» »

Koliko pirov lahko spijete?

Koliko pirov lahko spijete?

«
1
2

Boomerang ::

Se mi zdi, da nimamo še nobene podobne teme. Torej, vprašanje je preprosto: "Koliko piva lahko spijete?" Enota merjenja naj bo 0,5 l.
Da bo še malo bolj zanimivo, še podvprašanje: Po katerem kozarčku ga začutite in kakšni so pri vas stranski učinki? Govorimo o normalnem popivanju (na primer v družbi), ne kakšno eksanje ali tekmovanje, kdo bo prej spil.

Se mi zdi, da bi lahko bili kar zanimivi odgovori.

martincek1 ::

Začutim prvega, spijem pa max 1L.

DOOM_er ::

enako kot pri martincku, max 1l čutim pa prvega :)
Robots will steal your job. But that's OK

Grizzly ::

Jaz začutim pri drugem, spijem pa lahko 7 - toliko sem max spil, mogoče bi lahko še kakšnega, ampak nisem probal.

Po 2. dobim dar govora, po 3. se mi začne zapletati jezik, po 4. so težki koraki (ko grem na wc), od 5. sem v nekem svojem svetu (težko je kaj povedati ali spremljati dogajanju), po 7. pa sem bolj na WC-ju kot pri šanku.

radmannsdorf ::

Rekord imam 36 pirov v 12 urah. Ko sem bil mulc okoli 20 let. Zdaj alkohola ne pijem. :)
Stranski učinki so bili vsi možni, padanje po tleh, ležanje, bruhanje...
Ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Začutim drugega, več kot 5 pa jih nisem pomojem nikoli.
Noge me izdajo :))
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

OrkAA ::

O, spet eno merjenje tičev. :)

Čakam Raptor F16, da nas obvesti kakšen je teoretični limit za človeka in pa D3m in Invictus kombo, ki sta limit seveda že presegla s pomočjo svoje izvenserijske moškosti.

Invictus ::

@OrkAA
Nismo vsi tipa slovenski pijanček...

Na zdravje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Kakšno glupo vprašanje. Ob 5ih, če po službi spijem en tamau pir na prazen želodec, že čutim posledice. Spet drugič, ko ne bom zmatran in se bom dobro najedel, lahko prvega tavelzga spijem skoraj na eks, drugega pa normalno, pa še ne bom čutil veliko. Če ga pijem med aktivnostjo (fizično delo, na izi športanje oz. hoja), ga lahko nesem kar precej, preden se začne poznati. Kadar resno športam pa tako ali tako ne pijem alkohola, dokler ni konec.

Tukaj je res preveč dejavnikov, da bi lahko dal nek dober odgovor. Že samo zaradi utrujenosti, se te lahko prej in močneje prime, kot če si spočit.

Predvsem se pa fizična aktivnost med pitjem pozna naslednji dan. Če sem med pitjem fizično aktiven, sem drug dan sigurno zdrav. Če samo sedim in pijem, pa imam ponavadi mačka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Smurf ::

OrkAA je izjavil:

O, spet eno merjenje tičev. :)

Čakam Raptor F16, da nas obvesti kakšen je teoretični limit za človeka in pa D3m in Invictus kombo, ki sta limit seveda že presegla s pomočjo svoje izvenserijske moškosti.

Baje je treba it v tujino, ker ga tm vec spijejo.

A110 ::

Na tesce cutim ponavadi ze prvega drugace pa nekje konec drugega malenkost ali po 3. Koloko sem jih najvec hmm na kaksnem pikniku cez vecino dneva je prislo ze tudi do 20 ampak to je redko. Obicajno ko gremo ven 10-12 ampak ponavadi ne pijem nic drugega kot pivo

pegasus ::

Evo, v pregovorni pivski deželi nemčiji me še nihče ni povabil na pivo. Cenim.

Čutim ga sicer že po 1dl, ker itak sploh piti pivo se moraš posebej prisiliti. Pijača bogov my ass ... očitno nisem s tega planeta :D

Jabolčno vino iz teh krajev je bolj prijetna pijača. Še posebej v brezalkoholni izvedbi.

