» »

Prikolica za kolo(prevažanje otroka

Prikolica za kolo(prevažanje otroka

r3dkv1c4 ::

Pozdravljeni,

Kupujem prikolico za kolo, s katero bi prevažal otroka po cesti/gozdnih makadamskih poteh.
Zanimajo me predvsem izkušnje, kakšni predlogi, nasveti in še kaj.

Lp

jype ::

Sam jo boš moral narediti.

Prikolice s spodobnim vzmetenjem in zadostno stabilnostjo za gozdne poti ne boš dobil v trgovini.

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Sam jo boš moral narediti.

Prikolice s spodobnim vzmetenjem in zadostno stabilnostjo za gozdne poti ne boš dobil v trgovini.

V okolici našega kraja imamo po gozdovih lepše makadamske ceste od naših regionalnih in lokalnih asfaltnih cest.

erkgheoruugh ::

Vzemi tako, ki ima noter samostojni sedež narejen iz gurtne, ne pa klopce, da ti lahko otrok, ko zaspi nasloni glavo ( podložiš še kak povšterček ali medvedka in to je to).

Navajaj ga od začetka, da ima čelado na glavi.

Kitajske (Croozer and company) so cenejše in težje. Sicer popolnoma ok.

Fajn je imeti nastavke za pripenjanje na dveh kolesih, da samo menjavaš po potrebi.

Nekatere imajo sistem dva ali tri v enem, da lahko spremeniš prikolo v voziček (z vrtečim koleščkom spredaj) za večjo gibljivost pri manevriranju ali pa v tricikelni voziček (z enim večjim fiksnim kolesom spredaj) za kako rolanje ali celo tek s prikolico po cesti. Pride zelo fajn, da nitreba vlačit vozička s seboj, ko greš na dopust ali kam drugam npr. na sprehod peš po mestu.

Vožnja po različnih terenih (asfalt, makadam in gladke gozdne poti) ne predstavlja posebnih problemov.

Osebno mislim, da je otrok v prikoli dosti bolj varen kot na kakem otr. sedežu na biciklu. Ima nizko težišče (nekaj cm nad cesto), da jo je nemogoče prevrnit, kovinska kletka okrog in okrog, petkočkovni pas iz gurtne za pripenjanje.

Fajn je imeti tak avto, da lahko zloženo filkneš v prtljažnik in vzameš na dopust skupaj z bicikli. Moj primer: megan karavan 1. verzija brez problema na vrh vse ostale prtljage še zložena prikola.

To je to, za kaj več pa vprašaj.

jype ::

r3dkv1c4> V okolici našega kraja imamo po gozdovih lepše makadamske ceste od naših regionalnih in lokalnih asfaltnih cest.

Potem bo pa praktično vsaka dovolj dobra.

samotest ::

Nekaj mojih opažanj:
- Plus prikolice je, da lahko otrok noter zaspi brez da si lomi glavo in je boljše za dolge vožnje.
- plus je, da ima tamal zraven stvari, ki jih na sedežu ne more in greš lahko dlje.. igrače, hrana, dekica..
- res je nižje težišče, imaš pa rajdni krog in obračanje od šleperja
- širina .. na makadamu (če ni floridskih dimenzij) boš že moral paziti na izogibanja, oziroma je kar drugače kot kolo (s sedežem) . Tudi ustavit na kratko se ne moreš, kar "ob cesti" kot s kolesom s sedežem.
- 2 otroka sta lahko noter, če si bolj Schwarzi tip :) Sploh za kak naklon.

Jaz bi rekel, da je to idealno za potovalni turizem po nizozemskih ali avstrijskih obdonavskih kolesarskih poteh, ostalo pa malo manj. Koliko manj, je odvisno kakšni so tvoji standardi :) Nekateri res uporabljajo za na gozdne poti. YMMV..

Ejsi_Disi ::

Ko sem se sam odločal o nakupu otroškega sedeža ali prikolice, nisem našel plusa pri prikolici. Težka, okorna, zavzame preveliko prostora, prevelika razlika v ceni napram sedežu.

