» »

Privat "Dropbox"

Privat "Dropbox"

1
2
3

5er--> ::

darkolord ::

Za prve tri korake na tem tutorialu priporočam WPI, s katerim IIS, PHP in MySQL namestiš z lahkoto lastovke (s par kliki).

OmegaBlue ::

Ok postavil svoj owncloud, zadeva dokaj všečna, ampak v trenutku ko uklopiš ssl, windows klient umre. Not cool.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Klemenn ::

najbrž si moraš prej ključe izmenat?

Icematxyz ::

Glede odjemalcev.

Note: Currently this is beta software, which is not yet in a released, stable state. Never use it in production, it can waste your data!


Torej razno razne težave so še zagotovo prisotne, ampak, ker je razvojni cikel dokaj kratek in ker je pristop resen verjamem, da se razno razne težave pospešeno odpravljajo in dodajajo nove zmogljivosti.

Sam strežnik pa deluje že v tem trenutku solidno in glede dela o všečnem se zagotovo strinjam.

Pesimist ::

aha kje pa je tisti 1 click installer, kot ga ma mediaportal, kateri tudi ima mysql databaso in v guidu pise I hope its the only Mysql install.

Icematxyz ::

Tudi za takšne, manj tehnične, uporabnike bo poskrbljeno. Brez skrbi.

Pesimist ::

Sem usposobo suse appilanco, ker mimo mediaportalovega MySQL ne pridem ne z xampp in ne wamp.
Anyway nakoncu je vse zamanj ker windows client potrebuje administrativne pravice, dropbox pa ne.

Pesimist ::

edit: je slo kopirat foldere iz enga kompa, na drugega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

gorjanc ::

Tole zgleda obetavno za sinhronizacijo večih folderjev med različnimi računalniki, brez clouda.

http://www.aerofs.com/

Pesimist ::

bom probo. Nekaj rabim kaj je bol user friendly kot owncloud.

Icematxyz ::

Navodila za Ubuntu so nekaj vrstic v terminalu (copy/paste) in imaš delujoč strežnik + odjemalec.

Bolj "user friendly" vzpostavitve oblačne rešitve, ki jo upravljaš sam boš težko v tem trenutku našel. Kvečjemu, kot sem napisal višje, počakaj na strojno/programske rešitve, kjer boš bolj ali manj zadevo le priključil na omrežno napetost in povezal s mrežnim kablom v usmerjevalnik.

Se pravi piši jim, da zahtevaš takojšno dobavljivost teh napravic ali pa greš drugam. Sicer ne vem kam. ;)

@OmegaBlue

SSL podpora je bila dodana z odjemalcem različica 1.0.1, ta odjemalec si preizkusil ali prejšnjega? Je morda ponoven zagon odjemalca rešil težavo?

OmegaBlue ::

1.0.0 sem imel, razen če je bil v zadnjih dneh dodan 1.0.1, will test.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Icematxyz ::

Sem predvideval, da je še šlo za različico odjemalca 1.0.0. Da, različica odjemalca 1.0.1 je bila ravno dodana v teh dneh in prav tako tudi SSL podpora.

Po namestitvi je potreben ponoven zagon odjemalca.

OmegaBlue ::

Eh,
The ownCloud plugin for csync could not be loaded. Please verify the installation!

Neresni.

Ok, reštartal klienta zdej dela :D pogojno uporabno :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ah, samo da deluje. ;)

Drugače pa so dokaj resni in verjamem, da bodo to le še nadgrajevali.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

No to je zdej že workable, sicer mi je pa zatežil na enem računalniku da je ssl cert self signed na drugem pa ne. (ni self signed)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Icematxyz ::

To pa že kliče po plačjivem supportu. Šalo na stran verjamem, da boš zadevo uredil. ;)

Icematxyz ::

Odjemalec za Android (2.3.6+) različica 1.00:

Podpira:
-Brskanje po razpoložljivih datotekah.
-Pošiljanje in prejem datotek.
-Brisanje datotek na strežniku.
-...

ETA: Aplikacija za iOS med 4-6 tednov. To je pa tudi časovni okvir za to, da bosta aplikaciji za obe platformi na voljo v AppStore, če Apple ne bo imel pripomb nad GPL licenco in Google Play.

Koda & Bin & News

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na voljo je ownCloud odjemalec za Ubuntu 12.04.

Icematxyz ::

Najnovejša različica ownCloud Community Release prinaša novosti, večjo prožnost in enostavnost uporabe.

