» »

Prevoz prikolice in 3 tablica

Prevoz prikolice in 3 tablica

max00slo ::

Zdravo...

S čim sem v manjšem prekršku:
- Avto s tablico spredaj in zadaj ter na prikolici tablico od lastnika prikolice
- Avto s tablico spredaj, na zadku je ni, saj je premeščena na prikolico.

:D ?
Si non confectus, non reficiat.

111111111111 ::

S prvo opcijo.

max00slo ::

Čeprav je bolj logično, oz. recimo da prevažaš nek tovor in se seveda druga tablica na avtomobilu ne vidi - jo valda lahko premestim na prikolico?
Si non confectus, non reficiat.

1337ware ::

V primeru, da ima prikolica lastno prometno dovoljenje, potem opcija 1, v primeru, ko pa gre za prikolico do max 750 kg, ki nima lastnega prometnega dovoljenja, pa je teža prekrška večja, če voziš z drugo (lastnikovo) registrsko tablico.
Mess With The Best Die Like The Rest

111111111111 ::

Prikolica ni registrirana na to tablico. V prvem primeru si si sposodil prikolico od kolega in dvomim da ti bo kdo težil, če nisi ravno čez mejo pičil. Mislim da tudi za vso škodo, ki jo povzroči prikolica odgovarja oseba na katero je registrirana.

Če pa ti odvijačiš tablico iz avta in jo privijačiš na prikolico, je pa že povsem druga težava prevare, kraje itd...

Miha 333 ::

Kot je napisal 1337ware, odvisno ali ima prikolica lastno prometno dovoljenje ali ne. Če ga ima, mora imeti lastno tablico, kot je v prometnem. Če nima lastnega prometnega dovoljenja, mora biti na njej ponovljena oznaka vlečnega vozila, se pravi tretja tablica, na avtu pa morata seveda biti nameščeni obe.

Mare2 ::

max00slo je izjavil:

Zdravo...

S čim sem v manjšem prekršku:
- Avto s tablico spredaj in zadaj ter na prikolici tablico od lastnika prikolice
- Avto s tablico spredaj, na zadku je ni, saj je premeščena na prikolico.

:D ?


Naročiš tretjo tablico. :)

O tem, v katerem primeru si v manjšem prekrški pa ne bom glasoval. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

facepalm ::

Poleg prikolice si sposodi se kolegov avto (in zeno). Tako ne bos v prekrsku :D

Heavy ::

Večja je šansa da te ustavijo z manjkajočo tablico na avtu, kot pa z drugačno tablico na prikolici.
#TeamFelix

Dr_M ::

Zadnje case je precej popularno, da avtomobili nimajo vec homologacije za do 750kg prikolice, ampak samo do 400. To pomeni, da prikolice do 750kg sploh ne smes vozit, tudi prazne ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

max00slo ::

Prikolica je do 750kg... Avtomobila si ne bi rad sposojal ter človeka obremenjeval. Žena se mi ne dopade. 3 tablica je rešitev, vendar ne v tako hitrem času :)
Si non confectus, non reficiat.

Tomas 33 ::

Če boš vozil po Sloveniji in če si normalen človek, ni hudič, da se ne bi mogel zmenit s policaji za bilo katero varjanto.

Arctander ::

1. variante ne priporočam. Z vidika zakona je enako (ker prikolica do 750kg nima svoje lastne tablice, ni registrirana), kot če bi imel na avtu 2 različni tablici. EDIT: Če te npr. slika radar, bo kazen dobil prijatelj, ker je tablica njegova.

2. varianta IMO ne bi smela rezultirati v kazni, razen če naletiš na kakšnega hudo zateženega policista. Veliko ljudi sem že videl, ki enako naredijo pri nosilcu za bicikle - snamejo z avta zadnjo tablico in jo dajo na nosilec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

Machete ::

Točno tako Tomas 33. Jst gonim brez tablice na prikolici, kadar jo rabim. Če te kdo z florostenčnimi črtami sekira, reči da je doma še bila gor. Imam tretjo sicer, ampak mi jo je škoda :) Ne se preveč sekirat z nepomembnimi stvarmi, kar tablica na prikolici definitvno je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

max00slo ::

No, se mi je zdelo da bo kaj takega... Gre se za prevoz manjših odpadkov v bližnjo deponijo (5km ena stran) ampak vseeno ne bi rad da me kje "opalijo" po žepu.
Si non confectus, non reficiat.

Ghost7 ::

Sam sem bil v enaki dilemi, ker imam nosilec za kolo, ki ima mesto za tretjo tablico. S kolesi (itaq) pokrijem tablico na avtu. Torej, naročil sem tretjo tablico prejšnji teden v ponedeljek, do danes je še ni. Vmes sem odšel na dopust. Prestavil sem tablico iz prtljažnih vrat na nosilec. Zdaj mi pa povej, zakaj bi bil v prekršku, če jo na prtljažniku nimam? Itaq se je ne vidi? Šel sem mimo nekaj kontrol, za menoj je vozil policaj, jasno nobenih problemov. Če je na nosilcu ne bi imel, je pa vprašanje... Pri prikolici je načeloma isto.

Amapk roko na srce, tretja tabica me je stala 16€ > pa imaš mir. Ko jo dobim, bo na nosilcu ostala.

Mare2 ::

44 EUR te košta vse skupaj stroški da dobiš 3 nove tablice in novo prometno dovoljenje. Dobiš takoj. :)

Lahko pa naročiš tretjo tablico in te stane 15 EUR. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Machete ::

( Ceneje je takoj vzeti 3 pack tablic, kot kasneje naročati dodatno. Itak je fajn met eno rezervno. )
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ghost7 ::

Machete je izjavil:

( Ceneje je takoj vzeti 3 pack tablic, kot kasneje naročati dodatno. Itak je fajn met eno rezervno. )


No ja, če imaš na avtu že kljuko...
Sam je nisem imel in sem jo zaradi nosilcev koles vgradil sam (kar rob nakupu avta še nisem planiral).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530829 (10546) smacker
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152656 (41862) Oki
»

Avtomobil + čoln 5 M(prikolica)

Oddelek: Loža
125121 (4897) St235
»

Daljši tovor na prikolici

Oddelek: Na cesti
1414940 (14657) mihec87
»

Kako preprečiti krajo avtomobilskih tablic?

Oddelek: Na cesti
163940 (3436) Avenger

Več podobnih tem