» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
18 / 29
»»

jype ::

111111111111 je izjavil:

smetita temo.
Tovariš, vaše mnenje nikogar ne zanima. Ljudje slo-tech berejo zaradi mene in solatkota, ne zaradi vas.

111111111111 je izjavil:

ker je uletel iz mrtvega kota.
Mislim, da se taki izjavi strokovno reče "laž".

111111111111 je izjavil:

deljena krivda, če bi policija videla posnetek
Morda lahko vidimo še člen iz zakonodaje, na podlagi katerega bi mi kdorkoli smel pripisati krivdo?

111111111111 je izjavil:

je velik del krivde nosil butec na kolesu s prednostjo.
Krivde? Krivda je izključno na strani tistega, ki se je zjutraj odločil, da se bo skozi strnjeno urbano naselje premikal v smrtno nevarni napravi, ki je očitno ne obvlada na način, da bi nevarnost zmanjšal na sprejemljivo raven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

111111111111 ::

jype je izjavil:

Morda lahko vidimo še člen iz zakonodaje, na podlagi katerega bi mi kdorkoli smel pripisati krivdo?

Ne. Jaz sem zakon, tako kot ti krojiš zakon s svojim poganjavčkom.

jype je izjavil:

Krivde? Krivda je izključno na strani tistega, ki se je zjutraj odločil, da se bo skozi strnjeno urbano naselje premikal v smrtno nevarni napravi, ki je očitno ne obvlada na način, da bi nevarnost zmanjšal na sprejemljivo raven.

In butca v pajkicah in kamerco na balanci, ki je preračunal da lahko uleti iz mrtvega kota in ostane živ. Enkrat se matematika ne bo izšla in potem boš nekomu uničil življenje in če boš imel srečo boš sodeloval na paraolimpijskih.

bambam20 ::

Ishmael je izjavil:



Uporaba kolesa pa je dovoljena brez izpita in poznavanj CPP


To pa ne bo držalo. CPP moraš poznati. Brez CPP_ja lahko v tem primeru voziš in preživiš zgolj po kakšni vaški cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

solatko ::

Chuapoiz - A ti si tudi med tistimi, k v krožišču, ko rinejo not ali gredo ven, ne vidijo rdeče kolesarske steze in kolesarjev na njej. Veš to je vozni pas za kolesarje, na katerih je vožnja avtomobilom in parkiranje prepovedano, prečkanje pa samo takrat dovoljeno, ko naju z jyupe-tom ni gor.
Delo krepa človeka

mirator ::

@jype in @solatko, kaj če bi vidva na svojih dvokolesnih konjičkih za nekaj časa odjezdila v sončni zahod, jasno na zasluženi dopust, da si ostali lahko malo odpočijemo od...

matijadmin ::

To temo se lahko zapre, ker nekateri samo hranite lastno nestrpnost v njej in poglabljate hude osebne zablode, ki vas lahko drago/celo prostosti stanejo. Novega na zadnjih |n|-2 straneh tako ali tako nismo nič izvedeli.

Vemo pa, da se mnogi vedete skrajno neodgovorno, ne spoštujete CPP in nočete razumeti, da je avtomobilist močnejši udeleženec v prometu (kar ga naredi odškodninsko odgovornega vsaj v nekem deležu, četudi je nesrečo morebiti povzročil kolesar in kazensko voznik sploh ni odgovoren).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

solatko ::

mirator - Ne želji si, da začneva o vožnji.
matijadmin - Zato pa trdim, da je potrebno bit v prometu z glavo in pazit nase, saj tako najbolje čuvaš tudi ostale udeležence v prometu, ne glede na sredstvo, s katerim se prometa udeležuješ.
Smo tudi vozniki in motoristi, ki v življenju še nismo povzročili nevarne situacije, smo jih pa ogromno rešili, ko smo popravljali napake drugih.
Delo krepa človeka

Ishmael ::

bambam20 je izjavil:

Ishmael je izjavil:



Uporaba kolesa pa je dovoljena brez izpita in poznavanj CPP


To pa ne bo držalo. CPP moraš poznati. Brez CPP_ja lahko v tem primeru voziš in preživiš zgolj po kakšni vaški cesti.


Znanje CPP se ne preverja na kolesih.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

[D]emon ::

Ishmael je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ishmael je izjavil:



Uporaba kolesa pa je dovoljena brez izpita in poznavanj CPP


To pa ne bo držalo. CPP moraš poznati. Brez CPP_ja lahko v tem primeru voziš in preživiš zgolj po kakšni vaški cesti.


