» »

Kje kupiti akumulator

Kje kupiti akumulator

«
1
2

radmannsdorf ::

Potrebujem akumulator 50 AH.
Ve kdo za kakšno spletno trgovino kjer so poceni, ali da majo kakšno kodo za popust?
Vem da trgovine dajo 10% če jim dam starega, ampak mogoče še kdo ve za kakšno foro?

Ali lahko dam noter 45 AH? Ker so kar po 30EUR cenejši, ga dobim že za 45EUR, 50 AH je pa 75EUR.

Anney ::

Če imaš njihovo kartico imaš tukaj zelo ugodno Toplo.
Mislim, da sta velikosti 50ah in 54Ah isti, če ne pa pomeri če ti gre noter, je pa vedno bolje več kot manj, saj akumolator manj trpi, če imaš predpisano 50Ah ne dajaj not manj, če ne bo akum prej iztrošen.

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/avto-...

Dobiš ga na vseh BS, kjer imajo zalogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

radmannsdorf ::

super! že boljše kot 75€ :)
imam pa tega ogledanega tudi https://www.euroton.si/avtodeli/ah45-d-...
sicer je mal bolj švoh, kolega pravi da nebi blo nč slabše. kaj vi menite? 50AH-450A vs. 45AH-400A?

Anney ::

Kateri avto je?

hotlips ::

Jaz sem sedaje za 2 svoja avta šel v Leclerc po Fulmana. Za ene 60 - 65 EUR 64Ah. Ne moreš zgrešit, oz. ko se ma jaz gledal se bolš ni dal dobit.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

pegasus ::

akumulator.si na brnčičevi v lj.

Anney ::

Problem pri teh, če so no-name akum. je garancija, naša topla ima to dobro urejeno in še domače gospodarstvo se podpira (imajo pa 2 leti garancije). Preverjeno večini držijo najmanj 5let, kar pa za te noname ne morem reči.

Brane22 ::

Najprej dvigni havbo in pomeri koliko placa je na voljo. Poglej tudi obliko klem ( a so klasični stebrički ali kaj drugega) in orientacijo . na kateri strani je "+".

Potem odpri Toplino stran in poglej največjo kapaciteto, ki jo lahko not spraviš brez problema.

In btw, niso vsi akuji isti. Maš navadne rdeče, potem belos erijo za taksiste in dostavne službe ( mislim, da imajo po negativno ploščo več), potem pa še neko črno serijo, ki laufa AGM in je dobra pri velikih tokovih zagona ( kaki večji turbodizli itd).

radmannsdorf ::

avto je služben, ena stara škoda felicia, placa ma čez glavo:)
zdaj mam 50AH, ampak sem nekje prebral da je originalno noter 45AH. imam pa zdaj noter Topla, marec/2008, tkoda je svoje dal skozi:)
zdej ga polnim do jutra, da mi jutri kolega za vsak slučaj še pomeri alternator.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Pri teh starejših avtih ni mogoče preveč pametno vlagat v zadnjo generacijo akuja.

AGM je že fajn, samo če ga fila kaka stara elektronika, ga komot prefilava, kar pomeni, da bo počasi zgubljal vodo.

Navadno redečo toplo pač odpreš in doliješ vodo. Pri AGM to ne gre.

Ti tam vodo že lahko doliješ, ampak ne bo opravila svoje delo, ker je tam z vodo prepojeno stekleno predivo med ploščami.

In če ti je aku prazen, to dostikrat pomeni slabo polnjenje.

Pravzaprav skoraj praviloma. Jaz bi pogledal kaj je z alternatorjem, da ne boš uničil še novi aku.

Zdaj, če je to posledica dolgega stanja avta, to je drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

radmannsdorf ::

ja bova pomerila še alternator če dost fila.
drugače pa, ma kdo izkušnje z Energizer akumulatorji? cenovno najbolj ugoden je ta.

