» »

AquaMark 3 results

AquaMark 3 results

TribesMan ::

A niso to tisti detonatorji, ki šparajo na račun kvalitete?? To sem bral v komentarju na novico ATI vs. nVidia v Half Life 2.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Ja mal slabša slika je, ampak rezultat je važen pri benchmarkih;(( ;(( ;((

Cranchi ::

Hi! GUFY mi lahko dodas lepo prosim link do teh detonatorjev..

najlepsa hvala na strani nvidie so samo 45.23 ce se nemotm!

GUFY ::

XaseR: Evo tu je link

Cranchi ::

najlepsa hvala !

MrX ::

rajš mam lepšo kvaliteto slike, kot pa 10fps več:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

Jok3r ::

Mr.X, ko bos gledal ali spilal igro ne bos opazil tako zlahaka razlik samo, da je slika malo temnejsa :P !

Fury ::

fak sam to ne mors verjet... kako lahko gufy dobi vse rezultate od 20k pa do 51k... ta test je krneki? ker za 100% pa pac niso zoptimiziral driverje. bučke?

Buggy ::

Ta test pa res smrdi. Z vsakimi driverji imam FULL ampak res full odstopanja. Sedaj sem dal gor original zadnje driverje od Leadteka in imam 26.000 pik (prej 17.000, se enkrat prej pa 20.000) GFX: 3519, CPU: 4918. Se sedaj mi ni nihce obrazlocil kako lahko z razlicnimi driverji CPU score pade skoraj za polovico?! Jaz se ne grem vec...
Ta test ne da te zabije v steno kako imas u kur** graficno , se za procesor te zajebava. 3D mark 2k3 je saj procesor pri miru pustil :D

Cranchi ::

hoho z temi driverji pa kr 19012 pik iz 13000 je kr velik preskok + karta je trenutno na default MHZjih bo treba mal navit cez 20k bom pa ja prsu..

TribesMan ::

Zdej smrdi benchmark, al pa nvidiini driverji z vsemi tistimi slavnimi "optimizacijami". Fantje v čem je pol fora testiranja? A mogoče v tem da dobiš eno bajno cifro na ekranu pa se prikazuje temna skoraj nerazpoznavna slika? Mislim da ne. Če pa je temu tako pa testnih programov sploh ne rabimo, saj so ti namenjeni primerjavi moči sistema pri enakih pogojih ne pa da je slika na vsaku kompu enaka. Jest testiram vedno na deafult quality, in na taki potem tud špilam igre.

Morem pa še eno stvar pohvalit pri aquamarku. dejansko vidiš cel test ne glede na hardver, stvar ki me je vedno zelo motila pri 3Dmarku.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

globoko grlo ::

heh, fakulteta test 1:02:267, ja ena minuta pa dve sekundi, oz. točn 1 minuta (2 s sta šli ko sm klikal nadaljuj) na P4 1.6a nč navit, je pa res da mula laufa (ene 50% CPUja) pa BT (še ene par 10% CPUja), pa fw, pa antivir, pa nokiapc, pa ena aplikacija za modri zob, pa še klele tipkam:D

aja, sm sam hotu vprašat a se men splača dat te detonatorje 52.x al kaj so ker mam GF2MX400 64 rama

tnx

TribesMan ::

40000 fakulteta test men naredi v 10s. Athlon XP 2550MHz.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Popravek mojega rezultata:

AquaMark Score: 20556
CPU: 7618
GFX: 2376

Tenutno je to najboljši rezultat na svetu z R200 grafičnim jedrom, se pravi med vsemi Radeon 8500 in Radeon 9100 karticami. Mama should be proud of me!! :D :D Sam ji ne gre u glavo kaj to testiram non-stop.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Pa še malo tweakanja in dobili smo:

Score: 20657
CPU: 7799
GFX: 2379

Zdej mam pa zadost benchmarkanja. Dokler ne dobim novega RAMa. Pa enga dobrga bartona.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tarzan ::