Znanje CPP se ne preverja na kolesih.


Z ozirom na to, da smo prakticno vsi imeli v osnovni soli tecaj za izpit za kolo, katerega del je tudi CPP, nakladas.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PacificBlue ::

V vseh solah poteka ta program znanja CPP in voznja s kolesom. Ce tega ne ves, pac izgleda nisi dokoncal osnovne sole ali kaj??

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Wow nekdo ni delal OŠ.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ishmael ::

Wow, nekdo je bralno nesposoben.
CPP policist ne bo preverjal na terenu.
Preveril bo tvojo dovolilnico za vožnjo vozila, ki pa za kolesa ni obvezna niti nisem slišal kogarkoli da bi ga izgubil.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

next3steps ::

Ishmael je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ishmael je izjavil:



Uporaba kolesa pa je dovoljena brez izpita in poznavanj CPP


To pa ne bo držalo. CPP moraš poznati. Brez CPP_ja lahko v tem primeru voziš in preživiš zgolj po kakšni vaški cesti.


Znanje CPP se ne preverja na kolesih.

Še bolje, če ne upoštevaš CPP, ker boš itak hin.

joze67 ::

V šoli nisem imel takega tečaja.

bambam20 ::

Ishmael je izjavil:

Wow, nekdo je bralno nesposoben.
CPP policist ne bo preverjal na terenu.
Preveril bo tvojo dovolilnico za vožnjo vozila, ki pa za kolesa ni obvezna niti nisem slišal kogarkoli da bi ga izgubil.


CPP-ja ne bo preverjal. Napisal ti bo kazen v primeru kršitve CPP_ja.

joze67 je izjavil:

V šoli nisem imel takega tečaja.


Mogoče si generacija, ko tega še niste imeli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jype ::

bambam20 je izjavil:

CPP-ja ne bo preverjal. Napisal ti bo kazen v primeru kršitve CPP_ja.
A zgolj v primeru, da te bo dejansko ujel, ker te mora za identifikacijo legitimirati, za to pa potrebuje tvoj dokument.

r3dkv1c4 ::

Ljudje slo-tech berejo zaradi mene in solatkota, ne zaradi vas.


Res je.

Ko imamo za seboj dan s premalo krohotanja, si zvečer privoščimo še vajine traparije in dan zaključimo z nasmeškom v postelji.

:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

solatko ::

Packistan - Nepoznavanje predpisov, te ne odveže odgovornosti.
r3dkv1c4 - A ni fajn, ko nekdo skrbi za humor na ST.
Delo krepa človeka

next3steps ::

Če se ti to zdi humor, potem si vir našega humorja ti.

Darko! ::

Danes popoldan me je ena babnica "nehote" želela ubit.

Vozim se po rdeče obarvani kolesarski stezi (na pravi strani ceste - ja) in zapelje ven iz desne stranske neprednostne ulice (v bistvu dovoza) avto tako, da sem moral bremzat.

In to ni zadost. Ne.

Po 30 m da voznica 5 m pred mano žmigavc, da bo zavila spet v desno stransko cesto (ne na križišču, ampak na dovoz - kolesarska steza tam mimo je neprekinjena) in začne rinit ko je 2 metra pred mano v desno, tako da mi zapre pot. Jaz spet bremzam, da ona lahko zavije desno in jo prehitim po levi. Ona potem ustavi, pol na kolesarski - in pol na pločniku.

Sem ji hotu pokazat sredinca, ampak ker sem kulturen in lepo vzojen možak 8-), sem ji samo zamahal in potem sam pri sebi klel po balkansko.

In ona se čudi. In se nekaj meni s sopotnico. In čaka z parkiranim avtom tam, kjer je pač ustavila. Pol na kolesarski. In pol na pločniku.

Da ne omenjam kmetavzov, ki jih srečujem dnevno, ko te kot kolesarja prehitavajo ob nasptroti približevajočem se vozilu - tako recimo (da bom realen) na en komolc razdalje.

Takim govedom bi blo potrebno vzet vozniško takoj !

bambam20 ::

Darko! je izjavil:

Danes popoldan me je ena babnica "nehote" želela ubit.

Vozim se po rdeče obarvani kolesarski stezi (na pravi strani ceste - ja) in zapelje ven iz desne stranske neprednostne ulice (v bistvu dovoza) avto tako, da sem moral bremzat.


