» »

AMD Zen bo Ryzen

AMD Zen bo Ryzen

AnandTech - AMD je predstavil več podrobnosti o svojih procesorjih nove generacije, ki so jih najavili avgusta z imenom Zen. Sedaj vemo, da bo uradno ime čipa Ryzen (izgovori [rájzən]). Znane pa so tudi prve specifikacije modelov, ki bodo izšli že v prvem četrtletju prihodnjega leta.

Prve čipe Ryzen bomo ugledali v družini Summit Ridge, ki bo namenjena dražjim osebnim računalnikom. Šlo bo za polnokrvne 8-jedrne čipe, ki bodo imeli s simultanim večnitenjem 16 niti. Frekvence najhitrejših modelov bodo 3,4 GHz, količina predpomnilnika 4 MB za L2 in 16 MB za L3, poraba energije pa 95 W, kar je bistveno manj od Intelovih Broadwellov-E. AMD je že pred časom kazal, kako tak čip premaga Intelov Core i7-6900K z 3,2 GHz. Namizne procesorje Kaby Lake od Intela pričakujemo januarja, v prvem četrtletju pa tudi AMD-jev Summit Ridge. Strežniška verzija Naples sledi v drugem četrtletju, verzija za prenosne računalnike Raven Ridge pa v drugem polletju.

Ena izmed pomembnejših novosti v Ryzenu je tehnologija SenseMI za izboljšanje učinkovitosti, ki jo sestavlja pet komponent Pure Power, Precision Boost, Extended Frequency Range, Neural Net Prediction in Smart Prefetch. Pure Power nenehno meri temperaturo različnih delov procesorja in prilagaja porabo energije, medtem ko Precision Boost omogoča fino povečevanje takta v korakih po 25 MHz. Extended Frequency Range je v resnici zgolj pametno samodejno navijanje, ki omogoča poganjanje procesorja pri višjih frekvencah, če je hlajenje ustrezno. Neural Net Prediction je algoritem, ki napoveduje izid razvejitev v kodi, s čimer želi procesor zmanjšati mrtev tek, ko se v kakšen delu cevovoda ukazi ne izvajajo. Smart Prefetch počne enako, le da za podatke namesto ukazov. Vse te tehnologije imajo en sam cilj - iz procesorja iztisniti še zadnji megaherc in zadnji milivat moči.

Ryzen bo izšel skupaj z novim veznim naborom in podnožjem AM4, ki bo podpiral DDR4, PCIe Gen3, USB 3.1 Gen2 in NVMe. AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje. Žal je najpomembnejši podatek AMD zamolčal. O ceni ne vemo nič.

71 komentarjev

«
1
2

hojnikb ::

Bench for waitmarks in

Pricing.

Ryzen bo izšel skupaj z novim veznim naborom in podnožjem AM4, ki bo podpiral DDR3, PCIe Gen3, USB 3.1 Gen2 in NVMe.

nope
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Karton4 ::

Mišljeno je DDR4 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karton4 ()

MrStein ::

Zakaj potem piše DDRD ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mrTwelveTrees ::

"AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje"

Ja podnožje bo isto, chipset pa ne vem če bo kasneje podpiral novejše procesorje.

hojnikb ::

pri am4 platformi je "čipset" samo še ena pcie naprava in nič druga. Ti procesorji lahko načeloma laufajo tudi brez njega (kar sem sicer že trobil v začetku leta)
#brezpodpisa

LuiIII ::

Upam, da jim uspe izpolniti obljube. Konkurenca je več kot dobrodošla!

Klemzz ::

Huh, obetavno, upam da bo p/p.

PrimozR ::

mrTwelveTrees je izjavil:

"AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje"

Ja podnožje bo isto, chipset pa ne vem če bo kasneje podpiral novejše procesorje.

S tem da če bo res tako (verjetno bo), to samo naredi popolno zmedo, kaj paše kam. Pri Intelu ni dileme, imaš nov socket, vanj pašejo VSI procesorji za ta socket. Basta. Tečno z vidika nadgradenj, ja, ampak danes tega itak ni več, kupiš, imaš 5 let, potem zamenjaš.

Rias Gremory ::

Novi socketi so pa tečni s finančnega vidika.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

gddr85 ::

če bo npr. 5 let stara plata podpirala nov cpu ni nobene zmede, če ne, narediš isto kot pri intelu, kupiš novo am4 plato

FireSnake ::

Extended Frequency Range bo zelo zanimiv ob dobrem zračnem hlajenju.
Res me zanima, kako se bo to obneslo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

AM4 je neka boljša opcija od LGA 1151. Dejansko ponuja več kot 4 jedra in če bodo ta jedra hitra kot pravijo nevem, če se bo splačalo kupit LGA1151.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Rias Gremory je izjavil:

Novi socketi so pa tečni s finančnega vidika.

