» »

Facebook napovedal boj proti "fake novicam"

Facebook napovedal boj proti "fake novicam"

The Verge - Facebook je pripravljen plačevati fact-checkerjem, če bi to rezultiralo v uspešnem boju proti lažnim novicam. Adam Mosseri, Facebookov direktor News Feeda je za Financial Times povedal, da Facebook resno razmišlja o sodelovanju z zunanjimi organizacijami na temo preverjanja resničnosti novic.

Facebook že sodeluje z organizacijami, kot sta Snopes in Politifact. Skupaj se spopadajo s prepoznavanjem lažnih novic. Ni pa znano, ali je v sodelovanju prisoten finančni faktor.

Interno reševanje problema ne izgleda možno. Rezultat bi lahko bila podobna zmeda, kot je nastala pri delu News Feed urednikov.

Z današnjim dnem so na družbenem omrežju pričeli z deljenjem nasvetov, kako lahko uporabniki sami prepoznamo lažne novice. Nasvete so umestili na vrh domače strani, kjer so nas ob jutrih pozdravljali napisi “Želimo ti uspešen dan” in “Pomlad je tu”. Pri Facebooku pravijo, da so dodali “izobraževalno orodje”. Želijo, da bi uporabniki postali bolj skeptični glede novic, ki jih konzumirajo na njihovem omrežju. Pozivajo h kritičnem mišljenju, skepticizmu in razmišljanju o avtorjih novic.

S tem delo prelagajo na uporabnike. Ljudje smo imeli v zadnjem času že dovolj razlogov, da smo postali bolj skeptični glede vsebine novic. Po treh testnih dneh bomo videli, če se bo zaradi “izobraževanja uporabnikov Facebooka” število lažnih novic na družbenem omrežju zmanjšalo.

Trenutno je funkcija na voljo uporabnikom 14 držav. Zanimivo bo videti, ali bo “fake news funkcija” dosegla tudi uporabnike v Sloveniji, ali pa bomo o novostih (spet) lahko le brali.

22 komentarjev

Jurkos ::

verjetno je to mišljeno za navadne uporabnike...ne pa za plačane novinarske propagandiste...
Ati Always sucks

Glugy ::

V Sloveniji bodo skoraj vsi to razumel kot boj proti neodvisnim novicam ki niso všeč vzpostavljenim medijskim strukturam. Nikakor pa ne pa kot kot boj proti lažnim novicam.

PaX_MaN ::

Ljudje smo imeli v zadnjem času že dovolj razlogov, da smo postali bolj skeptični glede vsebine novic.

1.) Razlogi niso množični, je zgolj in le eden: ker so MSM marionete Soroša & Co. v strmoglavljanju demokracij.
2.) Na FB uporabniki ne objavljajo novic, temveč dejstva. Novice so invencija MSM zato da lahko prodajo svoj spin dejstev, glej 1. točko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: branc ()

slitkx ::

Torej bo de facto vse antimigrantskega označeno za fake in nestrpno.

Grey ::

Tole morajo filtrirati samo tiste res očitne fake članke, ki imajo potem za sabo neskončno linkanje na podstran podstrani itd. Nikakor pa ne novic na splošno, ker je potem preveč možnosti za Establishment manipulacijo.

mtosev ::

podpiram tole. svet je lepši brez fake news.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zagor_tenay ::

CNN, NBC, CBS, ABC, FOX = fake news

Rudolf ::

To utegne rezultirat v še večjem kaosu. Ne le zaradi političnih spinov, ki so na pohodu zadnje čase, ali nebuloz povezanih s HAARP-om, chemtraili, cepljenji, big footom in kar je še podobne folklore ljudskih množic, temveč tudi zaradi religij. Dokazni standardi nekaterih področij so namreč sila nizki. Morda bi bila delna rešitev, da se dvomljivim vsebinam pripne naziv "teorija".
Pred leti je znan astrofizik dejal nekako takole - čeprav je moja razlaga dogajanja ena bolj verjetnih, pa vseeno ni dokazljiva. Posledično ima lahko povsem konkurenčno razlago gospod za šankom bližnje gostilne.

carota ::

Ne pozabit, da je Trump CNN označil za Fake news.

