudi Yamazaki Distiller's Reserve. Še en zelo dober viski. Aroma in okus. Ni mi niti malo žal za nakup, kjub malo bolj višji ceni kot po navadi kupujem viskije.

Vedno pa si pred nakupom preberem vsaj nek opis na samem mestu v trgovini. Opis na podlagi katerega sem se odločil, da ga vzamem na pokušino:

Japonski single malt viski je poln not rdečih sadežev, saj je viski staran v Bordeaux vinskih sodih in sherrijevih sodih. V ozadju subtilne hrastove note. Na nosu jagode, suho sadje in cvetje. V ustih zaznati suho jagodičevje, nežen hrast, bela breskev in malo začimb. V zaključku občutiti vanilijo in cimet kot pika na i. Odličen japonski viski!

Colour: golden yellow.

Nose: Expressive, intense, vanilla, honey, fruity, hints of wood, cinnamon and nutmeg.

Taste: Soft, velvety, vanilla, honey, coconut, light sweetness, hints of wood and spices.

Finish: Long lasting, fruity sweetness.

Okapi ::

Od ne preveč dragih je meni zelo všeč Balvenie DoubleWood (staran v dveh različnih sodih). Na žalost ga v Maksiju nimajo.
https://www.viskirum.si/artikel/325/bal...



Podoben, malce dražji, je Balvenie Triple Cask (staran v treh sodih).



Oba sodita v skupino viskijev, ki bolj spominjajo na konjak kot na prekajene šotaste viskije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kamiKaZaA ::

Hvala Okapi, pribeleženo. To pogrešam, da poda vsak mnenje, kateri je njemu dober viski.

Kar se konjaka tiče jih nisem dosti probal, me je pa že osnovni Hennessy V.S. navdušil, katerega sicer nisem kupil v trgovini ampak bil postrežen v gostilni (na pravilen način). Res dober.

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

Hvala Okapi, pribeleženo. To pogrešam, da poda vsak mnenje, kateri je njemu dober viski.

Kar se konjaka tiče jih nisem dosti probal, me je pa že osnovni Hennessy V.S. navdušil, katerega sicer nisem kupil v trgovini ampak bil postrežen v gostilni (na pravilen način). Res dober.

na pravilen filmski ali dejansko pravilen?:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Si vprašal za lagavulina 16. Ga imam, ampak ga redko pijem. Mors bit v moodu za šoto.

gruntfürmich ::

kamiKaZaA je izjavil:

To pogrešam, da poda vsak mnenje, kateri je njemu dober viski.

to smo že, ampak tema je dolga.

kamiKaZaA je izjavil:

Kar se konjaka tiče jih nisem dosti probal, me je pa že osnovni Hennessy V.S. navdušil.
za konjake imamo drugo temo, ampak če že omenjaš; za doma si ne kupuj drugega kot XO (XXO je znova nova pogruntavščina največjih, da jebejo male), ker niso tako dragi da si ga ne bi mogel kupiti. imam martella in curvosierja, pa je slednji bolj poln, martell pa bolj sadni oz 'pravilno' je da je sredinski (so še bolj sadni). in osebno mi je bolj poln bolj ušeč.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

perci je izjavil:

Si vprašal za lagavulina 16. Ga imam, ampak ga redko pijem. Mors bit v moodu za šoto.

Hvala za povzetek. Bom najprej videl kakšen okus mi bo Oban 14, katerega imam namen zvečer potestirati, kateri se mi je zdel manjši hardcore kot pa tale Lagavulin 16. Nisem pa upal oba kupiti, ker če mi bo že slab oz. mi ne bo tako piten, da imam potem samo en takšen viski. :)

Namreč sem ljubitelj bolj preprostih, sadnih in pitnih viskijev, ter še ne vem kako mi bo pasal kakšen takšen močnejšega okusa in dimljen.

