» »

Prometna nesreča

Prometna nesreča

«
1
2 3

gregorinho ::

Na parkirišču se mi je zgodila prometna nesreča. Speljeval sem iz parkirnega prostora v vzvratno smer, pri tem pa sva se zaletela z voznikom, ki je zavijal levo. Stopila sva vsak iz svojega avtomobila in izpolnila evropsko poročilo o nesreči. Voznik se je strinjal, da je kriv on, kar je tudi napisal in podpisal.

Enako poročilo sem dostavil tudi moji zavarovalnici, kjer so mi dejali, da bodo zadevo preučili. Bil sem mnenja, da ni dileme in je stvar dokončna.

Po nekaj tednih pa sem dobil dopis od moje zavarovalnice, da so "dodatno pridobili dokumente" in na podlagi le teh spremenili končno odločitev. Sedaj sem kriv jaz. Dodatnih dokumentov nisem nikoli videl in sploh ne vem, za kaj se gre. Sklicujejo pa se na pravilo, ki pravi, da je pri vzvratnem speljevanju iz parkirnega prostora voznik avtomatično kriv in to poročilo nima veljave.

Končni rezultat vsega skupaj je, da moram sedaj plačati 145 €. Pritožil sem se, a se ni nič spremenilo. Kaj lahko sploh še storim? Ne bi rad zapravil še več denarja za nadaljnje postopke.

Še bolje....kaj lahko storim v naslednjem podobnem/enakem primeru?

kixs ::

Meni je ze takoj padlo v oci:

Speljeval sem iz parkirnega prostora v vzvratno smer


To ne gre.

gregorinho ::

?

Utk ::

Kaj ti misliš, da lahko dva prideta na zavarovalnico prodat neko zgodbo, zavarovalnica bo pa kar tako plačala? Kriv je tist, ki je kriv, ne pa tist, ki reče da je kriv. In kriv si ti.

gregorinho ::

Podpisala sva uradno poročilo. Strinjala sva se o krivdi in to tudi napisala. Avto sem popravil pri uradnem servisu.

K0l1br1 ::

UTK ti skuša dopovedati, da tudi če sta se strinjala in se pri tem zmotila, da zavarovalnica presoja dejstva in uporabi pravila o cestnem prometu. In če iz tega dobi drugačen zaključek, je popolnoma vseeno, kaj sta vidva podpisala.

BTW v evropskem poročilu ni popolnoma nič uradnega, karkoli že to pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

gregorinho ::

Evropsko poročilo je uradni obrazec. To sem hotel povedati.

Zastopim, da imajo svoja pravila. Čeprav je tole sila neumno. Druga stvar pa so dodatno pridobljeni dokumenti, do katerih nimam dostopa.

K0l1br1 ::

gregorinho je izjavil:

Evropsko poročilo je uradni obrazec. To sem hotel povedati.

Zastopim, da imajo svoja pravila. Čeprav je tole sila neumno. Druga stvar pa so dodatno pridobljeni dokumenti, do katerih nimam dostopa.

Pravila, ki jih imajo, so zakoni, v tvojem primeru Zakon o pravilih cestnega prometa.
Dokuemente bi (najbrž) videl, če bi šel na zavarovalnico pogledati spis.

gregorinho ::

Pa misliš, da nisem bil na zavarovalnici in prosil za dokumente?

PINki ::

Potem pa to napiši. Ne moremo mi to predvidevati. Drugače se strinjam tudi jaz, da je krivda na tistemu, ki leze iz parkirnega prostora označenega s črtami, ne pa na tistemu, ki že vozi po parkingu. Ne glede na to kako sta se dogovorila.

Kar ti preostane je, da greš na zavarovalnico še enkrat in zatežiš za ostalo dokumentacijo, ki so jo "pridobili". Pa tudi, če je niso to ne spremeni okoliščin nesreče in kdo je kriv, ne glede na papir.
Če so ti zavrnili pritožbo ti pomoje preostane le še sodišče.

Mavrik ::

Zavedaj se da obstaja razlika med tem kaj misli policija in kaj misli zavarovalnica (in kaj piše v tvoji polici). Jaz bi najprej zahteval to "dodatno dokumentacijo" in da ti naj jasno razložijo na osnovi katerega člena tvoje pogodbe ti zavračajo zahtevek.