Markoff ::

A, resnica. To je tisto, čemur tako reče FDV/FF/PF klika (beri: LDS in njeni derivati). Vse ostalo je laž, ksenofobija, šovinizem, rasizem, ...

Da ne bo kakšen brainiac to medijsko mašinerijo primerjal z vaško pratiko, imenovano Nova24tv...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

mtosev ::

carota je izjavil:

Ne pozabit, da je Trump CNN označil za Fake news.
jaz označujem trumpa, da je on fake news.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sivistol ::

mtosev je izjavil:

carota je izjavil:

Ne pozabit, da je Trump CNN označil za Fake news.
jaz označujem trumpa, da je on fake news.


In od kdaj je vir fake news?

mulc007 ::

Najhuje je to da še vedno razvijamo sredstva za uničevanje. Ta sredstva prodirajo k navadnim smrtnikom, to pa zahteva da bo moral bit človek še bolj pod nadzorom. To bo še dodatno pritisnilo na človeka ki se bo počutil še bolj utesnjen, razjarjen.
Včeraj so bile za vojno potrebni narodi, danes skupina teroristov, jutri bo dovolj že en človek

Heisenberg ::

najnovejši fake news je t.i. kemični napad v Siriji, kateremu se vsi že smejijo. Verjetno najbolj amaterski false flag zadnjih 10 let.

konspirator ::

mtosev je izjavil:

podpiram tole. svet je lepši brez fake news.

FB je fake news.

Kdo po tvoje določa, kaj je fake news in s kakšnimi kriteriji ?
--

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

neodvisni revizorji ti je všeč odg?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

In kdo naj bi to bil ?

Novinarji rtvslo tipa Bergant/Štefančič/Ašić, zaposleni na open society foundation, hašišarji na Metelkovi ?
--

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

bodo že koga našli. za denar se vse dobi.

vprašaj jypeta, če hoče ta job:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

Torej ne veš.
Potem če ga najdejo in mu Soroš ponudi plačo 1 jabolko, ter po 1 mesecu Kim Jong-un 2 jabolki, kako se bo neodvisni revizor odločil ? Bo še zmeraj neodvisen, če sprejme višjo ponudbo ?
Če bo začel presojati, da so novice proti novemu delodajalcu fake news, bo le ta zadovoljen z svojo izbiro neodvisnega revizorja ?

Pusti jypeta pri miru, nima časa, množično fojbira.
--

Zgodovina sprememb…

Jupito ::

"Pravi mediji" medtem še vedno zaman iščejo povezavo med sabo, vsesplošnim nezaupanjem v medije in nekritičnim begom javnosti k "alternativcem"...

I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

mtosev ::

konspirator je izjavil:

Torej ne veš.
Potem če ga najdejo in mu Soroš ponudi plačo 1 jabolko, ter po 1 mesecu Kim Jong-un 2 jabolki, kako se bo neodvisni revizor odločil ? Bo še zmeraj neodvisen, če sprejme višjo ponudbo ?
Če bo začel presojati, da so novice proti novemu delodajalcu fake news, bo le ta zadovoljen z svojo izbiro neodvisnega revizorja ?

Pusti jypeta pri miru, nima časa, množično fojbira.
zaposli se neodvosnega revizorja/novinarja etc... če misliš, da lahko vsakega kupiš/podkupiš se seveda motiš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

Še vedno se zapletaš v loop, iz katerega ni izhoda.

Izraz "nekoga kupiš" si razlagaš preveč na ozko.
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WhatsApp v boju zoper lažne novice omejuje posredovanje sporočil

Oddelek: Novice / NWO
135015 (3777) 49106
»

Facebookova rast števila uporabnikov in prihodki se umirjajo

Oddelek: Novice / Rezultati
75008 (4287) shadeX
»

Lažne vesti oblikujejo javno mnenje in vplivajo na volitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17949486 (36661) gus5
»

Nemčija bo hudo kaznovala sovražni govor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13031293 (28014) Mavrik
»

Facebook in Google se borita proti lažnim novicam

Oddelek: Novice / Ostale najave
235965 (4245) nagobčnik

Več podobnih tem