» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
5 / 29
»»

jype ::

Jaz bi jih pa rad. Bi si prec avto kupu, k bi ble ceste ves čas prazne.

BlaY0 ::

Jaz pa ne kolesarim zato ker so ceste polne, zato ne.

MrStein ::

jype je izjavil:

MrStein je izjavil:

Koliko si jih prijavil?

To je ja 80 EUR v mestni (ali državni) proračun po komadu (65. člen ZPrCP : ustavitev in parkiranje)
Pa še za odstranitev v smislu člena 19 bi lahko dodatno dobili(i).
Motiš se:

http://www.mladina.si/93967/pretepanje-...

"nato pa pritisnil na pedala, prehitel policijski avto in mu zaprl pot."

Typical idiot meets idiot situation.
V 'murrici bi ga verjetno celo ustrelili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

codeMonkey ::

jype je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Za tebe to ne drži. Ti si umen, samo modrosti ti manjka...
Kaj zdaj, boš še eden tistih, ki so se "nategnili na internetu" in napačno domnevajo, da obstaja "omejitev na kolesarski stezi", ali si že spoznal svojo zmoto, pa zdaj poskušaš debato popraviti tako, da bomo pozabili nate?


Ni mi problem priznati zmote - motil sem se. Sem zdaj naštudiral in očitno res ni (več?) omejitve za kolesarje. Je pa ta omejitev (za kolesarje) navedena kot priporočilo pri določenih organizacijah, ki skrbijo za varnost kolesarjev in pešcev. Tudi na nivoju nekaterih občin sem našel (ne za MOL).

Še več ti priznam. Sam imam specialko in včasih vozim po cesti, ker nisem tako potrpežljiv, da bi se vozil 10 km/h po kolesarski stezi, kjer z večjo hitrostjo tvegam let čez vozilo s stranske ulice, ali pa bolečine tam doli zaradi neravnin. In ja, vozniki trobijo, ampak niti približno ne mislim, da so kreteni. Imajo prav. In če že vozim 40 km/h - 45 km/h po kolesarski ter pride do kritične situacije, ne maham voznikom avtomobilov, ki so me spregledali. Ravno tako sem kriv.

Še več ti priznam. Vozim dva otroka na avtocesti tudi do 180 km/h kdaj. Takrat sem sploh kreten. Ampak se vsaj zavedam tega.

jype ::

MrStein je izjavil:

Typical idiot
Ja, definitivno je idiot, ker je verjel, da policisti opravljajo svoje delo.

codeMonkey je izjavil:

Še več ti priznam. Vozim dva otroka na avtocesti tudi do 180 km/h kdaj. Takrat sem sploh kreten. Ampak se vsaj zavedam tega.
No vidiš, jaz sem tudi kreten, ampak imam več polic življenskega zavarovanja in ko kolesarim kot kreten, vedno kolesarim s čelado, tako da se mi ne more nič zgoditi.

Ko vozim avtomobil, mi pa trobijo še bolj, ker vozim po omejitvah.

codeMonkey ::

jype je izjavil:

MrStein je izjavil:

Typical idiot
Ja, definitivno je idiot, ker je verjel, da policisti opravljajo svoje delo.

codeMonkey je izjavil:

Še več ti priznam. Vozim dva otroka na avtocesti tudi do 180 km/h kdaj. Takrat sem sploh kreten. Ampak se vsaj zavedam tega.
No vidiš, jaz sem tudi kreten, ampak imam več polic življenskega zavarovanja in ko kolesarim kot kreten, vedno kolesarim s čelado, tako da se mi ne more nič zgoditi.

Ko vozim avtomobil, mi pa trobijo še bolj, ker vozim po omejitvah.


Kaj ti bo pa zavarovanje, če maš čelado :D

jype ::

codeMonkey je izjavil:

Kaj ti bo pa zavarovanje, če maš čelado :D
Zavarovanje ne deluje, če nimaš čelade.

specing ::

codeMonkey je izjavil:

jype je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Za tebe to ne drži. Ti si umen, samo modrosti ti manjka...
Kaj zdaj, boš še eden tistih, ki so se "nategnili na internetu" in napačno domnevajo, da obstaja "omejitev na kolesarski stezi", ali si že spoznal svojo zmoto, pa zdaj poskušaš debato popraviti tako, da bomo pozabili nate?


