» »

TwinMOS vs. Corsair

TwinMOS vs. Corsair

kihc ::

Torej zanima me ce bom sebi naredil zelo veliko skodo ce bom kupil ram od Corasairja (PC3200 z C2) namesto twinmosa/winbond. Namrec vem da naj bi tisti v mlacomu imel boljse cipe kot corsair vendar me:
1. Skrbi nakup v mlacomu (do sedaj sem tam kupoval samo razne ventilatorcke itd...)
2. kot je v nekem postu rekel morphling, corsair je corsair, twinmos pa twinmos in sigurno je vec moznosti da v twinmosu najdem primerek ki se bo slabse navijal oz. crknil.

Aja se to, ni mi jasno kako ima lahko twinmos dozivljensko garancijo (mlacom), Corsair pa samo 3 leta (agt) ???

Hvala za odgovore

--kicker-- ::

Ne moreš zgrešit z Winbond.

Jst mam doma Corsair TwinX1024-3200LL, pa se bojim da bo v kaki nForce2 plati sranje.
Tako sem še vedno na VIA333 in čakam da zdele pride v MlacoM 8RDA+ rev.2.0 in upam da gor ne bo problemov.
Ko rečem problemov, mislim da plata ne prebere SPD tko kot treba, pol rabiš pa en navaden DDR da plato zbudiš,
ji rečeš u BIOSU advanced settings namesto "by SPD" in pol narukaš Corsair gor. Tega pa ti pri Winbond ni treba hekat.

Na Corsairju so isti čipi kot na Winbondu, tko da je sam SPD bolj kompatibilen. 8-)

kihc ::

Hmm...tega sedaj ne razumem najbolje. Torej pravis da je z Corsairji lahko problem?
Namrec, ram kopujem za isto osnovno plosco, le da na vem kak?no rev. bo imela.

Aja, ali si rekel da so na corsairjih enaki cipi (winbond)?
Sam nisem cisto preprican, dozdeva se mi da so tile cipi uporablejni samo na ramih od pc3500 naprej.

Torej ima kdo navezo Epox 8RDA+ in Corsair - CMX 256A-3200C2 256MB DDR ?

Hvala za odgovore

boštjan ::

kihc na corsairih 3200 so winbond čipi gor,pri twinmosu pa samo od 3200 dalje če se ne motim

--kicker-- ::

Plus tega vidim da bi gor rad dal CMX C2. S tem Corsairjem mislim da ni problemov.

Problemi so v glavnem z Corsair LL modeli (low latency).

Mislim pa da so problemi na sledečih platah (pa ne me za jajca obesit če nisem čist točen):
-EPoX 8RDA+ rev 1.0 (na 1.1 so mende popravli)
-Abit NF7-S pa prej ni mel problemov, je pa z revizijo 2.0 mende nastal problem

Še to: če greš ZDELE u MlacoM prodajajo tam 8RDA+ rev.1.1 in NF7-S rev.2.0.,
V kratkem (jst bi reku teden ali dva) pa pride 8RDA+ rev.2.0., ki bo mel nastavljiv VDD, kar pa Abit ŽE ima.

Skratka če se ti mudi: Abit + Twinmos, če pa ne pa Epox 2.0 + Corsair. 8-)

mare87 ::

Boštjan @ na PC 2700 ramih od TwinMOSa so tudi Winbondovi čipi vendar BH-6 oz. CH-6.

Fury ::

ce mas kesa velik - corsair, ce pa mas kakrsnekoli pomisleke glede cene - twinmos :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251960 (1296) TommyLee
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653954 (2970) cole-22
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308737 (6465) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329010 (5473) AtaStrumf
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024686 (16484) bodom

Več podobnih tem