» »

A1 TV AS LTE

A1 TV AS LTE

1 2
3
4 5

konspirator ::

Model aparata/fw je pravi ?
--

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

tapravi originalni. vse stock.

tu pri meni doma zmeraj kaže MB. Če grem pa bilokam drugam, pa kaže zmeraj prav. Tudi navigacija.

brez-imenko ::

Fsegula62 je izjavil:


Internet se bo pohitril

Višje hitrosti na paketih
A1 Domači net!
Vsi naročniki paketov A1 Domači net (prej paketi Domači internet) boste popolnoma brezplačno prejeli višje hitrosti na paketih.
Nova hitrost je odvisna od tega, kateri paket uporabljate. Hitrosti se bodo višale na spodnji način:

A1 Domači net 1 z do 4/2 Mbit/s na do 10/3 Mbit/s
A1 Domači net 2 z do 10/3 Mbit/s na do 20/5 Mbit/s
A1 Domači net 3 z do 20/5 Mbit/s na do 40/5 Mbit/s
Sprememba velja od 12. 4. 2017 dalje ter velja tako za nove kot obstoječe naročnike paketov A1 Domači net.

Zmotijo me oz. mi gredo na živce, da prav vsi ISPi, ne ponujajo badžt paketov npr. za A1 bi lahko naredili A1 Domači net Small z do 4/2 Mbit/s za 10€ na mesec, ker več ne potrebujem in je metanje denarja v luft. In ni težko, ker je 3/4 celote avtomatizirano.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Lonsarg ::

Pozabljaš da pri mobilnem internetu te košta prenos in ne hitrost. Tak paket za 10EUR torej ne bi imel 100GB ali neskončno prenosa, pač pa bi imel ne vem 10-20GB prenosa.

Aja ups taki paketi pa že obstajajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

brez-imenko ::

200G je zgornja omejitev pri Domačem netu 1 za količino podatkov na mesec potem zaprejo pipo na 2/1Mbit/s. Taka je bila nazadnje ponudba.

Me ne moti, če naredijo badžet paket, ki bo skozi deloval na hitrosti 2/1Mbit/s.

Jah količina. Meni je trgovski potnik zatrdil, da 5 članska družina pride do le 3/4 če že. Še zmeraj računam na konkurenco,
da se bodo potovkle cene.

Saj sem imel ta Domači net doma na testiranju pa sem ga zaradi vseh ostalih birokratckih zmot in politike vrnil. Z samo.komunikacijo in opremo ni bilo čisto nič narobe. Samo princip, ki mi ne odgovarja.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Kar ti hočem pvoedati je da niti slučajno ne boš dobil za 10€ 100GB prenosa. Niti z 2/1 ne.

brez-imenko ::

No saj zato, zaradi take politike bom zaenkrat ostal na starem paketu na bakru, ki je trenutno cenejši pa tudi, če ne nudi nevem kakšnih hitrosti.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Lonsarg ::

10/3 za 25€, 20/5 za 30€. ADSL stane isto z manjšimi hitrosti. Še VDSL ima malo slabše hitrosti pri tej ceni.

brez-imenko ::

Pozabil si, da je takratni Amis imel v preteklosti v ponudbi tudi Enko S. Mesečno mogoče ne privarčuješ veliko imaš pa letno več našparano, imaš možnost odprtih portov in statičnega IPja. Ali sem kaj od tega zasledil v zdajšnjih ponudbah za brezžični internet.

Večina se jih hvali bomo podvojili količino, a cen za ostale, ki jim je zadosti "počasen" internet(tako je rekel trgovski potnik)nebi razpolavljali. Enostavno se nekje konča in to običajno pri denarnic.

Lahko bi se pa naredil čisto neumnega, ker so bili drugače relativno dobri pogoji v pogodbi za Domači net, da mi odprejo porte, uredijo statični IP in IPv6 pa še ohranijo elektronske naslove.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Glej. Domaci net oz. Drugi neomejeni brezzicni interneti niso cisto enaka zamenjava za fiksne linije dsl, optika...

Hudicevo dobro je, sploh tako kot je, da je moznost izven mest dobit sploh internet.

V mojem kraju in sem 5min iz sl. Bistrice, nima noben sploh moznosti dsl 1mbit. Samo oderuski Ario.

V zivljenju si nisem mislim da bom kdaj tu imel 20mbit in neomejeno (tv as lte).