Boomerang ::

>> O, spet eno merjenje tičev. :)

Nisem temo odprl s tem namenom, ampak za primerjavo, da vidimo povprečje. Meni ne gre v glavo, kako se nekoga lahko prime po prvem ali kako jih lahko nekdo spije 10... kam jih toliko spravi?

>> Kakšno glupo vprašanje.

Da bo bolj jasno: Predstavljaj si, da greš po večerji ven (povprečen dan) s prijatelji in se ti nikamor ne mudi.


Še moj odgovor: 5 pirov v celem večeru.

Jerry000 ::

0. V lajfu nisem pira spil (samo 1 požirek da sem probal) :)

Curly ::

V povprečnem večeru lahko v dveh urah spijem 2-3 pa sem še kolikor toliko OK. Po 5. se odpre svoj svet, po 7. najbrž že bruham, če je večer dolg jih verjetno spijem kakih 10. No vsaj par let nazaj je bilo tako, sedaj sem se precej umiril, in se ustavim pri 4.
Ko sem pa zares utrujen, in lačen je pa eden dovolj in bom spal na prvi vodoravni podlagi, po 2. tudi na mizi. :))

Curly ::

Se opravičujem za dvojin post, kot kaže bo treba novo miško...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

dripac ::

Jaz enega še brez nekih težav za želodec, kaj več pa raje ne. Za odžejat dovolj dobro.

Žal pa premalo za našo pivovarsko industrijo.

iso2000 ::

Ponavadi čutim po drugem. Če dlje časa ne pijem lahko začutim tudi že prvega. To je malce odvisno tudi od "dnevne" forme.
Osebni rekord popitih piv je mislim da 14, če se lotimo malo bolj konkretno in v pravi družbi ponavadi spijemo 6-8 rund.
Stranski učinki so malo boljša volja, malce vrtenja kadar jih spijem nad 10. Težko je točno definirat, itak več kot spiješ, bolj si trezen! :D Po pivu nisem imel nikoli kakšnega mačka ali bruhanja. Nikoli se ga ne nažgem do mrtvega, tako da ni kakšne panike. Piva ne morem spiti toliko, da bi bil konkretno pijan, fizično ne gre.

Sem pa pred časom izvedel eksperiment pitja dveh piv na uro. Moram napisat, da to sploh ni tako preprost izziv kot se bere. No je, do tretjega piva. Potem je bilo pa treba kar na uro gledat, da sem se držal plana. No, končal sem po kakšnih 5 urah.

V glavnem pivo je kar fajn ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

bambam20 ::

Začutim ga po 1 litru. Se pravi po dveh pivih. največ, kar sem spil je bilo 2 litra pa sem bil konkretno pijan.


Efekt je večji, če se prej rekreiraš in pošteno preznojiš. Nekoč smo po rekreacijski košarki odšli še na pivo. Po 2 dveh pivih ( 2X 0.5l) sem bil konkretno pijan. :).

reeves ::

2 komada, max 3.
Ampak ga ne pijem že zelo dolgo.
Vino je tista prava stvar zame.
Ampak tudi to je samo parkrat na leto.

bambam20 ::

pegasus je izjavil:



Jabolčno vino iz teh krajev je bolj prijetna pijača. Še posebej v brezalkoholni izvedbi.


Nisem vedel, da obstaja tudi jabolčno vino.

Sem pa pil jagodno vino.

Dr_M ::

Odvisno od volje, cutim ponavadi ze prvi pivo, pijem ga pa lahko toliko casa, dokler lahko lezim, brez da bi se za kaj drzal.

Mi je bilo pa vcasih cudno, ko se je folk hvalil z 10 ali vec piri, jest sm pa spil komaj 6-7. No, pa sem kmali ugotovil, kje je bil problem. Folk je pil cez cel dan, po moznosti se kaj jedel, jest pa pospravil 6 komadov v 2-3 urah in potem lovil zadnji avtobus za domov (to je bilo se v "dijaskih" casih.
Zdej pa ze nekaj let pijem zelo obcasno, tudi po mesec ali dva nic, potem pa ob priliki nalijem, dokler zelodec ni poplavljen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

</head> ::

Smurf je izjavil:

OrkAA je izjavil:

O, spet eno merjenje tičev. :)

Čakam Raptor F16, da nas obvesti kakšen je teoretični limit za človeka in pa D3m in Invictus kombo, ki sta limit seveda že presegla s pomočjo svoje izvenserijske moškosti.