Ni mi problem priznati zmote - motil sem se. Sem zdaj naštudiral in očitno res ni (več?) omejitve za kolesarje. Je pa ta omejitev (za kolesarje) navedena kot priporočilo pri določenih organizacijah, ki skrbijo za varnost kolesarjev in pešcev. Tudi na nivoju nekaterih občin sem našel (ne za MOL).

Še več ti priznam. Sam imam specialko in včasih vozim po cesti, ker nisem tako potrpežljiv, da bi se vozil 10 km/h po kolesarski stezi, kjer z večjo hitrostjo tvegam let čez vozilo s stranske ulice, ali pa bolečine tam doli zaradi neravnin. In ja, vozniki trobijo, ampak niti približno ne mislim, da so kreteni. Imajo prav. In če že vozim 40 km/h - 45 km/h po kolesarski ter pride do kritične situacije, ne maham voznikom avtomobilov, ki so me spregledali. Ravno tako sem kriv.

Še več ti priznam. Vozim dva otroka na avtocesti tudi do 180 km/h kdaj. Takrat sem sploh kreten. Ampak se vsaj zavedam tega.


Tiste kolesarske na pločniku so itak neprevozne (in pomoje se lahko zgovarjaš na to, če ima kakšen policist/redar preveč časa, ali pa 4. člen).
Na veliko kolesarskih progah, ki so del ceste, pa pride do nenehnega vijuganja na levo v izogib šahtom in udrtinam.

Invictus ::

Kolesarske poti se vsaj v Ljubljani izboljšujejo.

Ampak po moje bi jih morali ukiniti, in dati na cestah kolesarjev prednost pred avti.

Bolj varno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Se strinjam, avti izven obvoznice in mest, kolesa znotraj.
Quack !

Markus386 ::

No no... avto je v mnogo primerih najhitrejše, najcenejše in najbolj udobno prevozno sredstvo, pa še z trošarinami avtomobilisti subvencioniramo tudi kolesarske steze in pločnike... tudi znotraj kroga obvoznice. Hitre vpadnice, ločene kolesarske steze (pa magari z ograjo, da niti s pešci ni možnosti kontakta), pa še par velikih garažnih hiš znotraj ringa, pa ne bo ne gužve (zaradi vpadnic in manj kroženja zaradi parkinga), pa še ostali udeleženci v prometu bodo bolj varni. Podobno na regionalkah... ločena kolesarska steza, po možnosti tako, kot med jesenicami in kranjsko goro - nekaj 10m stran od ceste, in stroga prepoved vožnje kolesarjem po cesti, in avtom po kolesarski stezi.

Kar se tiče kolesarjev, marsikaterega vidim kot problematičnega, neglede na mojo vlogo (pešec, kolesar, voznik), od vožnje po napačni strani, prehitre vožnje 5cm mimo peščcev, dirkanja po ulicah kjer je ogromno pešcev (miklošičeva je en tak lep primer... usedite se enkrat v mcdonaldsu na teraso, in v času, ki ga porabite za pojest en McFlurry, boste videli vsaj kakih 5 kamikaz, ki rušijo neobstoječo omejitev 25kmh kar med pešci, babicami, mamicami z vozički in cucki), da kombinacij slušalke+telefon med vožnjo ne omenjam. Potem pride sem še skakanje z kolesarske steze na cesto, pa nazaj, pa na pločnik, pa vožnja po levi po pločniku, pa dirkanje čez nepregledne zavoje (lep primer je če greš iz tržaške mimo puba legende na aškerčevo, je tam en lep ozek del pločnika, kolesarska steza zavije na prešernovo, pločnik pa tudi v smeri aškrčeve... in ker je kolesarjem pod častjo stopiti dol s kolesa, vsak dan riskiraš, da te bo en skinil na tistem zavoju),... Ker jih ne obdaja tona pločevine, so posledice rahlo lažje kot v primeru voznikov, je pa res, da pri 80ih letih nevem a je bolje biti na mestu mrtev, al preživeti naslednjih nekaj let v postelji z nepozdravljenim polomnjenim kolkom.

Ker vem, da se bo zdaj umešal jype s svojimi "supermenš" refleksi in "prilagojeno" hitrostjo in vožnjo, ter "varnim" neupoštevanjem pravil, dodajam njegov lastni postenek, kjer povozi živopisano rampo (link skopiran iz ene druge teme tukaj, ampak mi je bil tako zabaven, sploh pri njegovi samohvali, da ga je treba nalepit tudi sem,... dokler seveda ne zbirše videa).