Zavedaj se da bo zavarovalnica poskušala najti kakršenkoli način da ohrani svoj dobiček in se izognila plačilu. Osnova (in pogoji) na kateri ti izplačajo pa je napisana v tvoji zavarovalni polici, ki si jo podpisal, tako da NAJPREJ preberi tisto. Če tam piše da se moraš držati CPP pri škodnem dogodku na parkirišču potem te lahko drkajo na tej osnovi, če ne piše nič takega imaš morda prav.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

MadMicka ::

Kar se tiče evropskega poročila, ne vem, kaj si ti predstavljaš pod pojmom "uradno", ampak gre za nek pripomoček, da zavarovalnica lažje ugotovi kako in kaj, lahko bi zadevo napisal tudi na wc papir, pa bi isto veljalo.

Kar se pa tiče "pridobitve dodatnih dokumentov", je pa verjetno tako, da niso nič dodatno pridobili, pač, zapeljal si iz parkirišča, se zaletel in si kriv.

Za lažjo predstavo, če bi npr. ti zapeljal čez rdečo, ta drugi pa čez zeleno in bi se zaletela ter napisala, da je kriv tisti ta drugi, bi zavarovalnica še vedno smatrala, da si ti kriv.

Utk ::

Zame (in za njih) je to navaden poskus goljufije zavarovalnice. Dva se lepo zaletita, "kriv" je pa tist, ki ima manj škode, "nekriv" lepo drugemu popravi avto in mu da še 100 evrov v žep, njemu avto popravi zavarovalnica, in sta oba na profitu. Ne gre to tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mavrik ::

Utk je izjavil:

Zame (in za njih) je to navaden poskus goljufije zavarovalnice. Dva se lepo zaletita, "kriv" je pa tist, ki ima manj škode, "nekriv" lepo drugemu popravi avto in mu da še 100 evrov v žep, njemu avto popravi zavarovalnica, in sta oba na profitu. Ne gre to tako.


Če ti v zavarovalnih pogojih piše da ti krijejo poškodbo na parkirišču, potem ti morajo kriti poškodbo na parkirišču, ne glede na to kdo je "kriv". V tem primeru pač ni goljufija. Če ti piše tam da krijejo samo če nisi ti kriv, potem jim pač ni treba. Zavarovalnice niso policaji in se pač morajo držati tega kar so ti prodali (in jasno ni se jim treba držati tega kar ti niso).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Utk ::

Prodali so obema obvezno avtomobilsko zavarovanje, kasko nima veze s tem. Če je vmes še kasko, je goljufija samo še tolk večja.

AndrejS ::

Kriv si ti. Sem imel podoben primer, ko me je en zadel pri vzratni vožnji. Seveda je bil pameten in krivdo hotel prevaliti name. Ker se seveda nisva strinjala in sva poklicala policijo.
Za nagrado še je pametnjakovič dobil kazen !

kuall ::

To je isto kot ko nekdo speljuje iz stranske ceste, ko avti stojijo na glavni cesti, kjer je zdrava pamet, da ga spustiš naprej iz stranske ceste, čeprav imaš uradno ti prednost. Teoretično je možno, da mu pobledaš, da naj gre naprej, pol pa se zanalašč zabiješ v njega in bo on kriv.
Al pa primer, ko sem se jaz zabil na začetku vozniške kariere v križišču: zasvetila je oranžna puščica in sem speljal, v tistem trenutku pa je vame priletela ena mlada ženska, ki je prevozila rdečo luč. Če gledamo zdravo pamet sem bil jaz kriv, ker nisem pogledal, če gledamo pravila pa ona, ker je prevozila rdečo.
Isto je pri tebi: če gledamo zdravo pamet bi te un moral spustiti naprej, ker je pač to vljudno, je znano, da nazaj težje vidiš, če pa stroga pravila pa si ti kriv.

FTad ::

Zaradi taki stvari vedno najraje vedno parkiram vzvratno, da imam potem pri izpeljevanju vecji pregled na parkiriscu.

Na podlagi cesa sta se pa dogovorila/ugotovila, da je bil on kriv?

joze67 ::

MadMicka je izjavil:

Kar se pa tiče "pridobitve dodatnih dokumentov", je pa verjetno tako, da niso nič dodatno pridobili, pač, zapeljal si iz parkirišča, se zaletel in si kriv.

