» »

Pospeševanje gr. kartice

Pospeševanje gr. kartice

semtex ::

Lep pozdrav! Sem nov na forumu, pa me zanima, če ima kdo kakšne ideje kako naj brez posegov v drobovje moje (Radeon 9200 128DDR SE) gr. kartice doseže boljše delovanje le-te. Se pravi, če je mogoče, da se jo da kako naviti.
Hvala na odgovorih.
Lp
Caution!It may explode!

Zheegec ::

Huh, kaj pa kupuješ 9200SE, itaq tudi če jo boš pohitril razlika ne bo opazna.

Drugače pa -- www.rage3d.com --> rage3d tweak.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kajzer ::

Powerstrip

semtex ::

Je bila v paketu, tak da nisem kompliciral. Sem mislil, da bo vdržala, amapk jo malo muči pri NFS uderground, pa sem mislil, če se da to kako poštimat..
Tnx za link
LP

Shark-357 ::

prodi zdownloadat omega driverje zraven dobis 3dprof program k je zlo u redu tko da tm probi
evo link do najnovejsih radeon driverjev

omega corner


lp

Zgodovina sprememb…

AvAkI ::

Mah Undergorund bi ti moral delati bp, razen če nimaš na 1280*720>:D .

semtex ::

Ne, resolucijo imam na 1024*768 (17˝ monitor), pa nimam ne vem kako močno nastavljene grafike v igri..
Aja, če navijem gr. kartico, kako pa bo z njenim hlajenjem? A bo tisti ventilator uspel sproti hladit?
Tnx

Vesoljc ::

> A bo tisti ventilator uspel sproti hladit?

heh, mogoče mu bo ratovalo z par minutnim zamikom :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

jest10 ::

Mu bo. r9000 in 9200 se ne grejeta veliko

tx-z ::

omega driverje si nalož, unga programa za navijanje pa ti ne priporočam, jst sm skor skuru grafično, k sm dal frekvenco na "default", pa mi je navil jedro za naštelu na 450MHz, spomin pa na 600 in mi je skor vse sf**...jedro sm mel pa na 325, spomin pa 400..drgač rage 3d tweak al pa power strip (men ne dela na moji grafični) sta pa dobra..

drgač naviji pa po 5-10MHz...pa če bo kakšna čudna slika, pikce, črte(artefakti al kaj že :\ )...zmanjši
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

boštjan ::

rage3d tweaka ne nalagaj,če maš omega driverje,ker boš resetiral vse nastavitve gonilnika. raje naloži radcloker

globoko grlo ::

hej folk, kaj pa ATItool, zdejle mi testira max mem clock, pa je že prišel na 360 mhz, mam pa 9600pro, a mate kkšne izkušnje s to zadevo

boštjan ::

ATItool ful hvalijo,samo dvomim,da kaj ta tester pomaga,no boš pol navil na tako frekvenco,pa boš povedo,če ti bo šlo lepo skozi

globoko grlo ::

joj, hudo, mi je ene pol ure testiral max mem clock, in prišel do 370, pol pa začel spuščad frekvenco do ene 180 al neki tazga, ko je končal v 3d oknu laufa neki bench in sm mel avg 50 fps, pa mal čudn gledam, kako je lahko max mem clock 180, če je po defaultu 300, pa sm na default settings kliknu in sm mel prec avg 95 fps, mislm kr neki, tole avtomatsko iskanje max frekvenc očitno ne deluje

boštjan ::

globoko grlo,saj nekaj podobnega je artifac tester.dam na 345memory,ga poženem in mi napiše,no artifacts,please overclock some more.pa poženem 3dmark2003,pa vidim snežinke namesto letal. tako da tem hecom ne verjet.ja pa ATItoll dober za o/c

Zheegec ::

Meni je ATI tool kar poviševal GPU frekvenco, pa so bili že prav hudi artefakti >:D
Na koncu sem moral končat proces, ker se ni hotel sklopiti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_spirit_ ::

Ej fantje, kako se opazi posledice previsoke frekvence rama in kako previsoke frekvence GPU-ja? Kateri se ponavadi več navijejo?

Jst ::

Jaz pa uporabljam RadLinker: mi je zelo všeč, ker lahko narediš "RadLink" za vsak špil posebej. To je nastavitve za vsek špil. Vključno z oc. Kar vredu. Ne vem pa, zakaj je avtor prepovedal vključevanje v Omega driverje! Tisti 3DProof je v zgodnji fazi življenja. Nekdo je prej omenil, da mu je delal težave. To je počel tudi meni. Nastavitve kar niso in niso delale. Zato sem pa inštaliral RadLinker.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

boštjan ::

_spirit_,posledice so vidni artifekti

GUFY ::

Če pa preveč naviješ GPU, pa ponavad zmrzne slika.

_spirit_ ::

Aha, potem če sem prav razumel:
ram => artifekti
gpu => zmrzne slika

Zheegec ::

gpu => zmrzne slika

Z R9100 mi pri visokem GPU clocku "sneži" že v 2D :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Aha, potem če sem prav razumel:
ram => artifekti
gpu => zmrzne slika

Da tako je. Vendar se pri ATI-ju pojavijo artifakti (Ali pa kakšne druge deformacije slike) tudi takrat, če gpu preveč naviješ in kasneje seveda tudi zamrzne slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

moje izkušnje z navijanjem radeonov je,da ko sem preveč navil rame in GPU je začelo snežit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Oddelek: Navijanje
492562 (1094) Xserces
»

navijanje sapphire ati radeon9600XT

Oddelek: Navijanje
191381 (944) ricola78
»

Problem z navijanjem RAMov na grafični (Hercules Radeon 9600 PRO)

Oddelek: Navijanje
391882 (1360) G@MER
»

Čudni simptomi pri navijanju memorija na radeonu

Oddelek: Navijanje
8860 (720) Brutal Corpse
»

Kako se navijajo grafične kartice

Oddelek: Navijanje
432017 (1270) Wad@

Več podobnih tem