S sedežem pa sem odlično zadovoljen, ker sem lahko kolesaril tudi po makedamu, predvsem pa je sedež odličen za klance. Sam sem veliko kolesaril s tamalim v 10% klance in smo prav uživali. Poleg tega imava z ženo vsak svoj nastavek na kolesu in sedež samo zamenjaš.
Rock n' roll ain't noise pollution!

jype ::

Pr nas je po hribih zgledal takole:

erkgheoruugh ::

Evo en na makadamu izpred 10 let

 Na spustu proti Savi

Na spustu proti Savi

r3dkv1c4 ::

ejsi disi> nisem našel plusa pri prikolici.

preberi vse poste v tej temi in jih boš našel.
primer: težišče pri vožnji navkreber, je le ena prednost....od mnogih.....

jype, za nas hribolazce so hribi super prijetna tura....


matajur>Vzemi tako, ki ima noter samostojni sedež narejen iz gurtne, ne pa klopce, da ti lahko otrok, ko zaspi nasloni glavo

hvala, na to pa res nisem dal pozornosti
Tudi s kakšno modiifikacijo sedeža se lahko to izvrstno reši.

Hvala za info vsem, pa srečno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Ejsi_Disi ::

r3dkv1c4 je izjavil:

ejsi disi> nisem našel plusa pri prikolici.

preberi vse poste v tej temi in jih boš našel.
primer: težišče pri vožnji navkreber, je le ena prednost....od mnogih.....


Sem testiral oboje. Prikolica je veliko težja. Neprimerno lažje sem vozil s sedežem. Pa za dol je veliko bolj varno.
Rock n' roll ain't noise pollution!

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Sam jo boš moral narediti.

Prikolice s spodobnim vzmetenjem in zadostno stabilnostjo za gozdne poti ne boš dobil v trgovini.

https://www.bikebox-shop.de/kinderanh-n...

tole je za vse terene...ampak cena, ta je pa močna8-O

jype ::

Pa sam enga froca lahko not zbašeš.

r3dkv1c4 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

ejsi disi> nisem našel plusa pri prikolici.

preberi vse poste v tej temi in jih boš našel.
primer: težišče pri vožnji navkreber, je le ena prednost....od mnogih.....


Sem testiral oboje. Prikolica je veliko težja. Neprimerno lažje sem vozil s sedežem. Pa za dol je veliko bolj varno.

Odvisno kaj želiš počet....sam se bom šel turizem in uživanje v naravi....sem probal sedež in med drugim sem bil priča več nesrečam kolesarjev ravno zaradi težišča zadaj.
Hvala bogu otroci niso bili poškodovani....na oko je izgledalo grozno, ko pade kolo vstran in otrok privezan na sedežu nič kriv pade po tleh.
Skratka, prikolica je neprimerno bolj varna, ker se z njo niti ne zapletaš v situacije, kjer je gužva, itd...
Ker si manj okreten in velik, se temu primerno hitro tudi voziš....veliko prej moraš predvidet situacije, itd....

Vsako kolesarjenje zahteva 100% koncentraciji, bodisi turizem bodisi bolj hard rekreacija...tako, da v tej smeri grajat prikolico ni ravno spodobno.

Kar se teže tiče, ni neke panike, ker sem v dobri kolesarski kondiciji in po večini se vozim po močnih hribih.

jype je izjavil:

Pa sam enga froca lahko not zbašeš.

ja to je pa res.



uživancija:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

jype, kater tip pa je tvoja prikola?

kako je pa kaj s kamenčki izpod zadnjega kolesa....je kakšna zaščita?
To je lahko zelo nevarno za otrokove oči in zobke.

jype ::

r3dkv1c4> jype, kater tip pa je tvoja prikola?

Ne spomnim se več, ta je stara že več kot 5 let, nekje iz Nemčije sem jo naročil pa okoli 300 je bla s poštnino.

r3dkv1c4> To je lahko zelo nevarno za otrokove oči in zobke.

Sej ma mrežo spredaj.

fosil ::

Mene je pa zmeri groza ko vidim otroke v teh prikolicah.
Če pride do kakšne nesreče jih avto sploh ne bo zbil, ampak kar povozil.
Praktično gotova smrt, tudi pri nizkih hitrostih.
Tako je!

jype ::

Ja, ne se vozit z avtomobilom, pa te nevarnosti ne boš povzročal. Enostavno.

r3dkv1c4 ::

fosil je izjavil:

Mene je pa zmeri groza ko vidim otroke v teh prikolicah.
Če pride do kakšne nesreče jih avto sploh ne bo zbil, ampak kar povozil.
Praktično gotova smrt, tudi pri nizkih hitrostih.

Koliko nesreč se je zgodilo s prikolico na slovenskih cestah?
Koliko smrtnih izidov je bilo pri tem?

No, pa tudi otroka najbrž ne pelješ na izlet po magistralkah, ali pač?