Za 99.9 uporabnikov je to dovolj in to ISPji vejo.

todman74 ::

Eno vprašanje, če kdo ve...

Tale Simobilov Huwaei router, ki ga dobimo zraven paketa "domači internet" naj bi deloval tudi z ostalimi mobilnimi operaterji, ali se motim?

...:TOMI:... ::

V preteklosti so zaklepali telefone. Nato so s tem prenehali in začeli zaklepati predplačniške modeme. Ne vem kakšna je danes scena na tem področju. Definitivno je zaklepanje nepotrebno in butasto. Lahko pa vprašaš A1 in recimo telemach, telekom jih skoraj zagotovo ne zaklepa.
Tomi

brez-imenko ::

OK, nekaj me pa le zanima. Kako tisi, ki uporabljate Domači net odpirate porte nevem za večigralski način npr. ali kakšne podobne zadeve? Pač čudno mi je, ker ponavadi se je za večigralski način moralo odpreti porte, pri tem internetu pa so porti zaprti proti tebi. Ali se bo celo kakšen našel pa rekel, da ni potrebe po tem.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

madog ::

porti so navznoter zaprti zaradi NAT-a, in kolikor vem ne dodeljujejo statike da bi se preselil izven NAT-a, ipv6 pa nočejo niti slišati da bi ga dodelili....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

...:TOMI:... ::

Tomi

OvCa77 ::

Zdaj tudi telemach s takim paketom: https://telemach.si/internet/hisni-inte...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ronaldo ::

brez-imenko: tudi jaz sem to iskal in sem nasel na A1 neskoncni net paket z vezavo 24 mesecev + dodatni popust te pride 13.99eu (ali manj odvisno koliko dobis popusta z smsjem) na mesec 4/2mb.

Telemach paket ima limit 200gb, in po tem se zniza hitrost na 64/64, torej neuporabno.

bambam20 ::

ronaldo je izjavil:

brez-imenko: tudi jaz sem to iskal in sem nasel na A1 neskoncni net paket z vezavo 24 mesecev + dodatni popust te pride 13.99eu (ali manj odvisno koliko dobis popusta z smsjem) na mesec 4/2mb.

Telemach paket ima limit 200gb, in po tem se zniza hitrost na 64/64, torej neuporabno.


Sej ima A1 paket tudi limit 200 GB. Samo potem je hitrost 2/1. Telemach je v kameni dobi.

konspirator ::

--

ronaldo ::

rupsi31: A1 neskoncni net nima omejitev po 200gb. https://www.a1.si/mobilni-internet/naro...

konspirator: hvala za ta info.

Wolfie ::

Trenutno imam Domači internet 1 in mi dela super, pa me zanima opcija TV AS LTE. Če bi presedlal na to, bi se to štelo kot prekinitev obstoječe pogodbe oz. bi imel kakšne stroške? A je ta opcija mišljena samo za 1 TV ali je možnost na večih?

mumbo ::

To je samo dodatna opcija in lahko jo imaš tudi mesec dva in potem skenslaš. Prvi mesec je celo zastonj, kolikor vem. Verjetno je samo za 1 TV. Ni pa glih najboljša rešitev, ker šteka vsake tolko časa. Sem mel na probi.

GupeM ::

To je dodatna opcija ja, in lahko kadarkoli prekineš. Prvi mesec je pa zastonj. Moji materi dela odlično - brez zatikanjka, tudi ogled za nazaj dela povsem brez problema. Moteča sta pa uporabniški vmesnik in programska shema (ta je res klavrna).

Wolfie ::

Koliko hitrosti pa pobere? Nekje sem zasledil, da 2 Mb.

mumbo ::

Jah, najboljše da se obrneš na A1 in vprašaš tam :)

Je pa tudi fora da potem nimaš več omejitve 200gb in znižanje hitrosti ampak skoz naročeno, če maš opcijo as tv lte

Wolfie ::

Saj bom, vendar rad najprej slišim izkušnje uporabnikov, pa se potem odločim.

bambam20 ::

mumbo je izjavil:

Jah, najboljše da se obrneš na A1 in vprašaš tam :)

Je pa tudi fora da potem nimaš več omejitve 200gb in znižanje hitrosti ampak skoz naročeno, če maš opcijo as tv lte


Kje si pa to prebral?

mumbo ::

na njihovi spletni strani:

Neomejen prenos podatkov!
Ob vklopu opcije TV AS LTE na vašem paketu A1 Domači net ne bo več omejitve prenosa podatkov.


https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...

