» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
18 / 46
»»

Blumper ::

Ma ja, čudno vseskupaj.
Jaz sem imel plačilne, regres, dohodnino ni da ni.
Lahko je imela slab dan, k njej ne grem več.
Sedaj sem govoril z kolegom, ki dela na Nlb ampak v drugi poslovalnici in pravi da sem naleteli na najslabšo možno varianto svetovalke.

Likalnik ::

Blumper je izjavil:

Bil na NlB. 15 minut v čakalnici 11 minut noter.
Nevem če je povsod tako ampak izkušnja, katastrofa.
Sem jo prosil po telefonu če mi lahko izda ponudbo po mailu in pravi da samo osebno.
No, danes mi naredi izračun, 30 let, 100k z obrestno 2.7%. Doda da se obrestna mera zniža z prenosom plače + nakup vsesorte njihovih produktov.
Ji rečem naj vse to izračuna pa pravi da se to šele po tem ko se ureja pogodba za kredit.
Btw, tak izračun sem naredil na njihovi spletni.
Pri meni odpade Nlb, ali pa bi se moral kam drugam odpeljati


res si dobil en drek od zaposlene...bi ji lahko kar takoj povedal...da morš ti vedeti kakšna je končna OM ne potem ko se pogodba ureja....uglavnem lahko bi ji reku ali ji je v interesu dobiti nove komitente ali ne...če ne naj ti dajo drugo zaposleno kateri je v interesu....in da naj ne izgublja tvojega dragocenega časa....take krave mi grejo na živce....pol jo pa pred vsemi pošlješ v 3pm...pa kliče varnostnike...

v času corone preferirajo sodelovanje na daljavo oziroma emaile...ne rabi ti uradne ponudbe pošiljat...lahko ti pa v emailu vse napiše...tako se trenutno dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

jabe ::

Blumper jaz sem imela prvikrat enega takega trota od babe v kranjski poslovalnici... 7 let kasneje pri reprogramu popolnoma druga izkušnja. Druga ženska, ista poslovalnica...

NLB drugače bila leto nazaj kar konkurenčna, se splača še h komu drugemu in ne takoj odpisati banke

Blumper ::

Se že ureja na NLBju druga ponudba. To ni bilo nič.
Za sedaj najboljša ponudba na dbs, sicer pa nisem šel še v podrobnosti cene ostalih storitev.

Twixz ::

Likalnik je izjavil:

Blumper je izjavil:

Bil na NlB. 15 minut v čakalnici 11 minut noter.
Nevem če je povsod tako ampak izkušnja, katastrofa.
Sem jo prosil po telefonu če mi lahko izda ponudbo po mailu in pravi da samo osebno.
No, danes mi naredi izračun, 30 let, 100k z obrestno 2.7%. Doda da se obrestna mera zniža z prenosom plače + nakup vsesorte njihovih produktov.
Ji rečem naj vse to izračuna pa pravi da se to šele po tem ko se ureja pogodba za kredit.
Btw, tak izračun sem naredil na njihovi spletni.
Pri meni odpade Nlb, ali pa bi se moral kam drugam odpeljati


res si dobil en drek od zaposlene...bi ji lahko kar takoj povedal...da morš ti vedeti kakšna je končna OM ne potem ko se pogodba ureja....uglavnem lahko bi ji reku ali ji je v interesu dobiti nove komitente ali ne...če ne naj ti dajo drugo zaposleno kateri je v interesu....in da naj ne izgublja tvojega dragocenega časa....take krave mi grejo na živce....pol jo pa pred vsemi pošlješ v 3pm...pa kliče varnostnike...

v času corone preferirajo sodelovanje na daljavo oziroma emaile...ne rabi ti uradne ponudbe pošiljat...lahko ti pa v emailu vse napiše...tako se trenutno dela...


Ni dobil en drek od zaposlene, tak je pomoje standard v NLB. Veš kake kolobocije sem jaz imel za kredit.... Poslovodja in dve bankirke so za enim ekranom hoteli mene na vsak način prepričat, da pogodba s katero sem prišel iz druge banke, ni verodostojna.
Čez dva dni me je pa klical direktor al kaj jst vem kdo in se mi opravičeval pa me na vsak način hotel prepričat da se še enkrat oglasim.

windigo ::

libreus je izjavil:

Velik poudarek imajo predvsem na "dodatnih produktih" - to najbolj zniša om. Sam jih ne potrebujem in nisem vzel (po hitrem izračunu tistih 0,1 % razlike, niti ni več tako veliko, ko prišteješ še stroške kartic/paketov. Seveda ima vsak svojo zgodbo, poznanstvo ... slišati veliko "posebnih" zgodb, tako da ...

