» »

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005

1
2
»

Dr_M ::

A to ce stoji v garazi parkiran?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

bambam20 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.


Ti ne znaš vozit. CLio dci ima povprečno porabo pod 4 litre.



5l pa res. Haha pod 4 je reku :D

https://www.spritmonitor.de/en/overview...

Grey ::

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.

Ne verjamem. Razen, če se vsak dan voziš na Triglav ali pa voziš krepko čez omejitev. 6.5 l/100km si predstavljam, da pije pri 160 km/h+, ravno tako ta 2.0 TDI mašina.

Ma, kako vozite te avte? Dizel, sploh 1.9 ne more imeti tako visoke porabe brez, da bi bilo kaj narobe (ob neki normalni vožnji po omejitvah). Ali voznik ne zna prestavljati v smislu, da pospešuje kot Schumacher ali ga vozi vedno v območju 3000 obratov in več (kar je sploh narobe). Ali pa je motor okvarjen. Sploh pa ne Clio 1.5 dizel, ki je znan po tem, da je šparovček - regularno lahko z enim tankom vsaj 1000 km narediš. Delovni obrati za dizle so vedno od 2000 in 2700 obratov. Se pravi, če se peljete po omejitvah bi morali biti obrati motorja nekje tu vmes in poraba v povprečju med 4.5 in 5.5 l/100 km, kot po prospektu.

hojnikb ::

bambam20 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.


Ti ne znaš vozit. CLio dci ima povprečno porabo pod 4 litre.

to pravi tisti, pr katerem ma bmw3 4.5L ane :)
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

bambam20 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.


Ti ne znaš vozit. CLio dci ima povprečno porabo pod 4 litre.

to pravi tisti, pr katerem ma bmw3 4.5L ane :)



Bo treba malo stopit v sedanjost. 4.8l si mislil. Ampak blebečeš malce po svoje. Sej bo.

Superboyy ::

Bi lahko bila normalna poraba. Odvisno od načina vožnje in tipa ceste.

Najbolj optimalna cesta za majhno porabo je položna, ravna regionalka brez neprednostnih križišč in vožnja z manj kot 1500 obrati (meni na takem 10km odseku žre dobre 3 litre). AC pri 120/130 bo že večja poraba. Za gužvanje po mestu je pa lahko vsak dan drugačen rezultat.

Zdej pa odvisno kaj imaš in kako se voziš. Preveč dinamično speljevanje in vsako zaviranje tudi povečujeta porabo. Idealna je konstantna vožnja z dobrim predvidevanjem in da zaviraš samo, ko se moraš res ustavit.

Meizu ::

Grey je izjavil:

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.

Ne verjamem. Razen, če se vsak dan voziš na Triglav ali pa voziš krepko čez omejitev. 6.5 l/100km si predstavljam, da pije pri 160 km/h+, ravno tako ta 2.0 TDI mašina.

Ma, kako vozite te avte? Dizel, sploh 1.9 ne more imeti tako visoke porabe brez, da bi bilo kaj narobe (ob neki normalni vožnji po omejitvah). Ali voznik ne zna prestavljati v smislu, da pospešuje kot Schumacher ali ga vozi vedno v območju 3000 obratov in več (kar je sploh narobe). Ali pa je motor okvarjen. Sploh pa ne Clio 1.5 dizel, ki je znan po tem, da je šparovček - regularno lahko z enim tankom vsaj 1000 km narediš. Delovni obrati za dizle so vedno od 2000 in 2700 obratov. Se pravi, če se peljete po omejitvah bi morali biti obrati motorja nekje tu vmes in poraba v povprečju med 4.5 in 5.5 l/100 km, kot po prospektu.



To kar ti pravis, je vse odvisno od navora motorja. Manjsi je motor, visje ga moras terat, ker brez turbine nima pojma, kaj je to navor.

KIA Ceed 1.6CRDI SW 116PS 2009 mi je pila konstantno nekje okrog 6-6.5 litrov, je pa res, da imam tezko nogo. Kar ne pomeni, da divjam kot zmesan (razen avtocesta ajde, res se casovno pozna, ce peljes iz jesenic do kopra 160km/h namesto 130), uzivam pa v tem, da zalavfam avto od 50km/h na 90-100 npr.

