» »

Slike vaših računalnikov

Slike vaših računalnikov

Temo vidijo: vsi
««
13 / 44
»»

kuglvinkl ::

mr1two je izjavil:

S čim si pa dotične luknje izrezljal? Sam imam na voljo fleš(kotna brusilka) in pa orodje za okrogle luknje delat(preša). Verjetno bi se odločil za slednje, saj ne pušča ostrih robov.


To narediš s krožnim svedrom (ne vem, kako se mu prav reče, znotraj je votel skratka, stane okol 15 evrov), premera okol 20-25mm, potem pa luknje med seboj povežeš z Dremlom in spiliš robove. V bistvu je za 1 uro dela, od tega 20 minu za pilo. Simple kot pasulj.

Nkeje pa rabiš samo luknje.

Janac ::

misliš krožno žago?

mr1two ::

Verjetno misliš krona? Primer

Janac ::

ja to je to, jaz imam eno tako od boscha za les

kuglvinkl ::

Ja, krona, 300 kosmatih... :) Prov kul je delat s tem.

gruntfürmich ::

mr1two je izjavil:

Evo še moja kišta. Sem enmal kable urejou, pa sm reku da je zdej priložnost, da to tudi mal pokažem. Ne da se spet nevemkolko poštimat, ampak IDE kabel zgleda super po novem pa tudi drugi kabli so prišli v nek določen red.









Trenutno domovanje mlinčka- na hladilniku, obkrožen z raznimi veteranskimi PCji ^^



ej, daj povej če lahko zapreš prednjo stranico. ker jst ne upam teh kablov tako zmečkati...

mr1two je izjavil:

 Revščina z luknjami

Revščina z luknjami



kabli od ventilatorjem gredo na sprednjo stran, zraven diskov not. ne čez zadnjo stran okoli!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Upam, da veš, da ta zadnja slika ni še ravno finish. Pa tisti kabli ki visijo, so višek tako ali drugače. Pc je normalno zaprt, ker je dovolj prostora za tako kot vidiš na sliki.
Ne razumem ravno kaj si mislil s prednjo stranico?

galu ::

Mare3 je izjavil:

kaj si ti kable v smeti vrgel ker jih ni videti :):) Lepo lepo svaka čast


Jap... Na kompu sem mal vadil, kako drevje obrezat, pa me je mal zaneslo..:P

THEjanac13
@fala :)
Tako to gre.

gruntfürmich ::

mr1two je izjavil:

Ne razumem ravno kaj si mislil s prednjo stranico?


tam ko imaš konektorje od diskov meni zelo čez rob kište visijo kabli in ne upam stiskat stranice da bi lahko zaprl kišto. to me zanima kako imaš ti urejeno da lahko zapreš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IvoJan ::

lahko diske obrnes okoli?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

mr1two ::

Ma ni panike s to stranico, pride dosti daleč. Sem pa power connector lepo predhodno pregledal, če gre. Plus to, da nimam diskov več na tistih vgrajenih railih, ker so bili prenosi vibracij na ohišje obupni(interval na cca6 sekund je blo slišat kot neko odmevanje...), tako da bi znalo bit, da je zadeva nekoliko bolj globoko pomaknjena. Nisem pa imel nikoli problemov niti, ko so bili diski na originalnih railih..

EDIT: edini problem, ki bi lahko nastopil, je ta, da uporabljaš original sata kable, jaz imam take(vidno na sliki), ki so zarotirani za 90°, tako da zadeva pride dimenzijsko na isto stopnjo kot če bi bil v uporabi IDE kabel - najbolj izpostavljen je torej še vedno power konektor, ne pa podatkovni kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

gruntfürmich ::

ja, jst imam ravne sata kable ker imam preveč diskov za 90°-ske, ter imam zelo trde napajalne kable (kot bi bili iz polnega bakra:O).
in tako stranice ne morem in ne upam zapreti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Locoroco ::

Evo pa še moj sistem:
- ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II, 1.25GB
- G.Skill RipJaws-X DIMM Kit 8GB PC3-17066U (DDR3-2133)
- Intel Core i7-2600K, 4x 3.40GHz, box
- ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3, Z68
- Cooler Master HAF-X
- Razer Black Widow Ultimate
- Razer Mamba
- Monitor Samsung S24A350H LED
- Logitech Z-5500

V bližnji prihodnosti če pride Cooler Master 1000W Silen Pro napajalnik in neko solidno cpu hlajenje, kaj mi priporočate?

