» »

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem

««
11 / 20
»»

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

jype je izjavil:

Sklep je torej preprost: Treba je izvršiti smrtno (ali dosmrtno) kazen, ker nismo v zadostni meri financirali programov, ki bi nastanek okoliščin, ki so privedle do zločina, lahko preprečili.

Se ne strinjam: Ker je kazen načeloma celo v primeru smrtne obsodbe časovno močno razvlečena, je v tem času ogromno priložnosti, da se storilca strokovno pregleda in ugotovi reči, ki lahko močno pripomorejo k zmanjševanju verjetnosti za podobne dogodke v prihodnosti, drži pa, da bodo konzervativci vedno glasno tarnali, da "moški niso več moški" in s tem psihopate spodbujali v mačistično blaznost in slepo maščevalnost.

Psihopate/ponovne prekrškarje ustvarjajo liberalci, ker jim s svojim odpuščanjem, neskončnimi programi za rehabilitacijo in sploh s poskušanjem zmanjšanjem/izničenjem kazni, dajejo vedeti, da so ljudje tako zabiti, da je dovolj že samo obljuba po spremembi in ti bodo dali nešteto možnosti za skesanje in spravo.
Vmes bodo še nebuloze o tem, kako je treba odpraviti vzroke, ki se jih itak ne bo nikolo odpravilo, ker to, kar si liberalec predstavlja kot vzrok sploh ni vzrok. Psihopat je psihopat, socialno ogrožen revež je pa pač revež. Glede na poročanje nekaterih nas mora biti v bistvu zelo strah, ker je revežev vsak dan več.
Težke fizične kazni prvo.
Potem pa naj se rešuje sociala.
Dokler ni urejen sistem ni prav nobenega razloga, da se čas in denar meče za ljudi, ki so se že odrekli civiliziranemu obnašanju.
Vsak evro za rehabilitacijo takih psihopatov bi verjetno rešil 2 klošarja, narkomana, bolnika...se pravi ljudi, ki zaenkrat delajo škodo samo sebi.
Če bo kdaj denarja preveč pa lahko začnemo zgubljat čas in denar na ljudeh, ki so nekomu nepovratno ukradli VES ČAS, staršem čas, ki je tekel od rojstva do smrti žrtve, in na koncu še čas in denar davkoplačevalcev, ki so morda zgubili nekoga, ki bi s svojim potencialom ustvaril dovolj delovnih mest, da pokrije vso to razmetavanje denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

imagodei ::

MadMen je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

MadMen je izjavil:

No, upam da boš ti ali tvoja družina doživel bližnje srečanje z kakšnim podobnim posameznikom, kot je bil eden od napadalcev. Tudi vesolje je lahko kdaj poetično pravično...


Da ne potone v pozabo tvoj današnji intelektualni prispevek.

Cvetka si ti, vzemeš izven konteksta in potem se trplaš po prsih, kako si dokazal svoj point. Če nisi zmožen empatije do žrtev pokvarjenega sistema, ti želim podobno srečanje, ko boš morda spremenil mnenje. Kar seveda ne pomeni da zagovarjam nasilje, ubijanje in tvoje izmišljotine...

Direktne želje, da bi nekdo izmed bližnjih doživel podobno kot žrtev ponedeljkovega pretepa, je pa res težko vzeti iz konteksta. Zahteva izjemno mentalno telovadbo, tako, pri kateri imaš glavo v lastni riti.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Direktne želje, da bi nekdo izmed bližnjih doživel podobno kot žrtev ponedeljkovega pretepa, je pa res težko vzeti iz konteksta.


Zavzemanje za storilca ni dosti boljše predvsem iz stališča tistega, ki je bil žrtev ali njegove bližnje. Ali se lahko za trenutek postaviš v njihovo kožo? Kako bi se tebi zdelo, če bi bil žrtev in bi se vsi sekirali in zavzemali za storilca, žrtve pa niti omenil ne bi nihče?

Jaz se strinjam, da storilci tudi rabijo pomoč, ampak ponavadi jo odklanjajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Looooooka> Psihopate/ponovne prekrškarje ustvarjajo liberalci,

Motiš se. Drži sicer, da je resnica močno liberalno utežena, ampak to je zato, ker liberalci znamo seštevat, konzervativci pa ne znate.

Looooooka> Psihopat je psihopat,

Božja volja pojasni vse, kajne?

Looooooka> Težke fizične kazni prvo.

Smo že preizkusili, vemo, da ne deluje, ampak ker si ti neizobražen, moramo še enkrat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

vostok_1 ::

Jz sem še vedno presenečen, kako je tisti mlad storilec, tako zelo podoben enemu poznanemu, ki se obnaša podobno.

Sumim genetiko jz tu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

nevone> Zavzemanje za storilca

A storilec ni človek? Če bomo psihopatom, ki zagovarjajo linčanje, to tudi dovolili, a to ne pomeni, da so s tem jasno pokazali, da je tako početje družbeno sprejemljivo?

vostok_1> Sumim genetiko jz tu.

Jaz tudi, ampak v tvojem primeru, ne v njihovem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:


Jaz tudi, ampak v tvojem primeru, ne v njihovem.


Jah, pametni in razgledani ljudje smo si podobni. Heil!


/s



PS. Ti bi torej temu rekel naključje ali kako?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Če bomo psihopatom, ki zagovarjajo linčanje, to tudi dovolili, a to ne pomeni, da so s tem jasno pokazali, da je tako početje družbeno sprejemljivo?


