» »

carinska pošta

carinska pošta

w4nkst4 ::

Danes sem moral plačati ddv in stroške carinskih storitev, zmotilo me je pa to, da je poštar ob plačilu storitev od mene zahteval naslednje podatke:
-kraj in datum rojstva, številka os izkaznice in kraj izdaje, čas veljavnost os izkaznice.

Sej se mi jebe, nej jih majo, sam mi je malo čudno za kaj bi oni to potreboval in če je to sploh v skladu z varstvom osebnih podatkov? sem klical na pošto in so rekli, da je 26.6 17 vstopila v veljavo neka evropska direktiva, ki to nalaga..

lp

BlaY0 ::

Poštar je v tem primeru od FURS-a pooblaščena oseba za identifikacijo oseb v postopku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OvCa77 ::

w4nkst4 je izjavil:

Danes sem moral plačati ddv in stroške carinskih storitev, zmotilo me je pa to, da je poštar ob plačilu storitev od mene zahteval naslednje podatke:
-kraj in datum rojstva, številka os izkaznice in kraj izdaje, čas veljavnost os izkaznice.

Sej se mi jebe, nej jih majo, sam mi je malo čudno za kaj bi oni to potreboval in če je to sploh v skladu z varstvom osebnih podatkov? sem klical na pošto in so rekli, da je 26.6 17 vstopila v veljavo neka evropska direktiva, ki to nalaga..

lp

Placilo poloznice...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

w4nkst4 ::

vseen mi ni jasn za koj kurac rabjo te podatke...hm kaj pa če si izbrisan al pa če nimaš ne osebne in ne potnega lista, sploh ne morš prevzet pošiljke lol

poweroff ::

sudo poweroff

w4nkst4 ::

hvala za članek....vseskup je poplna bedarija, lahko bi vsaj dal nad jurja, debili, boge uslužbenke/ci

konspirator ::

Tovrstno politiko čekiranja vseh izvaja samo pošta.
--

w4nkst4 ::

iz kitajske sem naročil parfum 105ml vrednost 30 EUR in sedaj leži na carinski pošti...a sploh lahko prevzamem 105 ml parfum in če ja kok bo za plačat stroškov?

poweroff ::

Saj ti sporočijo z dopisom. Ko plačaš, ti dostavi poštar na dom.
sudo poweroff

bf4ed ::

Jaz sem naročil ODB kabel,35€, čakam obvestilo od carine da plačam davek...
Idijoti me sploh niso obvestili, od prodajalca sem izvedel da so nekaj zbluzili ko mi je vrnil kupnino.

Machete ::

w4nkst4 je izjavil:

iz kitajske sem naročil parfum 105ml vrednost 30 EUR in sedaj leži na carinski pošti...a sploh lahko prevzamem 105 ml parfum in če ja kok bo za plačat stroškov?


bf4ed je izjavil:

Jaz sem naročil ODB kabel,35€, čakam obvestilo od carine da plačam davek...
Idijoti me sploh niso obvestili, od prodajalca sem izvedel da so nekaj zbluzili ko mi je vrnil kupnino.


Kaj bi vidva sploh rada povedala?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bf4ed ::

Da nisem dobil obvestila od carine ki prestreza pošiljke iz kitajske. Ponavadi ti pošljejo obvestilo da jim pošlješ račun da ti davek zaračunajo. Hočem plačat davek da dobim robo, pa me sploh niso obvestili.

Machete ::

Lahko te še bodo? Ali veš, da so že poslali nazaj? Si jih sploh poklical?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

Težko rečem, ampak do sedaj sem jaz vedno dobil obvestilo carinske pošte. Nato sem predložil zahtevana dokazila. Plačal. In potem dobil na dom. Traja par dni več, ampak nobenih problemov do sedaj.
sudo poweroff

hator ::

Preko portal uvoz-izvoz se prijavi s sledilno številko in imenov in priimkom. Potem pa predloži screen shot naročila.
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/import

Timurlenk ::

poweroff je izjavil:

Tole je problem:

http://siol.net/siol-plus/kolumne/slove...

master plan

čekiraj morebitne utaje in sumljive transakcije pri zneskih do 100 e
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

bf4ed ::

Prodajalec mi je vrnil kupnino na paypal ker kao pošiljka ni bila prevzeta.
Zdaj ali so me pozabili obvestit, ali pa sploh ni prispelo v slovenijo...

Saj ni pomembno, dokler sem dobil denar nazaj.
Zdaj morem spet naročit in čakat en mesec...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719523 (2951) ElNuncio
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519905 (9307) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499504 (54365) Mare2
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425671 (13742) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094034 (70899) Tilen

Več podobnih tem