Ker moraš kupiti nov procesor IN matično? Kako je strošek drugačen od nakupa novega procesorja IN matične na istem socketu, kot starem, le da moraš zamenjati oboje, ker stara matična ne podpira več novega procesorja (ker se je npr. spremenilo napajanje)?

TOČNO to se je v zgodovini že dogajalo. In točno to sem v prvem postu, na katerega odgovarjaš, tudi bežno omenil, tako je bilo s s775, kjer na 915/925 in mislim da prve 945 plate Core 2 procesorji niso pasali, čeprav so za isti socket, pri AMD-ju se je dogajalo podobno s tistimi AM3 in AM3+ socketi in procesorji, ki so imeli DDR2 ter DDR3 kontroler, nato eni ne več, itd.

Sama zmeda torej. Odrežeš podporo z novim socketom in basta, kot sem rekel.

gddr85 je izjavil:

če bo npr. 5 let stara plata podpirala nov cpu ni nobene zmede, če ne, narediš isto kot pri intelu, kupiš novo am4 plato

Če kupuješ novo kombinacijo, je prav važno, kaj piše na socketu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

SuperVeloce ::

PrimozR je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

"AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje"

Ja podnožje bo isto, chipset pa ne vem če bo kasneje podpiral novejše procesorje.

S tem da če bo res tako (verjetno bo), to samo naredi popolno zmedo, kaj paše kam. Pri Intelu ni dileme, imaš nov socket, vanj pašejo VSI procesorji za ta socket. Basta. Tečno z vidika nadgradenj, ja, ampak danes tega itak ni več, kupiš, imaš 5 let, potem zamenjaš.

*khm* broadwell + 8-series plate *khm*
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

če boš vzel zen 4c in boš menjal čez 4+ let na 8c in bo plata podpirala ta proc, ne vem kje bi bila zmeda, če kupuješ pa vse novo, pa tolk pogledaš, da imaš čim novejšo plato, ki bo moogče takrat imela še kake novejše features gor ipd.

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

če boš vzel zen 4c in boš menjal čez 4+ let na 8c in bo plata podpirala ta proc, ne vem kje bi bila zmeda, če kupuješ pa vse novo, pa tolk pogledaš, da imaš čim novejšo plato, ki bo moogče takrat imela še kake novejše features gor ipd.


To je res, plate prej crknejo.

darkz ::

mr pav zanima cena.. po konkurenci i7 6900, ki stane okoli 1000€ ...hmmmm zna bit da bo cena "malček" cenejša. Pomoje bo tam okoli 600€ ...700 z vodnim hlajenjem v boxu >:D
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

D3m0r4l1z3d ::

FireSnake je izjavil:

Extended Frequency Range bo zelo zanimiv ob dobrem zračnem hlajenju.
Res me zanima, kako se bo to obneslo.

Tole je tudi meni zelo zanimivo, imam pa občutek, da kakšne večje razlike ne bo in je praktično le leporečenje v marketinških vodah. Boost že imamo, nekak je vse že predimenzionirano in zastavljeno, da dela na max, če le res ni previsoka temperatura.

Zgodovina uči, da hype nikoli ne prinese prave sreče, kaj šele tehnološke revolucije.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

sheldon ::

AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje.


Obljube, obljube, obljube. Bomo videli čez 3 mesece ko se bo več vedelo.

Brane22 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Extended Frequency Range bo zelo zanimiv ob dobrem zračnem hlajenju.
Res me zanima, kako se bo to obneslo.

Tole je tudi meni zelo zanimivo, imam pa občutek, da kakšne večje razlike ne bo in je praktično le leporečenje v marketinških vodah. Boost že imamo, nekak je vse že predimenzionirano in zastavljeno, da dela na max, če le res ni previsoka temperatura.

Zgodovina uči, da hype nikoli ne prinese prave sreče, kaj šele tehnološke revolucije.


Je kakšna varianta,da bo to pripeljalo spet v modo nabrite a kompaktne komplete za vodno hlajenje ?

FireSnake ::

Hja, tole bo pa pokazal čas. Če se bo izkazalo, da ti dobro hlajenje dodobra pospeši sistem (kar si želimo) bi znalo biti.

