» »

AquaMark 3 results

AquaMark 3 results

globoko grlo ::

aha, a rame bi pa lahko še mal clocknil ane

bom mal testiral

DjTonic ::

Zopet sem dosegel moj najboljši score doslej. Sedaj sem skupno z GF4 Ti @ 324/675 MHZ 8-O na 40 mestu med vsemi CPU in na drugem mestu med 2GHZ proci. In skupno na tretjem mestu po GFX točkah ;) >:D:D

KLIK 27,593

BoLhCa ::

se moj score tokrat z fx-om. zaenkrat je dost slabsi k moj best score z Radeonom in pa se score fx-a

lep pozdrav

.bolhca.

DjTonic ::

Nov projekt:D
Score: 29281 ;)

Malecky ::

Ua hudo hudo.... moj prvi benchmark po pol leta:))

40k prvic skuzi... sam steka stvar ccc to ni dobr:)

1700+ @2625mhz R9500

BoLhCa ::

dej @malecky@ ksn link do tega scorja, k me ful zanima score za tvoj proc, (hudo navit),...
lp

Malecky ::



Trenutno je proc tkole stabilen skozi 2h prime testa, Aqua mark mi je pa prej su skoz zj pa noce in noce...Bom se poboljsal mal score pa grafo mam za predelat, vcasih je zmogla 400mhz na jedru zj mi pa zmrzne|O

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bozicek ::

Pa se moja meritvica:
Baron@2083
R9600@480/351

Score: 31450 pikic, kar me uvrsti na 7 mesto med mojimi kriteriji ali pa na cudovito 86 med vsemi proci in 9600 kartolinami ali pa na najbolj cudovito mesto 5958 med karticami in proci.

Banda z MEDION RADEON 9600 TX se sverca. Stvar ima na osnovi R300 narejeno ne pa na RV350.

BoLhCa ::

evo pa sm prebil 50.000 pik se z fx-ko. se nic OC=)
in se link
lp

BoLhCa ::

sm ze pri 53732>:D

GUFY ::

Moj najnovejši score je 50415 pik točk ali karkoli že...

Malecky ::

Ksn score dobis za 3.2Ghz pateticnga P4 powerja...krneki...

Bo treba platformo menat cccc

BoLhCa ::

Ksn score dobis za 3.2Ghz pateticnga P4 powerja...krneki...

kaj si mislil s tem?

Bo treba platformo menat cccc


to verjetno sebe mislis...

DjTonic ::

BoLhCa za kolko si prodal Radeona 9800 Pro?

Malecky ::

10500 dobis za 3.2Ghz precenjenih mhz...za AMD 2630mhz powerja dobim pa 8450...zelo bias if you know what I mean...

BoLhCa ::

to je zarade HT tehnologije, pa tud drgac je 600Mhz razlike tok de...

BoLhCa za kolko si prodal Radeona 9800 Pro?


...75.000sit...

R9800Pro (Hercules) / FX5900Ultra (Asus)
---3Dmark2001
18745 / 18963
---3Dmark2003
5965 / 6330
---CodeCreatures
6024 / 6821
---Ut2k3
237,5/79,6 / 240,9/78,1
---AquaMark3
51.244 / 53.732

To se rezultati na mojmu sistemu, brez de ste naviti! Razn pri AquaMarku ste pa grafi naviti s tem da je R ze na max (artifekti pa to), fx ma pa se ful rezerve ceprav mi laufa na 500@900:D
Sam je pa pol problem k zalaufam Halo (ki ne podpira AA, kdo je se to vidu;(( ), mi pa na FX-u steka, pac s vsemi detaili in 8xAF.
Zdej bom kupil Radeona 9800XT od Asusa...
o drugi kartici sploh ne razmisljam:D

lep pozdrav,

.bolhca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

morphling1 ::

Bolhca tebi določene stvari niso čist jasne, clock for clock primerjava P4 in AMDja je smešna, tako da 2.6 GHz AMD spravljen na konkretni FSB v veliki večini nabije P4 3.2 GHz def. Res pa je da P4 2.4 C navit na čez 3.3 GHz zaradi svoje ogromne spominske prepustnosti vsaj v špilih skoraj povsod prehiti AMDja, ampak spet vse zelo odvisno od FSBja AMDja in testa. To je btw tudi glavna prednost P4ke v Aquamarku, čeprav cpu score zelo malo prinese k skupnemu rezultati, glavno vlogo več kot očitno igra grafična kartica.
Sicer pa primerjave navitih sistemov različnih uporabnikov niso ravno merodajne, če nimaš obe platformi eno ob drugi in da zagotoviš vsaj približno podobne pogoje nimaš kaj primerjaz je preveč spremenljivk.

