» »

Formula 1 2017

Formula 1 2017

««
10 / 26
»»

theBill ::

MaterVola je izjavil:

Kjer je denar, tam pa vozijo.


Odlično si z enim stavkom povzel vse, kar je danes narobe z F1. Zasluge za to ima pa Bernie.

MaterVola ::

Bernie je pač eden od mnogih. Ne misliti, da bo z novimi lastniki kaj drugače.

PrimozR ::

Ma, vprašanje. F1 je zdaj močno prisoten na YT in IG, kar sta kanala mladine, kar je Bernie načeloma ignoriral. Potem pa gledanost pride tudi ne od tam, kjer je denar, ampak tam, kjer je zanimivo, kjer je duša. To so pa klasične steze in vstopnice po normalnih cenah.

Če bodo še naprej užigali Bernie taktiko, se bodo t.i. 'pricing themselves out of competition'.

MaterVola ::

No, zagotovo nimajo namena zaslužiti manj. Govorijo o tem, da bi povezali ves konec tedna, dodali prireditve, koncerte, itd... Novi šefe je omenil, da bo na vsakem dirkališču na voljo internet, da bodo gledalci lahko objavljali podolgem in počez.

Riff ::

PrimozR je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Riff je izjavil:

končno je s5 mal bulj zanimivo, ju3 ma da je tako na koncu dirke tako kot dons na kvalifikacijah


Upam, da si koristno porabil čas, ki si ga pridobil s pisanjem teh okrajšav.

Točno na to sem pomislil :D

forplan je izjavil:

Od kod dobite te linke za ace gledat? Zanima me tudi za druge športe. Lahko na ZS :)

Na IRC-u.


kva k ni blo dost razumljivo napisano al kaj vama ni jasno tle :D , drgač pa dobra dirka

šernk ::

če se bo dirkalo na takšnih stezah kot je v Rusiji je vseeno tudi če na mars vozijo ljudi med dirko.

Zakaj so dobre dirke kot po pravilu: spa, monza, brazilija?
sem je spadala vedno še imola, malezija zaradi dežja, tudi v suziki ni bilo ravno dolgočasnih dirk.

so pa na teh novih stezah kot po tekočem traku dolgočasne dirke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

billy ::

Da gre f1 slabo?

Revenue at Formula One has raced to a total of $16.2 billion over the past 15 years outstripping its closest rival the FIFA World Cup of soccer according to new research.

galimim ::

F1 res ne gre slabo, promotorji pa komej pridejo "v črno" ali pa sploh ne (razlogi zakaj Malezija odhaja), ker morajo navijat cene da plačajo pravice za dirke in potem imajo manj obiska.
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: galimim ()

          ::

theBill je izjavil:

Jutri je do prvega ovinka dolga, vsaj en izmed Mercedesov zna biti zaradi močnejšega motorja v vodstvu. Glede na to, da starta iz čistejše strani, dajem več možnosti za to Bottasu. Čeprav na koncu bo zmagal Ferrari.


Dobro si to napovedal! :)

Matevz96 ::

Alonso testira:

#hooldthedoor

MaterVola ::

Ubil dva ptiča z enim dirkalnikom.

          ::

A se bo dalo kje na naših televizijah ali preko kakšnega streama spremljati Indy500?

billy ::

Sigurno :)

billy ::

MONTMELO, Spain (AP) -- Fernando Alonso is giving McLaren's struggling Formula One team six months to give him a competitive car.


If not, the two-time former champion says he will be looking for another team, or even to abandon F1 altogether.

buneech ::

Klamzi ::

VN Španije - kvalifikacije
AceStream: 969dbafa76bbd0ca37d73629f392c83fcf9cc295
Channel: Sky Sports F1 - English
Quality: 704x576

Riff ::

hvala za stream :)

KuntaKinte ::

mater so blizu,Vettel izgubil skoraj pol sekunde v zadnji tretjini,škoda

billy ::

Alonso na 7 mestu. Mali čudež, vse ostalo pa bolj kot ne pričakovano. Dirka bo zelo dull, upam da vsaj gume niso preveč trde in bo kaj možnosti za kak undercut.

Smex ::

Ferrari zgublja 0.4 desetinke v zadnjem sektorju kar je zlo zanimivo...zanimibo bo kako se bodo gume obnasale...upgrade mostev ni bistveno premesal vrsto. Zanima me samo ce bo ferrari zmozen znizat zaostanrk v zadnjem sektorju.

billy ::

V prvih dveh je 0.4 spredaj, v zadnjem 0.4 zadaj, generalno gledano pa so tu tu.

