» »

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje

1
2
»

Matej_K ::

Isti je Milofix (cenejši), ima obračanje v smeri vožnje, ampak ne med vožnjo oziroma med vstavljanjem. Pa tudi ni tako težko vstavit ko sedež gleda nazaj, se navadiš kako prijet otroka da gre lažje. Mogoče edino za nežnejši spol malo težavnejše.
... .. .

;-) ::

Tri mesece in pol uporabe Recarota...lahko recem da je bog med avtosedezi, sedaj pa se rabim enega cenejsega, brez isofixa in da je vrtljiv, kak predlog lahko je od 10kg naprej.

Scorpia ::

Brez isofixa in da je vrtljiv, mislim da takega ni. Zakaj ne kupiš še enega takega? Pri meni bo spet recaro, edino če poleti ne pride nov model...
////

;-) ::

Se enega takega ne ker v drugem avtu nimama isofixa. Vceraj smo narocili in ze danes dobili recaro hero young sport izgleda super, zdaj pa montaza.

billy ::

Kaj pravite o maxi cosi axissfix? Iz uk se dobi za 230€, kar se mi zdi no brainer, edino če ni gut?

billy ::

Očitno je assisfix samo "šminka" tako da opustimo to idejo.

Koliko gledam je Kiddy Guardfix 3 top zadeva, pripombe?

Redkvica ::

Nekdo je v tej temi zapisal, da slovenska zakonodaja zahteva poseben sedež za otroka le do starosti treh let. Opozorila bi, da to nikakor ni res. Slovenska zakonodaja zahteva poseben zadrževalni sistem za otroka do višine 150 cm, česar pa ne dosega noben triletnik.

Sploh pa bi tudi jaz poudarila, da glejte varnostne teste, tudi bočno zaščito. Ker še vedno se da kupiti sedeže, ki so po evropskih ECE normah ustrezni, a imajo slabo ali pa zanič bočno zaščito, saj ti starejši (a za prodajo menda še dovoljeni) ECE standardi sploh niso preverjali bočne zaščite. Mi vozimo punco v dveh avtih in smo mislili nekaj prišparati na račun tega, da bi za enega od avtov kupili en cenejši sedež, pa sem jaz težila v smislu "za otroka vse najbolje", tako da imamo zdaj dva kvalitetna sedeža (cybex pallas, če koga zanima). In je imel potem mož na avtocesti bočno trčenje z enim divjakom, avto je bil totalka, tamala je pa ostala lepo v sedežu nepoškodovana.

Drugače pa smo tudi mi želeli, da bi čim dalj časa sedela obrnjena nazaj, smo po lupinici kupili en fajn sedež klipan, ki naj bi bil do treh let starosti. A ker je zelo hitro rasla, so noge kmalu postale predolge in smo šli potem na tega cybexa, kjer sicer otrok sedi obrnjen naprej. A ko je še majhen, ima zadrževalno mizico, preko katere gre varnostni pas. Je v primeru čelnega trka dosti bolje kot pa direktno varnostni pas na otroka.

Billy, sem pogledala tale tvoj sedež in glede na napisano (in slikano) se meni zdi zelo v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Redkvica ()

springfield ::

Bocno trcenje na avtocesti? Kako se pa to zgodi?
Drugace pa uporabljamo Recaro Zero.1, super zadeva. Sploh si ne predstavljam mucenja pripenjanja otroka, ce si ne mores sedeza obrnit k sebi.

jype ::

Redkvica je izjavil:

Nekdo je v tej temi zapisal, da slovenska zakonodaja zahteva poseben sedež za otroka le do starosti treh let. Opozorila bi, da to nikakor ni res. Slovenska zakonodaja zahteva poseben zadrževalni sistem za otroka do višine 150 cm, česar pa ne dosega noben triletnik.
To ni res.

14. odstavek 88. člena (prevoz oseb) pravi:

Med vožnjo v motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni masi. V motornem vozilu, ki ni opremljen z zadrževalnim sistemom, ni dovoljeno prevažati otrok, mlajših od treh let, otroci starejši od treh let in manjši od 150 cm pa se smejo prevažati le na sedežih, ki niso prednji sedeži. Otrok ni dovoljeno prevažati v nazaj obrnjenem zadrževalnem sistemu v sedežu za potnike, zaščitenem s prednjo zračno blazino, razen če je zračna blazina deaktivirana mehanično.


Zakon pravi, da otroci mlajši od treh let ne smejo sedeti na sedežih brez varnostnih pasov, in da se otroci, nižji od 150 centimetrov ne smejo prevažati na sprednjih sedežih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

r3dkv1c4 ::

;-) je izjavil:

Tri mesece in pol uporabe Recarota...lahko recem da je bog med avtosedezi, sedaj pa se rabim enega cenejsega, brez isofixa in da je vrtljiv, kak predlog lahko je od 10kg naprej.

Caki a ni Recaro bog autozicov, kaj potem sprasujes za zic?

Zame je Romer prava izbira in glede primerjave cen, je Recaro nezanimiv.

billy ::

Tule: https://www.adac.de/infotestrat/tests/k...

Ni ravno recaro izpadel "bog". Gledam seveda skupino 1-2-3. Je tisti kar sem ga jaz dal, bolje ocenjen.