Ta drugmu so poslali dopis, kjer so ga pozvali, naj se izjasni o okoliščinah. In je pač napisal dejstva (kot jih vidi). Tako da nekaj so pridobili.

Dzhimen ::

Jsz sem mel pred leti prometno nesrečo z motorjem v križišču. Kriv je bil voznik avta, ki me je izsilil. Prišla je policija, on je dobil kazen za povzročitev prometne nesreče, v policijskem zapisniku je bilo jasno zapisana njegova krivda, izpolnila sva evropsko poročilo, s skico in vsemi podatki, kjer je tudi jasno pisalo da je krivda njegova.

Kljub vsemu temu sem se s zavarovalnico triglav dajal skoraj tri mesece, preden so plačali predračun popravila motorja na uradnem servisu. Da ni jasno čigava krivda je bila, pa da nimajo policijskega zapisnika pa da ne morejo plačat ker luna in zvezde niso prav poravnane...

Nevem kaj bom naredil če bom še kdaj v prometni nesreči ali kaki situaciji na parkirišču, za katero vem da nisem krivec. Poklicat novinarje PopTV, plačat notarja, pobirat izjave vseh prič, poklicat odvetnika, da bo kaj zaleglo. :))

Invictus ::

Če je policijski zapisnik in tam ugotovljen krivec, praktično nobena zavarovalnica ne komplicira.

Razen seveda, če se kdo pritoži.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuvanasarma ::

A se da izvedeti katera zavarovalnica je to?

scipascapa ::

Ko si vozil vzratno, si dal 4 smernike? To 99% folka ne daje.

poweroff ::

gregorinho je izjavil:

Evropsko poročilo je uradni obrazec. To sem hotel povedati.

Zastopim, da imajo svoja pravila. Čeprav je tole sila neumno. Druga stvar pa so dodatno pridobljeni dokumenti, do katerih nimam dostopa.

Seveda imaš dostop do teh dokumentov. Že zato, ker brez teh dokumentov ne moreš vložiti pritožbe. Lepo uradno zahtevaj te dokumente in ti jih morajo posredovati.
sudo poweroff

radmannsdorf ::

avtomatsko si kriv ti, ker se pred premikom iz parkirnega prostora nisi prepričal, če greš lahko varno vzratno iz le-tega.
podobna situacija je bila pri meni pred leti, ko se mi je v neki ulici, mopedist skoraj nalimal za kombi(zaprta verzija), in ga sploh nisem mogel videti v ogledalih. šel sem vzratno in ga zadel.
sva se zmenila, da je kriv on, ker se mi je dejansko skril za kombi, policaji pa so mi rekli, da sem kriv jaz, ker bi se moral pred vzvratno vožnjo prepričat da ni nikogar za mano.
v praksi bi to potem pomenilo, da bi vsak voznik, pred vsakim premikom vzratno, moral okoli svojega avta, se prepričat, da ni kaj za njim, ali pa imeti vzratno kamero.
tvoja zavarovalnica je šla po istem zakonu.

r3dkv1c4 ::

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.

V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.

Tudi v avtošolah učijo isto.
Vsi avtomobili, ki so parkirani z glavo naprej.......bi jim bilo potrebno napisat kazni.

ga sploh nisem mogel videti v ogledalih. šel sem vzratno in ga zadel.

....zato se vedno parkira vzvratno.....sreča, kaj pa če bi bil za avtom mali otrok.......pa ga ne bi videl?

Če ti v zavarovalnih pogojih piše da ti krijejo poškodbo na parkirišču, potem ti morajo kriti poškodbo na parkirišču, ne glede na to kdo je "kriv"


Kdo pa govori, da ne krijejo škode?

Problem nastane, ko morajo od nekje črpat za zavarovalnino in ponavadi jo pri krivcu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

stb ::

r3dkv1c4 je izjavil:

K
ga sploh nisem mogel videti v ogledalih. šel sem vzratno in ga zadel.

....zato se vedno parkira vzvratno.....sreča, kaj pa če bi bil za avtom mali otrok.......pa ga ne bi videl?