če se vam gre samo zaradi A kanala pa Pop TVja je ok zadeva, če pa želiš imet večji izbor je boljša rešitev total tv od telemacha. res pa da še 10 eur dražja na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mumbo ()

Bass0 ::

Jaz uporabljam TV AS LTE dober teden in pri previjanju časovnega zamika naprej/nazaj se slika ne updejta sproti, tako kot se mi je prej pri Amis TV. Se to dogaja še komu? Je komu uspelo rešiti zadevo?

Bakunin ::

meni dela bp - 1x TV s STB, 3x mobia [2pc,1 android) in se PC surfa po inetu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

bambam20 ::

mumbo je izjavil:

na njihovi spletni strani:

Neomejen prenos podatkov!
Ob vklopu opcije TV AS LTE na vašem paketu A1 Domači net ne bo več omejitve prenosa podatkov.


https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...
.




Prav imaš. sem klical na podporo in vsi, ki imajo dokupljen komunikator za TV imajo neomejen prenos podatkov :). No tole je pa res lepo vedet, da doplačaš samo 1€ in imaš neomejen prenos.

Wolfie ::

10 € je treba doplačat za neomejen prenos!

bambam20 ::

Wolfie je izjavil:

10 € je treba doplačat za neomejen prenos!


1€, ker je akcijska cena. Vsaj bila je.

radmannsdorf ::

Ali ima ta paket kakšne omejitve, v smislu da torrenti, online igre ne delujejo, ali kaj podobnega? Online igre? Čez dva meseca mi poteče vezava pri T-2.

MaliJanez ::

radmannsdorf je izjavil:

Ali ima ta paket kakšne omejitve, v smislu da torrenti, online igre ne delujejo, ali kaj podobnega? Online igre? Čez dva meseca mi poteče vezava pri T-2.


ne, ping je edino višji. Zakaj bi kdo pri zdravi pameti šel iz kabla na 4G internet?

radmannsdorf ::

Ker imam dovolj 10/3 linijo za manj denarja. No ja, saj še nisem odločen, verjetno bom vzel njihov VDSL.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

MaliJanez je izjavil:

Zakaj bi kdo pri zdravi pameti šel iz kabla na 4G internet?


npr

- ker zaradi lokacije/stanja kablov DSL ne zmore tolilko kot 4G
- ker je višji upload
- ker bi rad bil brez žic
- ker se občasno preseliš (vikend, dopust,...) in ne rabiš zato imeti/plačevati kabel dostop na različnih lokacijah
...

si je pa dobro v nastavitvah nastaviti "fixed 4G" - torej brez "fallback" na 3G/2G, če imaš dobro 4G pokritost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

MaliJanez ::

Sem imel testni internet od njih 20/5mbs in sem dosegel 200gb limit v 3 al 4 dneh. Ping je bil višji kot ga imam normalno v igrah. Tudi konstantno ni vleklo skoz z 2mb, včasih samo 500kb pa skakalo gor in dol, kljub temu da sem imel poln signal. Najboljši je še vedno kabl in tudi vedno bo. Nimaš nobenih zunanjih vplivov na internet, kot je vreme recimo. Je bla megla je padla hitrost, je bil močen veter je padla hitrost, je bil malo močnejši dež, sem bil skor brez interneta. Ni še tak močen LTE signal, kot mislite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

beta1 ::

ker se občasno preseliš (vikend, dopust,...) in ne rabiš zato imeti/plačevati kabel dostop na različnih lokacijah

Nemoreš. Ker te hitro odklopijo, ker kršiš pogodbo.

More bit na naslovu, ker je kot fiksni internet.

GupeM ::

Ni res. Sem vprašal ko sem vzel za mamo, in mi je prodajalec rekel, da ni problema. Samo zagotvaljajo ti ne, da bo na drugi lokaciji delalo (slab signal, ni 4g omrežja, ...). Drugače pa ne komplicirajo.

MaliJanez ::

VSeeno kabel je kabel. tistih par dni če že greš kam pa imaš tako skoraj vsepovsod wifi ali pa vsaj 3G omrežje. Tak da iz tega razloga je butasto it na slabši internet.