Anney ::

Ne šparaj pri teh stvareh, je ključen del, da te avto ne pusti kje na cedilu.

radmannsdorf ::

ne mislm neki levga vzet, energizer je priznana firma.

Anney ::

Pozanimaj se prej, če ti dajo nadomestnega če ti crkne (medtem ko oni gledajo kaj je z njim), vem da na topla servisih dobiš (vsaj teh ki so na našem koncu), še z varto je problem.

radmannsdorf ::

sem vzel energizer za 45EUR v eurotonu. spodaj nalepka pod to ceno je bla 65EUR, tkoda je zgleda res akcija.
ne dajo nadomestnega če gre ta v garancijo. ta pa velja 2 leti.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Sej ti ne bo dala trgovina nadomestenaga ampak uradni serviser, ki pa je bogve kdo?
Topla pa ima odlično razvejano mrežo po sloveniji.(na vsakem drugem vogalu) :)

radmannsdorf ::

a drugač ful crkujejo? jaz ne poznam nobenga da bi mu shodu. ma da dela 2 let vsaj, itak bom pa za spomin doma obdržal do-zdajšno toplo :>

Anney ::

Če ima avto predpisanega 50Ah+ in če si vzel 45Ah je velika verjetnost, da ga boš prej ''utrudil''.

radmannsdorf ::

sej ma tovarniško 45AH, mel sm pa zdej 50AH. sva pomerla s kolegom, alternator fila čez 14V, ob vseh prižganih porabnikih pa pride do 12,8V(luči, ventilacija, radio), tkoda kul:) tnx za pomoč vsem.

msms ::

Si bom sposodil to temo. Kateri akumulator za avto je boljši EXIDE ali ENERGIZER.

https://www.euroton.si/avtodeli/ah50-d-...

https://www.euroton.si/avtodeli/ah56-d-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msms ()

MadMax ::

Energizer je "močnejši", je pa tudi večji. Pred nakupom preveri, katerega boš sploh lahko pritrdil...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

msms ::

Oba greta not, vem da je energizer mal močnejši sam me zanima katera firma naj bi bla boljša.

chucki ::

Exide po pogovoru s prodajalcem je boljši in imajo manj reklamacij. Energizer je pa druga linija Varte.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

msms ::

Hvala za info.

RejZoR ::

Pa upoštevaj postavitev polj za priklop (+ in -). Če ti ga bojo tam montiral bojo itaq izbrali pravega, če pa ga boš sam pa pazi tud na to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

miraldi ::

Tudi jaz kupujem akumulator, ker gre stari že h koncu.
Trenutno imam notri 50AH FIAM DIAMOND katerega sem dobil ob nakupu avta.

Verjetno je 50AH dovolj za stareag 1.8 16v bencinarja tako, da gledam nekaj v tej smeri.

Kje imajo kaj ugodne cene akumulatorjev v Lj ali okolici, ali je povsod isto. Do sedaj imel vedno TOPLO z katero sem zadovoljen in gledam bol njihove akumulatorje.

Zna kdo povedat kaj je fora tega akumulatorja da je tako poceni?

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/akumu...
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mitja73 ::

msms ::

miraldi ::

Pa so teli ENERGIZER akumulatorji dobri v primerjavi z TOPLO?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Arctander ::

Glede na izkušnje ljudi z avtomobilističnih forumov, praktično ne moreš kupiti slabšega akumulatorja od Tople. :D

RejZoR ::

Jezst sem ga vzel na www.akumulator.si (oz sem šel osebno v Velog na Brnčičevo, zraven MAN table je izvoz). Fotr ga je vzel pa v Eurotonu. Sva pa oba vzela Varta. Fotr Blue Dynamic, jezst sem vzel mal boljšega Silver Dynamic. Bomo videl kako se bo obnesel, zdej je star šele dobra 2 mesca...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trololo2 ::