-Podpora za dodajanje preoblek.
-Aplikacija za naloge in sinhronizacijo le teh.
-Izboljšave koledarja, galerije in dodana je možnost obvestila uporabnikom, kdaj je datoteka bila dana v souporabo.
-Datoteko lahko naložiš s pomočjo spletnega brskalnika v poljubno mapo na strežniku s drag & drop operacijo.
-Podpora predogledu ODF datotek v spletnem brskalniku brez prenašanja datoteke na računalnik.
-Nadzor različic datoteke z možnostjo povrnitve prejšnjega stanja.
-Šifriranje datotek na strežniku.
-Enostaven prenos in nameščanje ownCloud aplikacij s Application Store.
-Eksperimentalna podpora za priklop zunanjega prostora za hrambo podatkov (DropBox, Gdrive), kot mapo v ownCloud.
-Enostaven prenos uporabniških računov na drug ownCloud strežnik.
-Izboljšano beleženje dogodkov in dodana je tudi syslog integracija.
-Uporabniki/skupine se lahko upravljajo s pomočjo LDAP/Active Directory.
-Programerji se bodo razveselili novih programskih vmesnikov preko katerih lahko na enostaven način razširijo zmožnosti, ki jih ponuja ownCloud.
-450,000 uporabnikov.
-...

ownCloud Sync Clients 1.0.2 & Changelog

ownCloud 4.0 just released! & New in ownCloud 4

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Pozabil si na izboljšan slovenski prevod ;)

Sicer se pa sam najbolj veselim versioninga. =)

Icematxyz ::

Pozabil si na izboljšan slovenski prevod ;)


Ah, vidim da tukaj ne morem popravljati za nazaj. Šment! :D

Sicer se pa sam najbolj veselim versioninga. =)


Sam pa sem iskreno povedano "sezut", da prav "sezulo" me je in kaj naj rečem drugega, kot le FOSS did it again! Kapo dol. Grem nameščat, oziroma posodobit!

5er--> ::

PS: če vidite kakšen čuden prevod, ali pa bi radi sami kaj prevedli, ste lepo vabljeni.

Trenutno na skupni "lestvici" translate-ov vodimo s 83%. ;)
 Slovenian 83%

Slovenian 83%



Edit: Pri prevodu se poskušam držati Lugosovega pojmovnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Icematxyz ::

Tako posodobljeno in na hitro stestirano. Impressed!

Trenutno na skupni "lestvici" translate-ov vodimo s 83%. ;)


Impressed!

Gandalfar ::

Skoda da ne dela webdav v tem cloudu :/

5er--> ::

Gandalfar ::

Rabim dedicated client. Iz os-x mi pokaze samo prazen folder.

5er--> ::

Vem, da to ni izgovor, vendar ima os-x client (baje) probleme sam s samo. (saj bi dal link na bug report... mislim, da je nek workaround... ampak je trenutno server down =P)
Meni na os-x niti alfresco webdav ni delal. (a sploh kateri webdav dela?)

5er--> ::

Mavrik ::

OwnCloud ma resne probleme z WebDAVom - tako na Windowsih, kot na OS X. Hudo ne mara posebnih znakov v datotekah, pri lockingu se sesuva. Glede na to, da sem jim pa moral še pošiljati patche zato, da pravilno escapajo imena fajlov v PHPju (ker se je drugače spletni vmesnik gladko obesil ko sem mel oklepaje v imenih datotek - in to na 4.0), sem preprosto obupal in celo stvar brcnil dol s sistema.

Apache2 WebDAV modul s HTTP Digest avtentikacijo deluje nekajkrat hitreje in veliko stabilneje, ponuja pa dovolj podobno funkcionalnost.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Skoda da ne dela webdav v tem cloudu :/


Cyberduck se v tem trenutku omenja, kot rešitev ki deluje.

Na Ubuntu 12.04 deluje s tem da če se ne motim za SSL ni več potreben "workaround", ki sem ga omenjal višje, oziroma kmalu ne bo, če še slučajno je.

Hudo ne mara posebnih znakov v datotekah, pri lockingu se sesuva.


In to je bilo tudi omenjeno v odjemalcu različica 1.0.1.

Folders containing special characters in the filename cause problems on the windows platforms.


In kaj piše pod verzijo odjemalca 1.0.2?

This release is a bugfix release and fixes encoding problems of file and directory names happening cross platform, in particular windows.