Po tvojem med parkiranjem vzvratno na to isto parkirno mesto ne more stopiti otrok?
Oz ga v tem primeru lahko upravičeno povoziš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

zenith1 ::

V nobenem primeru ni pametno koga povozit. Ko voziš rikverc pa je treba bit toliko bolj previden.

radmannsdorf ::

@redkvica, v mojem primeru ni bil parking, ampak vzvratna vožnja v ulici, ker je pred menoj cesto blokiral nek bager, mulc z mopedom pa meni čisto na rit. je šlo vse čisto počasi, nihče poškodovan, le odrgnjena plastika na mopedu.
je pa enako pravilo, vzratno je vzvratno.
nisem pa še nikoli policajev videl, da bi, preden so se z marico odpeljali vzratno, šli okoli nje in preverili da ni kaj zadaj. no, danes imajo verjetno že kamere, 15 let nazaj vem da tega ni bilo :)

stb ::

zenith1 je izjavil:

V nobenem primeru ni pametno koga povozit. Ko voziš rikverc pa je treba bit toliko bolj previden.

Točno tako. Potrebno je biti pazljiv, ne vidim pa razloga da bi moral biti avtomatsko kriv zgolj zato, ker si peljal vzvratno. Sicer avtomobili ne bi smeli imeti vzvratne prestave :D

r3dkv1c4 ::

stb je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

K
ga sploh nisem mogel videti v ogledalih. šel sem vzratno in ga zadel.

....zato se vedno parkira vzvratno.....sreča, kaj pa če bi bil za avtom mali otrok.......pa ga ne bi videl?


Po tvojem med parkiranjem vzvratno na to isto parkirno mesto ne more stopiti otrok?
Oz ga v tem primeru lahko upravičeno povoziš?

To da se delaš idiota, mi je jasno.
Bolj zaskrbljujoče je, da se javno izpostavljaš.

stb je izjavil:

zenith1 je izjavil:

V nobenem primeru ni pametno koga povozit. Ko voziš rikverc pa je treba bit toliko bolj previden.

Točno tako. Potrebno je biti pazljiv, ne vidim pa razloga da bi moral biti avtomatsko kriv zgolj zato, ker si peljal vzvratno. Sicer avtomobili ne bi smeli imeti vzvratne prestave :D

Še ena tvoja cvetka.
Kdo pa pravi, da je kriv, ker je vozil vzvratno?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

TOP ::

Tukaj je škoda, razpravljat. mene zanima kdo je bil tisti osel, ki ti ga je ratalo prepričat v njegovo krivdo. možakar je vozil po parkirišču, ti si pa ga, zaradi nepazljivosti zadel. tvoj avto je bil parkiran in si šel iz boksa ven. to je isto kot nekdo se pelje iz njive in izsili prednost avtu, ki pelje po prednostni cesti. če bi klicala policijo bi ti, dobil še dodatno kazem, ker se nisi prepričal ali lahko varno to storiš, ti bom strokovno napisal, kako policija napiše. plačaj in je. edino tudi jaz bi rad videl tiste dokumente prej.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mare2 ::

gregorinho je izjavil:


Po nekaj tednih pa sem dobil dopis od moje zavarovalnice, da so "dodatno pridobili dokumente" in na podlagi le teh spremenili končno odločitev. Sedaj sem kriv jaz. Dodatnih dokumentov nisem nikoli videl in sploh ne vem, za kaj se gre. Sklicujejo pa se na pravilo, ki pravi, da je pri vzvratnem speljevanju iz parkirnega prostora voznik avtomatično kriv in to poročilo nima veljave.

Končni rezultat vsega skupaj je, da moram sedaj plačati 145 €. Pritožil sem se, a se ni nič spremenilo. Kaj lahko sploh še storim? Ne bi rad zapravil še več denarja za nadaljnje postopke.

Še bolje....kaj lahko storim v naslednjem podobnem/enakem primeru?


Očitno so cenilci dobili dodatne dokumente. Pred vzvratno vožnjo je treba preveriti, če to lahko storiš varno.

Praviš, da je drug voznik priznal. Nihče ne more priznavati karkoli, ki potem plača zavarovalnica. Hvala bogu, da je tako. :) Pomembne so okoliščine, sitacija itd.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krucymucy ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.

V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.

Kaj pa ce je avto zadaj krajsi kot spredaj?

kokos25 ::

Če greš rikverc iz parkirišča si avtomatično kriv, ker se na "glavno prometnico" vključuješ... upam, da razumeš... preveč je bilo zavarovalniških goljufij iz naslova "na parker placu me je dregnu" in zato smo vsi, zaradi nekaterih omejencev, pod drobnogledom, prikrajšani... upam, da tudi to razumeš... ne sekiraj se, 145€ plačaj in bodi tiho, ker bo hitro jurjapapol...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

r3dkv1c4 ::

krucymucy je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.

