» »

Whisky

Whisky

««
20 / 22
»»

PacificBlue ::



P.s it's a joke;)

https://www.nikka.com/eng/

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Tudi sam imam Nikka Whisky. Ne bom rekel, da je slab. Je dober. Ni pa mi nekaj posebnega. Pa ko spraznim to flašo, katere še imam dobro polovico, si nove ne kupim. So mi drugi cenejši whiskyji boljši.

Še današnja slika:

PacificBlue ::

The Famous Grouse je tud en tak zelo poceni pa soliden. Imajo v Sparu cca 20eur.

driver_x ::

gruntfürmich je izjavil:

najdražjega kar sem jih kupil celo steklenico je bil glenmorangie signet, in je zelo dober.


Se strinjam, ta je res dober. Poleg tega so mi všeč še:
- Lagavulin Single Malt Whisky 16 Years
- Isle of Jura 21 Years Old
- razni Highland parki >18 let
- Dalmore King Alexander III

gruntfürmich ::

Ok, še nekaj je treba nujno povedati okoli kozarcev.

Za konjak so sedaj takšni kot za predikate in zares sladka vina. Te si bom sedaj nabavil pri koželju. Niso dragi.
Na neke čašaste z nizkim pecljem, ter gretje z roko ali celo pripomočki pozabite. Stvar preteklosti in afnanja. Če vam kdo to kaže je bebo in za luno.

Kozarci za whiski pa so prav tako malo čašasti, ter z nizkim in konično čokatim podstavkom. Škotski viski se pije z vodo.
Ravni kozarci in pitje z ledom so prav tako stvar preteklosti in afnanja. Ne nasedajte 'znalcem'.

Pa nazdravje!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

driver_x ::

Jaz žgane pijače pijem tako, kot so meni najboljše. Npr. G&T ohlajen in z ledom, viski iz posebnih kozarcev, brendije pa iz pogretih kozarcev.
Škotje sicer za svoje viskije pravijo, da naj jih pijemo, kakor želimo. Lahko tudi v mleku. Kaj si mislil s tem, da se škotski viskiji pijejo z vodo: tako kot malinovec ali da imaš zraven še kozarec vode?

Okapi ::

Malce vode daš zraven viskija. Kakšnih 10% recimo, da pride okus viskija bolj do izraza.

Če piješ "cask strenght" viski, se pravi nerazredčen, 55-60 odstoten, pa sploh moraš obvezno razredčit z vodo.

Pa voda naj bi bila mehka, ne trda, kot priteče iz ljubljanskih pip. Jaz hodim ponjo na izvir pod Rožnikom.;)

kixs ::

Celo znanost delate iz tega :lol:

Sem mislil, da se pije takole:

 x

x

</head> ::

Lani sem kupil 2 flaši cask strenght, ker se mi je zdelo fino, da imam viski tak, kot je prišel iz soda.
Kupil sem kavalana (56%) in še enega, katerega se niti ne spomnim :D

Po tem sem se sprijaznil, da raje vidim, da v fabriki zmešajo viski z vodo. Oni vedno zadanejo 40%, jaz pa doma kdaj namešam 43% in peče, ali pa 38% in je voden. Fino za afnat in vsak požirek malo bolj razredčit in spremljat, kako se okus sreminja. Ampak... kdo pa ima čas.

Tale viski mi je postal všeč vmes: https://www.viskirum.si/artikel/1223/te...

Kozarci morajo biti lepi in uporabni. Imam enega "tulipančka", pa ga uporablja le žena.

Okapi ::

Najboljši, ali vsaj najbolj priljubljeni in cenjeni so Glencairn.
Imajo jih recimo tule https://www.rrselection.com/kozarci-gle...



https://whiskyglass.com/

driver_x ::

Jaz svojih ne redkam z vodo, saj običajno ne kupujem tako močnih.

kamiKaZaA ::

Jaz tudi ne redčim, parkrat probal, pa mi je slabše izpadlo in od takrat ne redčim. Ima sploh smisel redčenje 40% viskija? Kakšne so prednosti? Boljše arome?

driver_x ::

Namen redčenja je v tem, da naj bi bolje prišle do izraza arome, ki jih sicer prikrije močna stopnja alkohola.

fikus_ ::

Žganarija s 40% alkohola je pitna, tak da ne vidim potrebe po redčenju, kar je pa okrog 50% in čez , je pa druga pesem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kamiKaZaA ::

fikus_ je izjavil:

Žganarija s 40% alkohola je pitna, tak da ne vidim potrebe po redčenju, kar je pa okrog 50% in čez , je pa druga pesem.

