» »

Sorazmerni delež

Sorazmerni delež

Quantum ::

Pozdravljeni,

zanima me, ali sem upravičen do deleža(Posestva)? Sem 26 izredni študent, ki živi na svojem že cca. 1,5 leta. Lastnik hiše sta oče in stari oče. Zemljišča pa stari oče. Zanimajo me postopki, če pride do razlastinjenja? Zanima me tudi, kdaj bom lahko prijavil stalno prebivališče v kraju kjer živim. Trenutno imam začansen naslov. lp

MadMicka ::

Stalno prebivališče boš pač lahko prijavil, ko boš najemnik/lastnik stanovanja, kjer bivaš, ali ko boš imel soglasje lastnika. http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/ose...

Kar se pa razlastinjenja tiče, pa imaš verjetno v mislih bodisi oporoko, bodisi razdedinjenje. To zadnje pride v poštev res redko, če storiš npr. kako hujše kaznivo dejanje zoper svoje prednike, pri oporoki ti pa kljub temu ostane pravica do nujnega deleža.

Najbolje pa je, da skušaš urediti odnose z domačimi.

Terran ::

(že v naprej, nisem pravnik in upam, da se ne motim)
Upravičen do posesti (vsej iz tega kar si napisal) nisi. Deduješ lahko po oporoki (kar ti oseba zapusti) ali ker si dedič po očetu (tudi v primeru razdedinjenja ti pripada nujni delež, ki je 1/2 deleža, ki ti bi pripadal drugače (z nekaterimi izjemami)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Terran ()

Aston_11 ::

Terran je izjavil:

(tudi v primeru razdedinjenja ti pripada nujni delež, ki je 1/2 deleža, ki ti bi pripadal drugače).
Ne. Misliš pa na nujni delež v primeru prikrajšanja.

huek111 ::

Če je lastnik hiše tvoj oče boš ti dedoval po njem(kolikor ti pač pripada)! Lastnik zemljšča pa je stari oče in če se on odloči, da bo vse prepisal, na primer, tvoji sestri (vidva nista dediča po dedku, ampak tvoj oče)in se bo tvoj ata strinjal s tem, potem bo vso zemljišče podedovala tvoja sestra!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

ales85 ::

huek111 je izjavil:

Če je lastnik hiše tvoj oče boš ti dedoval po njem(kolikor ti pač pripada)! Lastnik zemljšča pa je stari oče in če se on odloči, da bo vse prepisal, na primer, tvoji sestri (vidva nista dediča po dedku, ampak tvoj oče)in se bo tvoj ata strinjal s tem, potem bo vso zemljišče podedovala tvoja sestra!

Če smo povsem točni, sestra ne bi dedovala, ker bi že bilo njeno (zaradi prepisa). Je pa res, da se to lahko v določenih primerih poizkusi izpodbijati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110800 (7303) Mato989
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7621332 (18583) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734377 (29491) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331330 (29490) Okapi
»

dedovanje - nujni delež

Oddelek: Loža
4210411 (9365) MadMicka

Več podobnih tem