btw a 18745 je vse kar si stisnil v 2k1 iz R9800pro-ja na tvojem sistemu ? 20k bi moral imeti kot za šalo ob malo naviti kartici.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mato22 ::

Še moje:
AquaMark Score: 21958
AquaMark CPU Score: 8510
AquaMark GFX Score: 2535
Average FramesPS: 21.959
Average TrianglesPS: 7317 K

Klik

mato22 ::

Pa še enkrat malo bolje:
AquaMark Score: 26929
AquaMark CPU Score: 4446
AquaMark GFX Score: 3876
Average FramesPS: 26.929
Average TrianglesPS: 8973 K

Klik

GUFY ::

Moj novi score 50900 pik, točk ali karkoli že...

MrX ::

BoLhCa, preveč se preseravaš :\
non-stop menjaš high-end kartice zaradi točk v benchmarkih,jao

DjTonic ::

Bolhca sedaj ko si imel Radeona 9800 pro ter maš FX-a 5900 Ultra nam lahko razložiš tvoje mnenje med tem dvema karticama,.... LP;)

BoLhCa ::

BoLhCa, preveč se preseravaš non-stop menjaš high-end kartice zaradi točk v benchmarkih,jao
ne bi reku, de se glih "preseravam", mam moznost de jih dobim, mam kupce v naprej in me ful zanimajo, tko de ne vem ce jih jemljem glih zarad benchmarkov=)
no ok itaq de je ql k sm med 14.000 folka na 121 mestu v aquamarku...
ampak to ni niti slucajno glavni razlog za zapravljanje denarja v grafe...

Bolhca sedaj ko si imel Radeona 9800 pro ter maš FX-a 5900 Ultra nam lahko razložiš tvoje mnenje med tem dvema karticama,.... LP

ufff... ok bl sm zadovoljen z R9800Pro ceprav sm drugace nVidia fan8-O To bi sicer moglo bit na konc, ampak...

R9800Pro - ob vstavljanju v komp se mi je roka kr mal tresla, sej mi je po glavi sinilo, de drzim eno izmed najbolsih graficnih kartic ta trenutek. No ampak to je slo mim, kartica je not, sistem se je zalaufal, prisel u windowse, nalozil gonilnike, mal optimiziru in zacel laufat benche...
u hudo, uau a si vidu to, lej kok je lepo, fuck pa kerga fx-a mas to prbije frend?!:\ ej cist tko not je R9800Pro ne FX!
kaj? in je sel...
torej ja ful lepsa slika, kot na prejsnjih karticah (predvsem nVidia)
zelo hitr sz zelo majhnih taktom, spili so kr letel skozi ni blo stekanja ne zatikanja, no za dva spila (gta:vc & mafia) sm mogu patch dolpotegnit de je blo vse na visku lepote:D
tko de nkol prej nisem dost o atiju govoru, pol so frendi pa sam se to poslusal=)

FX5900Ultra - u bistvu nisem bil tok razgret k prejsnji mesec za atija, ker me je ati cist na svojo stran potegnu. no u glavnm dobim to grafo, Asus zna poskbeti za vzdusenje, velika skatla pet cd-jev vsak v svojem boxu, pa se barvni ovitki so, grafa lepo narjena dva ventilatorcka obdeta v bakr, zgledata bolj za lepoto kot za hlajanje ampak v praksi, grafo mi drzita na 41 stopinj, v spilah pride ke do ene5 50 vec ne!
in isto nasopam gonilnike, optimiziram in zalaufam benche.
na zacudenje vseh v sobi prehiti radeona v 3Dmarku2003. in potem se v 2001, codecreaturesah in ut-ju!!!
skratka sicer ni ne vem kolk hitrejsa ampak v VSEH testih ga (radeona) prehiti!!!
OC potencial izreden, do sedaj se nisem mel grafe, ki bi se tako lepo navijala.
R navit na max (artifekti so ze bili) v aquamarku3 dobi 51244 pik, fx s se mal rezerve pa 53732 pik. torej....

ampak zakaj, ce je v vseh testih hitrejsa hocem vseen radeona?
Asus je moj najljubsi proizvajalec strojne opreme (plata, cd-rw, dvd,switch, access point...) in je zacel proizvajati sedaj se Radeone... dost cenejsi kokr fx, dosti lepsa slika, dobri gonilniki...

morpling1 sej ni bil mislen koncni score ampak cpu score, kjer pa p4-ka sesuje cist vse amdje, glih zarad HTT!
lej das svoj projekt pa das filter na proce amd athlon xp pa moj proc! in so vsi za mano. zakaj? HTT. niti em user sz amd-jam ni pred mano v cpu scorjam v aquamarku3!!!8-O 8-O
se kaj...

pa lep pozdrav

.bolhca.