Nezaslišano. Uporabiti si moral zavore. zakaj si pa bremzal? Lepo bi se zabil v njo.

Darko! ::

bambam20 je izjavil:

Darko! je izjavil:

Danes popoldan me je ena babnica "nehote" želela ubit.

Vozim se po rdeče obarvani kolesarski stezi (na pravi strani ceste - ja) in zapelje ven iz desne stranske neprednostne ulice (v bistvu dovoza) avto tako, da sem moral bremzat.


Nezaslišano. Uporabiti si moral zavore. zakaj si pa bremzal? Lepo bi se zabil v njo.


BABA ME JE VIDLA !!!!
In rinla. 2x.

A se ti zdi to normalno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

bambam20 ::

Darko! je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Darko! je izjavil:

Danes popoldan me je ena babnica "nehote" želela ubit.

Vozim se po rdeče obarvani kolesarski stezi (na pravi strani ceste - ja) in zapelje ven iz desne stranske neprednostne ulice (v bistvu dovoza) avto tako, da sem moral bremzat.


Nezaslišano. Uporabiti si moral zavore. zakaj si pa bremzal? Lepo bi se zabil v njo.


BABA ME JE VIDLA !!!!
In rinla. 2x.

A se ti zdi to normalno ?


Ne, ni normalno. Moral bi jo ignorirat in trčit v njo. Zakaj nisi? Sej bi bila ona krivec.

Darko! ::

Saj bi se.
Pa imam ravno novo specialko. Pa jo mal šparam :).

Po drugi strani pa nevešči babnici in še marsikomu skušam odpustit. Je pa res, da mi zmeraj ne rata in se jeza kopiči.

Ampak to ne velja za voznike VW skupine in deset let starih BMW.

Tako da:

ko bo bicikel starejši, mera potrplenja polna in jaz še bolj nor, bom v tem primeru ustavil, se odpel iz pedal, golfistom poslal blokerje direkt v mednožje in jim zarisal črto čez spoliranga passata od sprednjih do zadnjih luči.

Potem me boš lahko vprašal, zakaj se nisem zaletel.

In ti bom rekel, da se mi ni dalo.
Da je bila svetloba ravno pravšnja.
Da je bil veter v lase idealen.
Da so oblaki na nebu mirno jadral.

Da pa je blo ...
... nekaj a prvinskega v mojih očeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

specing ::

Naslednjič se pelji po cesti in ne kolesarski

bambam20 ::

Me čudi da sploh preživite na cesti brez , da bi se vsaj 1X mesečno kam zabili. Bodisi s kolesom ali z avtom.

Nestrpni, živčni, nesposobni prilagajanja, vsi drugi krivi, kršenje pravil na polno... Uporaba zavore je pa očitno po novem greh.

facepalm ::

bambam20 je izjavil:

Me čudi da sploh preživite na cesti brez , da bi se vsaj 1X mesečno kam zabili. Bodisi s kolesom ali z avtom.

Nestrpni, živčni, nesposobni prilagajanja, vsi drugi krivi, kršenje pravil na polno... Uporaba zavore je pa očitno po novem greh.

+1
Lepo si povzel celo temo v enem postu.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

Uporaba zavore je pa očitno po novem greh.

Sploh v avtih...

Tam je očitno greh tudi uporaba pedala za plin, da dosežeš maksimalno dovoljeno hitrost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Greh je, ze ce se zapeljes z avtom. Takrat si ze morilec. Samo cakam trenutek, ko bo policija potrkala na moja vrata in me zaprla za n-let.

Temo bi lahko preimenovali v "Odnos morilec, survivor".

thramos ::

Ni greh, ampak dejanje, ki s seboj prinese določeno odgovornost, ki je (oziroma bi morala biti) skladna z nevarnostjo, ki jo predstavljaš okolici.

Dokaj preprost koncept.

joze67 ::

bambam20 je izjavil:

Nestrpni, živčni, nesposobni prilagajanja, vsi drugi krivi, kršenje pravil na polno... Uporaba zavore je pa očitno po novem greh.

Če ne bi bilo "agresivnih feministk", bi še vedno veljalo, da baba, k natakne minico, sama kliče k posilstvu. In kaj pa (nestrpno) hodi po tisti četrti, bi pa ja šla teh 15 km naokoli, z oboroženim spremstvom ali taksijem/helikopterjem.