Ponovno, da se ne pozabi: banke ne smejo vezati drugih produktov na stanovanjski kredit. Dati ti morajo tudi zavezujočo ponudbo z vsemi stroški in izračunano EOM, ki ne vsebuje nobenih pogojev uporabe drugih storitev. Ti se pa potem prosto odločaš, kaj boš vzel. Probajo pa seveda lahko zraven še kaj prodati, je pa fajn da se zavedaš, da ko imaš ponudbo, je uporaba še drugih storitev tvoja precej svobodna odločitev. In seveda se lahko teh nevezanih storitev (v skladu s pogodbo za posamezno storitev) kadarkoli tudi znebiš.

libreus ::

@windigo
Ja, predvidevam, da so morda res to pravila, vendar drugo jepa praksa. Na dveh bankah popolnoma podobna izkušnja: "če vzamete še kakšno kartico, lahko to vpliva tudi na OM".

l0g1t3ch ::

Ampak ne sme biti pa to vezano.
Ti lahko kartico odpoves kasneje.

jabe ::

ja, zato pa so heci tipa življenjskih zavarovanj, kjer plačaš vnaprej vse in se ti trga od glavnice. Ta zavarovanja so draga ko pes pa še obrestovana. da ne rečem, vezana na točno ta kredit, ne pa samo vinkulirana. Se moraš iti tožit, da iztožiš slednje.

Ali pa varčevanje, kjer jepogoj da imaš tak pa tak paket odprt, če predhodno prekineš, pa so taki penali da glava boli. pol pa prekini ali plačuj paket tipa 8EUR/mesec, pa čeprav plačo hodi drugam, kjer spet plačuješ nek paket.

Prekini potem to...

mastercard za tistih par 10EUR/leto je še najmanjš riziko, ker vsak skoraj vzame nekje neko kartico kreda gor ali pa dol... saj pa ja živimo iz pufa v puf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Mato989 ::

Ko sem jaz 2019 jemal kredit me niso za nič gnjavli, res je da sem mel malo vez, ampak spet ne nek presežek... vse kar sem "moral" vzet je pač paket od NKBM oni za 4,99/mesec... ampak to bi ga 99,9% itak vzel oz. sem ga že prej imel...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gansta ::

Mato989 je izjavil:

Ko sem jaz 2019 jemal kredit me niso za nič gnjavli, res je da sem mel malo vez, ampak spet ne nek presežek... vse kar sem "moral" vzet je pač paket od NKBM oni za 4,99/mesec... ampak to bi ga 99,9% itak vzel oz. sem ga že prej imel...


Saj paket lahko vzameš katerega ti dajo in ga lez pol leta spremeniš, hah a :)

Mato989 ::

gansta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ko sem jaz 2019 jemal kredit me niso za nič gnjavli, res je da sem mel malo vez, ampak spet ne nek presežek... vse kar sem "moral" vzet je pač paket od NKBM oni za 4,99/mesec... ampak to bi ga 99,9% itak vzel oz. sem ga že prej imel...


Saj paket lahko vzameš katerega ti dajo in ga lez pol leta spremeniš, hah a :)


No saj ja, ampak itak bi vzel tega mi je ok
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

libreus ::

gansta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ko sem jaz 2019 jemal kredit me niso za nič gnjavli, res je da sem mel malo vez, ampak spet ne nek presežek... vse kar sem "moral" vzet je pač paket od NKBM oni za 4,99/mesec... ampak to bi ga 99,9% itak vzel oz. sem ga že prej imel...


Saj paket lahko vzameš katerega ti dajo in ga lez pol leta spremeniš, hah a :)

Ja, če ga odpoveš, se spremeni OM. PrtScr iz novopečene pogodbe.

jabe ::

Tako je, tudi jaz imam v pogodbi oziroma vsaj pri UniCredit sem imela tako postavko, s tem, da je bil omenjen TRR ta najbolj osnovni. Zraven je bila napisana tudi cena. ker gre to v EOM ali kako že... Zdaj bi mogla pogledat, kaj piše.