Redkvica ::

springfield: do bočnega trčenja na avtoceasti pride tako, da te nekdo hoče na vso silo zriniti s ceste. Motivi popolnega neznanca, ki je to počel na zelo zelo prometni avtocesti, so nam sicer neznanka. Zadeva je na sodišču - kazenski pregon.

jype, za tale tako nesrečno napisan odstavek zakona sem se dobro pozanimala, kako si ga razlaga policija (žal trenutno ne uspem poiskati virov za citiranje) in poučili so nas tudi v šoli za starše. Bom poskusila povzeti po domače:

zadrževalni sistem vozila: to so varnostni pasovi, vgrajeni v vozilo. To se ne šteje za zadrževalni sistem, primeren otrokovi masi.
Otroški varnostni avtosedež se šteje za zadrževalni sistem, primeren otrokovi masi, če je pravilno izbran.

Motorno vozilo, ki ni opremljeno z zadrževalčnim sistemom, kjer se otroci ne smejo voziti naprednjih sedežih, pred tretjim letom pa sploh ne: to je recimo minibus, s katerim otroke iz vrtca peljejo na izlet, pa nam staršem ni treba dostaviti otroških sedežev za prevoz. Pa na mestni avtobus jih tudi dajo brez pripenjanja. (to razlago sem dobila v vrtcu, kjer so se dobro pozanimali, kaj smejo in česa ne).

Otroka lahko prevažaš v primernem otroškem sedežu tudi na prednjem sedežu v vozilu, opremljenem z zadrževalnim sistemom, se pravi z varnostnimi pasovi, le zračno vrečo moraš imeti deaktivirano. Sem tako vozila tamalo kar nekaj časa in policisti v tem niso videli nobenega problema.

Sicer pa poskusi enkrat peljati štiriletnika na sedežu, pripetega samo z varnostnim pasom in če te bo ustavil policist, boš hitro videl, da ni kot v tvoji razlagi. Tudi sicer vidiš, da to nikakor ni varen prevoz, saj niti pasu ne moreš dobro pripeti čez tako malega otroka.

r3dkv1c4 ::

Nehaj filozofirat.

z3ro ::

Da obudim temo..kaj se trenutno kupi za otroka od 9 mesecev dalje? Gledal sem sicer 1/2/3 skupino v enem, ki naj bi bila mogoče malo manj varna izbira ampak najbolj praktična. Kaj vzamete ostali - raje samo 1/2 skupino in potem posebej za 3. skupino? Nekaj do 250-300€.

Ahim ::

Tiste vrtljive zadeve, ki omogocajo sedenje v obe smeri (najprej v obratni smeri, kasneje v smeri voznje, ko ni vec prostora za noge), in v katere je otroka bolj enostavno dat kakor v fiksni sedez. Od ~90 cm do tistih dovoljenih 105 cm ne rastejo niti priblizno tako hitro, kot gre na zacetku, tako da ne skrbi da ga bos spet takoj rabil menjat kot lupinico.

Itak pa prodas naprej za pol cene ko preraste, tako da ne prevec sparat ampak raje vzemi nekaj kvalitetnega z dobrimi rezultati s testov (ADAC, pri nas jih skopira AMZS).

Matej_K ::

Sam sem ravnokar iz vozila odstranil tale model https://www.babycenter.si/maxi-cosi-avt....
Ima isofix, in tether. Obrača se, vendar ne tako kot tisti ki ga obračaš ko hočeš dati otroka notri/ven, ampak pač obrneš glede na starost otroka.

Uporabljal sem ga sedaj pri drugem otroku od lupinice naprej (čeprav ima tudi ta opcijo da daš notri novorojenčka, vendar je nepraktično), sedaj je punca stara 4 leta, pa sem menjal zato ker jo bo lažje zapenjati odpenjati v sedaj novem (Cybex SOLUTION S2 I-FIX)

Če te zanima nakup lahko tudi ZS. Lj.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

issak ::

z3ro je izjavil:

Da obudim temo..kaj se trenutno kupi za otroka od 9 mesecev dalje? Gledal sem sicer 1/2/3 skupino v enem, ki naj bi bila mogoče malo manj varna izbira ampak najbolj praktična. Kaj vzamete ostali - raje samo 1/2 skupino in potem posebej za 3. skupino? Nekaj do 250-300€.


Jaz imam dva Cybex Pallas Fix, oba malo starejša modela kot jih imajo zdaj. Na enem je 4 letnik na drugem 9 letnik. Nimam pripomb. Oba sta jih začela uporabljati odkar sta lahko držala glavico pokonci, in oba sta imela rada tisto "mizico" za zapeti.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

luka222 ::

Med vsemi avtosedeži, ki smo jih imeli (trije otroci), smo najbolj zadovoljni z VERSO EMBER, kupili smo ga v spletni trgovini bimbo.si in sicer tega: https://www.bimbo.si/joie-verso-ember-a.... Dostava v parih dneh, super zadovoljni, oblazinjenje, varnost, material...

Invictus ::

Sam sem vzel tega, Ni vrtljiv, ampak tega ne rabim...

https://www.amazon.de/gp/product/B079KB...

Nemcija 30% cenejsa od Slovenije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Mi imamo Cibex Sirona, vrtljiv. Menda je tudi tak, ki se ne vrti. Super zadeva.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otroški avtosedež

Oddelek: Loža
4811373 (1113) Sebastian_H
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12425288 (14753) bauci
»

otrok in avtosedež (zvcp)

Oddelek: Na cesti
196828 (989) bastadu
»

Slike vasih otroških vozičkov in obvezna oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816234 (13604) black ice
»

Otroški avtosedež Cybex Pallas / Juno

Oddelek: Loža
145376 (5095) STASI

Več podobnih tem