OK. Hvala za info. Bom pa danes naredil test. Prvo čisto malo Nikke lepo počasi z užitkom po malem popil, pol pa si natočil 5 cl Nikke in dodal 1 zvrhano čajno žličko hladne vode Radenske naturel iz stekleničke (da bo razmerje točno 10%), da vidim če bo kaj boljši kot je. :)

Trenutno mi ni nič posebnega ta Nikka.

brbr21 ::

Za redčenje cask strength si lahko pomagaš s slamico. Pomočiš v kozarec z vodo, s prstom zapreš vrh slamice in spustiš v viski. Se navadiš koliko slamice/slamic rabiš nakapat, da zadaneš sweetspot.

Kozarci pa Glencairn. Pika. Imam tudi nekaj drugačnih, pa mi na koncu najbolj sede klasični Glencairn, kot ga je navedel Okapi.

Okapi ::

Nekaj o "redčenju" viskijev.

https://www.scotchwhiskyexperience.co.u...

Water should be still spring water, ie. without the discernible characteristics of mineral water

Ljubljanska voda iz vododova ni dobra za v viski, je pretrda.

Sicer je pa to stvar okusa. Dodatek vode spremeni okus, ali na bolje ali ne je pa odvisno od vrste viskija in od tistega, ki ta viski pije. Nekateri viskiji se ti lahko zdijo boljši brez vode, nekateri so boljši s par kapljami vode, nekateri so boljši z malce več vode...
Adding water is often assumed to be the right thing to do, in order to 'open up' a whisky. This familiar advice suggests that adding water promotes a more comprehensive experience. Sounds great. But it's more accurate to say adding water promotes a different experience.

FrankSinatra ::

</head> je izjavil:

Lani sem kupil 2 flaši cask strenght, ker se mi je zdelo fino, da imam viski tak, kot je prišel iz soda.
Kupil sem kavalana (56%) in še enega, katerega se niti ne spomnim :D

Po tem sem se sprijaznil, da raje vidim, da v fabriki zmešajo viski z vodo. Oni vedno zadanejo 40%, jaz pa doma kdaj namešam 43% in peče, ali pa 38% in je voden. Fino za afnat in vsak požirek malo bolj razredčit in spremljat, kako se okus sreminja. Ampak... kdo pa ima čas.

Tale viski mi je postal všeč vmes: https://www.viskirum.si/artikel/1223/te...

Kozarci morajo biti lepi in uporabni. Imam enega "tulipančka", pa ga uporablja le žena.


Tega so imel na Whisky festivalu v LJ 2 tedna nazaj...so ga prav Irci predstavljal na štantu. Tudi na https://www.thewhiskyexchange.com/p/194... je solidno ocenjen. https://www.rrselection.com/teeling-sma... ga majo še ceneje. Sem včeraj, kar poklical tja za Diplomatico in pravijo da je ponavadi po 1-2 dneh že dostava...

Okapi ::

Kar se kozarcev tiče, imam pa poleg Glencairn še par dobrih kozarčkov s pokrovčkom, ki sem jih dobil zraven enega Dalmora.