Živi bili, pa videli :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m0r4l1z3d ::

Še prej pa definirajmo kaj bi pomenilo dodobra, pošteno, zadovoljivo pospešilo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Drugače pa ja, živel AMD, cene od Intla in nvidie so over-the-top.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Dr_M ::

Ce bo amd z ryzenom uspel zbit cene intelu, bomo lahko rekli, da je uspesen, drugace je meh...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Še prej pa definirajmo kaj bi pomenilo dodobra, pošteno, zadovoljivo pospešilo.



Kakor za koga. Enim je 3% veliko, spet drugim 6% ne pomeni nič.

Zanimivo je, kaj vse (novega) lahko stlačiš v procesor, če se lotiš zasnove iz nule.

Ko se zadeva malo pomiri bi bilo lepo prebrati kak intervju okoli tega.
Kot so to naredili pri ATiju:
http://www.anandtech.com/show/2679 (tole je prvi del, obstaja še drugi).

To je potem zelo zanimivo branje ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

SuperVeloce je izjavil:

PrimozR je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

"AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje"

Ja podnožje bo isto, chipset pa ne vem če bo kasneje podpiral novejše procesorje.

S tem da če bo res tako (verjetno bo), to samo naredi popolno zmedo, kaj paše kam. Pri Intelu ni dileme, imaš nov socket, vanj pašejo VSI procesorji za ta socket. Basta. Tečno z vidika nadgradenj, ja, ampak danes tega itak ni več, kupiš, imaš 5 let, potem zamenjaš.

*khm* broadwell + 8-series plate *khm*

A je bil problem? Se ne spomnim, roko na srce, že itak je ljudi, ki nadgradijo matično, hudo malo, še manj je bilo pa takšnih, ki so kupili Broadwella. A so sploh imeli i7 quada za namizje v broadwell naboru?

gddr85 je izjavil:

če boš vzel zen 4c in boš menjal čez 4+ let na 8c in bo plata podpirala ta proc, ne vem kje bi bila zmeda, če kupuješ pa vse novo, pa tolk pogledaš, da imaš čim novejšo plato, ki bo moogče takrat imela še kake novejše features gor ipd.

Ravno o tem trobim že ves čas, zgodovina uči, da istemu socketu navkljub plata NE bo podpirala.

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Zgodovina uči, da hype nikoli ne prinese prave sreče, kaj šele tehnološke revolucije.

Ha, majkemi, da nisem videl tvojega posta, ko sem pisal svoj odgovor (zgoraj) :D

Brane22 je izjavil:

Je kakšna varianta,da bo to pripeljalo spet v modo nabrite a kompaktne komplete za vodno hlajenje ?

Nabrite a kompaktne? Kaj naj bi to pomenilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

A so sploh imeli i7 quada za namizje v broadwell naboru?

https://ark.intel.com/products/88040/In...
#brezpodpisa

Dr_M ::

Roko na srce, broadwell na 1150 ni bil nikoli aktualen. Cena hudo previsoka, za to kar ponuja. Obstaja samo za to, da lahko nekdo rece, da obstaja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Je kakšna varianta,da bo to pripeljalo spet v modo nabrite a kompaktne komplete za vodno hlajenje ?

for real

https://www.zotac.com/us/product/mini_p...
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Dr_M je izjavil:

Roko na srce, broadwell na 1150 ni bil nikoli aktualen. Cena hudo previsoka, za to kar ponuja. Obstaja samo za to, da lahko nekdo rece, da obstaja.

Ne gre se za to, komu je nadgradnja sploh koristla ali koliko je bil aktualen. Le takšne izjave (trditve) je potrebno negirati, ker pač ne drži... da se ne bo kdo kdaj praskal po buči, ker je tukaj prebral, da pri intelu "ni dileme"
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Sej imas prav, ampak AMD ni nic boljsi, kar se socketov tice, ampak folk sanja, da je vse lepo in prav. Hvalijo se s kompatibilnostjo za nazaj, resnica je pa precej drugacna. Podobno je bilo pri S775.
Mene so menjave socketov nehale motit, odkar sem saltal na intel. Pri amdju sem moral kar naprej menjat use, zdej imam pa ze dobre 4 leta staro plato in cpu. To je 2x dlje, kot sem imel AMDje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gddr85 ::

PrimozR je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

PrimozR je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

"AMD obljublja, da bo AM4 podpiral več procesorjev več generacij, tako da bomo mogoče končno lahko nekaj let zapovrstjo procesorje natikali na isto podnožje"

Ja podnožje bo isto, chipset pa ne vem če bo kasneje podpiral novejše procesorje.