Markus386 ::

V ljubljani je problem z gužvo praktično na manj kot desetih ulicah, pa še to nekje samo zaradi po enega "neprimernega" križišča (topniška, vilharjeva, šmartinska.. I'm looking at you!)

[D]emon ::

@Markus386: Vsi kolesarji, ki se peljejo po Miklosicevi, so v prekrsku ker je Miklosiceva cona za pesce. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MadMax ::

Samael je izjavil:

Evo, nekaj primerov Zaloške, LJ - ko sem se pizdil včeraj, da moram na vsakih 50m zaviti s kolesarske steze na cesto, medtem ko se nekateri tu po tleh mečete, kako grozni smo kolesarji, da kar na cesto zavijamo ... Še enkrat, jebena kolesarska steza ni parking plac!



Khm, a bicikl parkiran prek pločnika je pa dober za zdravje pešcev, ali kako?
Dvoličnost...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Unknown_001 ::

MadMax je izjavil:

Samael je izjavil:

Evo, nekaj primerov Zaloške, LJ - ko sem se pizdil včeraj, da moram na vsakih 50m zaviti s kolesarske steze na cesto, medtem ko se nekateri tu po tleh mečete, kako grozni smo kolesarji, da kar na cesto zavijamo ... Še enkrat, jebena kolesarska steza ni parking plac!



Khm, a bicikl parkiran prek pločnika je pa dober za zdravje pešcev, ali kako?
Dvoličnost...


Pač... če je on orasc bom oa še jaz. Nekaj v tem smislu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

[D]emon je izjavil:

@Markus386: Vsi kolesarji, ki se peljejo po Miklosicevi, so v prekrsku ker je Miklosiceva cona za pesce. ;)
Po coni za pešce se lahko voziš s kolesom, pravi prvi odstavek 32. člena veljavnega zakona.

Ni čudno, da je tak kaos v prometu, če dobite vozniško dovoljenje celo taki, ki sploh ne poznate predpisov.

s1m0n ::

Itak, da se lahko drugače ne bi bile kolesarske poti tam zarisane do cone (stebričkov)

[D]emon ::

Pardon, my bad, zamesal Miklosicevo s Copovo (predvsem zaradi omembe McD-ja). Se posipam s pepelom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

JamesBond ::

Mene pa pogosto kak avto hoče povozit. Ko zavijajo desno velikokrat niso pozorni na kolesarja. Ko po kolesarski prečkam kako stransko cesto in pride avto, ki se želi vključit na glavno cesto se velikokrat kar zapelje do roba ceste, kljub temu, da me vidi, da bom šel mimo na kolesu in mi zapre pot. Ni nekaj super fino met kolesa za glavno prevozno sredstvo (še vedno je bolje kot trola ) :\

[D]emon ::

Jaz bom kar pri troli ostal. Prisparam na zivcih, benzu, kasku, itd.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

codeMonkey ::

[D]emon je izjavil:

Jaz bom kar pri troli ostal. Prisparam na zivcih, benzu, kasku, itd.


In potem vidiš, da šofer med vožnjo Biblijo bere. Ali pa časopis...

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

V Beogradu mogoce... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

codeMonkey ::

[D]emon je izjavil:

V Beogradu mogoce... :))


V LJ ;)

Markus386 ::

[D]emon je izjavil:

Pardon, my bad, zamesal Miklosicevo s Copovo (predvsem zaradi omembe McD-ja). Se posipam s pepelom.


Pardon, sva že dva... mislil sem na čopovo, in ravno tisti McDonalds, pa ne morem več popravit.

jype ::

Tam je vožnja s kolesom dovoljena.

[D]emon ::

Po besedah Mestnega Redarstva ni, tako da se za nepoznavanje predpisov pritozi k njim; mene tvoje vzvisene blodnje ne zanimajo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Besede mestnega redarstva so nepomembne, če ni urejene ustrezne prometne signalizacije.

Unknown_001 ::

Se mi zdi da je pred pošto en velik moder znak na katerem je narisano belo kolo in počez rdeča špura
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Se mi zdi da je pred pošto en velik moder znak na katerem je narisano belo kolo in počez rdeča špura
Haluciniraš.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Se mi zdi da je pred pošto en velik moder znak na katerem je narisano belo kolo in počez rdeča špura
Haluciniraš.


?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Pred pošto ni takega znaka.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Pred pošto ni takega znaka.


Say that again?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Say that again?
Ravnokar sem pogledal:

Nobenega znaka.