Sej ni. Ampak storilce je treba obravnavat kot storilce, ne kot nedolžne ljudi. Neka razlika mora biti, sicer nimaš uteži, po kateri bi se orientiral, oziroma se postaviš na stališče, da sta povsem enakovredna. Če sta, potem nimaš kaj posegat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Tisti, ki videa niso gledali, nimajo niti osnove komentiranja, ker pač komentirajo iz riti....kot ponavadi.

Tega videa nisem videl, sem pa videl dost drugih brutalnih videov. Ne, ne tistih, v katerih Đihadist Đon reže glave talcem.

Mene bolj kot ta dva storilca skrbi naslednje: trume in trume na videz normalnih ljudi je sprostilo sadistično besedno drisko, kaj drisko, tsunami izprijenih krvoželjnih mentalnih domislic v javnost. Folk kar tekmuje v domislicah, kako prizadejati večjo bolečino (in s tem nemara zagotoviti večje zadoščenje za družino umrlega). To so ljudje, ki živijo okoli nas, ki jih srečujemo, hodimo z njimi na pir, v kino... Med njimi so tudi ženske, matere... Zgrozim se, kaj vse se plazi tik pod tanko fasado civiliziranosti in kultiviranosti. My ass - 5 dni brezvladja, pa bi imeli na ulicah stanje, ki bi daleč presegalo najbolj krvave scenarije The Walking Dead.

Zgrozim se, ko vidim, kaj vse se lahko porodi v umih domnevno normalnih ljudi. Nekateri od teh bi te svoje fantazije celo izpeljali. Kako so potem boljši od teh dveh storilcev?
- Hoc est qui sumus -

jype ::

vostok_1> PS. Ti bi torej temu rekel naključje ali kako?

Nikakor ne. A se tebi zdi naključje, da so vsi ljudje, ki se špikajo z anabolnimi steroidi, videti podobno?

nevone> Ampak storilce je treba obravnavat kot storilce, ne kot nedolžne ljudi.

Kdo pa nedolžne ljudi poskuša rehabilitirat?

nevone> Neka razlika mora biti, sicer nimaš uteži, po kateri bi se orientiral, oziroma se postaviš na stališče, da sta povsem enakovredna.

To je klasičen slamnati mož: Nihče ne pravi, da storilca nista odgovorna za svoje dejanje. Tudi kaznovana morata biti, a ne tako, da družba od tega nima nič. Postati mora boljša in za smrtno in dosmrtno kazen že imamo podatke: Ne zmanjšata možnosti za ponovitev dejanja, čeprav je vsaj enemu potencialnemu storilcu (v tem primeru dvema) fizično onemogočena ponovitev dejanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MadMen ::

imagodei je izjavil:


Direktne želje, da bi nekdo izmed bližnjih doživel podobno kot žrtev ponedeljkovega pretepa, je pa res težko vzeti iz konteksta. Zahteva izjemno mentalno telovadbo, tako, pri kateri imaš glavo v lastni riti.

Ja, če nisi funkcionalno pismen, potem vrjamem da neveš niti kaj beseda kontekst pomeni. Mislim, kdo postavlja take "moderatorje"?
Sicer se še enkrat ponovim in potem sem out. Kar sem želel povedati je to, če nekdo slepo zaupa v sistem in ga niti malo ne zanimajo posledice napak tega sistema, bo šele z osebnim doživetjem podobne usode mogoče začel razmišljati drugače. Mogoče se sliši nesramno, ampak nekateri niste zmožni empatij do stvari, katere sami ne doživite.

jype ::

bjoork> posledice napak tega sistema

Treba je natančno argumentirat. Sistem ima ogromno napak in niso vse enakovredne.

imagodei ::

nevone je izjavil:

Direktne želje, da bi nekdo izmed bližnjih doživel podobno kot žrtev ponedeljkovega pretepa, je pa res težko vzeti iz konteksta.


Zavzemanje za storilca ni dosti boljše predvsem iz stališča tistega, ki je bil žrtev ali njegove bližnje.

Da mi očitaš zavzemanje za storilca pa je (milo rečeno) jemanje iz konteksta. Nič takega nisem naredil, zgolj ne pristajam na to, da drhal pod vplivom ogleda videa poziva k linču in k drakonskim kaznim.

Če videa ne bi bilo, če objave na Facebooku ne bi bilo, če bi šlo pač samo za še en klasično storjen umor... A bi bil le-ta zgolj zaradi manka "videoprodukcije" kaj manj brutalen? Kaj manj svinjski? Seveda ne. Samo drhal se ne bi oglašala, ker zadeva ne bi bila niti tako odmevna, niti ne bi nosila takšnega naboja. Zato drhal ne bi pozivala k smrtni obsodbi.

Še enkrat, jaz se ne zavzemam za storilca. Izrekam se proti vigilantizmu. Skrbi me le še, da bo kak politik situacijo izrabil za nabiranje političnih in začel pozivati pristojne na kakšne nedopustne prakse.

nevone je izjavil:

Ali se lahko za trenutek postaviš v njihovo kožo? Kako bi se tebi zdelo, če bi bil žrtev in bi se vsi sekirali in zavzemali za storilca, žrtve pa niti omenil ne bi nihče?

Vtis, da nam je vseeno za žrtev v bistvu ustvarjajo tisti, ki vztrajno narobe razumejo to, kar hočemo povedat. Tako se ukvarjamo z neprestanim ponavljanjem in pojasnjevanjem tega, kako je nedopustno pristat na barbarske prakse kaznovanja, namesto da bi debatirali o žrtvi. Ni to bil moj namen.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

MadMen je izjavil:

imagodei je izjavil:


Direktne želje, da bi nekdo izmed bližnjih doživel podobno kot žrtev ponedeljkovega pretepa, je pa res težko vzeti iz konteksta. Zahteva izjemno mentalno telovadbo, tako, pri kateri imaš glavo v lastni riti.

