» »

Intel P4 2.4C navijanje

Intel P4 2.4C navijanje

««
8 / 8
»
»»

Freelancer ::

Hmm, na 1.9V ga jaz definitivno nebi fural :) Drugace pa se mi zdi, da ima vsak procesor neko tocko, od katere dalje so pridobitve z visanjem voltaze minimalne. Naprimer moj stari tualeron 1.3 je sel z default voltazo (1.5v) to 1.67GHz. 1.75GHz je slo stabilno z 1.6v. Za karkoli vec je bilo treba precej visat voltazo, proc pa se je blazno segreval, pa ce sem fsb zvisal samo za 1 :).

By Morphling:
"SNDS je zame bolj pravljica, kot pa nekaj česar bi se moral bati, vseeno pa povečevanje voltaže nad 1.7V nima smisla, jaz vidim da je 1.65V nastavljeno v biosu nek optimum in če dam več ne pridobim niti MHz, ampak samo BSOD med loadanjem winsov."

_spirit_ ::

Sej ga nebi nikoli fural na 1,9, bodi brezskrbi ;) Samo test je bil in tukaj se je tudi končalo :D

BoLhCa ::

jst sm ga=)

Freelancer ::

Hmm, zanimivo je to, da govoris v pretekliku ;)

BoLhCa ::

preteklik ja zato ker zdej ga guram na 1.6v...
sam zanimal me je ce sploh kej prdobim s tako "extremno" voltazo:)

Tic ::

You call that extreme?

To je more like 2.2v :P [amd]

Sicer pa bi že mogli vedet, da se od tam naprej ne pridobi nic. BoLhCa: Imas Vdrop narejen?
persona civitas ;>

_spirit_ ::

Zakaj pa npr. meni enkrat dela na 3,6 brez problema... drugič mi ga pa blokira že na 3,480mhz? Test v 3dmarku mi je uspelo samo enkrat naredit na 3,6... zdaj pa ne pridem skozi niti z 3,480mhz več. Mi lahko poveste tisti, kateri ste že na na 300FSB, kako vam to uspeva? in kje bi se pri meni lahko skirval problem? je možno da ga omejuje northbring?

BoLhCa ::

northbring tezko, northbridge pa mogoce:)
Tic: Vdrop-a nimam...

_spirit_ ::

Moja napaka :8) :\ se zgodi.
Drugače pa škoda... ker le tega nimam vodno hlajenega, procesor in grafo pa ja :\

BoLhCa ::

pr men NB ne mors tri, ster sekunde drzat tko je vroc...
s tem segreva se grafo in pa rame...
cist sm ubupal nad sistemom=)
sej zdej mislim, da bo en eddy al neki naredu vodne bloke tud za asuske, ki nimajo lukn=)
pol bo pa veselje=)

lp

DjTonic ::

sej zdej mislim, da bo en eddy al neki naredu vodne bloke tud za asuske, ki nimajo lukn=)
pol bo pa veselje=)


Saj jih je že naredil, sem videl slikce; preveri njegov homepejđ.
btw: Meni pa se nb sploh ne segreva, po otipu je rahlo mlačen. Samo ga bom vseeno namazal z drugo termalno pasto.

Freelancer ::

Js nekako sumim NB za vzrok nestabilnosti pri dolocenih frekvencah. Tko da sem zdej stvar dol vzel, dal gor arctic silver in namestil 70mm ventilator za hlajenje. Zadeva je zdaj na otip komajda mlacna, bomo videli, kako se bo obneslo.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
729617 (6669) necromncr
»

Navijanje Pentiuma 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523858 (3003) LittleDevil
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815064 (3478) billy
»

AquaMark 3 results (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33315936 (10863) DjTonic
»

Preden pošljete sporočilo v forum, ...

Oddelek: Novice / Procesorji
361900 (1900) mrTwelveTrees

Več podobnih tem