Bakunin ::

sem imel kabel s cca. 8/1. zdaj imam 10/3.

vsaj zame ni slabše. :)

vsak si pa lahko sposodi to škatlo na test in sam preveri kako se obnese njemu.

GupeM ::

MaliJanez je izjavil:

VSeeno kabel je kabel. tistih par dni če že greš kam pa imaš tako skoraj vsepovsod wifi ali pa vsaj 3G omrežje. Tak da iz tega razloga je butasto it na slabši internet.

Pri moji mami internet preko bakra ne dela niti 4/1, pa še to zelo nezanesljivo, A1 domači net pa 10/3 brez problema (glede na teste na telefonu, bi tudi najhitrejša verzija morala delati brez problema). Tako da ne, kabel le ni kabel. Vsaj ne povsod. Tam se bolje obnese A1 LTE kot kabel. Če bi pa imel možnost kabla vsaj 20/5 ali kaj podobnega, pa seveda ne bi niti pomislil na LTE.

bambam20 ::

Bakunin je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

Zakaj bi kdo pri zdravi pameti šel iz kabla na 4G internet?



si je pa dobro v nastavitvah nastaviti "fixed 4G" - torej brez "fallback" na 3G/2G, če imaš dobro 4G pokritost.



Modem je nastavljen zgolj na LTE omrežje. Mislim, da nižje sploh ne podpira.

MaliJanez je izjavil:

Sem imel testni internet od njih 20/5mbs in sem dosegel 200gb limit v 3 al 4 dneh. Ping je bil višji kot ga imam normalno v igrah. Je bla megla je padla hitrost, je bil močen veter je padla hitrost, je bil malo močnejši dež, sem bil skor brez interneta. Ni še tak močen LTE signal, kot mislite.


Doplačaš za TV in imaš neomejen prenos podatkov s polno hitrostjo oz. pač koliko ti dosega. Moj kolega ima povprečno 5-6 Mbit/s Dl in standardnih 5 Mbit/s uploda.

LTE je dost močan, samo moraš biti na previ lokaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

beta1 ::

Iskra p-56 unicome mimo.

Poscrolajte par strani nazaj, ko sem objavil slike.

Tudi telekomov signal sem imel z antenami 100Mbit. Pa sem daleč daleč od antene.

Bakunin ::

bambam20 je izjavil:

Modem je nastavljen zgolj na LTE omrežje. Mislim, da nižje sploh ne podpira.


Ta Huawei router B315 preverjeno podpira "fallback". 8-)

bambam20 ::

Bakunin je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Modem je nastavljen zgolj na LTE omrežje. Mislim, da nižje sploh ne podpira.


Ta Huawei router B315 preverjeno podpira "fallback". 8-)



Ne vidim, razloga, da bi uporabljal slabše omrežje.

GupeM ::

Si pač slep. Včasih odpove LTE infrastruktura, in takrat imaš 3G backup. Predvidevam, da imaš i9 procesor, lasten optični vod do svoje hiše, Ferrarija v garaži, ... Ne vidim namreč razloga, zakaj bi uporabljal slabše procesorje, internetno povezavo, avtomobil, ...

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Si pač slep. Včasih odpove LTE infrastruktura, in takrat imaš 3G backup.



Nisva se razumela. Meni je bilo zagotovljeno, da modem deluje samo v LTE omrežju in da niti pod razno ne preklopi v slabše omrežje. Če odpove LTE omrežje potem ne bo signala.

Da je modem zmožen delovanja v 3G in 3.5 G omrežju mene ne zanima.

Zaenkrat LTE še ni odpovedal in deluje normalno brez motenj. Kolega je zadovoljen.

beta1 ::

Kdo vam je to rekel? Prodajalec? Haha. To samo da prodajo, nalozijo na ogenj.

Pustite tote studente namiru, pa se pozanimajte pri tistih, ko dejansko to imamo.

Preverjeno deluje tudi na 3g in 2g. Sprobano na huawei b315s, huawei cpe5172 in Zte 283+.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415148 (2855) markasaso12
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583138 (28902) simnov
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013356 (5552) crypto0
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013897 (10114) radmannsdorf
»

Nasvet: A1 Domači 2 + TV AS LTE

Oddelek: Pomoč in nasveti
195809 (4815) GupeM

Več podobnih tem