Lp. Locoroco

1.



2.



3.

i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

zagi123 ::

Locoroco je izjavil:


V bližnji prihodnosti če pride Cooler Master 1000W Silent Pro napajalnik in neko solidno cpu hlajenje, kaj mi priporočate?

Ma kaki 1000W, čez 350W tole ne more it. Za hlajenje pa malo pobrskaj po forumih, možnosti je veliko. Soliden in poceni je recimo CM Hyper 212+.

Locoroco ::

zagi123 je izjavil:

Locoroco je izjavil:


V bližnji prihodnosti če pride Cooler Master 1000W Silent Pro napajalnik in neko solidno cpu hlajenje, kaj mi priporočate?

Ma kaki 1000W, čez 350W tole ne more it. Za hlajenje pa malo pobrskaj po forumih, možnosti je veliko. Soliden in poceni je recimo CM Hyper 212+.


Trenutno mam 550W power pa se mi med igranjem iger računalnik kar dol vgašuje. 1kW bom vzel, napajalnik še vseeno vedno ostane.Mogoče bom tudi kdaj SLI mel.
Za hladilnik pa se odločam med Corsair H100 ali Alpenföhn k2 kot ga ima moj brat.

K2



Drugače pa še en majhen update mojga compa :)

Cable management

i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Lepo si kable spelu.

PNG ::

Napajalnika ni pametno kupovati future-proof v smislu več wattov - mogoče bom pa kdaj potreboval Poglej malo izkoristek vs. obremenitev graf.

zagi123 ::


Trenutno mam 550W power pa se mi med igranjem iger računalnik kar dol vgašuje. 1kW bom vzel, napajalnik še vseeno vedno ostane.Mogoče bom tudi kdaj SLI mel.

Jah lej, sej bo tebi več štroma žrlo. Pa nevem kje je fora da v misli za prihodnost vzameš močnejši PSU, ker vsaj jaz nekako pričakujem v prihodnosti manjšanje, ne večanje porabe komponent. Ko boš pa hotel SLI bo pa itak zuni grafa, ki bo dvakrat zmogljivejša od trenutne in se ti ne bo splačalo še ene starine zraven tlačit.

PrimozR ::

PNG je izjavil:

Napajalnika ni pametno kupovati future-proof v smislu več wattov - mogoče bom pa kdaj potreboval Poglej malo izkoristek vs. obremenitev graf.

Z 80+ programom ne bi smelo biti razlike, če imata oba enako stopnjo certifikacije.

Sicer se pa strinjam z do sedaj napisanim, SLI lahko odpišeš, 1 kW ZAGOTOVO ne potrebuješ, delalo bo pa tudi s kakovostnim 500-600 W napajalcem. Glede hladilnika, H100 vprašanje če se bo lahko kosal z najboljšimi zračnimi hladilniki, oz. se morda bo, a za precej višjo ceno. Tile vodni kiti se splačajo ob pomanjkanju prostora, sicer pa če hočeš vodo pojdi v vodo na polno oz. si kupi kvaliteten zračni hladilnik.

kuglvinkl ::

Zdej se vzame TR HR-02 Macho in hladi zverinsko dobro za 45 evrov.

gruntfürmich ::

PNG je izjavil:

Napajalnika ni pametno kupovati future-proof v smislu več wattov - mogoče bom pa kdaj potreboval Poglej malo izkoristek vs. obremenitev graf.


ni ravno tko. izkoristek je boljši pri manjši obremenitvi oz. srednji. prav tako se lahko zakolješ ko želiš imeti 2 grafi not, napajalc pa kupljen za 1.
po mojem je bolje napajalc dimenzirat za dve grafi; ker bo izkoristek večji pri recimo 100-150w manjši obremenitvi od nazivne kot pa da se vrtiš na zgornji meji.
seveda pa pri tem ne smeš iti v extreme.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

axee ::

kuglvinkl je izjavil:

Zdej se vzame TR HR-02 Macho in hladi zverinsko dobro za 45 evrov.