Tic ::

Dragi "sosed" bolhca: AMD je cenejši. :P


Me zanima kaj bi Dual AMD system (navit) naredu :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

GUFY ::

Bolhca: Kot jaz vidim je ima en AMD boljši CPU score od tebe in to celo 11358 pik z razliko od tebe, ki jih imaš "samo" 10876.

morphling1 ::

Pa še nekaj P4 nima prednosti zaradi HT to je samo majhna razlika glede na izklopitev te opcije, kot sem rekel P4 je hiter samo zaradi ogromne spominske prepustnosti in ničesar drugega. Pa itak sem se jaz zataknil samo na cpu primerjavo, tam AMD zgubi samo zaradi prej omenjene razlike, ampak na skupnem rezultati se cpu score ne pozna veliko, tako da to ni bistveno za dober skupen test tudi na AMD platformi.
Tic, z dual sistemom ne bi nič pridobil, ker prvo ne moreš primejat dual plat pa naspidiranih single oc. plat, pa še test, tako kot večina programov sploh pa iger ni optimiziran za MP sisteme
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Naj eden z FX 5900 požene Aq3 z najnovejšimi beta detonatorji 52.13 ali pa kdo z kakšnim hitrim Radeonom in pravkar izdanimi Catalysti 3.8 ;)

GUFY ::

Bom jaz probu.:\

BoLhCa ::

ja sm zdej vidu ja, d ma en mal cudn score s procom...
driverje pa tud ze loudam, tko de rezultat do hitr tuki za radeona bos mogu pa se mal pocakat, de ga dobim spet enmal:D
lp

TribesMan ::

Jest sem malo popravil score v Aquamarku z R9100 mam zdej 21600pik, približno 1000 pik pribitka samo zaradi DC RAMa in to pri 50MHz manjši frekvenci procesorja kot prej... Score bo objavljen, ko dobim net nazaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

1000 pik ali po domače točno 1 fps :) AM3 je predvsem GPU test, raje stestiraj 3Dmark 2k1 in opazuje spremembo v prvem in tretjem testu, še boljši mem test ke pa Q3 fastest :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hehe moja plata+proc sta vredna tok kt tvoj proc....sm vceri preracunu kok me bi stal soliden P4 sistem and I say FUCK YOU INTEL! Igrc ne igram velik oz. igram sam CS kjer je skoz 100fps ni vazno kaj! Raje kupim se en sata disk pa v raid...jebi Intel tko je blo in vedno bo.:) :P

Malecky ::

LOL zapravljas 100k da si na 123 mestu???? Ma kaj si ti zmesan! Daj nama z morphom vsakmu za en dve grafi pa te spravim na top 5!

Smehnosmesno0:) Ce se ze gre navijat se vsaj navije....mislim da sem z 2630mhz izcrpal moj 12KSIT vreden proc...mogoce si bom privoscil bartona:P :P Ce mas opcijo zapravlat za kompe jo vsaj izkoristi pa nared kj iz tega....ccc.

GUFY ::

Še moj najnovejši rezultat 51041 pik, točk ali karkoli že... Uf končno čez 51000 sedaj pa na lov za 52000.:) :) :) .

Bolhca: imaš pa res mal prednosti glede na to, da ima jaz slabšo grafo in AMD, pa nevem česa se bojiš da grafe kokretno ne naviješ saj ti kar tako z lepa ne bo crknla.8-O 8-O

DjTonic ::

Naj se še jaz pohvalim s scorom. Tokrat sem dosegel prvič čez 31k8-O točk v Aquamarku 3:D . Grafična je serije Geforce 4 Ti natančneje GF4 ti 4200>:D
Povezava do rezultata 31,545 Marks

BoLhCa ::

kaj si spet zacel temo amd - intel? sam tokrat se bos sam se ti kregal! ker drugi smo ze pogruntal kaj rabmo vsak zase. eni intela, drugi amd-ja. ne vem zakaj mors zdej bit pametn. pa tud glede graficnih mas mal cudne...
...ampak vsak otrok ma svoje veselje...
zakaj ne navijem grafe na max in cez? zato ker enostavno ni casa. rabim vseen ene par uric, de je za ziher stabilna in na max, bom probal pa ti sporočim score.
do takrat pa lepo se mejte.
.bolhca.