FrankSinatra ::

Oziroma narobnega sem gledal...več jih majo https://www.rrselection.com/sl/iskanje?...

gruntfürmich ::

Naslednjo soboto imajo ljubitelji žganjekuhe "1. mednarodni festival" nad šentvidom pri stični. Predava tudi majda, in lahko daste svoje destilate na oceno.
Jst pridem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

gruntfürmich ::

vidim da ste navalili na viski signet. danes ga je moja boljša polovica želela nabaviti, pa ga v nobenem mercatorju ni več...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Festival končan, probal par žganic in eno tudi kupil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamiKaZaA ::

eLeclerc še ima samo danes -20% na vse pijače. Sicer dobiš dobropis na račun, katerega potem unovčiš od 3.5. do 13.5. Testno sem kupil flašo whiskyja za 60+ € in je pripisalo +20% te vrednosti na končni znesek računa.

nekikr ::

Brezveze, Mercator ima vsak petek in soboto -25% direkt popusta, ne nekih dobropisov.

kamiKaZaA ::

To drži. Ampak nima pa takšne izbire. Ta whisky katerega sem kupil, ga Mercator nima. In v eLeclerc sem do sedaj kupoval ob torkih, kjer so ti dali nad 30€ nakupa +10% dobropisa. Zdaj sem pa dobil +20%. Se pa strinjam, vsekakor boljše -25% takoj na izdelek kot pa dobropis.

Groot ::

Večina Mercatorjev najbrž res ne. Ampak v Maxiju v LJ pa težko da ga ne bi našel.

globoko grlo ::

Sam pol morš kupt kj drazga, ker furanje po "najlepšem mestu ne", je mal bolano, pa parking morš iskat pa še plačat za gužvo????
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

kuglvinkl ::

Haha, ja, parking v centru je deal breaker.
Your focus determines your reallity

Groot ::

globoko grlo je izjavil:

Sam pol morš kupt kj drazga, ker furanje po "najlepšem mestu ne", je mal bolano, pa parking morš iskat pa še plačat za gužvo????


Ne vem no, sem bil na Rudniku v okolici Supernove večkrat deležen precej večje gužve kot pa v centru.

Glede na tvoj post te pa tako ali tako dejansko moti Ljubljana kot taka, zato bo najbrž za vse bolje da ostaneš v svoji luknji in ne hodiš v Ljubljano.

kuglvinkl ::

Tako je, in pije sosedov snopc :)

Al pa katerkol ocurjak. Ce mene prasate, vsi bi pili ocurjak.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Jaz zdajle pijem Ararat , aged 7 years brandy.
Kuham pa tudi žganje doma te dni, sadjevec(jabolke in hruške, hruska neka stara sorta, podobna pituralki sami ni to..se moram pozanimat katere sorte je).

kamiKaZaA ::

Groot je izjavil:

Večina Mercatorjev najbrž res ne. Ampak v Maxiju v LJ pa težko da ga ne bi našel.

Meni žal ni računica LJ, ker bi samo za prevoz iz MB in nazaj porabil za cca. 20€-25€ bencina.

Drugače pa sem vzel Glenmorangie The Nectar d`Or
https://www.glenmorangie.com/products/n...

V Mercator Centru MB ga ni. Ga pa ima Spar in eLeclerc.

perci ::

V zbirko sem pred kratkim dodal slovenski Brown Bear viski. Precej slaba zadeva, vsaj za moj okus. Overrated.

gruntfürmich ::

Groot je izjavil:

Večina Mercatorjev najbrž res ne. Ampak v Maxiju v LJ pa težko da ga ne bi našel.
po mojem imajo v šiški največ izbire žganarije.

naslednja zadeva kar bom nabavil je viski signet (ga že 1 mesec čakam ker ste vsega pokupili), ter morda bom celo konjak kupil (čeprav sem rekel da bom imel samo slovenske vinjake) martell xo.

imajo v mercatorju kakšne dobre armagnac-e, da ga probam namseto konjaka?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

V Maxiju imajo.

Tilen ::

perci je izjavil:

V zbirko sem pred kratkim dodal slovenski Brown Bear viski. Precej slaba zadeva, vsaj za moj okus. Overrated.


Presladek?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

Ne, zdel se mi je kot da šnops pijem.

globoko grlo ::

Ej, a v mercatorju mors res zapravt za 15 ojrov, da dobis 25% na wisky? A rabs uno pika kartico tut?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

kixs ::

25% je na skoraj vse brez minimalnega zneska. Seveda pa rabis piko kartico.