+1

PNG ::

gruntfürmich je izjavil:

PNG je izjavil:

Napajalnika ni pametno kupovati future-proof v smislu več wattov - mogoče bom pa kdaj potreboval Poglej malo izkoristek vs. obremenitev graf.


ni ravno tko. izkoristek je boljši pri manjši obremenitvi oz. srednji. prav tako se lahko zakolješ ko želiš imeti 2 grafi not, napajalc pa kupljen za 1.
po mojem je bolje napajalc dimenzirat za dve grafi; ker bo izkoristek večji pri recimo 100-150w manjši obremenitvi od nazivne kot pa da se vrtiš na zgornji meji.
seveda pa pri tem ne smeš iti v extreme.


Ne, najboljši izkoristek je na srednji obremenitvi, kot si sam napisal. Ne manjši, ne večji. V tem rangu je tudi smiselno PSU kupiti. Sicer pa smetimo temo, ta debata spada drugam :)

PrimozR ::

gruntfürmich je izjavil:

PNG je izjavil:

Napajalnika ni pametno kupovati future-proof v smislu več wattov - mogoče bom pa kdaj potreboval Poglej malo izkoristek vs. obremenitev graf.


ni ravno tko. izkoristek je boljši pri manjši obremenitvi oz. srednji. prav tako se lahko zakolješ ko želiš imeti 2 grafi not, napajalc pa kupljen za 1.
po mojem je bolje napajalc dimenzirat za dve grafi; ker bo izkoristek večji pri recimo 100-150w manjši obremenitvi od nazivne kot pa da se vrtiš na zgornji meji.
seveda pa pri tem ne smeš iti v extreme.

Napajalnik je bolje dimenzionirati za nekaj, kar ne boš nikoli imel? Rly? Eni resno niste resni na tem forumu...

PNG je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

PNG je izjavil:

Napajalnika ni pametno kupovati future-proof v smislu več wattov - mogoče bom pa kdaj potreboval Poglej malo izkoristek vs. obremenitev graf.


ni ravno tko. izkoristek je boljši pri manjši obremenitvi oz. srednji. prav tako se lahko zakolješ ko želiš imeti 2 grafi not, napajalc pa kupljen za 1.
po mojem je bolje napajalc dimenzirat za dve grafi; ker bo izkoristek večji pri recimo 100-150w manjši obremenitvi od nazivne kot pa da se vrtiš na zgornji meji.
seveda pa pri tem ne smeš iti v extreme.


Ne, najboljši izkoristek je na srednji obremenitvi, kot si sam napisal. Ne manjši, ne večji. V tem rangu je tudi smiselno PSU kupiti. Sicer pa smetimo temo, ta debata spada drugam :)

Torej za običen računalnik, kateremu se poraba giblje med ~100 in dobrih 300 W (i5 quad, 560 Ti) vzameš do 500 W PSU. Problem rešen :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kuglvinkl ::

Da končam z debato o trafah v tej temi: Semi pasiven Seasonic X-560W reši tri ključne probleme: je rock frickin solid, do 20% obremenitve se vent ne zasuče, ko pa se je zelo tih in še, kabli so modularni.

Ima pa to svojo ceno, sure, okol 130 evrov čez mejo.

gruntfürmich ::

PrimozR je izjavil:

Napajalnik je bolje dimenzionirati za nekaj, kar ne boš nikoli imel? Rly? Eni resno niste resni na tem forumu...


ah pipi, če bi jst tako študiral kot ti bi moral sedaj ko imam 2 grafi vzeti nov napajalc.
+ tega da bi mi prejšen po tvoje moral delati na 100% moči in bi s tem bil glasen, vroč, ter življenska doba krajša. pa še stabilnost linij bi bila uprašljiva...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrimozR ::

Kateri dve grafi pa imaš? PA itak smo že večkrat predebatirali, da je CF/SLI na ~500 W napajalcu nesmiselen, pa ne zaradi PSU-ja, temveč zaradi bolj varčnih in manj zmogljivih graf, ki jih lahko obesiš nanj. Bolj smiselno je kupiti eno samo, zmogljivejšo.

gruntfürmich ::

mam 5850; 150w in cpu 955; 125w. lahko bi v začetku kupil 420w, ampak potem bi z 2×gpu rabil nov psu. če bi uzel 550w, bi se čohal če bo zdržal 2×gpu & 955. tko pa sem že v štartu vzel 650w in je vse kul.

