» »

Ideje za družinske izlete in druge aktivnosti z malčki

Ideje za družinske izlete in druge aktivnosti z malčki

imagodei ::

Počasi mi zmanjkuje idej, kako zapolniti prosti čas z otrokoma (5 let in 3 leta in pol). Na Bledu in v Bohinju smo bili že 10x in nas ne vleče več v tisto gužvo na cesti, Kekčevo deželo smo že obiskali, Tamar tudi, šli smo že tudi na Martuljške slapove (do prvega), pa na Pokljuko...

Predlogi? Ni treba, da samo izleti, lahko tudi kakšne drugačne aktivnosti, ki bi bile primerne za malčka. Za razne hiše eksperimentov, tehniški muzej v Bistri in podobno sta verjetno še kakšno olimpiado premajhna... Starejši je sicer trenutno bolj navdušen nad tehniko (vesoljska plovila, vlaki, letala, motorji), mlajši pa je(trenutno) bolj navdušen nad naravo.

Razmišljali smo o ogledu Postojnske jame, pa se mi zdita malo premajhna. Ali pa o obisku Minimumdusa v Celovcu, pa spet ne vem, če je to primerno za njuno starost?
- Hoc est qui sumus -

Magic1 ::

Hehe, kolk razvajamo tamale. Tamali več vidijo vsako leto, kot smo mi v 10. Mi gremo okoli s kolesom, ali rolarji, tamala je veliko na morju, občasno pa kakšen izlet. Imaš tudi Zoo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

imagodei ::

Mnja, to je po moje posledica paradigm shifta glede "vzgoje" otrok. Mi smo bili že od ranih let stalno okrog hiše, bloka... Mene je mat skozi okno bloka gledala, pa smo se z mularijo igrali na ulici. Danes bi jo obiskal CSD, češ da se njen predšolski otrok brez nadzorstva igra na ulici, kjer vozijo avti.

Po drugi strani smo bili dost manj pred računalnikom. Zdaj je treba otroke silit ven, mi smo pa z veseljem plezali po drevesih...
- Hoc est qui sumus -

wasd ::

Ko bo moj otrok malo večji in se bo dalo z njim že kaj pametnega početi/igrati/učiti, ga bom raje kot na neke dolgočasne izlete ogledov znamenitosti peljal v gozd, ga učil o naravi, tehnoloških spretnostih, se z njim ukvarjal okoli bajte.
Pa nima veze ali je fant ali punca.
Ti izleti, kjer so tamali vsi nejevoljni in celo pot bulijo v mobitele, na destinaciji pa kot psi lazijo za teboj, so precej nesmiselni. Ne čist, ampak precej. Od vsega si ponavad itak zapomnijo le "tisti kulski tobogan" in sladoled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

Anney ::

Mini zoo, jih je kar nekaj po sloveniji.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

DeeJay ::

Si tole že vidu?
http://kamzmulcem.si/

Machete ::

Pejte na navadno kmetijo. Slovenija je raj turističnih kmetij. Šetaš, (božaš, ješ - lahko v obratnem vrstnem redu), težiš gazdi zakaj to, zakaj ono. Hebeš te mini in maxi zooje. Čista depresija. Sploh če ste iz mesta.
Pa v kako jamo pejte. Križna jama npr. je krasna, razen za tri letnika nisem čisto ziher.
Al pa v kak rudnik s kolesom ali peš. Majo Zasavci neke dobre finte na to foro organizirane.
Samo moja ideja za 1 cent.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Ne se tolk sekirat. Otroci se majo čist fino če jim doma daš v roke kladivo, žeblje in tri lesene palete.

Highlag ::

Palete in blok verjetno niso ravno za skupaj? Drugače pa ja, če ni drugega za počet je to ful zanimivo, sploh če tega ne smejo počet :-).

V Ljubljani se lahko zapelješ do Save. Na desnem bregu imaš lepo urejeno pot od črnuč v smeri toka do rondoja Tomačevo, dostop do vode, pot vodi tudi mimo kasaške steze, kjer lahko kakšne konje srečaš (So varno za ograjo). V bližini rondoja pa celo igrišče s plezalno steno in podobno. Na kolesa pa gas. Lahko celo trneke namočiš v Savo.
Never trust a computer you can't throw out a window

Baja ::

jype je izjavil:

Ne se tolk sekirat. Otroci se majo čist fino če jim doma daš v roke kladivo, žeblje in tri lesene palete.


hehe, pol pa najdeš starejšega z žebljom v oki, mlajšega pa na paleto pribitega. sledi izlet ...

Floralys ::

Baja je izjavil:

jype je izjavil:

Ne se tolk sekirat. Otroci se majo čist fino če jim doma daš v roke kladivo, žeblje in tri lesene palete.


hehe, pol pa najdeš starejšega z žebljom v oki, mlajšega pa na paleto pribitega. sledi izlet ...