V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.

Kaj pa ce je avto zadaj krajsi kot spredaj?

2 smarta gresta v box;)
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

donvito ::

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.
V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.
Tudi v avtošolah učijo isto.
Vsi avtomobili, ki so parkirani z glavo naprej.......bi jim bilo potrebno napisat kazni.

Načeloma vedno, če se da, parkiram vzratno, da samo speljem naprej. Ni pa vedno to možno storiti oz je lažje parkirati na glavo.

kunigunda ::

Cityparki, merkatorji, qlandije itd, 99% avtomobilov je parkiranih z nosom naprej. Meni se to zdi normalno, sploh ce imas vozicek robe za zloziti.
Paziti je pa zmeraj treba, tako ko se parkira kot speljuje.

Telbanc ::

AndrejS je izjavil:

Kriv si ti. Sem imel podoben primer, ko me je en zadel pri vzratni vožnji. Seveda je bil pameten in krivdo hotel prevaliti name. Ker se seveda nisva strinjala in sva poklicala policijo.
Za nagrado še je pametnjakovič dobil kazen !


Tud jaz sem stal ko je nekdo na parkirišču šel iz parkirnega mesta vzvratno, kljub hupanju, vžgal sem avo na brzino, in se že pomikal nazaj me je butelj zadel.

Policaji so mu napisali kazen takoj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Saul Goodman ::

v ljubljani imaš bloke, kjer ti dvigujejo brisalce, če imaš parkiranega "pravilno", torej vzratno. nekaj v stilu, da se zasmraja tiste v pritličju z izpušnimi plini med speljevanjem. parking je pač vzdolž bloka. jaz sem popustil in parkiram kot vsi ostali, saj želim obdržati brisalce. :-P

FTad ::

Saul Goodman je izjavil:

v ljubljani imaš bloke, kjer ti dvigujejo brisalce, če imaš parkiranega "pravilno", torej vzratno. nekaj v stilu, da se zasmraja tiste v pritličju z izpušnimi plini med speljevanjem. parking je pač vzdolž bloka. jaz sem popustil in parkiram kot vsi ostali, saj želim obdržati brisalce. :-P


Da ti ne drigujejo brisalcev, ker parkiras na njihovem mestu?


Drugace je pa parkiranje vzvratno bolj prakticno. Nickolikokrat vidim, ko zelijo ljudje parkirati "na nos", kjer morajo se 2-3x popraviti, da (ko zavijajo ostro levo/desno) je avto lepo poravnan s crtami, sicer je vedno zadnji del se deloma na sosednjem parkirnem mestu. Medtem ko s parkiranjem vzvratno, sploh ce je avto pravokotno na parkirno mesto, lahko komot v prvo natancno parkiras in imas veliko lazje delo pri izpeljevanju, se posebej, ce je levo tebe parkiral kombi, na desni je pa nek SUV... ;)

...:TOMI:... ::

Pravilno je seveda parkirat vzvratno. Tudi bolj praktično je saj brez tržav parkiram naravnost. Kar pa ne morem trditi za paciente, ki zasedejo 1,5 parkirnega mesta, ker so postrani zapeljali v box z nosom naprej.

Vendar, primer zgoraj govori, da smrdi v bloku. Drugi primer so parkirne hiše, ki nočejo črnih saj na zidovih in tudi hočejo, da se parkira naravnost naprej.

Tretji primer je parkiranje v stilu ribje kosti. Tam ne moreš parkirat vzvratno.

Četrti fail, viden pri nas pa je parkiranje bočno, vendar na nasprotni strani vozišča. Cesta in na eni ali obeh straneh parkirna mesta, nato pa folk parkira na nasprotni strani... S tem, da ljudje parkirajo bočno naravnost in ne z vzvratnim manevrom, kar je potem posledica več zasedenih parkingov in avti postavljeni, kot bi jih voda naplavila. Jao, fail.
Tomi

r3dkv1c4 ::

donvito je izjavil:

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.
V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.
Tudi v avtošolah učijo isto.
Vsi avtomobili, ki so parkirani z glavo naprej.......bi jim bilo potrebno napisat kazni.