@gruntfürmich - hvala za nasvet glede konjakov in kakšnega okusa so. Trenutno še nisem pripravljen kupiti V.S.O.P kaj šele XO oz. Mertell XO ali Courvoisier XO. Bom pa verjetno enkrat. Trenutno kupujem viskije, rume, gine in grenčice. 1 vodka je sicer na zalogi zaprta že več kot 5 let, pa se jo ne taknem, obiski pa tudi ne, ko vidijo vse ostale flaše na zalogi.

donvito ::

kamiKaZaA je izjavil:

Toliko samo, da ne bo kdo mislil, da trolam. Tam ko piše Obaln (njihov tiskarski škrat) je dejansko viski Oban (14).



A to ti vse sam potamaniš, nekam veliko je tega? :D

kamiKaZaA ::

Večino :). Nekaj pa ostane tudi ostalim. To zdaj more zdržati do jeseni, če ne do zime, ker imam imam tudi ostalo "staro" zalogo. Ne pijem vsak dan, ampak občasno. Čez zimo malo več, predvsem, če me malo zapraska v grlu ga obvezno razkužim, da pobijem bacile v njem in se ne razvije pretiran kašelj (da samo malo kreham). :D

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

+1 Hvala. Ne, nisem zasledil.

kamiKaZaA ::

Testiran še Oban 14. Presenetljivo dober z dokaj močnim zaključkom, katerega žmah še kar nekaj časa ostane. Je torej drugačen od tistih najbolj pitnih, predvsem zaključek, a kljub drugačnosti mi sede in paše tudi taka zvrst viskija. Ni mi sicer tako piten kot Macallan A night on earth, je pa vseeno zelo dober za piti. Lagavulin 16 je od slej tudi na spisku za nakup (ne nujno, da letos, enkrat pa).

Trenuntno mi je še vedno po okusu najboljši Glenmorangie 18, je pa res, da še nisem pil viskijev za 200+ eurov in hkrati le par viskijev s ceno več kot 100€. Tako, da rezerve še je ogromno preden dokončno določim, kateri viski mi je osebno najboljši.

Tilen ::

Okapi je izjavil:

Od ne preveč dragih je meni zelo všeč Balvenie DoubleWood (staran v dveh različnih sodih). Na žalost ga v Maksiju nimajo.
https://www.viskirum.si/artikel/325/bal...



Podoben, malce dražji, je Balvenie Triple Cask (staran v treh sodih).



Oba sodita v skupino viskijev, ki bolj spominjajo na konjak kot na prekajene šotaste viskije.


Občasno imajo v Mercatorju Balvenie 14, Carribean Cask.

Meni je bil zelo všeč. 2021 sem ga kupil za 52EUR s kuponom za -25%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DeusB ::

Kateri SPAR v Grazu ima največjo izbiro viskijev? Ta pri Kastnerju nima neke velike izbire, kolikor vidim preko 3D toura.

kamiKaZaA ::

DeusB je izjavil:

Kateri SPAR v Grazu ima največjo izbiro viskijev? Ta pri Kastnerju nima neke velike izbire, kolikor vidim preko 3D toura.

Ta pri Kastnerju ima res slabo izbiro (sem bil v tem času). Boljšo izbiro ima Interspar West Center Graz (v drugih pa nisem bil oz. nisem iskal):
https://www.interspar.at/standorte/inte...

Največjo izbiro izmed teh treh pa ima Interspar Leibnitz:
https://www.interspar.at/standorte/inte...

Če greš po avtocesti iz smeri Maribora, greš dol pri Lipnici in se vračaš proti Sloveniji (cca. slaba 2 kilometra narediš) in ga boš videl na desni strani.

Je pa 1 ali 2 rondoja pred tem Eurospar, kateri pa ima tudi slabo izbiro:
https://www.spar.at/standorte/eurospar-...

Drugače pa so spet od danes pa do sobote 24.2.2024 4-kuponi za -25% na aplikaciji. :)

jest10 ::

Spet mal dodatka k zalogi. 24-tko že poznam(je super), 2 pa za probat

««
22 / 22
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418821 (1104) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169326 (6803) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831538 (3572) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277764 (6957) Kenpachi

Več podobnih tem