Pa je štos civilizacije prav v tem, da temu ni tako. In kolesar danes cel dan bremza, sicer ne preživi. Ni pa tako prav, niti v redu.

thramos ::

Kako to misliš "bi veljalo"? Saj je jasno, da ne pazijo nase in se ne prilagajajo trenutni situaciji. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

mirator ::

Tale tema se je povsem izrodila, zato bi jo bilo res najbolje kar zakleniti.

thramos ::

A ko dovolj ljudi pokaže, za kakšno odgovornost gre pri vožnji avtomobila ter kako se napačno in bolano krivi žrtve in ne povzročiteljev, je pa tema "izrojena"?

perci ::

Ja, tudi če je kriv povzročitelj, se lepo pokaže na žrtev - češ, budala - kako mu ni jasno, da mora za svojo varnost skrbeti sam.

Smiselno bi bilo, da bi imel na balanci montiran Gatling, ki bi ga ob izsiljevanju uporabljal namesto hupe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

matijadmin ::

Kamere na križiščih s prehodi in kazni na dom bi bil čisto soliden ukrep. Sam' policija/država noče, šerifi si pa ne upajo zaradi volitev.
Vrnite nam techno!

jype ::

perci je izjavil:

Ja, tudi če je kriv povzročitelj, se lepo pokaže na žrtev - češ, budala - kako mu ni jasno, da mora za svojo varnost skrbeti sam.
Potem jim pa pokažeš posnetek, ko nekdo za lastno varnost skrbi sam, pa jim spet ni prav.

"Rampe podira!" rečejo, in "Vozi kot manijak!"

bambam20 ::

Invictus je izjavil:



Tam je očitno greh tudi uporaba pedala za plin, da dosežeš maksimalno dovoljeno hitrost...


Se strinjam. Policija bi morala biti izjemno aktivna na tem področju pa ni.

matijadmin je izjavil:

Kamere na križiščih s prehodi in kazni na dom bi bil čisto soliden ukrep. Sam' policija/država noče, šerifi si pa ne upajo zaradi volitev.



Kolesa nimajo registerskih tablic. Še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jype ::

bambam20 je izjavil:

Kolesa nimajo registerskih tablic. Še.
To je zato, da bi se tudi največji idioti, ki z osebnimi avtomobili morijo po naših cestah, raje odločili za vožnjo z biciklom, ker jih na biciklu težje izsledijo, s tem pa postali bistveno manjša nevarnost za okolico in precej večja sami sebi.

Žal shema ne deluje najbolje, ker je največjim idiotom v resnici vseeno, če jih izsledijo, zato se po mestu še naprej vozijo z osebnimi vozili in ogrožajo vse, ki še niso mrtvi.

bambam20 ::

jype je izjavil:


Žal shema ne deluje najbolje, ker je največjim idiotom v resnici vseeno, če jih izsledijo, zato se po mestu še naprej vozijo z osebnimi vozili in ogrožajo vse, ki še niso mrtvi.



Mene še nobene ni ogrozil. Res čudno, da tebe vsi naokoli ogrožajo. Revež.

jype ::

bambam20 je izjavil:

Mene še nobene ni ogrozil.
Tisti, ki v življenju še niste bili blizu nobene ceste, niste udeleženci v prometu, zato ne štejete.

bambam20 ::

jype je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mene še nobene ni ogrozil.
Tisti, ki v življenju še niste bili blizu nobene ceste, niste udeleženci v prometu, zato ne štejete.



S tabo res ni vse v redu.

Darko! ::

jype je izjavil:

To je zato, da bi se tudi največji idioti, ki z osebnimi avtomobili morijo po naših cestah, raje odločili za vožnjo z biciklom, ker jih na biciklu težje izsledijo, s tem pa postali bistveno manjša nevarnost za okolico in precej večja sami sebi.

Žal shema ne deluje najbolje, ker je največjim idiotom v resnici vseeno, če jih izsledijo, zato se po mestu še naprej vozijo z osebnimi vozili in ogrožajo vse, ki še niso mrtvi.




next3steps ::

bambam20 je izjavil:

Me čudi da sploh preživite na cesti brez , da bi se vsaj 1X mesečno kam zabili. Bodisi s kolesom ali z avtom.

Nestrpni, živčni, nesposobni prilagajanja, vsi drugi krivi, kršenje pravil na polno... Uporaba zavore je pa očitno po novem greh.