Ampak ce ga povprecno vozim normalno, nekje 5.4l npr.

Sedaj imam Opel Astro ST 2.0 cdti, bomo vidli, ce je kaj razlike. Zaenkrat na avtocesti pije se manj (navor) kot KIA prej, 130km/h pozira na 2kRPM s tam nekje 4.7-5.3l/100, glede na potovalni racunalnik, nisem fizicno racunal. Seveda po ravnem, klanec je druga. Pa vendar pri 130km/h v klanec ziher spije manj ali pa enako kot pa 1.6 dizel.

Anney ::

Ne vem zakaj se kregate s temi litri in decilitri sem pa tja, to je pri ''slovenceljnih'' vedno tabu tema, koliko komu ''žere'' avto. Vse je odvisno od načina vožnje in ogromo drugih dejavnikov. V končni fazi je poraba takšna kot je in, ko je pač tank prazen je treba doliti ali menjati avto.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

GrimReaper ::

Takole se sam nasmejem, ko prebiram tole temo:
youtu.be/sRTODgoL13U?t=349

In enako kot je ta z E36 M3 z užitkom potegnil iz mesta, mislim samo na pospeške, ne pa na litre, kaj šele decilitre.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

Odvisno za kaj imaš avto. Nekaterim je za hobi, nekaterim prevozno sredstvo od A do B, nekaterim za oboje.

Tistim, ki se zanimamo okoli porabe je važno samo od A do B in dejansko naredimo nekaj kilometrov, ne samo do trgovine, bifeja in domov.

69charger ::

Na koncu meseca še vedno nimaš tistih 10€ za pokazat, ki jih pri bencinu prišparaš z svojim "super varčnim" avtomobilom ali svojo vožnjo. Verjetno je šlo tistih 10€ za kakšno neumnost v trgovini. Ne bi rekel če je razlika med porabo recimo 5l in 10... ne pa 5 - 6.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Blinder ::

Ce je poraba previsoka je treba to resit. 10 euro na mesec, 500 € v 4 letih lastnistva. Plus zapravil si nekaj ur sekiranja in debatiranja o tem kaj bi lahko bilo narobe.
Potem pa ta avto dobi v roke naslednji lastnik in kaj se zgodi? isto! Spet prasaj mnenje enega, prasaj mnenje drugega, priklop racunalnika tu, priklop racunalnika tam, na koncu bo nek lastnik koncno popravil okvaro. Amapk ce bi ze prejsnji lastnik to naredil, pol nebi bilo toliko pa toliko dodatnih zgubljenih ur, toliko pa toliko skrbi, no, tudi denarja bi ostalo vec..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Folk je malo preveč obseden s porabo.

Najbolje da avto pusti v garaži. Takrat kuri 0l/100km...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fokz8 ::

Noben ni obseden. Če ti na straneh piše da je povprečna poraba za tvoj avto 4.5l - 5.5l, tebi pa pije med 6.5-7.2l pri normalni vožnji na nizkih obratih, pač povprašaš o tem. ampak učitno še to ne smemo, ker smo itak obsedeni :D

če je pa tebi vseeno da ti pije cca 2l več kot bi moral, potem pa tk fajn :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

Invictus ::

Pelji ga k mehaniku. A misliš da Slo-Tech zna popravit avto s telekinezo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

500eur v 4 letih lastništva je zanemarljivo če mene vprašaš. Glede na to da lastništvo v tem času stane cca. 10.000 eur. Časa za sekiranje in debatiranje ne porabiš, ker ti enostavno dol visi. Ljudje res radi iščemo probleme tam, kjer jih ni.
@fokz: Pričakovat da ti bo 10let star avto pil manj kot 6L je nerealno. So ti že pokazali, da se povprečne porabe sučejo okoli 6L, za manj ga moraš konkretno šparat. Da ne omenjamo, da so podatki iz DE, kjer je drug bencin in drugačne ceste. Lahko ma 5L porabe, če vsak dan naredi 100km po obvoznici s hitrostjo 100km/h.

fokz8 ::

Z useless reply-i sigurno ne.

Invictus ::

Z uporabnimi pa tudi ne, ker sam tako ne znaš nič popravit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

bambam20 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

V redu poraba je.

