» »

Golf 4 1.9 tdi letnik 99

Golf 4 1.9 tdi letnik 99

IL_DIAVOLO ::

Zdravo,

akumulator ze imam bolj slab, pa kupujem novega. Kolko amperskega naj vzamem? Bo 70 ah dovolj mocen?

Lp

Aston_11 ::

Takega kot že imaš, kupi. Je čisto dovolj močan. Za naslednjih 7 let boš v vsakem primeru dober in ti bo vedno vžgal. Če pa počakaš še 14 dni, da se otopli, pa lahko kupiš šele pred naslednjo zimo.

bambam20 ::

Takšnega, kot prepisuje tovarna.

lp.

harmony ::

V soboto mi avto ni vzgal. Komaj je imel moci za verglanje. Kontaktne lucke so ob poskusu priziganja blinkale...pride kolega, probava s kabli tudi ni slo. Potem sem probal z dvema "busterjima"...potem je vzgal.

Vozil sem se nekih 50km okrog...vceraj vzel akumulator ven iz vozila, ker je bil spet minus...

Danes je prizgal lepo normalno. Sedaj ne vem ali naj kupim nov akumulator ali kaj? Bojim se ga ponovno pustiti cez noc, zaradi minusa. Fora je, ker tle kjer sem doma so cene previsoke za taksen nakup. Za neka jajca naj bi dal od 127€ pa naprej.

Na amazonu ga dobim takega, kot imam jaz za 80€, ampak termin dostave je sele cez 3-4 dni...

Edino, ce ga vsak dan odstranim in dam v stanovanje...

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zdravo,

akumulator ze imam bolj slab, pa kupujem novega. Kolko amperskega naj vzamem? Bo 70 ah dovolj mocen?

Lp


Vse nad 60Ah bo dovolj za 1.9
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

-valvoline- ::

Ce pase daj noter povisanega 90-93ah. Verjemi da se splaca, dlje bo zdrzal pa avto bo ziher boljse vzigal zjutraj. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

harmony je izjavil:

V soboto mi avto ni vzgal. Komaj je imel moci za verglanje. Kontaktne lucke so ob poskusu priziganja blinkale...pride kolega, probava s kabli tudi ni slo. Potem sem probal z dvema "busterjima"...potem je vzgal.

Vozil sem se nekih 50km okrog...vceraj vzel akumulator ven iz vozila, ker je bil spet minus...

Danes je prizgal lepo normalno. Sedaj ne vem ali naj kupim nov akumulator ali kaj? Bojim se ga ponovno pustiti cez noc, zaradi minusa. Fora je, ker tle kjer sem doma so cene previsoke za taksen nakup. Za neka jajca naj bi dal od 127€ pa naprej.

Na amazonu ga dobim takega, kot imam jaz za 80€, ampak termin dostave je sele cez 3-4 dni...

Edino, ce ga vsak dan odstranim in dam v stanovanje...

Ta bo kar kaput. Drgac pa eno klemo vn pa je.

Letalec ::

-valvoline- je izjavil:

Ta bo kar kaput. Drgac pa eno klemo vn pa je.


NE, če klemo sname ne bo nič boljše. Avto mu ne prazni akumulatorja, temveč mu zaradi nizke temparature pade zagonska kapaciteta. Pozimi še novi akumulator izgubi 50% zagonske moči. Če pa ga nese u stanovanje na toplo, ter nato toplega zjutraj da v avto, akumulator "misli" da je poletje in ima polno moč.

Sam sem bil tudi primoran u menjavo. Euroton je ravnokar imel akcijo 74Ah aku za 82€. Če daš starega v račun, ti povrnejo 6€, tako da me je nov aku na koncu prišel 76€. Starega sem seveda odmontiral tam na njihovem parkirišču :D.

OP, s kje pa si, da je minimum 120€ za aku? Tujina?

D3m ::

Topla 75Ah

60 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sami ::

Jaz sem za svojega 1.9TDI lani vzel novega 75Ah, mi je žal da nisem vzel večjega (vsaj 80Ah), pri dizlu se pozimi kar pozna.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Miha 333 ::

D3m je izjavil:

Topla 75Ah

60 eur.