BoLhCa ::

aja ej malecky, zdej pa ti ceni ki jo ti gledas za intla, odsti 20% ddv-ja in recimo 25% marže in dobis ceno, ki sem jo placal za proc...
pa to de mas ti plato in proc za ceno mojga proca, ce s tem namigujes da je intel drag si zadel, sam ne vem zakaj mors to poudarjati ker ze vsi to vemo! vemo pa tudi...
lp

Malecky ::

Ne vem kaj sploh navijas pa bencmarkas ce iz sistema ne izvleces pol piz.. moje mnenje...

Smeh ti kr brez davka dobis robo? A je iz tovornaka padla ane?:D

BoLhCa ::

Smeh ti kr brez davka dobis robo? A je iz tovornaka padla ane?

ja jest sm pa za njim teku...
54.301

GUFY ::

Bolhca: GFX score imaš pa še zmeri precej slab za tvojo grafo, še jaz imam boljšega.:\

Ti kje pa je tist tovornjak pelu8-O 8-O 8-O

DjTonic ::

Super:D Če maš možnost tako poceni dobiti ni problema :P. Btw kaj si mislite o mojem overclocku Geforcea 4 Ti? Sem trenutno na 9 mestu med vsemi procesorji in kategoriji GF4 Ti ;)

BoLhCa ::

54.909

tovornjak je pa pelu skoz cerknco, namenjen v lj. (jae).

p.s. pa de ne bo kdo to s tovornjakom resno vzel...

TribesMan ::

1000 pik ali po domače točno 1 fps :) AM3 je predvsem GPU test, raje stestiraj 3Dmark 2k1 in opazuje spremembo v prvem in tretjem testu, še boljši mem test ke pa Q3 fastest


morph: veš tole kar mam jest zdele gor je kokr jest vem No1 med R200 čipi, ne glede na proc in je rezultat dosežen z ne bogvekaj navito grafično (306/306), če ti to kaj pove...

Z 3Dmarkom se pa še nisem nič igral... Bom zdej probal ko mam 232MHz FSB... Veselja polna vreča...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BoLhCa ::

55.311 in 77. mesto na lestvici>:D

lep pozdrav

Fury ::

jao.. sam .. kokrat na dan ti aquamark pozenes? 8-O enim se da :)

morphling1 ::

Tribes, nič nisem omenjal tvojega rezultata, je dober samo še enkrat povem, da je AM3 rezultat deljiv s 1000 in pove povprečno število fps-jev :) Mi je pa žal da nimam več Herca, ki mi je šel na 345/345 bi blo prav zanimivo :)

Moj Ti4200 rezultat sem videl da je padel na tretje mesto skupno, pred mano zopet spaceboy, pa še zekelwe :), sej čez kak teden bom spet malo benchal tokrat na svežem sistemu in upam da že modani plati ter napajalniku, moram spustit hudiča na plan >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

da je AM3 rezultat deljiv s 1000 in pove povprečno število fps-jev :) Mi je pa žal da nimam več Herca, ki mi je šel na 345/345 bi blo prav zanimivo :)


Do I look stupid or something? Itak da vem da je AM3 score ubistvu FPS*1000. Aja glede herculesa... jest mam enga, ki gre 300/300 z original hlajenjem... Gor sem naredil Vmod na RAMu (3.6V), GPU je pa original napetost. Si ne upam več, ker je RAM že prav vroč... Zdej moram kolega prepričat da mi bo sfrezal WB za tega radeončka, načrt je že zrisan (no ubistvu sem se trudil in skopiral tvoj design)... pol pa beware. 330/330 je minimum, kar pričakujem...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ej brez zamere :)
Sem v pričakovanju spodbudnejših rezultatov s Hercom :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Dejan_ ::

evo še moj rezultat z Ti4200 64MB
26169
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

BoLhCa ::

Error Message:
The user, that has made this measurement, has set it to be private. If you know him, you can tell him to set it to "public" on his overview page.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342805 (15589) peter_ki
»

Slo-tech 3d team: AquaMark 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24149018 (33220) Yuka
»

Slabi rezultati: Aquamark3

Oddelek: Navijanje
81390 (1221) CoolBits
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345070 (3400) okfec
»

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
744940 (3981) SavoKovac

Več podobnih tem