Fakultativni anaer... test :P 10:47 sekund, zraven laufam distributed.net, winamp - shoutcast radio Club 977, Direct Connect, E-mule, brkam po netu ,...
my CPU --> AMD AthlonXP @2505MHz (FSB200)
Aquamark pa nameni procesorju nemoralno malo točk. Pomeje bi moral windowseXP dat na novo gor. Zdaj mam eno hudo mešanico driverjev in šodra ;)

DjTonic ::

Evo zdaj tudi jaz dajem posodobljen Aquamark 3 projekt. (CPU sem malo navil FSB na 180 in po 4 dneh znova zagnal computer)>:D

AquaMark Score 26853. S tem rezultatom se nahajam skupno na 34. mestu med vsemi lastniki Geforce 4 Ti kartic ter vsemi CPU :D Ja tudi Pentiumi 4 z HTT

Zdaj čakam, da dobim PC3200 (Corsair) rame pol pa še malo CPU navijem pa bo. Zgleda, da sploh ne bo potrebe po FX-u 5900, saj še vse dela lepo;)

GUFY ::

Še nisem prvi med AMD in FX 5900 ampak sem pa prebil mejo 48000 pik, pa še link8-O 8-O 8-O .

Cranchi ::

ok mi lahko napisete podroben postopek kako zvisati pike..

imam 18400 pik z detonatorji 51.75 malenkost navito grafo vertikal. sinc off in best performences sliko ? torej kaj bi se lahko naredil da bi prise do 20k ?????????

GUFY ::

Še malo izboljšan rezultat 48303 pik, točk ali karkoli že, in prvo mesto v kategoriji GFX med vsemi FX 5900 in še vedno "samo" 2. mesto v AMD in FX 5900 kategoriji.8-O 8-O 8-O

globoko grlo ::

da vas mal zamorim>:D
sm dobil 4700 pik z det 51.72 al kaj so že (uni beta zadeve)
4500 pik z 45.23

mam pa P41.6A, 512 ddr, GF2MX400 64 rama pa xpje

pa ne bit preveč žalostni

ajd

BoLhCa ::

gufy@ blizas se mojmu rekordu, sicer z mal slobso grafo ampak se tok bols zate=) aja jest se pa moje ne upam kej prevec navijat k jo bom mogu vrnt cez par tednov... drgac bi verjetn prisel do ene 55.000 tock, zdej sm pa pr 51.244!
lp

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrX ::

# NVIDIA v44.03: Renders a correct image. Faultless anisotropic filtering;
# v45.23: Deterioration of quality. Light on terrain is not displayed. Light on objects is not displayed (sometimes). Shadows are not displayed;
# NVIDIA v51.75: Deterioration of quality. Light on objects is not displayed. Very low anisotropic filtering quality.

z 44.03 driverji ki pokažejo sliko tako kot catalyst3.4 (se pravi polno kvaliteto) pa nvidia popuši tko da kr res ni!
qurc gleda to nlamio!;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

Buggy ::

Mrx: Kle si pa tako mimo usrelil saj imam jaz z GF4 TI 4200 z 44.03 najvec pik tako v Aquamarku kot tudi v 3Dmarku. V 3d mark 2k1 imam z 44.03 13500 pik z zadnjimi 45.23 pa 12600 torej 44.03 naj bi bili kao po tvijem najpocasnejsi ??

MrX ::

Buggy, ti imaš DX8 karto, kapiš?