glede ene zmogljivejše namesto dveh pa tudi nisem preveč siguren... je padec P/P z dražjo kar občuten
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Jah 5800 je že rang, kjer se dual GPU setup splača, ker enostavno ni single GPU kartice s takšno zmogljivostjo. Oz. je ni bilo. Če pa gledaš 6800 in pri nVidiji do GTX 560 Ti se pa IMO ne splača, je enostavneje poseči po topoftheline izdelku določenega proizvajalca. In navsezadnje se ravno teh kartic (6800/560 Ti in šibkejših) proda največ, tudi z idejo, da bi se čez leto ali dve dodala še ena takšna. To je zgrešena logika, ker takrat dobiš generacijo oz. celo dve novejšo midrange kartico, ki je zmogljivejša od para starih in enako požrešna, kot ena stara.

Pri povezavi dveh kartic iz višjega ranga se pa to večinoma upošteva že ob nakupu in se temu primerno dimenzionira komponente - matična plošča za kaj več kot 100 €, zmogljivejši CPU, PSU, prostornejše ohišje za kaj več kot 50 €, itd. Povprečen build za ~800 € ali manj pač ni primeren za dual GPU setup.

gruntfürmich ::

jst pa sem ravno pri 6850 in tudi pri 6870 prišel do sklepa, da bi raje imel te v cX kot pa 6950 ali 6970 (že pri začetnem nakupu)
ok, zdaj pa sem jst res končal s tem:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Master_Yoda ::

Spravil kable zadaj kolikor sem lahko (bolj ne gre ker drugace ne gre stranice zapreti).
Moti pa me to, da ima graficna na strani power priklope, in negre zadaj napeljati.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

IvoJan ::

Master_Yoda je izjavil:

Spravil kable zadaj kolikor sem lahko (bolj ne gre ker drugace ne gre stranice zapreti).
Moti pa me to, da ima graficna na strani power priklope, in negre zadaj napeljati.



rabiš inštrukcije za cable management lol.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

PNG ::

+1

Nwanko ::

+2

Master_Yoda ::

Ja vem totalna zmesnjava, prvic "urejam" kablovje, in nimam pojma kako, tako da vsak nasvet je dobrodosel.

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

bol tezko se vse to natipka :) iz kje si? mogoce ti lahko v zivo pomagam :) na svojem ohisju ki ni imel lukenj za cable management, sem imel kable lepse urejene kot ti :P

moja stara kista:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Nwanko ::


Začetek,po nakupu.

2nd update.

Sedaj. Boljše slike ko spučem komp pa dobim fotkiča nazaj.(ološ cybershot 5let star) :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

galu ::

Kaj maš to za eno tank ohišje?8-O
Tako to gre.

Nwanko ::

CM Scout Storm,custom hdd cover pa false bottom. Pač čas si je treba vzet pa malo experimentirat. :P

bosmla ::

@Nwanko Kje si nabavo to perforirano plocevino (in ce kako si jo pobarval)?

kuglvinkl ::

Tako pločevino imajo v Obiju. Kolkr hočeš ;).

Nwanko ::

Obi,Bauhaus,....pobarvano.

deadbeef ::

Evo moj rig v podpisu. Ravno sem ga čistil s kompresorjam :> slikano s telefonam zato so bolj zanič slike

Po čiščenju:

1.



2.



V akciji:

3.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

axee ::

Fuj fuj front panel kabli :))

krispe ::

Saj pri front panel kablih ne gre drugače :|
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

kuglvinkl ::

Seveda da gre. NI pa poceni.

logit ::

Črn selotejp najdi pa ovij cel šop. Hitro in poceni.

deadbeef ::

Lahko bi naredu en sleeving na tistih kablih samo se mi ne da, itak ko je side panel gor se ne vidi toliko. =)

axee ::

krispe je izjavil:

Saj pri front panel kablih ne gre drugače :|


Gre gre, vse skupaj v eno bužirko..

Alessio983 ::

proc: i5 750 @ 3.6 + Scythe Mugen 2 Rev.B
rami : Kingston PC3-12800 "HyperX 8 Gb
plata : Asus asus p7p55d LX
graf : Gigabyte HD 6850 OC 890/1150 (stock cooling )
ohišje: aeroCool vxe PRO



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()
««
13 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568172 (25572) hariscorale
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214073 (42392) nergac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244102 (33972) ingeniero

Več podobnih tem