Pa dobro, ta paket je še najmanj. Če reprogramiras in greš drugam, pač prekines tole in tam nekaj vzameš. Zakoljes se z zavarovanji in raznimi varčevanji. Čeprav se mi zdi, da vsak slednje zadnje čase manj forsirajo, ker sploh nočjo preveč denarja imet.

libreus ::

jabe je izjavil:

Tako je, tudi jaz imam v pogodbi oziroma vsaj pri UniCredit sem imela tako postavko, s tem, da je bil omenjen TRR ta najbolj osnovni. Zraven je bila napisana tudi cena. ker gre to v EOM ali kako že... Zdaj bi mogla pogledat, kaj piše.

Pa dobro, ta paket je še najmanj. Če reprogramiras in greš drugam, pač prekines tole in tam nekaj vzameš. Zakoljes se z zavarovanji in raznimi varčevanji. Čeprav se mi zdi, da vsak slednje zadnje čase manj forsirajo, ker sploh nočjo preveč denarja imet.

To je moj point. Eno je OM drugo pa EOM (ki zajema še vse ostale "dodatke"). ;)

gansta ::

libreus je izjavil:

gansta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ko sem jaz 2019 jemal kredit me niso za nič gnjavli, res je da sem mel malo vez, ampak spet ne nek presežek... vse kar sem "moral" vzet je pač paket od NKBM oni za 4,99/mesec... ampak to bi ga 99,9% itak vzel oz. sem ga že prej imel...


Saj paket lahko vzameš katerega ti dajo in ga lez pol leta spremeniš, hah a :)

Ja, če ga odpoveš, se spremeni OM. PrtScr iz novopečene pogodbe.




Hmm, tole je zelo zavajajoče in mislim da celo proti pravilom, ampak če podpišeš je to to :/
Drugače pa piše če paket odpoveš, ti bi ga pa v bistvu realno spremenil :) v drugega

libreus ::

V kaj naj bi spremenil iz najnižjega paketa, v še dražji? :))

gansta ::

V cenejši paket, vsaka banka ga ima vendar ga ne oglašuje in to je samo TRR (brez vseh ostalih storitev)...za vse ostalo imaš pa kaj drugega (N26, Revolut...)

libreus ::

gansta je izjavil:

V cenejši paket, vsaka banka ga ima vendar ga ne oglašuje in to je samo TRR (brez vseh ostalih storitev)...za vse ostalo imaš pa kaj drugega (N26, Revolut...)

Nimajo cenejšega paketa. Sicer v pogodbi tudi piše, če odpoveš ravno ta paket.
Drugače pa seveda kot glavno plačilno kartico uporabljam N26 (mesečno si prenakažem del plače).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

OZZY ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak ne sme biti pa to vezano.
Ti lahko kartico odpoves kasneje.


Kartico da. .ne pa ZŽ ali drugi zavarovanj, ki so po navadi vinkulirana v korist banke. Prav tako pa so le te omenjena tudi v pogodbi. V tem primeru če odpoveš maš problem, ker kršiš pogodbo.

gansta je izjavil:

libreus je izjavil:

gansta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ko sem jaz 2019 jemal kredit me niso za nič gnjavli, res je da sem mel malo vez, ampak spet ne nek presežek... vse kar sem "moral" vzet je pač paket od NKBM oni za 4,99/mesec... ampak to bi ga 99,9% itak vzel oz. sem ga že prej imel...


Saj paket lahko vzameš katerega ti dajo in ga lez pol leta spremeniš, hah a :)

Ja, če ga odpoveš, se spremeni OM. PrtScr iz novopečene pogodbe.