S tem da če bo res tako (verjetno bo), to samo naredi popolno zmedo, kaj paše kam. Pri Intelu ni dileme, imaš nov socket, vanj pašejo VSI procesorji za ta socket. Basta. Tečno z vidika nadgradenj, ja, ampak danes tega itak ni več, kupiš, imaš 5 let, potem zamenjaš.

*khm* broadwell + 8-series plate *khm*

A je bil problem? Se ne spomnim, roko na srce, že itak je ljudi, ki nadgradijo matično, hudo malo, še manj je bilo pa takšnih, ki so kupili Broadwella. A so sploh imeli i7 quada za namizje v broadwell naboru?

gddr85 je izjavil:

če boš vzel zen 4c in boš menjal čez 4+ let na 8c in bo plata podpirala ta proc, ne vem kje bi bila zmeda, če kupuješ pa vse novo, pa tolk pogledaš, da imaš čim novejšo plato, ki bo moogče takrat imela še kake novejše features gor ipd.

Ravno o tem trobim že ves čas, zgodovina uči, da istemu socketu navkljub plata NE bo podpirala.

hočeš rečt, da če bom hotel čez 4+ leta dat na npr. x370 plato notr nov ryzen 8 core, bom moral še eno am4 plato kupit? to je potem kot intel vsake 2 leti en drug socket..

D3m0r4l1z3d ::

Fora je v tem, da boš čez 4 leta hotel kaj drugega, ker bo že precej sprememb vmes.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Rias Gremory ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Še prej pa definirajmo kaj bi pomenilo dodobra, pošteno, zadovoljivo pospešilo.

10% višji clock na primer.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

gddr85 ::

kakšne spremembe bodo to? nov m3 slot? pcie 4.0?.. boš res to nujno rabil?
če gledaš tko, potem zakaj bi upgrejdal iz i3 na i7 hasswell, če lahko kupiš 1151 i7 kaby

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

Sej imas prav, ampak AMD ni nic boljsi, kar se socketov tice, ampak folk sanja, da je vse lepo in prav. Hvalijo se s kompatibilnostjo za nazaj, resnica je pa precej drugacna. Podobno je bilo pri S775.
Mene so menjave socketov nehale motit, odkar sem saltal na intel. Pri amdju sem moral kar naprej menjat use, zdej imam pa ze dobre 4 leta staro plato in cpu. To je 2x dlje, kot sem imel AMDje.


Kar je brezpredmetno, ker se osredotocas na obdobje, ko potrebe povprecnega uporabnika, po vecji moci CPUjev, niso rasle.

Dr_M ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Sej imas prav, ampak AMD ni nic boljsi, kar se socketov tice, ampak folk sanja, da je vse lepo in prav. Hvalijo se s kompatibilnostjo za nazaj, resnica je pa precej drugacna. Podobno je bilo pri S775.
Mene so menjave socketov nehale motit, odkar sem saltal na intel. Pri amdju sem moral kar naprej menjat use, zdej imam pa ze dobre 4 leta staro plato in cpu. To je 2x dlje, kot sem imel AMDje.


Kar je brezpredmetno, ker se osredotocas na obdobje, ko potrebe povprecnega uporabnika, po vecji moci CPUjev, niso rasle.


Nisem govoril o povprecnem uporabniku, tako da je ta tvoj post irelevanten.
Sicer pa tudi AMD ne bo spremenil potreb povprecnega uporabnika. Move along nothing to see here.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Roko na srce, broadwell na 1150 ni bil nikoli aktualen. Cena hudo previsoka, za to kar ponuja. Obstaja samo za to, da lahko nekdo rece, da obstaja.

Tako nekako ja.

Dr_M je izjavil:

Sej imas prav, ampak AMD ni nic boljsi, kar se socketov tice, ampak folk sanja, da je vse lepo in prav. Hvalijo se s kompatibilnostjo za nazaj, resnica je pa precej drugacna. Podobno je bilo pri S775.
Mene so menjave socketov nehale motit, odkar sem saltal na intel. Pri amdju sem moral kar naprej menjat use, zdej imam pa ze dobre 4 leta staro plato in cpu. To je 2x dlje, kot sem imel AMDje.

Ej, ne trudi se, vse to sem že povedal. Ampak očitno pač ni res...

gddr85 je izjavil:

hočeš rečt, da če bom hotel čez 4+ leta dat na npr. x370 plato notr nov ryzen 8 core, bom moral še eno am4 plato kupit? to je potem kot intel vsake 2 leti en drug socket..

