» »

Pivo sprememba temperature kakovost

Pivo sprememba temperature kakovost

Bellzmet ::

Ali se kakovost piva spremeni (poslabša), če je za nekaj časa izpostavljen visokim temperaturam?

Npr. zjutraj grem v trgovino, dam gajbo v prtljažnik, avto je cel dan parkiran na soncu zato gre temperatura v avtu do recimo 50 stopinj. Zvečer pridem domov, dam pivo v hladilnik in ga naslednji dan spijem. Je isti kot "direkt iz trgovine"?

Kaj pa druge pijače...vino, whiskey,...???

Scorpia ::

Sam razlike ne opazim, ker tudi od polnilnice do trgovine, je že bilo x krat postavljeno vrocini. Edino kar opazim razliko, da mi je 0,33l pivo boljše od 0.5l, čeprav je iz iste polnilnice.
////

bozicek ::

Viskoim temperaturam ravno ne (no razno če ti zavre v avtu hehe), se pa spremeni če je direktno izpostavljen sončnim žarkom
Darila letos samo za poredne

jest10 ::

Bellzmet je izjavil:

Ali se kakovost piva spremeni (poslabša), če je za nekaj časa izpostavljen visokim temperaturam?


Se spremeni. Vprašanje pa, če boš spremembo opazil, če imaš gajbo samo en dan v prtlažniku.

Višja temperatura pospeši procese staranja.

pegasus ::

Pivoljubci, vprašanje ... piva z rokom 2017 in 2018, hranjena na sobni temperaturi, so še užitna ali so za preč?

Scaramouche1 ::

Velika razlika če Union pijem točen, očitno je frišen iz polnilnice in ga sigurno dotočijo vsak teden kot pa piksne ki so lahko par mesecev v trgovini.....

matobeli ::

pegasus je izjavil:

Pivoljubci, vprašanje ... piva z rokom 2017 in 2018, hranjena na sobni temperaturi, so še užitna ali so za preč?


Probaj, če je dober okus so, drugače ne. Zastrupil se ne boš.

pegasus ::

Meni so vsa piva ogabna, tako da moje mnenje ne šteje. So še primerna za kake goste ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Scaramouche1 ::

pegasus je izjavil:

Meni so vsa piva ogabna, tako da moje mnenje ne šteje. So še primerna za kake goste ali ne?


glih zdej si natočim Union nefiltrirano, in mislim nate ...

matobeli ::

pegasus je izjavil:

Meni so vsa piva ogabna, tako da moje mnenje ne šteje. So še primerna za kake goste ali ne?


Đizs ne, valda ne daješ gostom potencialno pokvarjenega pira...

pegasus ::

V kakšnih razmerah se pivo pokvari? Kako prepoznaš pokvarjeno pivo? Ne vem, zato sprašujem.

matobeli ::

Težko veš dokler ne probaš.

Edina zadeva je ta da lahko vidiš če so se naredile vsedline, povečana motnost, če karkoli plava not...

Če je na videz enako kot novo bi rekel da bo OK.

harvey ::

pegasus je izjavil:

V kakšnih razmerah se pivo pokvari? Kako prepoznaš pokvarjeno pivo? Ne vem, zato sprašujem.

Dilemo zakaj se pivo pokvari je razrešil L. Pasteur. Toplota in izpostavitev sonca povzročata določene procese in nastank neprijetnega okusa/priokusa. Ni pa to, da bi bilo recimo škodljivo za zdravje, samo neokusno je. Kisel okus, čuden vonj (dihur) ipd.

matobeli je izjavil:

Težko veš dokler ne probaš.

Edina zadeva je ta da lahko vidiš če so se naredile vsedline, povečana motnost, če karkoli plava not...

Če je na videz enako kot novo bi rekel da bo OK.

Pri nefiltrirancih in kvasnih je normalno usedlina, ta veliki fani lepo zavrtijo to in natočijo to na koncu, malo manj navdušeni pa usedline ne spijejo. Stvar navade in okusa.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Invictus ::

pegasus je izjavil:

Pivoljubci, vprašanje ... piva z rokom 2017 in 2018, hranjena na sobni temperaturi, so še užitna ali so za preč?

Če je bilo v temi, je mogoče celo še v redu. Sicer pa odvisno od človeka, nekaterim je vseeno, če je dovolj mrzlo, ker takrat tako ali tako nima okusa...

pegasus je izjavil:

Meni so vsa piva ogabna, tako da moje mnenje ne šteje. So še primerna za kake goste ali ne?

Nisi še pil dobrega piva ;).

Slabo si izobražen...

matobeli je izjavil:

Težko veš dokler ne probaš.

Edina zadeva je ta da lahko vidiš če so se naredile vsedline, povečana motnost, če karkoli plava not...

Če je na videz enako kot novo bi rekel da bo OK.

Če je lager, nima usedline. Ajde, nekaj nečistoč najbrž vedno je, čeprav ima Union precej dobro proizvodno linijo.

harvey je izjavil:


Pri nefiltrirancih in kvasnih je normalno usedlina, ta veliki fani lepo zavrtijo to in natočijo to na koncu, malo manj navdušeni pa usedline ne spijejo. Stvar navade in okusa.

Usedlino premešaš, ker doda okus. Oz. tak kot mora biti...

Zato se nefiltrirana in pšenična ne dolivajo, ampak se cela, premešana, steklenica naenkrat zlije v kozarec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149397 (31401) SonoR
»

Koliko pirov lahko spijete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711399 (8293) Alien123
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620000 (17062) Riff
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462478 (56552) ...:TOMI:...

Več podobnih tem