Meni 2.0 TDI porabi povprecno okoli 8 litrov.
1.5 dci clio mi je porabil 6-6.5 litrov.


Ti ne znaš vozit. CLio dci ima povprečno porabo pod 4 litre.

Pod 4l je pil Piëch-u, ko je vozil VW Lupota 3l tdi
http://europe.autonews.com/article/1999...
--

fokz8 ::

Invictus je izjavil:

Z uporabnimi pa tudi ne, ker sam tako ne znaš nič popravit...


vav, res vsaka čast! :)

Blinder ::

smacker je izjavil:

500eur v 4 letih lastništva je zanemarljivo če mene vprašaš.


Dej naslednjega lastnika tega avta prasaj, ce mu bo vseeno zapravit dodatnih 500 € na avtu, vrednem 1500 € . Ce se tega ne popravi je to prakticno nateg naslednjega lastnika.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

smacker ::

Tut če kupiš avto za 1500eur, boš v 4ih letih zmetal 8.000 v avto (1500 + bencin + zavarovanje + servisi). Poleg tega je vlka verjetnost, da pije 6,5L zarad načina vožnje in ne zarad kake hujše okvare. Pa če hoče naslednji kupec brezhiben avto, naj kupi novega. Še na novem se napake najdejo, ti bi pa za 1500EUR nevem kaj mel...

Blinder ::

Lol, zakaj bi porabil za avto 10.000 € , ce bi lahko porabil le 9500? Bolj ko se odlasa s popravilom, vec denarja bo slo zmetanega brez potrebe. Seveda pod pogojem, da je z avtom kej narobe.
Sploh nima veze koliko das za avto. Ce lastnik ve za skrito napako in jo zamolci, je to nateg. Za take napake se praviloma v kupoprodajno pogodbo napisejo note, da je novi lastnik obvescen...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

smacker ::

Zakaj bi se za 5% cene 4 leta sekiral kako boš vozil, skrbno računal in beležil porabo, pazil da ne pohodiš gasa preveč, hodil peš v trgovino ker je "samo 500m", obiskal mehanika vsakič ko poraba skoči za 2 deci... Raje čas in energijo vložiš v kaj koristnega, pa zaslužiš več kot teh 500eur.
Poleg tega si (ajde sma, priznam tut svoj del krivde) čisto zašel s teme :D Kr naenkrat si predpostavil cel kup stvari in ustvaril scenarij, ki nima veze s to temo.
1. z avtom je nekaj narobe
2. lastnik točno ve kaj je narobe, a tega ne da popravit
3. avto se prodaja (za prodajo mi sploh ni jasno od kod si potegnil)
4. lastnik bo pri prodaji zamolčal napako
Ja, to je definicija natega, temu ne gre ugovarjat.
---
Back on topic: Raje fkozu predlagaj poštenega mehanika v njegovi okolici, boš več koristi nardil. Ker to kar je Invictus napisal je res. Lahko si ne vem kak mehanik pa brez da vidiš avto ne moreš prav dosti pomagat. Tud če bi mu kdo povedal točno napako, bo pa še vedno moral k mehaniku, da mu popravi.

tomaz- ::

Lahko pa je res "nepravilna" uporaba.. Če pogledam samo pri moji familji: sem šel prav prečekirat stanje na obeh avtih:
C4 Picasso 2.0 HDi 136KM - poraba 6,7 . Vozi se brez da bi sploh čekirali porabo.. Je pa robotek in se nikakor ne vozi "po atovsko".. Vozi ga pretežno žena, ne mara cincačev za volanom :-)
drugi je P208 1.6Hdi 90KM - poraba 5,4 . Vozim ga pretežno jaz, nikoli pod 1500 obratov, nikoli "po atovsko"..Vsak dan vsaj parkrat veselo čez 3500 obratov..