Ja, če nisi funkcionalno pismen, potem vrjamem da neveš niti kaj beseda kontekst pomeni. Mislim, kdo postavlja take "moderatorje"?
Sicer se še enkrat ponovim in potem sem out. Kar sem želel povedati je to, če nekdo slepo zaupa v sistem in ga niti malo ne zanimajo posledice napak tega sistema, bo šele z osebnim doživetjem podobne usode mogoče začel razmišljati drugače. Mogoče se sliši nesramno, ampak nekateri niste zmožni empatij do stvari, katere sami ne doživite.

Govoriš o funkcionalni nepismenosti, ko vendarle ti nisi zmožen razumet napisanega. Jaz družini umrlega kot prvo želim, da se vse skupaj sploh ne bi zgodilo in jim ne bi bilo treba trpeti zaradi izgube sina. Žal, kar je, je. Zato jim lahko želim le, da bodo lahko nekoč najbolj grozne občutke postavili nekam na stran, našli nek smisel in prebrodili hude čase. Želim jim tudi, da bi policija in tožilstvo pravilno vodila vse postopke, tako da bodo majhno zadoščenje dosegli tudi na sodišču, ko bosta obdolženca tudi obsojena.

Ampak vse to ne pomeni, da se strinjam s tistimi, ki pozivate na smrtno kazen, dosmrtno ječo, ali pa celo (na drugih forumih in socialnih omrežjih) predlagajo bizarne scenarije mučenja ter izrekajo konkretne grožnje s fizično silo.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Vtis, da nam je vseeno za žrtev v bistvu ustvarjajo tisti, ki vztrajno narobe razumejo to, kar hočemo povedat.


Ni vam vseeno, se pa bistveno manj trudite okoli nje.

Saj isto je v šolah. Tisti bolj agresivni so v prednosti, ker nihče noče imeti preveč opravka z njimi, zato se raje malo miži na levo oko. Oziroma se žrtvam predlaga naj se ne branijo, ker se tako ne dela. Torej opozori se žrtev, storilca pa se tolerira. Tega je ogromno, tudi na bolj subtilnem nivoju.

Če si ti povsem nekaj drugega prav. Ampak samo zato, ker si ti tak, še ne pomeni, da so vsi, zato je debata o tem potrebna, pa čeprav na tvojih plečih. Ne bo ti hudega zaradi tega, ker itak veš, kaj je prav.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

oo7 ::

konspirator je izjavil:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kro...

Tabrihtna Urška:



Andrej:
http://www.slovenskenovice.si/crni-scen...



Ta Urška je njegova punca ali prijateljica?

Kaj nekaj govorijo, da je imel dva profila na Facebooku?

konspirator ::

Urška je prijateljica.
Punca/zaročenka je ena iz Nove Gorice brez očal.
https://www.facebook.com/kimberly.btk
https://www.facebook.com/anja.plesnicar...


https://www.facebook.com/ales.olovec
https://www.facebook.com/palcek.smuk.311

Oba imata vsak vsaj po 2 profila.
--

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Ni vam vseeno, se pa bistveno manj trudite okoli nje.

Praviš, da ne moremo rečt, da smo proti barbarskemu maščevanju zavoljo maščevanja samega, če v isti sapi ne dodamo še disclamerja glede samega dogodka? Pa tako povej, bomo kopy-pejstal, da bo "uravnoteženo".

Disclamer: Dogodek je barbarski in nedopusten, storilcema pa je treba sodit (v skladu z zakonodajo).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

vostok_1 ::

jype je izjavil:



Nikakor ne. A se tebi zdi naključje, da so vsi ljudje, ki se špikajo z anabolnimi steroidi, videti podobno?


Kaj jype, te že mal leta dajejo. This is way to easy.


Steroidi in bildanje ti spremenijo, spremenljive dele telesa. Pretežno mišice, okostje. In, seveda...količino hormonov. Kar ti ne spremenijo je facial landscape.
In ti pravim, ta dva bi lahko bila dvojčka. In začuda, oba sta v delinkventskih vodah že od samega začetka.

Reči kar češ, ampak še posebno v neurbanih območjih so se geni precej prenašali med podobnimi. In naj te opomnem, da človeštvo je bilo že številčno krat zreducirano. Kar samo še potencira genetsko monolitnost.
Da bi se določene predispozicije dolge generacije podvajale ni sci-fi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m0r4l1z3d ::

Mogoče pa ga nekdo drug pretepel in natvezil njima, kaj je rekel, pa sta ga šla še malo zbadati.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

konspirator ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Mogoče pa ga nekdo drug pretepel in natvezil njima, kaj je rekel, pa sta ga šla še malo zbadati.

Ja, Marsovci so ga, nato pa je še po stopnicah je nesrečno padal, ko so nosili iz NLPja.
Onadva na posnetku sta mu samo hotela pomagati !
--

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Dnk analiza bi morala to pokazati. Tepen in pretepač sta bila okrvavljena.

Snemalca, je praktično facebook inkriminiral, plus še njegova punca.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Kar ti ne spremenijo je facial landscape.

Česar. Seveda ti spremenijo tudi facial landscape.

vostok_1> Reči kar češ, ampak še posebno v neurbanih območjih so se geni precej prenašali med podobnimi. In naj te opomnem, da človeštvo je bilo že številčno krat zreducirano. Kar samo še potencira genetsko monolitnost.
vostok_1> Da bi se določene predispozicije dolge generacije podvajale ni sci-fi.

