» »

Dropbox Paper konkurira Google Docs

Dropbox Paper konkurira Google Docs

Slo-Tech - Dropbox že dolgo časa ponuja plačljivo storitev za podjetja, ki pa stoji pred težko nalogo. Konkurirati mora Microsoftovemu Officeu 365 in Googlovemu G Suite, ki že imata kopico zadovoljnih uporabnikov. Dropbox, ki želi biti več kot le oblačna hramba podatkov, je pred časom neuspešno poizkušal z Mailboxom in Carouselom za deljenje slik, nato pa se je preusmeril v orodje za sodelovanje pri dokumentih. Če ima Google svoje Google Docs, ima Dropbox svoj Paper, ki pa je bil do danes v beta stadiju.

Dropbox Paper je sedaj uradno na voljo v 21 jezikih. Osnovne funkcije Dropbox Paper ponuja vsem uporanikom Dropboxovim storitev, tako brezplačnega domačega paketa kakor poslovnega (Business in Enterprise). Dropbox Paper v večji meri ostaja enak, kot je bil v beta verziji, dobil pa je na primer možnost organiziranja dela v projekte in lažjega postavljanja rokov in razdeljevanja zadolžitev. V principu pa gre za orodje za sodelovalno urejanje dokumentov v oblaku. Ker Dropbox dobro ve, da ne obstaja v vakuumu, omogoča uvoz in urejanja kopice datotečnih formatov, ki so lastni Microsoftu ali Googlu.

Druga novost, ki jo je predstavil Dropbox, se imenuje Smart Sync. Doslej smo za delo na datotekah v dropboxu potrebovali lokalno kopijo, ki se je sproti sinhronizirala v oblak. To je pri velikih mapah lahko predstavljalo problem, saj smo po nepotrebnem trošili lokalni prostor. Druga možnost je bilo delo neposredno v brskalniku, kar pa ima tudi svoje slabosti. Smart Sync nam omogoča, da datoteke vidimo v lokalni mapi na disku in delamo z njimi kot z običajnimi datotekami, v resnici pa ves čas domujejo v oblaku. Dropbox Smart Sync bo na voljo za poslovne uporabnike, kjer ga - roko na srce - tudi bolj potrebujejo. Vprašanje pa je, če bodo te novosti dovolj, da resneje ogrozi Microsoft in Google.

13 komentarjev

carota ::

Microsoftovemu Officeu 365 in Googlovemu G Suite, ki že imata kopico zadovoljnih uporabnikov

OMG, a res obstajajo zadovoljni uporabniki Officea365?!? Če ne znajo nastaviti niti navadnega kvadratnega checkboxa "keep me signed in" na prijavi v Outlook 365, da bi deloval tako kot napis pravi. How hard can it be?!?? Gmail ima to od vedno.

Dropboxova Carousel in Mailbox pa sta bila Top. Zdaj ne vem al bi probal ta Paper ... da se ne navdušim in ga potem spet ukinejo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

SaXsIm ::

Dokler ne bojo ponudili kakšnega 100GB paketa za 30 - 50 EUR na leto, je itak brezveze, da se trudijo. 1TB v oblaku pač ne rabim, sploh pa ne mislim zanj plačevati 100 EUR/leto. Google drive ima super, 2 USD/mesec za 100 GB.
SaXsIm

Invictus ::

Office365 je čisto, saj ne delaš v browserju, ampak inštaliraš Office na računalnik in se skonektaš v One Drive. Dela super.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sajmon ::

SaXsIm je izjavil:

Dokler ne bojo ponudili kakšnega 100GB paketa za 30 - 50 EUR na leto, je itak brezveze, da se trudijo. 1TB v oblaku pač ne rabim, sploh pa ne mislim zanj plačevati 100 EUR/leto. Google drive ima super, 2 USD/mesec za 100 GB.


Za 80$ dobiš licenco office paketa za 5 računalnikov, 5x 1 TB prostora in 60 minut pogovora na skypu za vsakega uporabnika (max 5)

Če primerjaš samo prostor v oblaku so verjetno cenejše rešitve, če pa gledaš cel paket in ti pride prav, se mi zdi to cenovno ugodna rešitev.