Hmm, tole je zelo zavajajoče in mislim da celo proti pravilom, ampak če podpišeš je to to :/
Drugače pa piše če paket odpoveš, ti bi ga pa v bistvu realno spremenil :) v drugega


Zakaj bi bilo proti pravilom. Nižjo OM si dobil pod pogojem, da se sklene določen paket za čas trajanja pogodbe. Vse banke nudijo nižjo OM pod določenimi drugimi pogoji. Tukaj so se samo zazihrali, da stranka ne bluzi po svoje.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

libreus ::

@ozzy, meni je to jasno. Komentiral sem, ker so drugi pravili, da to "ne sme" biti vezano na OM, pa absolutno je.

jabe ::

libreus je izjavil:

V kaj naj bi spremenil iz najnižjega paketa, v še dražji? :))


kako ne? govorimo o NKBM? na ceniku imajo TRR za 2,5€ in neki osebni plus račun za 2,99€. Oboje je ceneje... Da ne začnem o različnih penalih, ko hočeš prekiniti te paketne račune.

libreus ::

jabe je izjavil:

libreus je izjavil:

V kaj naj bi spremenil iz najnižjega paketa, v še dražji? :))


kako ne? govorimo o NKBM? na ceniku imajo TRR za 2,5€ in neki osebni plus račun za 2,99€. Oboje je ceneje... Da ne začnem o različnih penalih, ko hočeš prekiniti te paketne račune.

Ponovno poglej člen v pogodbi, ki razlaga ravno obratno, kot trdiš. :)

jabe ::

ta člen nima veze s tem, kar sem zdajle jaz govorila. Pa saj dam citat zraven, bogami.

libreus ::

Bistvo je, da če se spremeni paket, se kreditna obrestna mera spremeni za 0,1 % točke.

jabe ::

Bistvo je, da si trdil da cenejšega ni? Pa je...

genesiss ::

libreus ::

jabe je izjavil:

Bistvo je, da si trdil da cenejšega ni? Pa je...

Aha, vidim kje je prišlo do disonance. :) Tisto je osnovno vodenje računa (ki sem ga imel do zdaj), ki pa se ne tretira kot "paket". Skratka, želel sem poudariti, da je v praksi nekoliko drugače, kot so trdili nekateri uporabniki, ko so pravili, da se "ne sme" vezati produkte na OM, kar v praksi ne drži (vsaj v moji izkušnji). :)

jabe ::

to je pa povsem dovoljena semantika. saj OM ni višja, če ne vzameš nič od tega. Samo ne bodo ti je pa znižali...

gtx970op ::

120k 20 let fiksna 1,45 unicerdit.

Pogoj je osnovni račun in plača na ta račun.

gtx970op ::

gtx970op je izjavil:

120k 20 let fiksna 1,45 unicerdit.

Pogoj je osnovni račun in plača na ta račun.


Aja pa življenjsko zavarovanje... ampak ne njihovo ker je ful predrago.

libreus ::

Za bolj korektne primerjave bi bilo potrebno pisati EOM in ne OM.

con28 ::

Če imaš stanovanje v bloku, kjer blok ima GD, kupec pa rabi uporabno dov. ali ga lahko lastnik stanovanja dobi za svoje stanovanje ali to mora reševati na nivoju celega bloka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: con28 ()

libreus ::

con28 je izjavil:

Če imaš stanovanje v bloku, kjer blok ima GD, kupec pa rabi uporabno dov. ali ga lahko lastnik stanovanja dobi za svoje stanovanje ali to mora reševati na nivoju celega bloka?

Blok potrebuje uporabno dovoljenje, ki ga je potrebno (kolikor vem) pridobiti na nivoju celotnega bloka.

gtx970op ::

libreus je izjavil:

Za bolj korektne primerjave bi bilo potrebno pisati EOM in ne OM.


2€ račun je vezan na pogodbo torej 1,55.

Ostali stroški:
cenitev nepremičnine 350€
notar cca 500

Bizkit45 ::

gtx970op je izjavil:

120k 20 let fiksna 1,45 unicerdit.

Pogoj je osnovni račun in plača na ta račun.


oglašujejo 2,15% ti si pa dobil 1,45%..to so poznanstva ali ..?

genesiss ::

Če si zaposlen v partnerskem podjetju (mislim da velja tudi za zdravnike) ti odštejejo 0.7 od oglaševane obrestne mere

Bizkit45 ::

ok, razumem. Ampak če se že pride pohvalit, naj še to napiše..

gtx970op ::

Bizkit45 je izjavil:

ok, razumem. Ampak če se že pride pohvalit, naj še to napiše..


Nisem ne eno ne drugo. Eno je kar banke oglašujejo drugo pa ko se pogajaš.

"Hvalim" se pa samo zaradi tega, ker te s to informacijo banka težje nategne in lahko prišparaš nekaj tisoč EUR. Ni zakaj.