Fixed: Directories with ‘strange’ characters broke sync. (oC bug #613)
Fixed: Special characters in Windows did not sync correctly. (oC bug #478)


Glede na to, da sem jim pa moral še pošiljati patche zato, da pravilno escapajo imena fajlov v PHPju (ker se je drugače spletni vmesnik gladko obesil ko sem mel oklepaje v imenih datotek - in to na 4.0), sem preprosto obupal in celo stvar brcnil dol s sistema.

Apache2 WebDAV modul s HTTP Digest avtentikacijo deluje nekajkrat hitreje in veliko stabilneje, ponuja pa dovolj podobno funkcionalnost.


Aha, kakorkoli sam bom zaenkrat še vztrajal na ownCloud.

Gandalfar ::

> Cyberduck se v tem trenutku omenja, kot rešitev ki deluje.

Cyberduck je junk, ki dela pod nivoejm in ima GUI, kjer je clovek na koncu omoticen, ker tako cudno deluje.

Mavrik ::

Icematxyz: Ne govorim o uradnem odjemalcu (ki mi itak ni uspel niti glasbe zbackupati) - govorim o vgrajenih WebDAV clientih v OS X/Linux/Windows, ki so vsi kazali probleme na istih datotekah.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Cyberduck je junk, ki dela pod nivoejm in ima GUI, kjer je clovek na koncu omoticen, ker tako cudno deluje.


Deluje pa v tem trenutku s ownCloud? Drugače pa za Finder obstaja tudi uraden zaznamek:

OS X
In the Finder, choose Go > "Connect to Server," type the address of the server in the Server Address field, and click Connect.The server address should be in a form similar to this:ADDRESS/files/webdav.phpSource
Known issues

Zero byte files
Some experience files saved via WebDAV under OS X Lion end up with a size of 0 byte. Currently Finder will only work with apache and mod_php. Any other webserver or fastcgi system will fail. An issue has been filed in the ownCloud bug tracker.


Icematxyz: Ne govorim o uradnem odjemalcu (ki mi itak ni uspel niti glasbe zbackupati) - govorim o vgrajenih WebDAV clientih v OS X/Linux/Windows, ki so vsi kazali probleme na istih datotekah.


Sam trenutno uporabljam WebDAV le še za sinhronizacijo, ki jo izvaja določen program samostojno in kjer imam tudi pregled nad datotekami v mapi na ownCloud. Odjemalec pa uporabljan za dejansko sinhronizacijo map med računalniki, torej WebDAV uporabljam čedalje manj, ampak če bi opazil težavo z imeni datotek bi prijavil hrošča in začasno pač ne bi uporabljal takšnih imen, dokler težava ne bo prijavljena in odpravljena. Nekako tako to gre.

Karlos ::

Ali lahko owncloud backupira zaklenjene datoteke kot so npr. od Outlooka .pst datoteke?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Karlos ::

Sem malo testiral, pa sem videl da owncloud ne zna skopirati zklenjenih datotek. Ne vem zakaj mi za vsakič ko spremenim kaj v outlooku Outlook.pst označi kot conflict in podvoji datoteko na cloudu (Outlook_conflict-20120523-151436.pst, Outlook_conflict-20120523-151321.pst).

Drugače pa zgleda kar zanimivo.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Mavrik ::

Karlos je izjavil:

Ali lahko owncloud backupira zaklenjene datoteke kot so npr. od Outlooka .pst datoteke?


Ne, ker ne podpira Shadow Copy servisa - Outlook ne sme teči, sicer bo sync failal.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Ne neposredne podpore za sinhronizacijo zaklenjenih .pst datotek ni.

Za kaj takšnega bi morali implementirati VSS podporo ali kaj drugega, kar pa se mi zdi malo verjetno, da bi se to zgodilo v nekem doglednem obdobju. Kvečjemu lahko na ownCloud hraniš kakšno "izdelano kopijo" z neposrednim varnostnim kopiranjem zaklenjenih .pst datotek pa ownCloud trenutno nima nič skupnega.

Karlos ::

Kakšno leto nazaj sem se igral z VSS-jem ker sem hotel združiti prednosti rsynca (BackupPC za backend) in VSS-ja.
Nekdo je že napisal uporabo VSS za vse verzije windowsov (XP-Win7, x86, x64) http://www.goodjobsucking.com/?p=62, tako da to se mi zdi, da ne bi smel biti ne vem kako težka naloga.