Ne, ni, je pa zelo naivno na genetiko gledat na tak način - in tudi dokazano narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

nevone je izjavil:

Vtis, da nam je vseeno za žrtev v bistvu ustvarjajo tisti, ki vztrajno narobe razumejo to, kar hočemo povedat.


Ni vam vseeno, se pa bistveno manj trudite okoli nje.

Ni res, da bi se za žrtev manj trudili, ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi. Empatija pri pragmatičnosti zaščite človeškega življenja nima dost zveze; meni se res ne zdi tako zelo pomembno, če bo kdo od svojcev prizadet, ker bo imel vtis, da mi je za žrtev malo mar. Mi je pa pomembno, da javno obsodim sovražni govor, sociopatske verbalne izpade, ki jih ljudje puščajo po socialnih omrežjih in da javno izpostavim, da vigilantizem, linči in popolnoma necivilizirano obnašanje z opustitvijo vseh moralnih načel enostavno ni pravi način. In še, da bi se v največji možni meri morali vzdržati takšnega obnašanja - kot da bi gledal en ogromen razred testosterona polnih problematičnih najstnikov z disfunkcionalnim superegom.

Vsekakor tu ostaja problem zločina in žrtve. Ustreznim institucijam je treba pustiti, da bodo opravile svoje delo. Tako kot to delajo v vseh medijsko odmevnih in tudi v povsem obskurnih primerih; kot to delajo če obstaja posnetek ali pa če posnetka ni. Upajmo da bo delo kvalitetno in strokovno, da ne bo slučajno kaj padlo na tehnikalijah.

Ampak, dokler je treba javno razlagat, da ne moremo obdolženca obesit iz prve vrbe, toliko časa pač ne moremo pozornosti 100% posvečat žrtvi.
- Hoc est qui sumus -

kunigunda ::

nevone je izjavil:

Če bomo psihopatom, ki zagovarjajo linčanje, to tudi dovolili, a to ne pomeni, da so s tem jasno pokazali, da je tako početje družbeno sprejemljivo?


Sej ni. Ampak storilce je treba obravnavat kot storilce, ne kot nedolžne ljudi. Neka razlika mora biti, sicer nimaš uteži, po kateri bi se orientiral, oziroma se postaviš na stališče, da sta povsem enakovredna. Če sta, potem nimaš kaj posegat.

o+ nevone

Treba je imeti zdravo mejo razuma, sicer bomo na istem kot v seriatskih drzavah, kjer se stvari mimo sodisc resujejo (da ne govorim o j.ameriki)

Pravice pa mora imeti, tako do odvetnika ki ga bo branil, uveljavljal olajsevalne okoliscine in zmanjseval tezo dejanja, kot tudi do pravicnega sojenja. Ze nam se jutri lahko zgodi da spregledamo pesca na prehodu. Tudi to je uboj, ce umre (iz malomarnosti)

nevone ::

Ni res, da bi se za žrtev manj trudili, ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi. Empatija pri pragmatičnosti zaščite človeškega življenja nima dost zveze; meni se res ne zdi tako zelo pomembno, če bo kdo od svojcev prizadet, ker bo imel vtis, da mi je za žrtev malo mar. Mi je pa pomembno, da javno obsodim sovražni govor, sociopatske verbalne izpade, ki jih ljudje puščajo po socialnih omrežjih in da javno izpostavim, da vigilantizem, linči in popolnoma necivilizirano obnašanje z opustitvijo vseh moralnih načel enostavno ni pravi način. In še, da bi se v največji možni meri morali vzdržati takšnega obnašanja - kot da bi gledal en ogromen razred testosterona polnih problematičnih najstnikov z disfunkcionalnim superegom.

Vsekakor tu ostaja problem zločina in žrtve. Ustreznim institucijam je treba pustiti, da bodo opravile svoje delo. Tako kot to delajo v vseh medijsko odmevnih in tudi v povsem obskurnih primerih; kot to delajo če obstaja posnetek ali pa če posnetka ni. Upajmo da bo delo kvalitetno in strokovno, da ne bo slučajno kaj padlo na tehnikalijah.

Ampak, dokler je treba javno razlagat, da ne moremo obdolženca obesit iz prve vrbe, toliko časa pač ne moremo pozornosti 100% posvečat žrtvi.


Prav. Meni je pa poleg tega pomembno tudi to, da žrtve ne dobijo občutka, da je glavna žrtev pravzaprav storilec.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Treba je imeti zdravo mejo razuma, sicer bomo na istem kot v seriatskih drzavah, kjer se stvari mimo sodisc resujejo (da ne govorim o j.ameriki)


To je zagotovo treba pazit, ampak je treba pazit tudi, da ne postanemo mafijska država.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

nevone je izjavil:

Ni res, da bi se za žrtev manj trudili, ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi. Empatija pri pragmatičnosti zaščite človeškega življenja nima dost zveze; meni se res ne zdi tako zelo pomembno, če bo kdo od svojcev prizadet, ker bo imel vtis, da mi je za žrtev malo mar. Mi je pa pomembno, da javno obsodim sovražni govor, sociopatske verbalne izpade, ki jih ljudje puščajo po socialnih omrežjih in da javno izpostavim, da vigilantizem, linči in popolnoma necivilizirano obnašanje z opustitvijo vseh moralnih načel enostavno ni pravi način. In še, da bi se v največji možni meri morali vzdržati takšnega obnašanja - kot da bi gledal en ogromen razred testosterona polnih problematičnih najstnikov z disfunkcionalnim superegom.