Kot biciklistu ti je vse to odpušceno.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

jype je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mene še nobene ni ogrozil.
Tisti, ki v življenju še niste bili blizu nobene ceste, niste udeleženci v prometu, zato ne štejete.



S tabo res ni vse v redu.

Kar se kolesa tiče, je z njim vse v redu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirator ::

thramos je izjavil:

A ko dovolj ljudi pokaže, za kakšno odgovornost gre pri vožnji avtomobila ter kako se napačno in bolano krivi žrtve in ne povzročiteljev, je pa tema "izrojena"?

Če me nekdo, čeprav anonimno, imenuje za morilca zato, ker vozim avto, menim da je zafrustiran in tudi, da bi moderatorji morali takšne prispevke odstraniti.
Če si nekdo, ki vozi samo ali pretežno kolo, lasti pravico kršitve vseh CCP, je zame zafrustriran.
Če nekdo, ki vozi kolo in povzroči trk s pešcem na prehodu za pešce, krivi za trk pešca, je zame zafrustriran.
Kaj je frustracija, če ne veš (pa brez zamere, ker se pač ne poznava), si preberi v slovarju knjižnega jezika.
Seveda so v trku med avtomobilom in kolesarjem žrtve kolesarji in tukaj imaš v prvem delu prav. Nikjer pa ni evidence, koliko trkov z neprevidnimi in vasezaverovanimi kolesarji pa so preprečili prisebni vozniki. Prav tako ni evidence, koliko materialne škode so pri tem utrpeli vozniki avtomobilov, medtem ko je kolesar, mogoče res nekoliko prestrašen, odbrzel dalje.
In še, da kolesar pač lahko krši predpise, ker ga policist ne more ujeti, se tebi zdi O.K.?
Torej ko sem menil, da se je debata v temi izrodila, sem mislil na to kar sem zgoraj zapisal in nič novega se v debati ne pojavlja. Vsekakor pa so žrtve prometa absolutno prevelike in res na žalost, so zato poleg neurejenih voziščč, krivi tudi vozniki avtomobilov, motorjev in kles, kakor seveda tudi pešci sami.

thramos ::

Eni so res arogantni kreteni, ampak ko imajo na vsake kvatre prav, imajo pač prav. Čeprav to povedo na čisto neprimeren način. Se povsem strinjam, da mi morali moderatorji bolje opravljati delo ... ampak ga pač ne.

Kar ne spremeni poante debate - upravljalci nevarnih predmetov nosijo svoj delež odgovornosti. Mimogrede, krivda in odgovornost sta dva različna pojma - SSKJ bo prej v pomoč tebi, verjetno ti bo potem bolj jasno marsikaj v tej temi.

Prelaganje krivde na žrtve - vicim blaiming, pa je prav tako razširjen pojav, ki, poleg tega da je naravnost nagravžen, kar se še bolj izrazi pri ženskih oblačilih, dolgoročno povzroča nove in nove žrtve posledično brezobzirnih upravljalcev bolj nevarnih strojev.

In ne, nikomur se ne zdi OK, da jype krši predpise. Ampak dokler s kršitvijo tvega predvsem svoje zdravje, se mi zdi bistveno bolj smiselno svojo energijo usmeriti na tiste, ki ogrožajo in škodujej predvsem - in to bistveno bolj - svoji okolici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Utk ::

Da človek spregleda, ali ne pogleda sploh, ne moreš preprečit. Lahko ga kaznuješ, tepeš, zapleniš avto, ampak jutri bo nekdo drug spet spregledal.
Da se ne voziš z biciklom kot kreten je pa enostavno preprečit. Samo kreten ne smeš bit.
In za posladek: http://www.zurnal24.si/slovenija/crna-k...

D3m ::

Prehod za pešce je namreč "del vozišča, ki je namenjen prehajanju pešcev čez cesto", zato se čez prehod za pešce ne sme peljati s kolesom.


Bogi jype.
|HP EliteBook|R5 6650U|

thramos ::

Od kretena na kolesu ni veliko škode, od nepozorneža za volanom pa ogromno.

In ja, da človek spregleda preprosto preprečiš tako, da ga spodbudiš k temu, da se pelje rajši s kolesom. No, spregledal bo še vedno, le škode ne bo veliko.
««
18 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220192 (13019) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818548 (6844) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738611 (33482) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957776 (50966) jype

Več podobnih tem