» »

ownCloud vs Dropbox

ownCloud vs Dropbox

«
1
2 3

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

za delo v eni organizaciji sem razmišljal o vspostavitvi lastnega clouda. Trenutno uporabljamo dropbox, vendar so omejitve za osebno rabo rahlo prenizke (vse skupaj je recimo nekih 10GB podatkov), vendar daleč od tega, kar ti ponuja dropbox for business. Razmišljal sem, da bi v pisarni postavil en računalnik, ki bi deloval 24/7, na katerem bi deloval ta serverside ownClouda. Povezava je 50/50. Uporabnikov je trenutno okoli 15, maksimalno jih bo 30.

Kar me sedaj zanima, kako težavna bi bila vspostavitev tega? Ali je server zahteven za poganjanje, ali bi morda ta računalnik lahko hkrati gnal tudi kakšne pisarniške programe, recimo Office ali Chrome? A je inštalacija all in one, ali je treba kakšne dodatke še potem dodajati? Rad bi neke osnovne funkcije, se pravi sinhronizacija datotek pri vseh uporabnikih, potem pa bi nekaterim uporabnikom delil neke mape, drugim neke druge, tretji tip map pa bi bil dostopen vsem. Pri dropboxu sta mi tudi všeč funkciji shranjevanja različnih verzij datoteke in deljenje samo posamezne datoteke z linkom.
Kako je s klientom? A je na nivoju dropboxovega?

Če owncloud morda ni to, kar iščem, ali obstaja kakšna druga oblačna rešitev, ki mi ponuja vse to?

Hvala!
SaXsIm
  • spremenil: SaXsIm ()

Mavrik ::

OwnCloud sicer ni težko vzpostaviti, če si že kdaj delal s PHP aplikacijami. Je pa problem da je resno hroščat in slabo napisan - resni slabo escapane poti, dosti kode na horuk. Ima resne probleme s šumniki in preprosto pogosto neha delati, če ima datoteka šumnike ali kakšne druge UTF-8 znake. Jaz sem ga nehal uporabljati ko je preprosto nehal sinhronizirati VSE (in to potiho, brez da bi napisal napako) ker sem imel ne-ASCII znak v imenu datoteke.

Tudi ostal vmesnik je mel precej hroščev.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Za tisti denar ki ga boš zapravil za implementacijo ownClouda, da ne govorimo o času, si lahko kar nekaj časa plačuješ DropBox for Business ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

to sploh ni za primerjat
owncloud je tvoj, dropbox nikoli ne bo tvoj
in ce se kdaj dropbox odloci spremeniti pogoje....

PaX_MaN ::

b3D_950 ::

> Če owncloud morda ni to, kar iščem, ali obstaja kakšna druga oblačna rešitev, ki mi ponuja vse to?

Ponuja ti še več stvari. Poglej še Seafile, Alfresco Community Edition...

sumoborac ::

Zdej meni trenutno najbolj ušečna rešitev je kar BTsync :) Res je da ne ponuja verzij, ampak drugače od inštalacije naprej še nisem poreboval kej dodatno nastavljat/se ukvarjat.

Ponuja tudi read-only access, kar mi včasih kar prou pride. Res pa je, da je zadeva razpršena (vsak je client/server) in začetna vzpostavitev kar požre. Rešitev je bila, da smo razdelili stvari na posamezne dele (vsak folder je meu svoj key) in tako smo dobili vsi dostop do stvari, ki se jih rabi.

Aja pa še to, če se nemotim je android verzija plačljiva.

Owncloud so ble zadnje verzije že celo prebavljive, tudi UTF-8 in ostale žđšćč je še spravil skupaj brez težav. Se je pa v nekem momentu odločil, da nek folder z cca. 2gb slikami še ne obstaja na računalniku, in ga še enkrat downoladal. Seveda so falji že obstajali, zato so ratale kopije, ki jih je potem ponovno pametno zaznal kot nove dokumente in jih spet pridno uploadal nazaj na server. Še kakšne 6 mesecev pa bo zadeva mogoče že na nivoju. Mene je predvsem motil web umesnik, ki je biu vs trd in neodziven.
Prid sm al pa tm ostan...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Do pred kratkega sem imel same probleme z ownCloud, ki pomoje ni vreden niti 1 ppmv (pol pi... mrzle vode) - predvsem so bile težave s sinhronizacijo (kakšne fajle pozabi, kakšne fajle nardi velike nič bajtov, ene fajle uploada v neskončnost dokler ti ne požre vsega diska na serverju, ...), web vmesnik ima tudi svoje muhe (včasih je bilo treba uporabit specifičen browser da je delal upload fajlov prek weba), ...