Vsekakor tu ostaja problem zločina in žrtve. Ustreznim institucijam je treba pustiti, da bodo opravile svoje delo. Tako kot to delajo v vseh medijsko odmevnih in tudi v povsem obskurnih primerih; kot to delajo če obstaja posnetek ali pa če posnetka ni. Upajmo da bo delo kvalitetno in strokovno, da ne bo slučajno kaj padlo na tehnikalijah.

Ampak, dokler je treba javno razlagat, da ne moremo obdolženca obesit iz prve vrbe, toliko časa pač ne moremo pozornosti 100% posvečat žrtvi.


Prav. Meni je pa poleg tega pomembno tudi to, da žrtve ne dobijo občutka, da je glavna žrtev pravzaprav storilec.

o+ nevone

Napačen del si tudi poudarila.

ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi.


V tem trenutku je bistveno izpostaviti oboje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> To je zagotovo treba pazit, ampak je treba pazit tudi, da ne postanemo mafijska država.

Katera država se ti zdi mafijska? Tista, v kateri znaten del prebivalstva javno zahteva krvno maščevanje, ali tista, v kateri se rigorozno vodi postopke, namenjene zmanjševanju možnosti, da nedolžni ljudje trpijo?

johan05 ::

konspirator je izjavil:

https://www.facebook.com/kimberly.btk


Kakor vidim ima le še 67 prijateljev. A jih ni prej imela več? Tip je imel 1700 prijateljev, a na slikah vseskozi 2-3 isti ljudje.

Je to hiša, v kateri je živel Aleš (oz. nekaj časa tudi Andrej)?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kro...

nevone ::

Katera država se ti zdi mafijska? Tista, v kateri znaten del prebivalstva javno zahteva krvno maščevanje, ali tista, v kateri se rigorozno vodi postopke, namenjene zmanjševanju možnosti, da nedolžni ljudje trpijo?


Nobena od teh. Prva ni mafijska ampak je anarhistična, druga pa tudi ni mafijska ima pa lahko elemente mafijskega delovanja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m0r4l1z3d ::

jype je izjavil:

nevone> To je zagotovo treba pazit, ampak je treba pazit tudi, da ne postanemo mafijska država.

Katera država se ti zdi mafijska? Tista, v kateri znaten del prebivalstva javno zahteva krvno maščevanje, ali tista, v kateri se rigorozno vodi postopke, namenjene zmanjševanju možnosti, da nedolžni ljudje trpijo?

Obe se zdita, ker ni ne enega ne drugega.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

imagodei ::

nevone je izjavil:

ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi.


V tem trenutku je bistveno izpostaviti oboje.

o+ nevone

Kaj je ta trenutek najbolj pomembno storiti, narekujejo okoliščine. Pozivi k linču na socialnih omrežjih, neposredne grožnje nekaterih posameznikov iz okolice, splošna navdušenost smrtno kaznijo in nad uvedbo starega britanskega Bloody Code so včeraj skorajda presegli mejo obvladljivega (pa je bila žrtev v tem času še živa). Primitivizem, sadizem in sprevrženost, ki veje iz tovrstnih zapisov, je prisoten tukaj in zdaj. V tem trenutku.

Brezčutno kot se morda sliši, žrtev ne bo ušla nikamor (v resnici odgovorni v tem trenutku zbirajo dokaze, peljejo postopek, zaslišujejo storilca, ipd) in zločin ne bo zastaral. Če ne bo storjenih procesnih napak, bo padla obsodilna sodba, no doubt.

Edini, ki so soočeni s "tukaj in zdaj" v povezavi s temle tragičnim pretepom, so žrtev in njegovi bližnji, morda še tesni prijatelji in nekateri krajani. Njih upravičeno zanima "tukaj in zdaj". Vsi ostali ste (smo) na tribuni amfiteatra in nas morajo bistveno bolj zanimat pozivi k anarhiji, izrekanje groženj, pod katere so se uporaniki podpisali s svojim imenom in priimkom, brez kakršne koli samocenzure, nižanje standardov dopustnega obnašanja... Misliš, nekaj tisoč zapisov, v katerem folk poziva k linču in mutilacijam dosti manj problematično od same izvedbe takega dejanja?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

xxxul ::

imagodei je izjavil:

Če videa ne bi bilo, če objave na Facebooku ne bi bilo, če bi šlo pač samo za še en klasično storjen umor... A bi bil le-ta zgolj zaradi manka "videoprodukcije" kaj manj brutalen? Kaj manj svinjski? Seveda ne. Samo drhal se ne bi oglašala, ker zadeva ne bi bila niti tako odmevna, niti ne bi nosila takšnega naboja. Zato drgac ne bi pozivala k smrtni obsodbi.

Tole lahko tudi obrneš, ker večina ljudi ne ve kako svinjski so lahko taki uboji ljudje na njih ne reagirajo. Če bi za vsak umor obstajal video bi družba vse drugače obravnavala. (no, lahko pa bi se tud zelo hitro naveličal to opazovat, tko kot v primeru vojn in posnetih vojnih YT videov).

Če bi tadva bila vsaj približn brihtna (brez videa, hitro javno obžalovanje, etc), bi za popolnoma isto dejanje verjetno dobila precej manj zapora. Ampak slavna pa sta zdej..

MxxW5 ::

imagodei je izjavil:

nevone je izjavil:

Vtis, da nam je vseeno za žrtev v bistvu ustvarjajo tisti, ki vztrajno narobe razumejo to, kar hočemo povedat.


Ni vam vseeno, se pa bistveno manj trudite okoli nje.