Zgodovina pravi da ja. Preberi so i AM2, AM2+ in AM3, kjer so procesorji pasali 'v vse sockete', v bistvu je bilo pa vse skupaj en velik pain in the ass. Kot rečeno, VSE je že napisano v tej temi.

gddr85 je izjavil:

če gledaš tko, potem zakaj bi upgrejdal iz i3 na i7 hasswell, če lahko kupiš 1151 i7 kaby

Em... A ni to cel point te debate?!? :D
Pač da itak ne upgrejdaš, ampak kupiš nekaj in imaš to 5 let, potem pa kupiš vse novo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

gddr85 ::

aja, ker folk je afaik kr dost pričal o intel upgrade pathu..."ej, vzameš zdej i3 boš kasnej menjal lahko na i7 bp"... oz. bi moral rečt "boš kasneje vse menjal" :P

PrimozR ::

No, opcija vedno je, zadnjih par generacij si NAČELOMA lahko v roku 2 let po izidu socketa naredil to. Ampak nima smisla. Z nakupom i3 itak prihraniš ta 50 do 100 €, kar ni ravno neka huda razlika. Našparaš še toliko pred nakupom in potem kupiš to, kar misliš oz. hočeš.

Nadgrajevanje se skoraj nikjer ne splača.

Predator X ::

PrimozR je izjavil:

No, opcija vedno je, zadnjih par generacij si NAČELOMA lahko v roku 2 let po izidu socketa naredil to. Ampak nima smisla. Z nakupom i3 itak prihraniš ta 50 do 100 €, kar ni ravno neka huda razlika. Našparaš še toliko pred nakupom in potem kupiš to, kar misliš oz. hočeš.

Nadgrajevanje se skoraj nikjer ne splača.


kdaj da ne.
A zdej bi reku, da če kupš 4C/4T pod 150€ in čez 2-3 leta nadgradiš na 7nm ZEN+ jedro 6C/12T...

D3m0r4l1z3d ::

V tem primeru ja, ampak se pojavljajo dvomi ali bo takrat stara plata podpirala zen+, ali bo samo ime am4 ostalo, podpora pa ne
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

V tem primeru ja, ampak se pojavljajo dvomi ali bo takrat stara plata podpirala zen+, ali bo samo ime am4 ostalo, podpora pa ne


AM4+ lahko ja za nove bonbončke... ampak novo podnožje pa naj bo za DDR5.

Zakaj bi menjal zdej recimo Z97 plato? Če bi lahko dal gor i7 6700K?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Bo Ryzen imel integrirano pa znjo povezane kake bonboncke, kot intli?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

To bo Raven Ridge potlej Q2 2017
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

V tem primeru ja, ampak se pojavljajo dvomi ali bo takrat stara plata podpirala zen+, ali bo samo ime am4 ostalo, podpora pa ne


AM4+ lahko ja za nove bonbončke... ampak novo podnožje pa naj bo za DDR5.

Zakaj bi menjal zdej recimo Z97 plato? Če bi lahko dal gor i7 6700K?

Ja, to bi želel, če bi zdaj imel i3 ali pentiuma, upajmo, da bo ravno to AMD dosegel
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

kixs ::

Nadgradnja procesorja je vedno mozna v primeru, da kupis low cost cpu. Cez par let bo takratni high end poceni in ta bo pasal v staro plato. Za nove proce je to vprasanje.

Nadgradnja pa se ne splaca oz. ni mozna, ce kupis top cpu in cez 4-5 let hoces nadgradit. Takrat zamenjas vse bistvene dele za nove (spet top end).

Sam imam od 2010/11 isti AMD Phenom X6 in ne vidim potrebe po menjavi. Celo ni nic overclockan.

m0LN4r ::

Moja mama ma pa Pentiuma E2200 tudi stock, pa ne misli se menjat.
Graficno pa je nadgradila na GT 210, pasivno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m0r4l1z3d ::

m0LN4r je izjavil:

Moja mama ma pa Pentiuma E2200 tudi stock, pa ne misli se menjat.
Graficno pa je nadgradila na GT 210, pasivno.

Moja pa 8500gt pa tudi ne misli še menjat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510391 (9347) Predator X
»

AMD predstavil procesorje Ryzen Pro

Oddelek: Novice / Procesorji
147344 (4072) Predator X
»

Summit Ridge (AM4, ZEN core)

Oddelek: Strojna oprema
372738 (1792) D3m
»

AMD Zen bo Ryzen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7123013 (19763) m0LN4r
»

CES: AMD-jevi procesorji Zen z enotnim podnožjem AM4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9116873 (12661) D3m

Več podobnih tem