Kje? Sem prejšnji teden kupoval in ceneje kot 100 € za 80 Ah (Topla) nisem našel.

D3m ::

Sami je izjavil:

Jaz sem za svojega 1.9TDI lani vzel novega 75Ah, mi je žal da nisem vzel večjega (vsaj 80Ah), pri dizlu se pozimi kar pozna.


Pfff pri pooblaščenem servisu ti dajo "economy" 60Ah Toplo za TDI, kar je slabo, ker po 2 letih menjaš. Plačaš pa 100€.
|HP EliteBook|R5 6650U|

koyotee ::

Letalec je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ta bo kar kaput. Drgac pa eno klemo vn pa je.


NE, če klemo sname ne bo nič boljše. Avto mu ne prazni akumulatorja, temveč mu zaradi nizke temparature pade zagonska kapaciteta. Pozimi še novi akumulator izgubi 50% zagonske moči. Če pa ga nese u stanovanje na toplo, ter nato toplega zjutraj da v avto, akumulator "misli" da je poletje in ima polno moč.

Sam sem bil tudi primoran u menjavo. Euroton je ravnokar imel akcijo 74Ah aku za 82€. Če daš starega v račun, ti povrnejo 6€, tako da me je nov aku na koncu prišel 76€. Starega sem seveda odmontiral tam na njihovem parkirišču :D.

OP, s kje pa si, da je minimum 120€ za aku? Tujina?


Pade napetost.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Miha 333 je izjavil:

D3m je izjavil:

Topla 75Ah

60 eur.

Kje? Sem prejšnji teden kupoval in ceneje kot 100 € za 80 Ah (Topla) nisem našel.


V bistvu je Topla za kamione pod imenom Trexxon.

Dobil pri uvozniku Skuba d.o.o.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

-valvoline- ::

dzinks63 ::

Pozornost usmeri predvsem v višji zagonski tok, je bolj pomemben kot kapaciteta, pač da avto vžge kot mina, ne pa da verglaš še pa še, da skoraj izprazniš akumulator, preden motor steče. Imaš akumulatorje z višjim zagonskim tokom, kot jo imajo nekateri drugi pri višji kapaciteti. Se je treba pred nakupom kar posvetiti zadevi in ne kupiti prvi akumulator kateri ti pride pod roke.

Kot drugo pa glej, da kupiš res čimbolj nov akumulator, da ne bi slucačajno kupil kakšnega starega 2 ali celo 5 let kateri so potem v akciji s 50% popustom in je to že avtomatski odbitek od polne življenjske dobe akumulatorja.

TOP ::

Če imaš orginalno baterijo ki je 60ah lahko kupiš 65 ali kaj podobnega,ne pa poslušat nekatere,da če kupiš 100ah bo bolje vžgal niti slučajno,sem tudi tole že probal in ni res.Bolj pomembno je,da ima višji zagonski tok,ker lažje užge sam nič hitreje.Kupi od Tople tisto modro ima vsaj 3 leta garancije.

IL_DIAVOLO ::

TOP je izjavil:

Če imaš orginalno baterijo ki je 60ah lahko kupiš 65 ali kaj podobnega,ne pa poslušat nekatere,da če kupiš 100ah bo bolje vžgal niti slučajno,sem tudi tole že probal in ni res.Bolj pomembno je,da ima višji zagonski tok,ker lažje užge sam nič hitreje.Kupi od Tople tisto modro ima vsaj 3 leta garancije.


Kateri podatek pa pove kolko ima zagonskega toka? Se strinjam da amperi niso toliko pomembni.

TOP ::

Imaš pri vsaki bateriji prvo piše AH in potem zraven zagonski tok.

IL_DIAVOLO ::

Aha imam 72 Ah 640A

          ::

Moja mama ga da parkrat na leto na polnilec v garažo. Se potem kar pozna nekaj časa.

IL_DIAVOLO ::

Zato imam alternator

          ::

Kje se pa to zadevo kupi?