Fotr ima pa peugeot 307 Hdi, poraba 7L !! Zakaj? ker ga konstantno matra pod prenizkimi obrati, skos vsaj v četrti, vse po "posluhu", ki ga že davno ni več.. Pol pa gas na tričetrt, da zadeva sploh vleče tistih 50 na uro.. Ni čudno, da mu sesa vsaj liter preveč..

ne rečem, lahko, da je pri tebi res kaj narobe, ampak iz mojih izkušenj ravno taki, ki preveč gledajo obrate in porabo, delajo ravno to narobe.. Avto matrajo pod prenizkimi obrati..Malce spremljaj trenutno porabo, boš videl,da je dostikrat v peti ali šesti pod nizkimi obrati višja, kot če bi dal v četrto in pustil motorju "dihat"

stjan ::

Glede na to da je dizel motor, je problem v boš pumpi in tudi injektorje bi moral menjati.

fokz8 ::

point foruma in threadov definitivno ni, da dobiš reply "pelji ga mehaniku". such an obvious thing.

kot da bi nekdo vprašal možne opcije zakaj se mu laptop pregreva, pa bi mu nekdo odvrno...nesi ga serviserjo...

point je, da če nekaj ne veš, vprašaš, in ti tu nekdo lahko svetuje morebitne napake. In na podlagi teh morebitnih možnih napak lahko js naprej pogooglam in tud sam kej nardim/pogledam, brez, da bi ga rabo peljat mehaniku. tudi če neznam, se lahko dodatno naučim.

ampak učitno na srečo nekateri znajo čist vse, res vsaka čast :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Heavy ::

stjan je izjavil:

Glede na to da je dizel motor, je problem v boš pumpi in tudi injektorje bi moral menjati.



Glede na to, da je bil vožen 2x 2km dnevno je lahko tudi kolektor zapacan z sajami, egr in isto lopatice turbine. Ampak brez da greš rastavljat tega ne moreš vedet.
#TeamFelix

konspirator ::

Kupovati dizla za 2x2 km dnevno je itak en nacionalna posebnost, skregana z vsemi zakoni fizike in ekonomike.
--

fokz8 ::

@konspirator

kupljen je za cca 70km dnevno, bil je pa vožen 2km prej...

anyway, hvala večini za useful info! :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

bambam20 ::

fokz8 je izjavil:

@konspirator

kupljen je za cca 70km dnevno, bil je pa vožen 2km prej...

anyway, hvala večini za useful info! :)



Glede, da tovarna navaja mestno voćnjo povprečno 7.2 litra za tvoj model. Povprečje med relacijo in mestom je 5.5l..

tako, da je 6.5.l poraba kar ok.

Invictus ::

fokz8 je izjavil:

kot da bi nekdo vprašal možne opcije zakaj se mu laptop pregreva, pa bi mu nekdo odvrno...nesi ga serviserjo...

Laptop lahko popraviš sam, ker ne rabiš posebnega orodja. Avto zelo težko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Anney ::

Me je strah prihodnosti in avtov na baterije, tukaj bo šele sranje. :) Bodo podvprašanja koliko se ti izprazni čez noč, kot je sedaj problem mnogih na manjših napravah. :) Če avto kuri kakšen deci več od drugih, ni problem v avtu ampak v vozniku in xyx drugih dejavnikov. Tovarniške porabe pa so samo na papirju, ponavadi so pri vseh znamkah kar podobne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Spajky ::

...posebej še po izbruhu krize l.2008 in CO2 hoax mafije ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Superboyy ::

Dejmo še DDV dvignit na 30% in uvedimo kak socialni program. Sej kaj pa je tistih 8%, ko pa itak vsi kupujemo neumnosti s to razliko.

nekoman ::

Sami je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Heavy je izjavil:

1.5dCi porabi povprečno še manj kot 1.9 TDI PD motor.
Ne verjamem ;) Zagotovo pa ne porabi manj kot 2.0 PD 140 HP ;) Jaz mojim naredim 1000 km s 60 litri. Naredi Clio s 60 litri 1000 km ;)


Seveda 1,5dci porabi manj kot 2.0TDI.

Moj 1,9TDI ima tank 55L, s približno 50L naredim 1000km (par kilometrov dol ali gor, pozimi ponavadi tam do 950km).

naš megan 1.5dci letnk 2004 poraba 3,8L se dela po 1000km/mesec
novi megan 2017 1.5dci 2500km/mesec poraba 4,2L, zaenkrat
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354688 (5365) hojnikb
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512598 (9710) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526162 (21964) krneki0001
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650992 (47873) Matwic
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626260 (22044) wooted

Več podobnih tem