Ni res, da bi se za žrtev manj trudili, ampak je pa v tem trenutku bistveno bolj pomembno izpostavit gnile zadeve, ki se dogajajo v družbi. Empatija pri pragmatičnosti zaščite človeškega življenja nima dost zveze; meni se res ne zdi tako zelo pomembno, če bo kdo od svojcev prizadet, ker bo imel vtis, da mi je za žrtev malo mar. Mi je pa pomembno, da javno obsodim sovražni govor, sociopatske verbalne izpade, ki jih ljudje puščajo po socialnih omrežjih in da javno izpostavim, da vigilantizem, linči in popolnoma necivilizirano obnašanje z opustitvijo vseh moralnih načel enostavno ni pravi način. In še, da bi se v največji možni meri morali vzdržati takšnega obnašanja - kot da bi gledal en ogromen razred testosterona polnih problematičnih najstnikov z disfunkcionalnim superegom.

Vsekakor tu ostaja problem zločina in žrtve. Ustreznim institucijam je treba pustiti, da bodo opravile svoje delo. Tako kot to delajo v vseh medijsko odmevnih in tudi v povsem obskurnih primerih; kot to delajo če obstaja posnetek ali pa če posnetka ni. Upajmo da bo delo kvalitetno in strokovno, da ne bo slučajno kaj padlo na tehnikalijah.

Ampak, dokler je treba javno razlagat, da ne moremo obdolženca obesit iz prve vrbe, toliko časa pač ne moremo pozornosti 100% posvečat žrtvi.


To, da so ljudje ob takem dogodku jezni in pišejo primitivnosti po forumih/facebooku, je povsem normalno ("normalno" seveda ne pomeni "dobro"), razumljivo in človeško. V vseh državah in v vseh družbah. Včasih po gostilnah in zasebnih pogovorih, kvečjemu še pismih bralcev, sedaj pa pač na internetu; ljudje niso takšni postali z internetom ali pa zaradi interneta, ampak smo od nekdaj taki. Internet nazorno pokaže, v kakšni družbi živimo in kakšni so ljudje, ki nas obkrožajo. Seveda so bili že pred tem ljudje enaki. Samo manj očitno je bilo vse skupaj.

Kar mene skrbi in jezi je to, da je zate uboj človeka manjši problem kot odziv nanj. Ne izgovarjaj se, kaj je v tem trenutku pomembno in podobni bistroumni nesmisli. Dejstvo je, da igraš ne vem kakšnega človekoljuba in družbenega aktivista, v resnici pa ne premoreš niti kančka empatije. Ne do žrtve, ne do storilca, ne do kogarkoli drugega. Le jezen si na ljudi, ki rušijo tvoja svetovnonazorska prepričanja. Problem skratka niso dejanja in realni svet, ampak govorjenje/pisanje/predvajanje. Zato je rešitev problema preganjati "sovražni govor" ("sovražni govor" zadnjih nekaj let očitno pomeni (tudi) izražanje mnenj, ki niso enaka tvojemu).

Praviš, da javno izpostavljaš "vigilantizem, linče in popolnoma necivilizirano obnašanje z opustitvijo vseh moralnih načel". Jaz ne vem za noben vigilantizem in za noben linč. Ne v tem primeru, ne v katerem drugem. Nihče ni linčal ne storilec, ne kogarkoli drugega. In ga tudi ne bo. Razen seveda, če je zate že pisanje o linču že linč. Ali pa, če je pisanje o uboju že uboj. Da velja, da so besede enake dejanjem. Tu težko kaj pametnega rečem. Razen morda to, da besede in črke niso dejanja.

Vidiš, mene pa ni strah ljudi, ki pišejo bedarije po socialnih omrežjih. Morebiti zato, ker vem, da če nekdo poziva k linču, še ne pomeni, da bo do linča prišlo. Whatever. Me je pa resnično strah ljudi, ki bi radi zato, da bi še naprej lahko živeli v svojem levičarskem mehurčku, cenzurirali internet in kazensko preganjali tiste, s katerimi se ne strinjajo. Tega me je pa resnično strah. "Harmonične" družbe. V kateri ne bodo pomembni dejanski uboji, umori, ropi, posilstva, streljanja, podtikanja bomb in vožnja s tovornjaki po ljudeh (s tem naj se ukvarjajo pristojni organi, ne?), ampak pisanja/izražanja mnenj o njih. Družbe, v kateri se o problemih ne razpravlja, ampak se le pove, da problema ni in to je to. Družbe, v kateri se z drugače mislečimi ne debatira in argumentira, ampak se njihova mnenja razglasi za sovražni govor in s tem za nelegitimna.

Skratka, tebe in tebi podobnih me je neskončno bolj strah kot "pogumnežev" in primitivcev na Facebooku.

Looooooka ::

jype je izjavil:

Looooooka> Psihopate/ponovne prekrškarje ustvarjajo liberalci,

Motiš se. Drži sicer, da je resnica močno liberalno utežena, ampak to je zato, ker liberalci znamo seštevat, konzervativci pa ne znate.

Looooooka> Psihopat je psihopat,

Božja volja pojasni vse, kajne?

Looooooka> Težke fizične kazni prvo.

Smo že preizkusili, vemo, da ne deluje, ampak ker si ti neizobražen, moramo še enkrat?

Svedska je dokaz, da tvoji pogledi na svet ne delujejo.
Zgovarjat se na socialni status, ko pride do take brutalnosti je pa zaljivo za vse, ki zivijo pod pragom revscine in se v zivljenju niso dotaknili nikogar.
Sedi cvek.

dice7 ::

nevone je izjavil:

Zavzemanje za storilca ni dosti boljše predvsem iz stališča tistega, ki je bil žrtev ali njegove bližnje. Ali se lahko za trenutek postaviš v njihovo kožo? Kako bi se tebi zdelo, če bi bil žrtev in bi se vsi sekirali in zavzemali za storilca, žrtve pa niti omenil ne bi nihče?

