» »

Slike vaših računalnikov

Slike vaših računalnikov

Temo vidijo: vsi
««
14 / 44
»»

jablana ::

Včeri sm mel čas pa sm ruknu skup dva skoraj identična sistema za kolega:

MB: ASUS Maximus IV Gene-Z 2x
CPU:Intel Core i5 2500K BOX 2x
RAM:DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHZ, CL9, CORSAIR VENGEANCE LOW PROFILE 2x
SSD:120GB 2.5"" SATA3 MLC, CORSAIR FORCE 3 2x
GPU:ASUS Radeon HD 6950 2GB DirectCuII oz.MSI Radeon HD 6950 2GB Twin Frozr II OC
PSU:Corsair Enthusiast Series TX 650W 2x
Corsair A70 2x
Aerocool Sixth Element 2x

Ohišji sta kakršni sta (želji kolegov).

Roba čaka...


leva testirana, desna čaka na test



zmešnjava zadaj


končni izdelek

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Nwanko ::

Lepa igra.

PrimozR ::

Zakaj mATX plata v full ATX ohišje? o_O

Nwanko ::

Zato da lepše zgleda ;) :D

galu ::

mATX plate so dvorezen meč... Če je čudne (npr. modre) barve, maš grdo ohišje in si slab v tkanju kablov, na koncu izpade grdo ko hudič.
Tu moram reči, da je kr lepo izpadlo. :)

So pa na žalost precej slabše v navijanju. :/
Tako to gre.

mr1two ::

Gene-z se je v navijanju precej dobro obnesla. Na eni strani(guru3d ali nekaj podobnega, kjer so jo testirajli) je bila Gene-Z prva plata,kjer so dosegli na 2600k frekvenco 4.7 namesto 4.6(na vseh ostalih)- vglavnem za en multi razlike je blo. Tko da jaz bi jo vzel takoj, če nebi bila m-atx, ker placa pač je in če bi kdaj rabil dat kaj dodatnega noter, nebi mogel(ob današnjih grafičnih).
LP

Sssaga ::

Generalka na računalniku po polletni uporabi vodnega hlajenja.





Treba odpraviti svinarijo



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Sssaga ::

Evo vam in Motion Picture!




:)

galu ::

Lepo, lepo!
Tako to gre.

king67 ::

...pa muzika je ful dobra...

lp,
king67

axee ::

Manjši update po nabavi SSD-ja: ghetto montiranje trdega diska.

Cable management v zgornjem delu ostaja pač maksimalen možen z tem ohišjem, spodaj pa se nisem ukvarjal (nemogoče). Stlačiti Scythe Quiet Drive notri je že sam po sebi projekt :D Zadaj ventilatorja ni ampak je samo ogrodje nekega starega, da drži tunel.

 1

1



 2

2



Ni badass in lep modern računalnik, sem pa prepričan da je tišji od velike večine :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Mesar ::

Lepo si ga zmontiral, ful!

axee ::

Samo pod določenim kotom je šov noter :) z P183 bi šlo lažje :D

Mesar ::

Zakaj bi šo P183 lažje?

axee ::

Nima tiste štange vmes ki naj bi držala ventilator, je prestavljeno spredaj. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

AlienRR ::

Hja, nekaj bi še lahko ukrelnil vzgornjem levem kotu, SATA napajanje za DVD enoto bi lahko boljše skril, ozemlitev bi lahko drugam privil in malo se je že praha nabralo..;(





To je tist hud patent kako se radjator dvigne - tako da se izognem "luknji" ventilatorja povrh vsega pa je še mobiln (ma nogice, haha!):P>:D





Rezervni deli:D

    Case: Anitec 1200
    PSU: Corsair TX850
    CPU: Intel Core i7 2600K @4.6GHz, 1.43V (za 24/7)
    MB: Gigabyte Z68X UD7 B3
    RAM: 2x 2Gb Corsair Vengeance 1600Mhz/cl9/1.5V @1872MHz 11-10-9-19, 1.7V (za 24/7)
    GPU: ASUS GTX480 @925/1095/1850, 1.150V (za 24/7)
    Sound: Creative SB X-Fi Fatal1ty | 2x Yamaha HS80m
    HDD's: Samsung Spinpoint F3 1TB, WD caviar black 1TB + 2TB NAS system