GUFY ::

Če je pa to res kar na tom s hardware-u piše se mi pa kr za mal zdi da imam v compu FX-a, vendar upam da bodo pri nVidii kmal izdal kakšne detonatorje in s tem popravili kakovost slike in obdržali dosedanjo hitrost z detonatorji 51.75.:\ :\ :\

bobby ::

no pa še moj prispevek:

amd xp 1533@ 1700
grafika r8500LE 260/260

GFX= 1812
CPU= 4817
--------------------
15253


bom grafiko ruknu na 300/300 pa pol zopet rezultate javim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

morphling1 ::

A little GF4 action >:D
Zaenkrat No.1 med vsemi GF4-kami

Rezerv je še nekaj, ker mam sistem ni več svež, pa driverji 40.52 bi morali biti še malo bolši, det 50.xx sucks btw.
Pa še to glede točkovanja, da ne boste eni govorili da je nerealno ker so take razlike. Rezultat je povprečje FPS-jev x1000.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

8-O Kakšen score:D
Kaj detonatorji 40.72 so najboljši ?
Morphling kaj maš grafikuljo kaj voltmodano? Po moje maš 100% Podaj malo detajlov...;)

morphling1 ::

Ne, pomoje so 40.52 najboljši za GF4, sicer pa razlike ne bodo ogromne.
Sej za mojo grafično je že znano da ma malo več voltov po ramih pa gpu-ju :D



Glede na to da so 4ns Hynix-i, se kar lepo navijajo, sicer pa ob ledeni vodi gredo tudi do 720 MHz, gpu pa do 375 MHz. Tako da pozimi pade 40k + kot za hec, edino kar je škoda je to da nima 128 MB rama, ker v novih testih se že pozna :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: morphling1 ()

CaqKa ::

some piece of g3wd shining cooper :)

a je še kdo z kakim celeronom 566 tukaj da se lahko primerjam z njim?

Intl ::

32973

AquaMark Score: 32973
AquaMark CPU Score: 7366
AquaMark GFX Score: 4245
Average FramesPS: 32.973
Average TrianglesPS: 9926 K

DjTonic ::

Kr dobre score imate:D Moj cilj je doseči še okrog 5000 pik ali pa vsaj, da pridem čez 30k. (GFX=4077 Score imam še kar dober saj sem skupno na 5. mestu med vsemi GF4). Z mojo grafikuljo GF4 ti sem kar zadovoljen saj jo lahko navijem popolnoma stabilno na 320/650 brez Artefaktov rami pa so 4ns Samsungi 128 MB. Ko dobim Corsairje 512 MB DDR bom še na grafični malo GPU zbrusil ter pridobil še nekaj točk,... Voltmod me še zaenkrat ne interesira saj je problem potem pri nadaljni prodaji grafikulje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

GUFY ::

No pa sem prilezel do prvega mesta med AMD in FX 5900 in prvega mesta med vsemi FX 5900. :) :) :) . Pa še link do rezultata 49355 pik točk ali karkoli že....

MrX ::

Gufi a bi probal še z 44.03 driverji, pa postal rezultat. sam za info, pls

Tic ::

No, jst pa nebom testiru tega še precej časa... Sem ze instaliru, pa sem pozabu da hoče DX9.

Suxorz :P
persona civitas ;>

BoLhCa ::

ej GUFY@ preden se hvalis, vsaj driverje menjej, ker to je cist đabe, ker ti kvaliteto slike spustijo in normaln de mas pol dost bols score! po domače, ti driverji so goljufija s strani nVidie, ki tone vse globje!
pa ne kej zdej zamert sam tko je.
pa dej za foro, sej je tud mrX ze predlagal, testiraj se z 44.03 in pa 45.23!

morphling1 ::

Sej sploh ne gre zato da se hvali, gre zato da imajo vsi z FXi uporabljajo te driverje v AM3, nvidia bo že popravila driverje, da bo slika taka kot more bit, ko pridejo uradni det 5
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Grimlord ::

Še moj rezultat....