Baje je treba it v tujino, ker ga tm vec spijejo.

Vi sploh ne veste kaj je pravo pivo. Jaz pijem samo ~~ime konjaka za 100€~~.

- Okapi

Samael ::

Tudi jaz sem en tistih, ki se je, kot pravite tu "umiril". V bistvu redkokdaj sploh še kaj spijem.

Bi pa rekel takole na osnovi preteklih izkušenj.
Pri dveh postanem nekoliko bolj zabaven. Pri štirih sem (menda) že izredno zabaven. Tudi svet okoli mene postane zabaven. Nekako pri petem (kar je zadnjih deset ali več let prej izjema kot pravilo) imam pred pisoarjem že notranje monologe. Neverjetno, koliko življenske modrosti pride v tistem momentu ven. Pa tudi fajn se je občasno pogovorit s kom, ki te resnično razume.
Sedmi pir, črta. Dost!
Rekord? Kaj pa vem. Mislim, da okoli osem. Ne morem pa trditi zagotovo. Kdo bi se spomnil ...

aaa1 ::

Čutim po 1 al pa 2...
V petek sem pa do 9 pirov prišel, od 15.30 - 1.00, posledice: doubble vision :D .

Jerry000 ::

aaa1 je izjavil:

Čutim po 1 al pa 2...
V petek sem pa do 9 pirov prišel, od 15.30 - 1.00, posledice: doubble vision :D .

Poskusi tolko spit da bo X-ray ali night vision :D

filip007 ::

Dva pa en špricar, pretiravati nima smisla.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

shadeX ::

Sej če piješ zmerno in čez cel dan, ni nek problem pridet do 10 pirov. Telo se itak cel čas "puca". Če je vročina in je pivo mrzlo se jih da pit kokr sok. Problem je sam en: Že 1 pivo je kalorično, zdej če se boš pa nalival cel dan s piri večkrat na teden se zna kaj kmalu poznat na trebuhu.

Cruz ::

9 piv v 4 urah, na morju pa je šlo do 14 piv v celem dnevu. Raje pijem špricer.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Netrunner ::

V enem večeru 3-4h (velika piva 0.5l)
1 = ni še nič
2 = čutim
3 = čutim malo bolj konkretno :)
4 = Odvisno koliko sem jedel pred pitjem .. če sem malo se ta čuti že pošteno, čene pa še ni krize.
5 = zadnji ... meja preden bi mi postalo slabo ....
6 = samo če je večer daljši in da sem kaj jedel vmes
... ocene varirajo v odvisnosti od stanja pred pitjem in katero pivo pijem.

blackbfm ::

1 čutim
2-3 lih prov
nekje pri 4-5 pirih že izgubljam kontrolo nad sabo in okolico, not good

facepalm ::

Po 8. je bocno parkiranje ze umetnost:)))
Joke:P

Aramis ::

Nič - putika :D
1 spijem- 14 dni bolniška :/ not fun

AndrejS ::

Jaz jih spijem 5 - potem pa postanem drugi človek. Za njega pa ne vem kolko jih spije

MIHAc27 ::

Jerry000 je izjavil:

0. V lajfu nisem pira spil (samo 1 požirek da sem probal) :)

Jaz tudi pira ne maram preveč. Če je zlo vroče zunaj, pir pa mrzel..ajde se potrudim max 1 spit. Mam pa dosti raje razne radlerje in brezalkoholne zadeve, čeprav tudi tu nikoli ne pretiravam.

GrimReaper ::

Čutim po nekje polovici 0,5l Uniona, enega lahko potem spijem v pol ure, ampak s hrano. Potem ne pijem več, ker mejo moraš postavit ko si še priseben.
Spil sem jih pa v življenju v povprečju nekje okoli 2 na leto.

Drugače niti ne vem kje je point da se je treba nacejat s pirom, vode ima pa vsak 0,2l vrh glave. Tako da zame je za odžejat tudi pira 0,2-0,3l čez glavo, 0,5l spijem edino če ne morem kot doma pustit za kasneje.
Mi je pa drugače pir dobrega okusa, glavni razlog da ga ne pijem več je pač sama cena, ker se mi zdi škoda denarja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Sssaga ::

Na prazen želodec prvega takoj začutim. Drgač pa 2, max 3. Ne pretiravam in nočem bruhati. Sem le Gorenc.