Anti-švic-system

    CPU water block: EK Supreme LT
    GPU water block: EK full cover GTX480
    Pump: Laing D5 (MCP 655)
    Radiator: Magicool Xtreme III
    Reservoir: EK Multioption reservoir 100



To bo to za enkrat. Tokrat majn "blink, blink efekta" Za spremembo nobenih katod, radioaktivne vode, komponent iz območja 51..8-)

Komentarji ter pozitivna kritika zašeljena.;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mentalist ::

Koliko si dal za kišto?
Lool.

AlienRR ::

V bistvu ne vem. Tam nekje od 2005 samo dodajam/menjavam komponente in ne kupujem vsega na enkrat zato nimam sešteto.

kuglvinkl ::

Ja, to je težko vedet. Sam sem dal za 10 let starga Lian Lija 30 evrov, nanj sem pa dal ene 100 evrov...

AlienRR ::

Mhm, približno cenitev trenutnega sistema bi lahko naredili po trenutnih cenah. Bi pa to bil slab približek.:D

Se mi pa tak način kupovanja zdi boljši, skoz si lahko "up-to date" in lažje je za denarnico.:)

IvoJan ::

hehe tole ohišje si pa po vsej verjetnosti od mene nabavil :D

mr1two ::

Tule je moj "htpc" mašin.
Najprej sem jo sestavil na "testbed" škatlo, ker zadeva ni delovala, tako kot bi človek hotel, slika je tu:

smetišče



Ko sem zadevo vgradil končno kompletno v ohišje(zamenjal starejše komponente- abit AN7, 1.5GB ddr400, 3000+ athlon in nek disk) za novejše (3500+, asrock 939, undervoltan z 1.35 na 1.25 in navit na 2.31GHz(2.2 original), 2GB ddr400 ram, grafika 4350(tok da enkodira filme), 250GB wd disk) sem naletel na težavo- ni bilo slike, za boga ne.
Po hitrem vizualnem pregledu, sem opazil, da en uporček, velikosti 1mm* 0.5mm je visel čudno, tako da sem ga malo z nohtom počohal in pade stvar dol...pFFF...spet dodatno delo, ki sem ga rešil celo brez uporabe povečevalnega stekla(ker ga nism mel) in brez dodatnih zapletov(potrkam po lesu).
Čudo božje-stvar dela :)

Za hladilnik sem predelal enga iz dellove kište, potrebno je bilo demolirat box cooler, da sem dobil tisti plešek in vzvod za pričrstitev, malo podložit novi hladilnik, saj je bila razlika v debelini 4mm in ni pasalo skupaj, ga malo obrezati, da je pasal v plastični okvir in evo, zadeva ima tower cooler z tremi toplotnimi cevčicami. R4350 stock cooler je doživel eno epizodo letenja po zraku, ko sem ga slišal kako brni. Zamenjal sem ga s prvimi rebri, ki so približno pasala gor- višina ni tak problem.
Disk visi na tistih dolgih balonih za oblikovanje figuric(varianta pudelj ipd), pred njega je postavljen en 120mm vent, star ko zemlja, frišno podmazan z oljem in nastavljen na 5V- zadovoljivo tiho. LC550 vent je letel ven, nadomestil ga je NB Blacksilent, ki je ostal nekje v predalu od prejšnje menjave, ravno tako na 5V. Na stranici se nahaja še en vent(ni viden), ki deluje na 800 obratih- praktično neslišno.
Najglasnejša komponenta je trdi disk(tudi ko ne brenčijo glave).
Temperature sistema: furmark(gpu)= max 58°C; CPU- IntelBurnTest=max 47°C(s tem, da ni posebej venta na tistem towerju, kar dobi dobi od rahlega piša vetra od ventov, ki mešajo zrak).
Še slike od malega "cable managementa"(ohišje je staro 10 let in ni predvideno za bilokak cable mngmnt)