Morda je tole znak, ki si ga ti v svojih halucinacijah "predelal" v "z rdečo prečrtan bicikl":

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Prepričan sem, da v MOL trenutno ni zaposlenega idiota, ki bi podpisal takšno prometno ureditev, da bi prepovedal vožnjo s kolesom po čopovi.

Unknown_001 ::

Za dober denar se vse zrihta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Samael ::

Unknown_001 je izjavil:

Za dober denar se vse zrihta.

Samael != Samuel

Unknown_001 ::

Slika ti ne dela.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Samael ::

Seveda dela (vidim jo v FF in chromu), ampak nima veze - zgolj šaljiv odgovor na tvoj komentar zgoraj :)
Samael != Samuel

Unknown_001 ::

Hmmm i see
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::



Tole sliko je nalimal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

haltar ::

Markus386 je izjavil:

No no... avto je v mnogo primerih najhitrejše, najcenejše in najbolj udobno prevozno sredstvo


Čaki, po kateri računici ti prideš do tega, da je avto lahko v mnogih primerih najcenejše prevozno sredstvo?
Meni gre manj kot 20€ na mesec za vzdrževanje voznega parka, pa sem s kolesi kot kaka deklina s čevlji... Pozimi 35€ za LPP. Tuki si res usekal mimo.

Sploh pa, znotraj obvoznice med 7:00-9:00 in 15:30-17:00 definitivno ni najhitrejše prevozno sredstvo ;)

Mare2 ::

haltar je izjavil:


Sploh pa, znotraj obvoznice med 7:00-9:00 in 15:30-17:00 definitivno ni najhitrejše prevozno sredstvo ;)

Avto lahko potegne tudi 180 km/h. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

Mare2 je izjavil:

Avto lahko potegne tudi 180 km/h. :)
Ne, ne more, ker ima do naslednjega odbijača prostora le 45 centimetrov, kar je premalo.

Mare2 ::

jype je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Avto lahko potegne tudi 180 km/h. :)
Ne, ne more, ker ima do naslednjega odbijača prostora le 45 centimetrov, kar je premalo.


Tele gužve v mestih so zelo problematične, ja. Pa "rdeči vali" namesto zelenih npr. ko greš po Dunajski proti centru itd.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

Mare2 je izjavil:

Tele gužve v mestih so zelo problematične, ja.
Za ljudi, ki vztrajajo pri drenjanju z avtomobili, vsekakor.

Markus386 ::

haltar je izjavil:

Markus386 je izjavil:

No no... avto je v mnogo primerih najhitrejše, najcenejše in najbolj udobno prevozno sredstvo


Čaki, po kateri računici ti prideš do tega, da je avto lahko v mnogih primerih najcenejše prevozno sredstvo?
Meni gre manj kot 20€ na mesec za vzdrževanje voznega parka, pa sem s kolesi kot kaka deklina s čevlji... Pozimi 35€ za LPP. Tuki si res usekal mimo.

Sploh pa, znotraj obvoznice med 7:00-9:00 in 15:30-17:00 definitivno ni najhitrejše prevozno sredstvo ;)


Po računici, da če avto že imaš (ker ga potrebuješ za druge stvari), te pride kilometer vožnje cca 10c za bencin in cca 10c za ostalo (gume, vzdrževanje,... sploh če prevoziš manj kot servisni interval letno, in če gume menjaš na štiri leta, tudi če imajo še profil).

Torej za 1.20eur prideš 6km daleč z avtom, kar pomeni da, če živiš v takem naselju, da imaš zagotovljen parking, in v taki firmi, da imaš tudi tam parking (torej praktično vsa novejša spalna naselja in industrijsko poslovne cone), te do 6km pride ceneje avto. Da živce, udobnost, ipd sploh ne upoštevam. Če uporabljaš karkoli izven mesta, in se voziš do (npr.) Trzina, kjer so cene javnega prevoza precej višje, kilometrov pa ni toliko več, je pa to še toliko bolje.