Jaz se strinjam, da storilci tudi rabijo pomoč, ampak ponavadi jo odklanjajo.

o+ nevone

Svojci in ostali, ki so custveno navezani na zrtev ne morejo trezno razmisljati

jype ::

Looooooka> Svedska je dokaz, da tvoji pogledi na svet ne delujejo.

Sacher torta pa dokaz, da ti nisi sposoben logičnega sklepanja.

Mare2 ::

MxxW5 je izjavil:



Skratka, tebe in tebi podobnih me je neskončno bolj strah kot "pogumnežev" in primitivcev na Facebooku.


mxx, naj te ne bo strah. Strah je votel, okrog ga pa nič ni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nevone ::

Svojci in ostali, ki so custveno navezani na zrtev ne morejo trezno razmisljati


To sploh ni res, vsaj ne v vseh primerih. Kaj pa je trezno v takem primeru?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m0r4l1z3d ::

jype je izjavil:

Looooooka> Svedska je dokaz, da tvoji pogledi na svet ne delujejo.

Sacher torta pa dokaz, da ti nisi sposoben logičnega sklepanja.

Fora je v tem, da tudi tako, kot misliš, da je prav po tvoje, ne bo spremenilo ničesar.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

imagodei ::

MxxW5 je izjavil:

Kar mene skrbi in jezi je to, da je zate uboj človeka manjši problem kot odziv nanj. Ne izgovarjaj se, kaj je v tem trenutku pomembno in podobni bistroumni nesmisli. Dejstvo je, da igraš ne vem kakšnega človekoljuba in družbenega aktivista, v resnici pa ne premoreš niti kančka empatije...

Tako veliko napisanega, pa tako malo vsebine.

Kristalna krogla se ti je pokvarila. Če česa v mojih zapisih ne razumeš (dopuščam, da sem bil nejasen, nenazadnje pišem med delovnim časom in mi delo ne dopušča, da bi svoje misli organiziral 100% tako kot bi si želel), lahko vprašaš. Če raje ugibaš in se pretvarjaš, da bolje od mene veš, kaj jaz mislim, kamot lahko ostaneš prepričan v to. V svojem malem svetu.

Dejstvo ostaja, da je nasilje in pobijanje družbeno nesprejemljivo in da je treba osebke, ki to počno, odstranit iz družbe. Nimajo kaj počet na prostosti. Ključno je spoznanje, da dolgoletne zaporne kazni, smrtna kazen ali pa kakšne mutilacije niso niti humane, niti ne odigrajo vloge odvračanja drugih potencialnih storilcev in niti ne delujejo prevzgojno. Ko enkrat skleneš, da pobijanje ljudi ni OK, torej da ni sprejemljivo niti to, da kriminalec ubije žrtev niti to, da država ubije kriminalca, potem se moraš vprašat, kaj boš z ljudmi v zaporu po preteku kazni.

Moderna penologija ni v funkciji maščevanja. Niti ni njena primarna funkcija omogočanje zadoščenja žrtvam. To je prikladen side-effect.

That's all.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Ključno je spoznanje, da dolgoletne zaporne kazni, smrtna kazen ali pa kakšne mutilacije niso niti humane, niti ne odigrajo vloge odvračanja drugih potencialnih storilcev in niti ne delujejo prevzgojno.


Dokler nam ni jasno, kaj se plete po glavah ljudi, toliko časa bomo tavali v temi.

V resnici rabimo neke vrste telepatijo in memetsko bombardiranje slabih idej, ki povzročajo bolečine, ter nadomeščanje njih z drugimi boljšimi.

Ampak očitno se ne bomo nikoli dogovorili okoli tega, kaj je pozitivno in kaj negativno. Ker saj vemo, da moramo dopuščat tudi destruktivnost, ker je enim pač to v zabavo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

680x0 ::

Uboj s pestmi v Sloveniji ni tako redek, tudi v našem krajo je nekdo že pred mnogimi mnogimi leti nekoga pretepel do smrti. Kar je novo je reakcija javnosti, ki ne reagira tako na enaka kazniva dejanja, ki pa niso dokumentirana. To kaže na to, da javnost kaznivega dejanja ne zna objektivno presojat, saj na enaka dejanja, katerih posledic pa niso gledali v živo, v preteklosti ni tako burno reagirala.

Zaradi tega je kar prav, da na sodiščih ni porote ampak sodni senat. Ogorčena javnost naj svoj srd namesto na storilca raje prelije v reformo sistema in zakonsko zvišanje kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

MxxW5 ::

imagodei je izjavil:



Kristalna krogla se ti je pokvarila. Če česa v mojih zapisih ne razumeš (dopuščam, da sem bil nejasen, nenazadnje pišem med delovnim časom in mi delo ne dopušča, da bi svoje misli organiziral 100% tako kot bi si želel), lahko vprašaš.


1.) Ali se zavzemaš za to, da lahko država s svojim represivnim aparatom prisili določeno spletno stran, da odstrani določeno pisanje s te strani, da sporoči osebne podatke tistega, ki je to napisal in nato kazensko preganja tako lastnike spletne strani, kot tudi avtorja komentarja? Če da, v katerih primerih?