AnotherMe ::

carota je izjavil:

Microsoftovemu Officeu 365 in Googlovemu G Suite, ki že imata kopico zadovoljnih uporabnikov

OMG, a res obstajajo zadovoljni uporabniki Officea365?!? Če ne znajo nastaviti niti navadnega kvadratnega checkboxa "keep me signed in" na prijavi v Outlook 365, da bi deloval tako kot napis pravi. How hard can it be?!?? Gmail ima to od vedno.


In zelo si želim, da ta guglov kvadratek po defaltu nebi imel kljukice že noter...

samusan ::

Trenutno jaz in bližnja familija uporabljamo Office365. Vsi imamo inštalirane Office, sinhronizirane OneDrive-e in koristimo minute v Skypu tako da za 2eur/uporabnika/mesec pretrpim (vsaj zase) par nevšečnosti. Za to ceno se splača.

P.S. Mogoče kdo od vas zna pomagati. Zakaj, ko izbrišem/urejam slike na telefonu, se mi spremembe ne vidijo na računalniku?

Sicer pa sem vesel konkurence. It can only bring good for us (consumers).

bluefish ::

SaXsIm je izjavil:

Dokler ne bojo ponudili kakšnega 100GB paketa za 30 - 50 EUR na leto, je itak brezveze, da se trudijo. 1TB v oblaku pač ne rabim, sploh pa ne mislim zanj plačevati 100 EUR/leto. Google drive ima super, 2 USD/mesec za 100 GB.
Že brezplačen 2 GB paket je proti konkurenci bolj ko ne meh.

SaXsIm ::

To je res, ga pa uporabljam že dolgo, tako da sem na začetku kar nekaj referralov nabral, pa še student race je bil in neka samsungova promocija, tako da se je dalo dobiti kar nekaj free prostora. Max, kar sem imel, je bilo ene 70GB, max kar sem uporabljal, ene 40GB. Zato bi ene 100GB brez problema plačal, tako pa pač ne bom, ker ne morem. In postopoma prestavljam moj network ljudi na owncloud na privat serverju.
SaXsIm

amacar ::

Pri dropboxu za enkratno plačilo 5-10$ nabiješ referrale na max in si takoj na 18+ gb.

AnotherMe ::

amacar je izjavil:

Pri dropboxu za enkratno plačilo 5-10$ nabiješ referrale na max in si takoj na 18+ gb.

No to bi js recimo imel - ampak kolikor sem gledat te ponudnike, je vse bilo precej megleno... Imaš kak konkreten, preverjen naslov?

amacar ::

Js sem takrat uporabil tega: https://bitcointalk.org/index.php?topic... enkrat pa tega: https://bitcointalk.org/index.php?topic... pri obeh sem plačal 5€, ampak kot vidim očitno ne podpirata več tega. Verjetno se pa najde kdo drug, ki ponuja to storitev.

SaXsIm ::

Ja, in ne moreš verjet, kako neumni so pri dropboxu. Verjamem, da bi vsak od nas raje plačal njim, kot pa nekim shaddy ponudnikov referralov, če bi le ponudili nek normalen paket (recimo 5 - 10 EUR letno za recimo 10 GB).
SaXsIm

amacar ::

Jap, js sem si sicer na svojem osebnem računu kr sam nabil referrale, virtualka + gmail naslovi pa je šlo, za kolege/sorodnike pa se mi ni dalo ukvarjati, sem pa rajši zgoraj omenjeno storitev pokoristil.
In ja, nek normalen paket bi lahko ponudili pa bi bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ownCloud vs Dropbox (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11419315 (16027) Lonsarg
»

Dropbox in Microsoft bosta sodelovala

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
116189 (5017) Jackass
»

Privat "Dropbox" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11218085 (10348) orescek
»

Google Drive prihodnji teden?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4718311 (14533) carota
»

Izšel Dropbox 1.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5214804 (12291) Gandalfar

Več podobnih tem