trnvpeti ::

6.0,6.0.1,6.0.1a in sedaj 6.0.2 delajo ok
edino problem imam z mount https na win7

Mr.B ::

Prvo vprašanje, kaj je to namenjeno zgolj za odložišče ? ali kot varna kopija vsega itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen ::

OneDrive ti ne ugaja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mr.B ::

To je MS pa NSA.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen ::

OP nič ne piše o teh pogojih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

trnvpeti ::

recimo WebDav plugin za Total Commander pa deluje ok pod win7

hojnikb ::

Mr.B je izjavil:

To je MS pa NSA.

kako točno veš, da owncloud in dropbox tudi ne čekira NSA ?
#brezpodpisa

Mr.B ::

Sej bo pri sebi postavil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

SaXsIm ::

Torej, zaenkrat ni nobene pametne varijante, ki bi delala skoraj "out-of-the-box?" Škoda.
SaXsIm

trnvpeti ::

SaXsIm je izjavil:

Torej, zaenkrat ni nobene pametne varijante, ki bi delala skoraj "out-of-the-box?" Škoda.

btsync

gddr85 ::

Kaj pa kakšen Mega, a ni 50GB zastonj ob registraciji? Al pa tole mogoče https://www.surdoc.com/, 100GB free?

dottor ::

Jaz razmišljam pod posteljo ruknit naš serverček (c2d, 5Gb rama + gigabyte mreža) in not ruknit še en disk. Uporabljal bi za local files sharing in shranjevanja doma, pa rabu bi nekaj, kjer bi lahko uporabniki do teh datotek dostopali tudi preko pametnih telefonov in drugih računalnikov. Nekaj, kar bi imelo aplikacijo ali spletni vmesnik, kjer bi lahko dostopal do svojih datotek in si jih shranil na napravo ali iz naprave na "server".
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

za kej takega je 5GB in c2d totaln overkill :)

Sicer pa, samba in en ligh distro pa maš pokrito vse. Nerabiš nobene spletne aplikacije (preko telefonov lahko dostopaš z es file explorerjem ali drugim samba clientom).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

To smo uporabljali kot server za igre pa nam zdej stoji pod mizo ugasnjen...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

Razn če ti je hrup in poraba ok, bi blo bolje ta server prodat in nabavit nekaj na ARM osnovi
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Invictus ::

Lahko si sestaviš kak Atom serverček. Imaš plate z 8 SATA porti.

Stare glasne škatle, ki porabijo več štroma na leto kot je plačljiv disk space, pač niso več opcija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

atom je že skor overkill za sambo, če bo to le za domačo uporabo :)
#brezpodpisa

dottor ::

Sej pomoje več kot 100W nebi smelo porabit...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

100W je veliko v primerjavi z parimi W, ki bi ti jih en tak arm board porabu. Pač na letni ravni 24/7 to že ni tak zanemarljivo.
#brezpodpisa

dottor ::

Trik je v tem, da se mi doma počasi "skladiščijo" 160-500GB IDE disk pa sem jih hotu uporabit za kej uporabnega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

prodaj in nabavi en nov disk ali dva.
#brezpodpisa

dottor ::

Eh pol ne bo nič iz tega.. sem hotu it brez dodatnih stroškov skozi, ker kupovat atoma in diske pa ne mislim...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

Server prodaš (kamot iztržiš še nekaj iz njega), ta denar pokoristiš za nabavo arm boarda (nerabiš atoma, ker je overkill). Stare diske pa tudi prodaš in za ta denar kupiš en disk.
If done right, lahko prideš skozi brez dodatnih stroškov.
#brezpodpisa

dottor ::

Kaj pa svetuješ za en arm?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Emit Cloud ::

Lahko poskusiš našo rešitev smo na Raspberry PI postavli celoten server side in je lepo delalo :)

http://blog.biokoda.com/post/1125043077...
www.emitcloud.com

sumoborac ::

Zgleda proper, z rpi2 pa bi zadeva mogla delat kr solidno. Sm si zabelezil, ob priliki stestiram (do novga leta bo ze ratal).
Sam en predLog - link do downloada naj bo dinamicen in naj vedno kaze na zadnjo verzijo ;)

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

mzakelj ::

Je kdo to probal kdaj, men dela

http://seafile.com/en/home/

Lonsarg ::

Imam Seafile že kar nekaj časa. Po lastnih testiranjih je Seafilov engine za sihronizacijo celo boljši od velikanov kot je OneDrive in Google Drive, enostavno so se potrudili fantje in dodelali kodo. Jaz o kaki konkurenci med private cloud prividerji niti slučajno ne bi razmišljal od kar sem odkril SeaFile.

