» »

popisane skodelice

popisane skodelice

mulc007 ::

Obstaja za pisanje po keramičnih skodelicah kak poseben printer, ali kako gor nanašajo barvo?

HyperKiller ::

Za manjše količine (recimo pod 100): Posebne skodelice, na katerih se lahko uporabi postopek sublimacije*.
Za večje količine: (ugibam) tampo tisk.

*Sublimacija: tiskalnik s posebnim črnilom tiska na poseben papir. V primeru skodelice papir pritisnemo ob njo in pogrejemo. Črnilo sublimira in se vpije v primerno podlago. Najpogosteje se tako tiska športne drese in zastave. Primerno le za nekatere materiale.

Zakaj te zanima?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

mulc007 ::

Je sublimacija res pravi naziv? Ker na tem linku je sublimacija obrazložena kot prehod iz trdnega v plinasto stanje. Sublimacija @ Wikipedia
Keramika v nasprotju s športnimi dresi in zastavami ne vpija vlage zato ne vem če bi bil primeren material.
Imaš kak link kjer se vidi postopek sublimacijskega tiska?

Jaz sem mislil da se to vse dela s štampiljkami-tampotisk. Sem pa že videl na šalici tudi fotografijo za kar pa štampiljka ne pride v poštev.

HyperKiller ::

V žargonu se uporablja izraz sublimacija. Pravilno si ugotovil osnovni pomen besede - omenjeni prehod se v tem primeru zgodi, ko pogrejemo tisti poseben papir.

Keramika ne. Posebne skoedelice pa imajo dodaten nanos ;).

Link, kjer se vidi postopek sublimacijskega tiska.

Veseli del sublimacije je ravno ta "full-colour" zmogljivost, ki jo za male naklade nudi le še direkten print.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Blum ::

Jaz ti lahko z UV-tiskom natisnem kar želiš na skodelice, hitro in poceni. Na praktično kar koli, ne samo skodelice.
Tampotisk se ti splača nad 3000 kos.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slovenski izraz za boil-off

Oddelek: Šola
5965 (669) Starodavni
»

Rabim pomoč pri fiz. nalogi

Oddelek: Šola
6737 (583) lexios
»

Suhi led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
434734 (4171) strumf666
»

Subliminalna sporočila v spamu

Oddelek: Novice / Varnost
174863 (4249) Matevžk
»

suhi led

Oddelek: Loža
153913 (3532) WiseBear

Več podobnih tem