Načeloma vedno, če se da, parkiram vzratno, da samo speljem naprej. Ni pa vedno to možno storiti oz je lažje parkirati na glavo.

Vedno je možno to storiti.....še lažje gre nazaj, kot pa naprej.

Vse ostalo je lenoba.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

aleksander10 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

donvito je izjavil:

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.
V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.
Tudi v avtošolah učijo isto.
Vsi avtomobili, ki so parkirani z glavo naprej.......bi jim bilo potrebno napisat kazni.

Načeloma vedno, če se da, parkiram vzratno, da samo speljem naprej. Ni pa vedno to možno storiti oz je lažje parkirati na glavo.

Vedno je možno to storiti.....še lažje gre nazaj, kot pa naprej.

Vse ostalo je lenoba.

Tole je čista neumnost in zavajanje. Nikjer tega ne piše in v avtošolah te morajo učiti parkiranje naprej, vzvratno in bočno.
Nikjer v zakoniku ni prepovedano parkiranje naprej, razen če imaš ti kakšne nove informacije, katerih jaz ne poznam.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

r3dkv1c4 ::

aleksander10 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

donvito je izjavil:

Krivda je izključno in samo na strani OP-ja.
V opozorilo.
V box se vedno parkira vzvratno, da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking.
Tudi v avtošolah učijo isto.
Vsi avtomobili, ki so parkirani z glavo naprej.......bi jim bilo potrebno napisat kazni.

Načeloma vedno, če se da, parkiram vzratno, da samo speljem naprej. Ni pa vedno to možno storiti oz je lažje parkirati na glavo.

Vedno je možno to storiti.....še lažje gre nazaj, kot pa naprej.

Vse ostalo je lenoba.

Tole je čista neumnost in zavajanje. Nikjer tega ne piše in v avtošolah te morajo učiti parkiranje naprej, vzvratno in bočno.
Nikjer v zakoniku ni prepovedano parkiranje naprej, razen če imaš ti kakšne nove informacije, katerih jaz ne poznam.

Kdo pa pravi, da je to z zakonom določeno?

Neumen je vsak, ki tega ne počne.......pa veš zakaj?

Dvomim, če ne nebi pisal idiotizmov.

Zato:"da vidiš pred seboj vse, ko zapuščaš parking."
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Mare2 ::

aleksander10 je izjavil:


Nikjer v zakoniku ni prepovedano parkiranje naprej, razen če imaš ti kakšne nove informacije, katerih jaz ne poznam.

Res je. Je pa problem, ko greš "rikverc" ven iz parkinga, zagledaš avto in ustaviš. Stojiš sekundo, dve, un avto, ki ima sicer prednost pa direkt vate. :(

Tukaj "tiči zajec".
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

...:TOMI:... ::

Pa kaj mora vsak manever biti v zakonu? Potem se pa vozite vzvratno po cesti, saj nikjer ne piše, da se ne sme.
Tomi

r3dkv1c4 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pa kaj mora vsak manever biti v zakonu? Potem se pa vozite vzvratno po cesti, saj nikjer ne piše, da se ne sme.

Na st-ju je problem, če nekdo napiše kak koristen nasvet iz prakse in če ni z zakonom podkrepljen je tako ali tako irelavanten.

Aleksander10.......posnami mi en dashcam video tvoje vožnje, pa da vidimo, če voziš striktno po predpisih, ko že izpostavljaš zakone cpp.
My ass voziš......v tvoje dobro ti pa svetujem, da se včasih vzdržiš komentiranja......sploh pa s takimi idiotizmi , kot je tale:

Tole je čista neumnost in zavajanje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Sarazyph ::

Samo malo... zakaj bi se voznik strinjal da je kriv on, če pa ni naredil nič narobe? Kako ti je pa to ratalo?

gregorinho ::

Saj nisem iz parkirnega prostora zapeljal sunkovito. Stal sem že pri miru in dajal v prvo prestavo. Voznik je takoj priznal, da me ni videl, ko je zavijal v levo. Tako je tudi napisal. Nisem mu sunkovito prekrižal poti.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243443 (2156) Daliborg
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24147591 (39753) win64
»

Čigava je krivda za trk?

Oddelek: Na cesti
284181 (3062) solatko
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914699 (12856) prox
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6220935 (18755) solatko

Več podobnih tem