Sej mi smo se preganjali z meči iz pločevine, skakali s smučami, divjali s kolesi po gozdu dol, plezali na najvišje smreke, taborili sredi gozda, se pretepali pa smo vsi preživeli - naj vas ne skrbi toliko.

Drugače pa pojdite kam z vlakom, če še niste šli. Mogoče v Parkark vojaške zgodovine v Pivki.

IL_DIAVOLO ::

Logarska dolina, plitvicka jezera? Kar precej za prehodit in videt za enodnevni izlet.

Machete ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Logarska dolina, plitvicka jezera? Kar precej za prehodit in videt za enodnevni izlet.


imagodei je izjavil:

z otrokoma (5 let in 3 leta in pol).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Baja je izjavil:

hehe, pol pa najdeš starejšega z žebljom v oki, mlajšega pa na paleto pribitega. sledi izlet ...
Ja, nič pretirano tragičnega.

Ne imet slušalk na glavi, pa bo šlo.

estons ::

Zakaj bi vsakič moral bit nek izlet? Kaj fali popoldnevu, preživetemu na lokalnemu igrišču? Ali na kolesu? Pri nas samo čelado na glavo, kolo pod rit, pa gasa. Če ni družbe na igrišču, se še vedno da dirkat okoli naselja. Ne vem, meni se zdi, da neki ogledi in destinacije in izleti niso nujno primerni za otroke - sicer jim je fajn, če kdaj kaj novega vidijo, ampak se jim (vsaj mojim) zdi odveč, da bi se vozili sem pa tja, če se lahko grejo zdivjat na bližnje igrišče.

Ste probali s kolesi npr. čez LJ do Tivolija? (ne vem kje živiš, prilagodi turo glede na izhodišče). Če so večinoma urejene kolesarske poti, je to super doživetje za male kolesarje, za finale pa pridejo na veliko igrišče v Tivoliju, torej je tudi nek zanimiv cilj. Kolopark (pump track) na Celovški? Bike park v Podutiku?

Na vrh Šmarne gore pridejo že triletniki, gor pa sladoled in igrišče. Na Rožnik isto. Če se do Rožnika sprehodite čez Mostec, boste videli še potočke, mi smo že opazovali paglavce, ki smo jih prej gledali samo v knjigi, jeseni boste nabirali kostanj, pozimi se boste sankali.

Če želiš prav pohodniške ture, priporočam knjigico in app Gorski škrat (https://www.pzs.si/novice.php?pid=10033) - lepo kategorizirano in sortirano po zahtevnosti. Mi smo šele nekje na začetku seznama, ampak se mi zdi super ideja.

Ste že šli na vožnjo z vlakom, kamorkoli? Z busom? Mestnim, medkrajevnim? Ste sprobali različna igrišča po LJ in okolici? Ob Savi je luštno, ob Koseškem bajerju tudi, na Šmartinski isto.

Probajte kakšno dopoldne poleti (ko ni gužve) obiskati Malo ulico, v je LJ aktiven tudi Sezam, ki organizira dogodke za otroke, nekaj so imeli tudi na Vodnikovi domačiji (pravljice, dogodke), skratka cel kup stvari se dogaja.

Če si v kakšnem drugem delu Slovenije, sem prepričan, da se tudi pri vas kaj dogaja, samo pozanimat se je treba. http://kamzmulcem.si/ je dobra stran za to (čeprav so ratali malo preveč komercialni in visokoleteči zadnje čase), za dogodke pa jaz uporabljam https://www.napovednik.com/zaotroke

Btw, za našega tri-in-pol letnka je najboljši sobotni izlet bil s kolesom do lokalne knjižnice, izbrat nove knjige, in potem na sladoled, pa hitro domov prelistat nove pridobitve iz knjižnice. Skratka, ne kompliciraj preveč.

PS. Pa če smo že pri žebljih in ostalem, glej še tole: https://www.facebook.com/Sime-Svedri-Ma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

korenje3 ::

brioni... če je sploh še odprto tam.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

Highlag je izjavil:

Palete in blok verjetno niso ravno za skupaj? Drugače pa ja, če ni drugega za počet je to ful zanimivo, sploh če tega ne smejo počet :-).
Ajde, če so v bloku je mogoče res najbolje, da grejo kam ven, ampak izlet je lahko tudi do najbližjega parka, kjer ti bereš knjigo, otroci pa bluzijo po svoje.

Unknown_001 ::

http://www.subaquatic.si/

Panoramska vožnja z možnostjo ogleda morskega dna. Paše na sladoled lahko greste.

Mogoče jih lahko peljete na kak bazen?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6923124 (4707) TheBlueOne
»

Odklop in čas zase - kako se sprostite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712515 (7731) Kebab11
»

Bratu zatežli v OŠ ker si je naroču Laško-Malt (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46584286 (61069) Pithlit
»

Prikolica za kolo(prevažanje otroka

Oddelek: Na cesti
295517 (4759) energetik
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29036056 (29588) Super Sonic

Več podobnih tem