AquaMark Score: 13326


Bo treba še malo grafo navit, da bom prvi na lestvici z 9000 PRO, trenutno sem #3 ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

BoLhCa ::

ja mal sm falil, nisem mislil da se hvali, hotel sm namignit na druge driverje oz. da ti driverji niso glih...
pa tud uradni ne dobo nic posebnega, dost pocasnejsi ce bodo res sliko zrihtal. se pred enim mescem si nisem mislil da bom mel radeona v kisti in kritiziral nVidio!!!
sam se manjka se mi de bom cez en mesc proc menjal za amd-ja!!!
pa bo totalna zmeda...
drugac pa itaq da ima gufy hvale vredn score, sej je prvi med vsemi fx-i 5900 in kar je pomemben majo "vsi" take gonilnike!

DjTonic ::

Ok Grimlord še en računalnik vežeš zaporedno :D pa boš dohitel score 26853 z GF4 ti -- By Matt. Kje si te videl, da si na tretjem mestu z R9k? Daj še enkrat preveri ;)

GUFY ::

Bolhca: Gre za to, da sem na prvem mestu med VSEMI, ki uporabljajo AMD proce v kombinaciji z FX 5900 in med VSEMI, ki uporabljajo FX 5900 grafo in vsi z najvišjimi točkami uporabljamo detontorje 51.75. Jaz se sploh ne primarjam z raznimi radeoni 9800 in 9800 pro v kombinaciji z P4 proci.8-O 8-O 8-O

Pa ne, da sem užaljen, saj bi bila situacija ista, če bi bili na razpolago samo detonatorji 44.03, sam točk bi bilo verjetno kaj manj.:\ :\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

BoLhCa ::

ja sm sel zdej bazo pogledat, tko de sorry za ene dva tri poste nazaj!
ampak...
dej nared se test z 44.03, please=)))
sej ce pogledas mam sam 2-3k vec pik k ti...
ni OC na max, ker ne smem nazalost! drugace bi verjetn ful izbolsal svoj score!
lp

GUFY ::

Men neki ni jasn, z detonatorji 51.75 dobim za proc cca 7000 točk, z detonatorji 44.03 pa za isto navit proc komi cca 4600 točk ZAKAJ?!
Potem pa ni nič čudnega da točke ful padajo ob uporabi teh detonatorjev.

Grimlord ::

Ja ja, DJT, da si neboš kaj naredo.. :D :D :D

Te pa mi povej keri sem na lestvici z 9000 PRO ??????????


AJA, novi score....... AquaMark Score: 15657

;) ;) ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

Dosegel sem nov najvišji Aquamark 3 score (Glej sliko). Test je potekal na 2Ghz Bartonu in Geforce 4 Ti;) počasi se bližam 30k verjetno kaj več s 333 Rami nebi dosegel, čakam na Corsairje 400Mhz ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bobby ::

vprašanje: moj R8500LE (def : 250/250) je bil od začetka navit na 280/280 in je 3dmark 2001 in 2003 prebavljal brez problema. potem tpa tale aquamark,.. če je 250/250 dela ok, če pa dam na 280/280 se pa monitor ugasne. sej pravim, 3dmark pa prebavlja ok. gonilniki 3.7, nič spremembe razen navijanja. se še komu to dogaja oz. se mu je zgodilo?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

globoko grlo ::

men tut ni jasn k sm gf2 mx400 navil na cpu230/ram430 (def. 200/351) in se je v aq3 zatikal, v bistvu čist zatrokiral, pol pa spet laufal, če je pa na def. pol pa laufa brez pavziranja (sicer res sam ene 2-4 slikce/s ampak vsaj pavzira ne

lp

morphling1 ::

In kaj je tu čudnega, to je znak da je GPU nestabilen, treba zmanjšat MHz :) Ni max stabilna frekvenca tista kjer ne štekne pač pa tista kjer test naredi brez kakršnih koli zatikanj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342805 (15589) peter_ki
»

Slo-tech 3d team: AquaMark 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24149016 (33218) Yuka
»

Slabi rezultati: Aquamark3

Oddelek: Navijanje
81389 (1220) CoolBits
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345070 (3400) okfec
»

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
744940 (3981) SavoKovac

Več podobnih tem