2.) Ali naj mediji (tule mislim predvsem uveljavljene TV in časopisne hiše) poročajo o vseh dogodkih tako, kot so se zgodili, ne glede na to, kakšne bodo posledice? Ali naj skratka mediji jasno, natančno in brez olepševanj poročajo tudi o tem, da je npr. migrant posilil dečka v bazenu, da je na ulici določenega mesta prišlo do množičnih spolnih nadlegovanj žensk, ali pa to, da v predmestjih Pariza obstajajo četrti, kjer ženske v lokalih niso zaželjene? Ali je po tvojem morebiti bolje, da se o tem sploh ne poroča, da ne bi prišlo do neljubih posledic za določeno družbeno skupino, katere večina članov dejansko ni storila ničesar napačnega? Ali naj ima skratka red in mir prednost pred grdo resnico? Tukaj te ne sprašujem, ali mediji o tem ne bi smeli poročati. Sprašujem, kaj se tebi zdi bolje. Da poročajo, ali je za vse boljše, da ne?

Osebno sem proti smrtni kazni. Z ostalim, kar si o tem napisal, se sicer ne strinjam. Ne glede na to, kar učijo na PF, je primarna in sine-qua-non funkcija kazni povračilna. Prevzgoja je kvečjemu dobrodošel side-effect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

D3m0r4l1z3d ::

Tak primitivc, bi to naredil, tudi če bi bila smrtna kazen. Vprašanje ali bi ob kaznih "oko za oko" tudi to naredil? Na posnetku, so ga že skrbele svoje roke, ki si jih je poškodoval, zase ga bo še brigalo ob prestajanju kazni.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

lisaac ::

Niso ga tako skrbele roke, kot pa to da je hotel dodatno izpostavit kako je žrtev "zbombal" lastnoročno
Skratka, ta kazen mora biti VSAJ pravična, če ne že kr pretirana, torej brez olajševalnih okoliščin. Zakaj? Poleg uboja se gre tukaj tudi o tem, da je napadalec hotel ta strah/brutalnost zavestno širiti med ljudi (beri: Facebook live), kar ima lahko posledice na okolico.
In ker je ta primer eden izmed prvih sploh v Sloveniji, mora biti kazen vzgojna tako za njega kot tudi za vse

Kot drugo? Kazen s smrtjo? Če nekdo ubije morilca, število morilcev na svetu ostaja enako, mar ne? Tamal psihič je bil besen na okolico in se je znesel nad svojega "prijatelja", toda sodeč po komentarjih oz. grožnjah na Facebooku, Slovenija premore še pa še primerov, ki bi v stanju besa ali pa živčnega zloma ravnala enako kot ta psihopat..kar je strašno.

25-30let bi bilo ravno prav..brez možnosti pomilostitve.

r3dkv1c4 ::

imagodei je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Tisti, ki videa niso gledali, nimajo niti osnove komentiranja, ker pač komentirajo iz riti....kot ponavadi.

Tega videa nisem videl, sem pa videl dost drugih brutalnih videov. Ne, ne tistih, v katerih Đihadist Đon reže glave talcem.

Mene bolj kot ta dva storilca skrbi naslednje: trume in trume na videz normalnih ljudi je sprostilo sadistično besedno drisko, kaj drisko, tsunami izprijenih krvoželjnih mentalnih domislic v javnost. Folk kar tekmuje v domislicah, kako prizadejati večjo bolečino (in s tem nemara zagotoviti večje zadoščenje za družino umrlega). To so ljudje, ki živijo okoli nas, ki jih srečujemo, hodimo z njimi na pir, v kino... Med njimi so tudi ženske, matere... Zgrozim se, kaj vse se plazi tik pod tanko fasado civiliziranosti in kultiviranosti. My ass - 5 dni brezvladja, pa bi imeli na ulicah stanje, ki bi daleč presegalo najbolj krvave scenarije The Walking Dead.

Zgrozim se, ko vidim, kaj vse se lahko porodi v umih domnevno normalnih ljudi. Nekateri od teh bi te svoje fantazije celo izpeljali. Kako so potem boljši od teh dveh storilcev?

Samo eno stvar si zapomni....
Najlažje je komentirat in pametovat, ko je v igri nekdo, ki nima nobene sorodstvene vezi s komentatorji in pametovalci.
Si zamisliš, da je umorjeni tvoj brat, sin, .....?

Jaz si ne, ker bi si cela familija zapomnila to in še 2 generacije naprej.

Prvo kot prvo moramo vedet, da starši povzročiteljev tega dejanja, niso opravili naloge in so posledično odgovorni za dejanja njihovih sinov......pa če to sprejmete ali ne.

Ti si niti mislit ne moreš, kakšni ljudje se skrivajo pod fasadami.....meni se vsaj malo svita, ker sem odraščal v res katastrofalni okolici ampak takega nasilja ne odobravam....odobravam pa zob za zob plačilo.

Po eni strani je boljše, da je pretepeni pokojni, ker bi imel resne motnje, fizično bi se mogoče opomogel, psihično pa nikoli.

Tisti, ki komentirate brez, da bi si ogledali video.......ne pametujte preveč.
V videu je jasno videt, kako se človek obnaša in brca skoraj mrtvega človeka....s prerezanim vratom......

....in potem bi vi še rehabilitirali take ljudi.

Dajte se vprašat, če je z vami vse v redu......taki ljudje si zaslužijo takojšnjo kazen, kakšno sem pa tudi že povedal.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!
««
11 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CIA zaj ... svojo požarno pregrado na Kitajskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5713239 (10055) tony1
»

20 dag

Oddelek: Loža
447453 (5613) OttoParts
»

So višje kazni učinkovite ali ne? Ali pravico vzeti v svoje roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8613604 (9701) TESKAn
»

Nekdo posili in ubije vašega otroka... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11514724 (11962) donfilipo

Več podobnih tem