črevesje


in pa komponente



Vglavnem, zadeva je relativno tiha:), fullhd videi delajo brez problema(pa čeprav je v uporabi single core cpu :))

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Sssaga ::

Ah ja, athlon 3xxx+ je top proc :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

kuglvinkl ::

Nice.

radecan ::


http://shrani.najdi.si/?24/oC/1dPFGsnv/...
http://shrani.najdi.si/?15/Qj/3hphpH9d/...

No da pokažem še svojo ;) Danes je prispelo novo ohišje ikonik in sem zaenkrat zelo zadovoljen z njim, cable managment bom še malo poskusil porihtati, načeloma pa je to-to ;)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

kable le pošlihtaj. Sicer pa, stock cooler? A se ti zajebavaš? :)

Janac ::

lepo ohišje;)

gruntfürmich ::

pa kaj imate vsi nekaj proti tem stok hladilnikom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PNG ::

Zanič so?

PARTyZAN ::

Za stock frekvence/voltaže zadostujejo.

kuglvinkl ::

PARTyZAN je izjavil:

Za stock frekvence/voltaže zadostujejo.


Ne, so preglasni.

Janac ::

pa grdo zgledajo

radecan ::

cooler menjam spomladi, ko grejo temperature gor, za zdaj lepo drži na 30° pod idle na minimum obratih in ni glasen in 50° ko laufa na puno ;) namen pa imam kupiti antec h20 620. Kaj pravite na to?
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

onitam ::

Če bi bog dal (če imaš prostor v škatli) nabavi si noctuo NH-D14 ali podobni kaliber zračnega kulerja. Saj ni slab, ampak za podoben denar dobiš VELIKO več tišine 8-) . Jaz sem šel v investicijo samo zaradi pomanjkanje prostora (in drugih cvetk ohišja). Zdaj se pa tolčem po glavi, da nisem vzel C14-ko. :P
bleh

Janac ::

evo, danes se jaz malo poslikal;)





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dvihtelic ::

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Linke popravi, pa najdi kakšen spodoben hostnig.

Mentalist ::

Lepa kišta janac. :)
Lool.

dvihtelic ::

kateri pa je boljši hosting?

galu ::

Namig za vse fotkače kompov:

Izklopite flash, damn it!!
Tako to gre.

Janac ::

zakaj

Gray_Warden ::

ker blešči in se ne vidi nič. pa kable pospravi.

Janac ::

kam? pospravljeni so koker se da!

Nwanko ::

Janac je izjavil:

kam? pospravljeni so koker se da!

Verjemi da se da,sem bratu na isti kišti skril tak da se nič ne vidi,razn tam ko je za sata in power konektor..

Janac ::

si imel 6 sata naprav?

Nwanko ::

Malo maš matično nerodno ker so sata porti tak postavljeni...

Janac ::

vidiš to je to, saj če bi imel 1 disk bi bili kabli tudi lepo urejeni, lahko pa das sliko kako si uredil kable:P

Nwanko ::

Bom sliko ko bom naslednič pri bratu...

Janac ::

no lepo ;)

Gray_Warden ::

kable lahko pospraviš tudi z vezicami in tisto rečjo ki se ovije okoli kablov, da iz 123098 različnih kablov nastane le 1.

Če drugega ne pa kupiš črni silvertape in tiste sata kable obviješ z njim, bo lepše. Prav tako s kabli iz napajalnika.

sicer pa itak....btk za videz. samo če kable pospraviš, boš še dodatno izboljšal pretok zraka. Drugače je ok.

Zgodovina sprememb…

««
14 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568178 (25578) hariscorale
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214075 (42394) nergac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244102 (33972) ingeniero

Več podobnih tem