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

Pr nas je po hribih zgledal takole:


Temu pa očitno ni mar, da je otrok potem blaten in kamenjan.

jype ::

SimplyMiha> Temu pa očitno ni mar, da je otrok potem blaten in kamenjan.

Ja, pa znan je po tem, da v več kot 10% klanec po suhem asfaltu tako nori, da blatni kosi asfalta letijo izpod koles.

Ejsi_Disi ::

Greš na morje, daš kolesa na avto in pogruntaš, da se na morju ne boš mogel z otrokom vozit, ker nimaš kam dat prikolce.
Rock n' roll ain't noise pollution!

jype ::

Ejsi_Disi> daš kolesa na avto

Why would you do that? Na morje se gre s kolesi.

M-XXXX ::

Ja, pa znan je po tem, da v več kot 10% klanec po suhem asfaltu tako nori, da blatni kosi asfalta letijo izpod koles.

Ter da otrok potem odkoraka nazaj v dolino :)

Ejsi_Disi ::

jype je izjavil:

Ejsi_Disi> daš kolesa na avto

Why would you do that? Na morje se gre s kolesi.

A je treba očitno trolat? Dobro veš kaj sem mislil!
Rock n' roll ain't noise pollution!

r3dkv1c4 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Greš na morje, daš kolesa na avto in pogruntaš, da se na morju ne boš mogel z otrokom vozit, ker nimaš kam dat prikolce.

Odvisno kako izkoristiš prostor v avtu in v sami prikoli...
...če premišljeno izkoristiš prostor, gre prikola bp tudi v majhen avto.
Stvar iznajdljivosti.

Ejsi_Disi ::

OK. Lej, spraševal si za mnenje, nekateri smo povedali iz izkušenj obojega, ampak očitno si se odločil za prikolico. Ker to, da lapaš, da gre v majhen avto, ko greš s familijo na morje, mi ne boš prodal.
AMpak kakrkoli, za katerokoli stvar se boš odločil - upam, da boš z otrokom užival v kolesarjenju.
Rock n' roll ain't noise pollution!

krneki0001 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

OK. Lej, spraševal si za mnenje, nekateri smo povedali iz izkušenj obojega, ampak očitno si se odločil za prikolico. Ker to, da lapaš, da gre v majhen avto, ko greš s familijo na morje, mi ne boš prodal.
AMpak kakrkoli, za katerokoli stvar se boš odločil - upam, da boš z otrokom užival v kolesarjenju.


Prikolica se zelo zloži. Kolesa gredo stran in pride nekje 60x80x10cm vse skupaj veliko. To pa komot položiš ali pa pokonci postaviš v prtljažnik in zraven ostale stvari.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

r3dkv1c4 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

OK. Lej, spraševal si za mnenje, nekateri smo povedali iz izkušenj obojega, ampak očitno si se odločil za prikolico. Ker to, da lapaš, da gre v majhen avto, ko greš s familijo na morje, mi ne boš prodal.
AMpak kakrkoli, za katerokoli stvar se boš odločil - upam, da boš z otrokom užival v kolesarjenju.

Glej, tak nivo komuniciranja je brezpotreben....če ti ni všeč, kar napiše iz raznih ogledov in mnenj, ter izkušenj kolegov , potem ne piši nič.
Nebivedu ti je lepo napisal in govorit o nekem lapanju ni lepo.....če lapaš sam, še ne pomeni, da lapajo vsi ostali ljudje.
Obnašaj se.

energetik ::

V glavnem prednost pri prikolici vidim le v tem, da lahko otroka voziš v npr. vrtec tudi pri kakšnem dežju ali zelo nizkih temperaturah. Pa še to, če imaš od doma do vrtca idealno pot s široko, nezaparkirano kolesarsko stezo ter doma vsaj nadstrešek.
Sicer pa je meni veliko bolj praktičen sedež, sem skoraj enako gibljiv kot če sem sam na bicikilu. V primeru nevarnosti lahko tudi zapelješ s ceste, na bankino itd ali pa kar zagrabiš cel bicikel in ga prestaviš. Tudi razgled ma otrok boljši z višjega položaja.
Prikolica se mi zdi zaradi širine za naše ceste in neprilagojene voznike enostavno prenevarna. Razen res za kakšne neprometne makadame.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25742948 (25607) GR2
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015307 (12094) r3dkv1c4
»

Prevoz prikolice in 3 tablica

Oddelek: Na cesti
1813870 (13365) Ghost7
»

Dodatno usposabljanje za voznike terenskih vozil.

Oddelek: Na cesti
192613 (1967) Heavy
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29035920 (29452) Super Sonic

Več podobnih tem