PacificBlue ::

Lahk si jo tudi sposodis od katerega drugega, ki čaka na blagajni.

gruntfürmich ::

globoko grlo je izjavil:

Ej, a v mercatorju mors res zapravt za 15 ojrov, da dobis 25% na wisky? A rabs uno pika kartico tut?

pika kartico rabiš (brezplačno jo dobiš; naroči pa jih za vse družinske člane da boš imel veliko popustov), in potem v petek ali soboto na blagajni rečeš na kateri izdelek boš koristil ta popust -25%.
ne sme pa že biti popusta na ta izdelek.

PacificBlue je izjavil:

Lahk si jo tudi sposodis od katerega drugega, ki čaka na blagajni.

ta je svoj popust sigurno že pokoristil ali pa ga bo pri tem nakupu. en popust na kartico.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Mercatorjeva kartica je brezplačna, ni nobenih pogojev rabe. Pač jo vzameš in enkrat na teden, ali enkrat na mesec, ali enkrat na leto kupiš viski -25%. Nihče te ne sili, da z njo počneš še kaj drugega (čeprav če jo imaš, se splača izkoristit tudi druge ugodnosti).

Tilen ::

Pri Mercatorju je sedaj nova finta in sicer, če je nekaj že znižano, 25% kuponček ne gre več gor. Se pravi, če je nekaj znižano 3% in želiš na osnovno ceno 25%, to več ne gre. Včasih je šlo "dvigniti" popust iz ne vem 5% na 25% s kuponom za -25%, sedaj baje več ne smejo.

Lahko kdo potrdi, da so mu rekli enako?

Nižji popust je baje sedaj blokada za kupončke z višjim popustom, kar se mi zdi hecno, ker -25% gre itak na osnovno ceno artikla.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Groot ::

To velja že kar lep čas. Vem ker sem se že večkrat jezil ko sem hotel kupiti kakšno dražjo steklenico pa je bila ravno znižana za nekih bednih 5%.

kamiKaZaA ::

gruntfürmich je izjavil:

Groot je izjavil:

Večina Mercatorjev najbrž res ne. Ampak v Maxiju v LJ pa težko da ga ne bi našel.
po mojem imajo v šiški največ izbire žganarije.

naslednja zadeva kar bom nabavil je viski signet (ga že 1 mesec čakam ker ste vsega pokupili), ter morda bom celo konjak kupil (čeprav sem rekel da bom imel samo slovenske vinjake) martell xo.

imajo v mercatorju kakšne dobre armagnac-e, da ga probam namseto konjaka?

Prosil bi za točen naslov Maxi-ja v LJ in točen naslov tistega v šiški. Hvala.

V sredo gre (v enem od teh dveh) izkoristiti kupon -25% če prav razumem.

Tilen ::

Groot je izjavil:

To velja že kar lep čas. Vem ker sem se že večkrat jezil ko sem hotel kupiti kakšno dražjo steklenico pa je bila ravno znižana za nekih bednih 5%.


Izgleda, da si to vsak blagajničar razlaga po svoje, na Mercatorjevi strani jasno piše:

V primeru, da se kupon unovči na akcijsko znižan izdelek, se popust v višini 25 % odšteje od redne cene.


Očitno bom moral imeti ta link sedaj vedno pri roki. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

Kupon ne velja za:

izdelke iz akcijskega kataloga,
izdelke s ponudbo gratis ali več se splača,
izdelke z oznako akcija, Pika akcija,
izdelke z oznako posebna ponudba,
izdelke z oznako trajno znižano,
popuste za skupine izdelkov,
izdelke iz odprodaje,
izdelke znižane pred iztekom roka in
izdelke v drugih znižanjih cene.


V primeru, da se kupon unovči na akcijsko znižan izdelek, se popust v višini 25 % odšteje od redne cene.

aha, to verjetno prevaga vse zgornje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Osebno so mi vse zgane pijace zanic. Uporabne zgolj za mesanje koktejlov. Tu pa 34 strani na to temo:).
««
20 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418824 (1107) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20169327 (6804) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831541 (3575) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277765 (6958) Kenpachi

Več podobnih tem