1,5 mi je bila ponujena tudi SKB in intesa saopaolo (ustno). NLB ponuja 1,5 samo če imaš še njihovo življenjsko zavarovanje pa še nevem kaj vse zraven. Sparkasse pa tudi menda 1,5 ali 1,6 ponuja sedaj, meni pred 2 mesci niso pod 1,7 hoteli it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

damyan33 ::

gtx970op je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

ok, razumem. Ampak če se že pride pohvalit, naj še to napiše..


Nisem ne eno ne drugo. Eno je kar banke oglašujejo drugo pa ko se pogajaš.

"Hvalim" se pa samo zaradi tega, ker te s to informacijo banka težje nategne in lahko prišparaš nekaj tisoč EUR. Ni zakaj.


No, če se teženje v banki s ponudbami drugih bank imenuješ pogajanje in se ti zdi, da si jaki Player, tudi prav. Banka tebe ne rabiš, ti rabiš banko.

gtx970op ::

damyan33 je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

ok, razumem. Ampak če se že pride pohvalit, naj še to napiše..


Nisem ne eno ne drugo. Eno je kar banke oglašujejo drugo pa ko se pogajaš.

"Hvalim" se pa samo zaradi tega, ker te s to informacijo banka težje nategne in lahko prišparaš nekaj tisoč EUR. Ni zakaj.


No, če se teženje v banki s ponudbami drugih bank imenuješ pogajanje in se ti zdi, da si jaki Player, tudi prav. Banka tebe ne rabiš, ti rabiš banko.


Torej po tvojem moreš sprejeti prvo ponudbo. Nevme če si butl al se delaš butla ali si pa zaposlen na banki pa ti gre v nos.

Ok s prve so mi banke ponujale preko 2,0 obrestno mero (online izračun). Potem v živo 1,8... Nakoncu je bilo 1,45. Vsaka odstotna točka pa pomeni nakoncu nekje 1,5kEUR manj mojega denarja. Zgleda da banke mene tudi rabijo, drgač bi ostale pri prvi ponudbi ane?

Aja da sploh ne omenjam kakšne so razlike že pri raznoraznih stroških odobritve kredita, dvojnih cenitev, življenjskih zavarovanj forsiranih s strani banke, butastih premium paketov ki ti jih vsilijo in še povrh da moreš partnerja privlečt na isto banko. Vse to se da izpogajat, če si pa japak pa pač vse sprejmeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

beweiss ::

Kaj se zgodi, če banka v postopku ne odobri stanovanjskega kredita? Ali je praksa taka, da mora prosilec kriti kakšne stroške?

RockyS ::

Stroške cenitve in velika verjetnost da tudi aro

Likalnik ::

cenilca zagotovo...glede are se pa "načeloma" da dogovoriti....

eventyrer ::

damyan33 je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

ok, razumem. Ampak če se že pride pohvalit, naj še to napiše..


Nisem ne eno ne drugo. Eno je kar banke oglašujejo drugo pa ko se pogajaš.

"Hvalim" se pa samo zaradi tega, ker te s to informacijo banka težje nategne in lahko prišparaš nekaj tisoč EUR. Ni zakaj.


No, če se teženje v banki s ponudbami drugih bank imenuješ pogajanje in se ti zdi, da si jaki Player, tudi prav. Banka tebe ne rabiš, ti rabiš banko.


ponudbe konkurenčnih bank so praktično edino pogajalsko sredstvo, ki ga imaš.
Banke te zelo želijo zadržati pri sebi, sploh če rečeš da boš celo družino selil na drugo banko če tam dobiš ugodnejši kredit.

Bank je na voljo ogromno, državljanov s katerimi banke lahko služijo pa je omejeno in če enkrat izgubijo celo družino so jo najbrž izgubili za vedno.

Seveda pa se banka dobro zaveda da boš ti imel z menjavo banke zate povsem nepotrebno delo in tudi nekaj stroškov in zato tudi banke zelo dobro vedo da če je konkurenčna ponudba le malenkost boljša, se tebi ne bo dalo jebat z menjavo banke...in je s tem tvoj pogajalski vzvod praktično ničvreden.