Gospod ::

A ima kdo izkušnje s hlajenjem PIVA z umetnim gnojilom - Urea ni psod hladilnikov naprimer s kanujem po KOLPI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

Jirzy ::

Zacutim odvisno od prehrane. Ce gremo na pir po sluzbi, ko ponavadi za malico jem solato\sadje, na sredini prvega. Ko grem 'ornk' ven, 10 ni neka tezava :). Ampak takrat prej jem. Tako da je po mojem prehrana bistvena.

Rekord je pa 10 v cca uri in pol. Potem je bilo pa hitro konec vecera :)

RejZoR ::

Mene še brezalkoholni včasih zadane. Go figure XD
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jirzy ::

@GrimReaper - potem nimas nickanpo pivu, ce samo 2 na leto spijes?

@Rejzor - brezalkoholni ima do 0,5% alkota. Ni veliko, ce pa nisi navajen, pa zna 'zadet'. :)

LeQuack ::

A če več lahk spiješ je boljš al slabš? Zakaj je boljš, če jih lahko več spiješ?
Quack !

DOOM_er ::

boljš če jih več ker si večji dec
Robots will steal your job. But that's OK

GummyBear ::

LeQuack je izjavil:

A če več lahk spiješ je boljš al slabš? Zakaj je boljš, če jih lahko več spiješ?


Boljše je, če jih lahko več. Če ne drugo, boš kateri deklici pustil dober prvi vtis :)
Jaz po parih pirčkih nisem sposoben niti normalno hoditi, eni pa brez problema parkirajo avto.

Smurf ::

GummyBear je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A če več lahk spiješ je boljš al slabš? Zakaj je boljš, če jih lahko več spiješ?


Boljše je, če jih lahko več. Če ne drugo, boš kateri deklici pustil dober prvi vtis :)

Se nisem srecal take, ki bi jo to impresioniralo, ampak mogoce se druzim v napacnih krogih.

Bellzmet ::

LeQuack je izjavil:

A če več lahk spiješ je boljš al slabš? Zakaj je boljš, če jih lahko več spiješ?


Zato ker je mrzu pir dober. In je zaradi tega dobro, da jih lahko več spiješ. Ker pač v tem uživaš.

Jirzy ::

Pomojem ni pravilnega odgovora. Ce neses manj, je ceneje, si pa prikrajsan za pivo :)

blackbfm ::

MIHAc27 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

0. V lajfu nisem pira spil (samo 1 požirek da sem probal) :)

Jaz tudi pira ne maram preveč. Če je zlo vroče zunaj, pir pa mrzel..ajde se potrudim max 1 spit. Mam pa dosti raje razne radlerje in brezalkoholne zadeve, čeprav tudi tu nikoli ne pretiravam.


temu se reče "acquired taste", pir če ga nikoli ne piješ je zanič, če ga redno pa je ok

Acquired taste @ Wikipedia

LeQuack ::

blackbfm je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

0. V lajfu nisem pira spil (samo 1 požirek da sem probal) :)

Jaz tudi pira ne maram preveč. Če je zlo vroče zunaj, pir pa mrzel..ajde se potrudim max 1 spit. Mam pa dosti raje razne radlerje in brezalkoholne zadeve, čeprav tudi tu nikoli ne pretiravam.


temu se reče "acquired taste", pir če ga nikoli ne piješ je zanič, če ga redno pa je ok

Acquired taste @ Wikipedia


Dajmo rečt, da če ne bi imel notri alkohola ga skoraj noben nebi pil.
Quack !

A110 ::

Sam ga v mlajsih letih (zacetki srednje sole) tudi nisem mogel vec kot 1 max 2 ampak potem pa ti zleze pod kozo. Meni je okus res prav vsec, splih ce je kaksen psenicni
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

brezalkoholno pivo

Oddelek: Loža
133039 (2430) dzinks63
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224297 (16241) krneki0001
»

Pivska nominacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10717709 (12791) MasterTade
»

Avto in izpit za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212159 (10695) SplitCookie

Koliko lahko spiješ, da ne napihaš preveč?

Oddelek: Loža
2514070 (13147) STASI

Več podobnih tem