Resno: če delaš predvsem krajše vožnje (v naši vasi je od enega skrajnega konca do drugega cca. 500m), potem se akumulator ne napolni vedno do konca.

Aston_11 ::

Sedaj imajo v Lidlu.

harmony ::

Ga bom vzemal cez noc ven, kaj pa cem druzga. Sem pa kupil novega pride sele v petek. Mah ne bom dajal 50€ vec neki stacuni, ce ga na internetu dobim za toliko manj. WTF kaksne so to marze.

Aston_11 ::

Lahko daš link, kje si ga dobil za toliko manj?

harmony ::

Aston_11 je izjavil:

Lahko daš link, kje si ga dobil za toliko manj?

Mogoce je v Sloveniji drugace. Jaz zivim v Avstriji in pri vecih klicih je bila cena za doticni akumulator od 132€ pa naprej.

Tocno tega imam v avtomobilu, tako da nisem sel nic spreminjati. Se pravi star je najmanj 5let in pol...

https://www.amazon.de/gp/product/B005M0...

Aston_11 ::

Meni se zdi super cena za 74Ah, pa še 700A zagonskega ima.

-valvoline- ::

90ah in vecji majo skoraj vsi najmanj 800a zagonskega toka. Nekateri drazji modeli tudi preko 900a. Zivljenska doba je zagotovo vsaj pol daljsa pri 90+ akumulatorjih kot pri slabsih.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

          je izjavil:

Kje se pa to zadevo kupi?

Resno: če delaš predvsem krajše vožnje (v naši vasi je od enega skrajnega konca do drugega cca. 500m), potem se akumulator ne napolni vedno do konca.


Alternator ima vsak avto :D

TOP ::

-valvoline- je izjavil:

90ah in vecji majo skoraj vsi najmanj 800a zagonskega toka. Nekateri drazji modeli tudi preko 900a. Zivljenska doba je zagotovo vsaj pol daljsa pri 90+ akumulatorjih kot pri slabsih.

Na račun tega,dalša življenska doba malo dvomim,ker so tudi drugi dajavniki,ki uplivajo na življensko dobo,eno je kje imaš avto ali v garaži ali zunaj.

jalovec09 ::

In kaj ti nuca 90 in pol več življenjske dobe če je še tolk dražji, najcenejši so v Kranju agromehanika, 55 že za 42 evrov, garancija 2 let.

69charger ::

-valvoline- je izjavil:

90ah in vecji majo skoraj vsi najmanj 800a zagonskega toka. Nekateri drazji modeli tudi preko 900a. Zivljenska doba je zagotovo vsaj pol daljsa pri 90+ akumulatorjih kot pri slabsih.

90 amperskega se v pol avtomobilov ne da stlačit, iz glave lahko rečem da v marsikatero Hondo, Hyundai, Renault ne gre, kjer je nosilec oz prostor samo za kakšen 55A max. Tanovi Citroeni majo pa še neko svojo foro kjer brez točno določene amperaže avto sploh ne dela.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

jalovec09 ::

ja in prej pogledaš in kupš, v mojo hondo gre en ozek in visok.

krneki0001 ::

Če hočeš res kvaliteten akumulator, potem optima yellow ali blue 55Ah (nadomesti 110Ah navaden akumulator). Ima 900A kratkostičnega toka in garancijo da po enem letu stanja pade kapaciteta samo za 50%.

Cena takega akumulatorja je pa tam okoli 230 do 270 evrov.

Drugače pa ko date kontakt v avtu, prižgite dolge luži za par sekund in jih ugasnite, šele potem vžgite avto. Skozi akumulator bo stekel večji tok in ga malo pripravil na šok, ki bo nastal, ko boste vžgali avto.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri akumulator za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29734232 (10963) m0LN4r
»

Kje kupiti akumulator (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5021495 (17474) Miha 333
»

Akumulator - pravilna izbira

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144630 (3851) lovro535v2
»

akumulator dci1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5518759 (14017) tireleap
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508947 (7847) RejZoR

Več podobnih tem