Pogosto se ljduje tudi močno zajebejo ko mislijo da so drugod dobil za 0.05% boljši kredit, ne upotševajo pa da morajo tam plačati 500EUR za odobritev kredita, pri prvi banki pa tega stroška mogoče ni.... nekatere banke nudijo zastonj cenilca, druge ne...
Ogromno fint je, primerjava bančnih kreditnih ponudb je pogosto kompleksnejša od zgolj direktne primerjave obrestnih mer.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

beweiss je izjavil:

Kaj se zgodi, če banka v postopku ne odobri stanovanjskega kredita? Ali je praksa taka, da mora prosilec kriti kakšne stroške?


Stroške cenilca, če ga pač moraš ti plačat (in ga ne krije banka) boš nosil tudi če banka ne odobri kredita. Glede plačila are pa se pač poizkusiš zmeniti s prodajalcem da ti jo vrne.




Običaj je tak da greš ti na banko narediti prvo poizvedbo po tvoji kreditni sposobnosti preden greš gledat nepremičnine, zato da veš kaj si sploh finančno sposoben kupiti, koliko kredita največ lahko vzameš. Če nepremičnine iščeš dolgo časa (1 leto ali še dlje) se splača na vsake pol leta obiskati banko in preveriti če se je tvoja kreditna sposobnost kaj spremenila.
Na tak način minimiziraš tveganje da ti banka ne bi odobrila kredita ko boš zaprosil zanj.

Ko enkrat zaprosiš za kredit, če si pred tem preveril da si finačno sposoben vzeti tak kredit, je najbrž majhna verjetnost da banka zaradi tebe ne bi odobrila kredita.
Je pa možno, če jemlješ ogromen kredit, ki predstavlja velikanski delež kupnine nepremičnine, da cenilec oceni da je nepremičnina vredna premalo in zato banka noče dati tako veliko kredita kot ga ti želiš vzeti.
Če jemlješ kredit v vrednosti 50% nepremičnine ali manj...bom laično rekel da se najbrž nimaš kaj bati.


hudo važno: v kupoprodajni pogodbi si pusti dovolj "lufta" da se boš lahko vse v miru zmenil z banko, notarji, cenilci...
Odobritev kredita lahko traja 1 mesec, da prodajalec odmeri davek na prodajo nepremičnine lahko traja 1 mesec, da gre prodajalec k notarju overiti kupoprodajno pogodbo lahko traja kak teden ali dva.
Jaz bi rekel da naj človek vsaj 2 meseca fore pusti da ga ne prehitijo datumi.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

V teh časih ko grejo cene hitro gor, se ti hitro lahko zgodi, da cenilec oceni bistveno manj kot boš pa ti res plačal. Težko je za neko stanovanje rečt ali je vredno 250 ali 290 jurjev. To pa pomeni 30 jurjev več keša, ki ga moraš imet na lageru. Poleg tistih 60, ki jih moraš imet že itak.

eventyrer ::

No ja, tako hitro spet ne gredo cene gor da bi v 2 mesecih šlo kar za 30k EUR gor.

Ampak ja, to kar si rekel je neko realno tveganje če nameravaš plačati ogromen (oziroma večinski) delež nepremičnine s kreditom in si že tako svoj bančni račun izpraznil do nule. Če jemlješ kredit ki je manjši od 50% kupoprodajne vrednosti nepremičnine je zelo malo verjetno da kredita ne bodo odobrili.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pa je veste, koliko ste kreditno sposobni preden greste kaj kupovat?

Greš do kredinega svetovalca, pa ti on izračuna. Tudi za različna obdobja odplačila...

Ne pa da iščete sanjsko nepremičnino brez finančnega plana...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

Invictus je izjavil:

Pa je veste, koliko ste kreditno sposobni preden greste kaj kupovat?

Greš do kredinega svetovalca, pa ti on izračuna. Tudi za različna obdobja odplačila...

Ne pa da iščete sanjsko nepremičnino brez finančnega plana...


to je absolutno nujno, kdor tega ne naredi (in zgolj predvideva kak kredit je sposoben vzeti) in plača aro in gre šele nato na banko...je idiot. Ampak taki ljudje dejansko obstajajo.

Seveda pa finančna zmožnost najema kredita ne pomeni da boš kredit 100% dobil. Odobritev imaš v rokah šele...ko imaš odobritev v rokah. Prej ni nič 100%.

Zgodovina sprememb…

««
18 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194288 (16414) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465192 (11540) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019564 (11227) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416266 (13802) 3p

Več podobnih tem