Zanimivo vsi govorite o kapaciteti, zagonskega toka pa nihče niti omenil ni. Pa je pomembnejši od kapacitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

noraguta ::

Arctander je izjavil:

Glede na izkušnje ljudi z avtomobilističnih forumov, praktično ne moreš kupiti slabšega akumulatorja od Tople. :D

odvisn kolkrat pozabiž luči prižgane. ker za na par let menjat je tudi topla dobra.(sem na traktorju pozabil vzet kontakt aku pa star dve leti grrrrrrr.)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

RejZoR ::

trololo2 je izjavil:

Zanimivo vsi govorite o kapaciteti, zagonskega toka pa nihče niti omenil ni. Pa je pomembnejši od kapacitete.


Sej ne da je zagonski tok vezan na samo kapaciteto akumulatorja. Če je 60A ima ponavadi okoli 600A zagonskega toka. Če je 74A bo imel okoli 740A zagonskega toka. Itd itd. Ni absolutno vedno tko ampak v 99% pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

noraguta ::

110 ah ma 960A če vas glih zanima.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

RejZoR ::

Zatos em reku, da skor vedno...

Sem pa pozabil zalepit tale link:
http://www.varta-automotive.com/en-gb/p...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

radmannsdorf ::

jaz sem lani vzel energizer v eurotonu ker sem bil bolj na tesnem s kešom, drugače bi pa vzel topla. vsi jih hvalijo. pa nekdo na tem forumu mi je svetoval da vzamem toplo, ker če crkne v garanciji, dobiš nadomestnega. pri drugih firmah pač ne.

mat xxl ::

Ma Topla je tema tma....

Anney ::

Zakaj?

mat xxl ::

Zaradi iskušenj mene in znancev.......

Anney ::

Sam sem do zdaj imel vedno Toplo, so ugodni in garancijski pogoji so odlični, nisem pa še rabil koristit garancije saj so mi do zdaj vsi držali do minimalno 4-5let. Zdajšnji modeli so tudi bolj močni, kot so bili včasih (amperaža). Seveda je pa tu spet pogoj katero klaso se vzame, sam uporabljam vedno rdeče Topla Energy, ki imajo neko dobro razmerje med kvaliteto in ceno po lasnih izkušnjah, imel sem enega tudi Topla Top pa sem ga sam uničil (zaprt sistem). Ostalim proizvajalcem niti ne zaupam, razno raznim no name firmam pa še garancija je pod vprašajem, v poštev pride še Varta in pa Energizer oba dela Johnson controls.

energetik ::

Sam sem lani nabavil Energizerja 60Ah na Brnčičevi. Še starega prineseš in dobiš -5€.
Skratka sem zadovoljen, vsaj po specifikacijah je bil praktično max za svojo ceno, po 1 letu dela super, tudi pod -10°C.
Sem pa raje vzel večjega kot imam tovarniško v avtu (45Ah), ker dodatna kapaciteta (in zagonski tok) vedno prav pride.

Olórin ::

energetik je izjavil:

Sem pa raje vzel večjega kot imam tovarniško v avtu (45Ah), ker dodatna kapaciteta (in zagonski tok) vedno prav pride.


to je možno izključno samo če imaš možnost vgraditi večji akumulator, kar v 9/10 avtov žal ni možno.
Se pa sicer strinjam s tabo.

mat xxl je izjavil:

Ma Topla je tema tma....


Topla je zakon.