Tudi v jutranji in popoldanski špici je precej ljubljane relativno hitro prevozne, pa tudi bližnje destinacije (sploh npr. Trzin, ker se vedno voziš v kontra smer od "večine"). Gužva je samo na tistih nekaj vpadnicah (pa še to ne povsod, tržaška je ponavadi prevozna, malo gužve je pri zavoju na AC, celovška se res včasih zabaše, dunajska ponavadi ni neke hude panike, šmartinka nekje od tistih oranžnih blokov dalje (tam kjer rata 2+2 pasova) tudi kar gre, spet do zavoja na AC, tivolska se recimo zabaše malo samo na križišču z celovško/gosposvetsko, pa še tam bolj zato, ker so vsi pametni, pa grejo po levem pasu, pa potem izsiljujejo v desne pasove, in ker je tam vožnja v rdečo že nacionalni šport, policijske kontrole pa nikoli.... tako da, razen kake lokalne zadeve, se marsikje da). No seveda ne smem pozabit na že prej omenjeno črno točko topniška-šmartinska-vilharjeva, kjer bi res treba vse porušit, pa na novo, sploh ker je tam zadosti placa tudi za en lep rondo, tudi turbo, če treba)

Sicer pa, glede LPP-ja, v ljubljani najbolj fali neka krožna proga, ki bi sekala med kraki "ljubljanske zvezde". Hočeš iz bežigrada v btc? Moraš skoraj čisto do centra, pa spet nazaj. Sploh če si starejši, pa rabiš priti bližje (lpp27), moraš prav do bavarca, in potem čez zgoraj omenjeno "črno križišče", pa spet cela šmartinka.

In ja, marsikatera destinacija je seveda hitrejša z kolesom (sploh čez strogi center, oz. če nimaš zagotovljenega parkinga), in če si mlad pa v formi. Samo so tudi slabe strani... Lahko da imaš veliko robe s sabo za nosit, al pa da si prestar za tako vožnjo. Potem je tu še švic (večina ljudi nima tuša na šihtu), pa slabo vreme (ljubljana, povprečno število dni z vsaj 1 mm padavin letno: 111.3 - http://meteo.arso.gov.si/met/sl/climate... ), pa mraz, pa vročina, itd itd.

haltar ::

Markus386 je izjavil:


Po računici, da če avto že imaš (ker ga potrebuješ za druge stvari)


Ok, en disclaimer, tuki govorim o vožnji po mestu, malokdo ki mora vsak dan prevoziti 50km+ bo izbral za to kolo...

Sicer pa, taka računica je seveda zelo ugodna, ampak se meni zdi neuporabna za dejansko primerjavo stroškov različnih prevoznih sredstev.
Realno pa je strošek lastninjenja avta od 100€ mesečno naprej...
V tiste svojih 20€ mesečno sem namreč poračunal stroške servisa in nakupa koles, drugače bi lahko rekel da je vožnja zastonj, ker pač kolo že itak imam.
No ok, res je, ene 2x mesečno "pogoljufam" in se usedem na kak vlak ali v kolegov avto za te daljše ture. Pa bi vseeno, tudi če bi kolegom dajal nek parcialni strošek za porabo avta ali pa se šel najemanje, verjetno prišel pod to 100€ mejo.


Drugače se pa strinjam, da ima LPP zelo slabo optimizacijo prog, predvsem na te diagonale med vpadnicami. Pozimi mi vzame vožnja iz službe domov 40-45min. Peš pridem v 50 minutah...

Glede udobja pa ne kontriram, nekaterim je čičanje v avtih pač daleč bolj ugodno napram malo dežja.

Markus386 ::

haltar je izjavil:

Markus386 je izjavil:


Po računici, da če avto že imaš (ker ga potrebuješ za druge stvari)


Ok, en disclaimer, tuki govorim o vožnji po mestu, malokdo ki mora vsak dan prevoziti 50km+ bo izbral za to kolo...


Saj ni bilo mišljeno 50km+, ampak če že imaš avto, ker vsak vikend hodiš na vikend/k babici/na morje/wherever, je cenejše z avtom tudi še do šihta, kot na lpp, avto pa pustit v garaži.

jype ::

Markus386 je izjavil:

Saj ni bilo mišljeno 50km+, ampak če že imaš avto, ker vsak vikend hodiš na vikend/k babici/na morje/wherever, je cenejše z avtom tudi še do šihta, kot na lpp, avto pa pustit v garaži.
Ne, ni. Če to stori dovolj ljudi, mora mesto drastično spremeniti urbanizem, podirati zgradbe in infrastrukturo in vse graditi na novo. To pač ni ceneje, le da se ti pretvarjaš, da ko plačuješ davke in bentiš nad neučinkovito državo, nisi soodgovoren za tako stanje.
««
5 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220333 (13160) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818590 (6886) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738694 (33565) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957913 (51103) jype

Več podobnih tem