Drugače pa pogrešam kakšen selective sync po vzoru Dropboxa, pa kakšen email reporting in speed limiting po vzoru CrashPlana. Ko dodajo še to bodo pa že zelo blizu ta velikim :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Icematxyz ::

Kakšno leto nazaj sem se igral z VSS-jem ker sem hotel združiti prednosti rsynca (BackupPC za backend) in VSS-ja.
Nekdo je že napisal uporabo VSS za vse verzije windowsov (XP-Win7, x86, x64) http://www.goodjobsucking.com/?p=62, tako da to se mi zdi, da ne bi smel biti ne vem kako težka naloga.


V bistvu opisuješ dokaj specifično nalogo bolj s področja "varnostnega kopiranja" datotek, ownCloud pa je bistveno bolj raznolika programska rešitev. V temelju ownCloud uporabniku ne ponuja toliko zmogljivosti varnostnega kopiranja podatkov, ampak dostop do datotek s več lokacij, kar je že samo po sebi dokaj zahtevno področje, te datoteke, pa so z ownCloud 4+ res da "bolj zaščitene" na način, da lahko obstaja ob spremembi datoteke tudi varnostna kopija le-te.

Se pravi predvidevam da tebe zanima predvsem varnostna kopija .pst datoteke, ki je pa v uporabi, torej je zaklenjena in ne toliko dostop do nje s Outlook odjemalcem iz različnih lokacij? Varnostna kopija .pst datoteke, ko je enkrat izdelana se seveda lahko hrani na ownCloud strežniku, če pa vendarle razmišljaš v smer dostopa do te datoteke s strani več Outlook odjemalcev pa obstajajo za to boljše, oziroma bolj primerne rešitve (na primer poštni strežnik).

Ukvarjanje z izdelavo varnostne kopije zaklenjene .pst datoteke pa menim, da zaenkrat ne sodi najbolj v okvir projekta ownCloud in pa omenjaš CrashPlan, preberi si kaj sami pravijo o tem, kašen je ponavadi "failure rate" takšnega početja/strategije in če ti je to sprejemljivo:

http://support.crashplan.com/doku.php/a...

Drugače pa pogrešam kakšen selective sync po vzoru Dropboxa, pa kakšen email reporting in speed limiting po vzoru CrashPlana. Ko dodajo še to bodo pa že zelo blizu ta velikim :)


Aha nekaj malenkosti še torej, brez skrbi, komaj pri štirici smo. ;)

OmegaBlue ::

Sploh je fino da ti versioning ne pomaga ko zadevo pobrišeš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Icematxyz ::

Začetna podpora v ownCloud 4 prinaša sledeče:

Versioning

Did someone make a change to a shared file that you don't like, or did you accidentally delete a section of the file that you need? With the Versions Application enabled, ownCloud automatically saves old file versions - you configure how much to save. To revert, simply hover over your file and roll back to a previous version.


Glede tvoje ugotovitve pa da in ne, če izbrišeš na primer datoteko lokalno ali na strežniku in jo obnoviš iz koša, oziroma "razveljaviš izbris" na strežniku, boš še vedno našel tudi starejše različice datoteke, ki se ne izbrišejo.

Icematxyz ::

5er--> ::

Icematxyz ::

Super.

Morda opomba, dokler tega ne bodo vsebovala tudi uradna navodila:

http://download.opensuse.org/repositori...

Linux uporabniki, ki so dodali po uradnih navodilih programski vir za namestitev odjemalca najdejo na povezavi višje še ustrezen ključ (Release.key), ki ga lahko s pomočjo GUI orodja ali terminala uvozijo in se s tem izognejo določenim opozorilom/težavam pri posodabljanju programskih virov in posodabljanju programske opreme s omenjenega programskega vira!

Icematxyz ::

ownCloud 4.0.3 (Changelog)
Sync Clients Version 1.0.3 (Changelog)

P.S. Na strani za prejem Linux odjemalca so dodana odslej tudi navodila za uvoz ključa!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

5er--> ::

ownCloud 4.0.5
> Changelog
> Download

Icematxyz ::

Ravno prav saj imam zvečer tako na tem področju planirano nekaj vzdrževalnih del. Zdaj še samo kakšna Ubuntu Web Apps podpora manjka, da imam potem na primer v SoundMenu na voljo predvajalnik za glasbo. :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
416764 (2110) KTr1sk
»

Alternativa FTP

Oddelek: Pomoč in nasveti
223268 (2895) SeMiNeSanja
»

ownCloud vs Dropbox (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11419432 (16144) Lonsarg
»

Warner Bros. priznal obsežne zlorabe DMCA takedown postopka

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2911447 (9330) noraguta
»

Oblačno računalništvo obče navzoče

Oddelek: Novice / Zasebnost
168200 (7255) T3chFr3ak

Več podobnih tem