Samo ne smeš se pozimi pri -20*C parkirat nekam na sneg, ugasnit motor, pustit prižgane luči in nabijat glasbo na max glasnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

mat xxl ::

Ja, kaj naj rečem, se posipavam s pepelom, ko vsi tako TOPLO hvalite ..... sam pišem vse iz lastnih izkušenj, nekaj pa tudi na forumih preberem, včasih so bili ta boljši Fulmen dobra zadeva, testi noro hvalijo Molle, a zanimivo uporabniki jih zelo kritizirajo, umrejo koj po garanciji, enako Varte ipd.

no sedaj imam avto z zelo zahtevnim akkujem , ki ima GEL aku in ja vem, kdo dela za BMW akuje Exide , samo zanimivo Exide zdrži po izkušnjah uporabnikov veliko manj, kot original BMW akku ??? Pa ne vem, morda ima BMW višje zahteve po kvaliteti ??? Sam sem imel v 5 ki 10 let stari, krepko čez 100. t km prvi akumulator ( avto je bil bencinec) pa je pri -15 vžgal za šalo, kolega ima 3 ko staro 8 let dizla z 200 t km + pa avto skozi zunaj pa je še prvi akumulator noter ........

Skratka, zdi se mi, da se vsi proizvajalci trudijo, da akkuji ne bi bili pre dobri, ker jim to uničuje posel, po njihovo je najbolje, da takoj po garanciji ali leto čez zadeva umre...., proizvajalci vozil, vsaj premium znamke, pa hočejo najboljše od najboljšega , drugače si ne morem razlagati takih izkušenj, res pa so cene , kjer piše BMW na akkuju vsaj 30 - 50 % višje od primerljivih kvalitetnih akkujev.

No ne glede na vse vsak kupi, kar želi in, kar verjame ... vsi smo verniki nekako, ko se opečemo pa vero v kako znamko seveda izgubimo......

Samson ::

Vsi deli ki so prva vgradnja so boljse kvalitete kakor aftermarket. Zakaj? Ne vem. Vem pa da naprimer izpusni sistem zdrzi 10 in vec let. Po moje zato ker se ni napak na motorju in se vedno dela v redu in ne spusca neke hude zveplene stvari iz sebe. Potem ko motor gre pocas v leta, pogojeno z nerednim vzdrzevanjem lastnika pa pride do tega da menjas lonec in naslednje leto ali dve zopet. Mal motor, mal slabsi pleh za izdelavo after marketa in toj to.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mat xxl ::

Je pa ni če, vzameš auspuh od naših vaških mojstrov je to to, če pa vzameš kvalitetnega Walkerja pa ta tudi zdrži, skoraj, kot nov.

connel ::

Hja, špara se na materialu, na mojem je izpušna cev (stara 24 let) precej debelejša kot aftermarker lonec recimo, lonec po 1 letu malodane izgleda takšen kot cev. Ni čudno da gre kmalu po gobe, če je pa tako malo materiala uporabljenega.

mat xxl ::

Ja seveda proizvajalci posebej domači majstri vam radi prodajo enega na leto... ;) , povprečen slovencelj, pa itak samo, da j pacen pa j srčn...... redki pa so tisti, ki rečejo, nisem tak bogat, da bi poceni kupoval !

Olórin ::

mat xxl je izjavil:

Ja, kaj naj rečem, se posipavam s pepelom, ko vsi tako TOPLO hvalite .....


pač jaz se nisem "opekel"...nevem pa koliko boljši naj bi bil "boljši" akumulator od "slabšega". Nisem še vodil evidence, da bi lahko natančno rekel da je nek slabši. Imam pa zdaj Toplo v avtu in dela brez problema..

korenje3 ::

Pravkar kupil v e-eclercu tale akumulator: http://www.akumulator.si/izdelek/A1%201...
na internetu ga prodajajo za 175€, v eleclercu pa za 71€. kje je tukaj logika....
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri akumulator za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29734248 (10979) m0LN4r
»

Golf 4 1.9 tdi letnik 99

Oddelek: Na cesti
344227 (3641) krneki0001
»

Peugeot 206, nakup akomulatorja

Oddelek: Na cesti
5660 (559) jalovec09
»

Kapaciteta akumulatorja

Oddelek: Na cesti
144025 (3795) fikus_
»

Nov akumolator za Fiat Stilo 1.4 6 speed ???

Oddelek: Na cesti
6944 (858) beta1

Več podobnih tem