Djuro ::

Jest uporabljam Owncloud na Synology-ju, pa moram rečt da nimam večjih pripomb. Furam zadnjo verzijo (8.02), težav s šumniki v fajlih nimam, res pa je da se jih iz navade pred-windows časov večinoma kar izogibam.
Synologyjev DSCloud pa mi je mimo, ker na mobilnih odjemalcih (android, ios) vedno offline sinhronizira vse fajle.

SaXsIm ::

Malce obujam temo, ima še kdo dobro izkušnjo z owncloudom? Sedaj imam na voljo precej bolj profi hardware, HP Proliant DL380 G5, 2x Xeon, 20GB rama. Zadeva bi delovala na virtualki, Ubuntu Server Linux distroju, ali bi priporočali katero drugo verzijo OS?
SaXsIm

johnnyyy ::

Mi ga na firmi uporabljamo. Na začetku smo imeli nekaj problemov. Ampak sedaj dela zadeva BP.

SeMiNeSanja ::

Mora biti 4free zadeva? Če imate kaj financ na voljo, bi bil tu še Novell oz. zdaj Micro Focus Filr.

sumoborac ::

Predlagam Seafile. Sem od zadnjega posta tuki preklopil nanj in morem rečt da presega vsa pričakovanja. Naloži se ga na linux kišto bp, ima tudi web dostop. Omogča tako private kot tudi shared mape, predolgede datotek (ni potrebe po syncanju cele mape zato da dobis 1 fajl), klient na androidu deluje odlicno. Niti enega problema z kakšnim dupliciranjem/šumniki/izbrisom. Uporabljamo ga tudi za share enega programa, tako da se naredi upgrade na eni kišti in je nadgrajeno povsod.
Prid sm al pa tm ostan...

Lonsarg ::

Pri meni se tudi po letu in pol ni nic spremenilo, se vedno na Seafile. Takrat na verziji 3 zdaj na 5, takrat na windows zdaj na linux virtualki. Vse to brez nove instalacije, kar pomeni da imam se vedno vso zgodovino folderjev.

b3D_950 ::

seafile je made in china?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Lonsarg ::

Seafile je Nemska firma in odprta koda(tako client kot server). Glede na to da za Pro verzijo za neomejeno stevilo uporabnikov hocejo 50kEUR letno se pomoje kar potrudijo za kvaliteto kode.

Poleg zanseljivosti pa se client-side enkripcija(ce recimo backupiras cel svoj privatni server kam), kar skoraj nobena konkurenca nima, kaj sploh se clovek hoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Je made in china, ja.

eno_ime ::

Na samba server v uporabi bi dal seafile.
Kako dam ze delujoc share v seafile? Je to možno kako drugace, kot en Library, in potem kopiram cel share, in imam tako podvojene datoteke?

krneki0001 ::

Narediš svojo domeno za zaposlene, vsak domenski user dobi svoj del diska na enem file serverju in ko dela se vse tja gor shranjuje iz vseh programov. Če se prijavi iz kateregakoli drugega računalnika v domeni s svojim userjem, ima dostop do teh podatkov.

Simpl za narest, poceni lahko kupiš računalo - dovolj je Atom procesor in en synology z več diski, da delaš mirrroring in backup podatkov.

Mavrik ::

Koliko pa stane licenca Windows Serverja z ustrezno podporo?
The truth is rarely pure and never simple.

krneki0001 ::

MS windows server 2012 R2 - 860 evrov.

Mr.B ::

+ user cal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oblačne storitve $$$

Oddelek: Omrežja in internet
355253 (2686) St235
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011612 (9705) Zalachenko
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445268 (3524) aleksander10
»

Amazon zelo pocenil shrambo v oblaku

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614383 (9350) Mr_Globus
»

Oblak oziroma server na domačem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
222680 (2166) vorantz

Več podobnih tem