šernk ::

0,4s v zadnjem je velik hendikep ker to pomeni, da ne bo nobene možnosti za priti na štartno ravnino pod 0,5s zaostanka in s tem nobene možnosti za jih prehitet na stezi. dirka se bo odločala ali v prvem ovinku ali pa v boksih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

KuntaKinte ::

Vettel pravi,da je zablokiral v zadnji šikani

billy ::

V španiji se ne da prehitevat tudi če si veliko hitrejši, tako da ne sanjat o tem...dirka se lomi v boksih.

broken/link ::

potem bo imel Alonso šanse :'D

Nikec3 ::

broken/link je izjavil:

potem bo imel Alonso šanse :'D

Španija ti nič ne pomaga, če Honda ne zdrži do konca dirke.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

TOP ::

Po zadnji dirki se niti več ne lomi v boksih ampak važen bo samo štart in nič drugega.Tisti ki prvi zapelje v prvi zavoj tisti zmaga.Marcedes in Ferrari se med seboj nemore prehitet,ker sta izenačena.

PrimozR ::

https://twitter.com/ScarbsTech/status/8...

Po kakšnem ključu eni dirkači dobijo 7 kompletov namesto 6?

BorutK-73 ::

Acestream
f5292289bb456ff4ea519289a149bd2f7feb49a4
53793f3854af450d1c62dc9c3f659e60e7b99400
969dbafa76bbd0ca37d73629f392c83fcf9cc295
c6469fe5c077142811e3efd72d5b27097aedf3d2

PrimozR ::

Jest sem pa lih v procesu googlanja za redditom :)

Tnx!

EDIT: a spet ni HD streama?

EDIT2: zadnji je HD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

HD, načeloma dela, občasno neha, takrat refreshaš. http://morningstreams.esy.es/#streams

ttommy ::

HD mi sploh ne odpre. Je pa ob 13:20 odprlo in je delal par sekund, potem pa friznil. Zdaj imam odprtega 400. Kateri je najboljši?
Gamer

krucymucy ::

Tudi jaz imam 400.

Bottas pokvaril dirko Kimiju in Maxu. Se zgodi.

win64 ::

Saj Bottas tudi ni imel kam. Prvi je bil in je lahko izbiral pozicijo. Bolj desno pa tudi ni mogel, edino če bi sekal apex.

Nikec3 ::

To so prava prehitevanja! :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

krucymucy ::

Meni ni izgledalo tako. Prehiter je bil in podaljsal linijo v ovinek.

Je pa Vettel tole kar carsko izvedel, to prehitevanje.

Nikec3 ::

Vandoorne totalni amater. Ne vem kaj je letos s temi novinci. En slabši kot drugi. A so vsi sponzorsko v ekipah?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

AvtoR ::

Spet brezvezna taktika Ferrarija...

KuntaKinte ::

kaj dosti jim ni preostalo,Bottas pa vsc sta jim uničila dirko

_koki_ ::

Meni ni jasno kako je lahko Hamilton pridobil 8-9 sekund v enem krogu virtualnega varnostnega avta, kaj ti pacienti ne vidijo da je tu nekaj konkretno smrdelo???

billy ::

Hja v boks je šel ;)

V glavnem, vettel/ferrari nič narobe, je pa vsaj dirka tako zanimiva..in to španija, kjer nikoli ni zanimivo.

_koki_ ::

V enem krogu v nobenih pogojih ne moreš pridobit toliko časa, virtualni varnostni avto je za vse enak očitno je peljal hitreje med virtualnim varnostnim avtom da je pridobil toliko časa!

krucymucy ::

Se dolga je do konca na soft gumah ...

_koki_ ::

Tale F1 je res smrdljiva postala s tem virtualnim varnostnim avtom, že drugič letos so Ferrari zjebali s tem.

AvtoR ::

Ferrari je podaril Mercu 6 sekund, ker je merc menjal pod VSC, Vettel pa v dirkaških pogojih. Mislim, da se je tu danes lomila dirka.

KuntaKinte ::

napaka je bila prehiter prvi postanek,pa izbira gum za drugi stint,v konec so šli z nožem proti pištoli v fight

AvtoR ::

Taktična napaka Ferrarija. Morali bi menjati pod VSC. Tam je Hamilton pridobil 6 sekund proti Vettlu.Na koncu je Vettel zaostal za 3,4 sekunde. Če bi šel v bokse pod VSC, bi verjetno zmagal. Mercedes je očitno obrabo gum spravil pod kontrolo, Motor je pa ima tudi močnejši od Ferrarija. Zgleda , da lahko z enakimi gumami vozi daljše stinte, brez občutnih padcev Časa na krog.

šernk ::

Vettlu je dirka razpadala ko je priletel na Botasa, potem mu je vse skupaj pa še VSC uničil. Ja lahko bi šli prej v bokse pod VSC vendar bi potem prišli za Hamiltona in bi najbrž Hamilton ostal zunaj in bi oba do konca vozila na medium. Tu bi spet bil Vettel na istem kot je bil sedaj. Lahko bi potem probali še z enim postankom in undercutom, če bi uspeli.

enostavno Mercedesu se je vse poklopilo Ferrariju se tokrat ni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

theBill ::

Res mi ni jasno, kaj je Ferrari razmišljal, da niso šli menjat med VSC. Stran so vrgli 8 sekund prednosti. Bi pa tudi s tako prednostjo Vettel težko ostal pred Hamiltonom, Mercedes je na ravninah zaradi močnejšega motorja enostavno hitrejši. Vettel z novimi soft gumami komaj mimo Bottasa na totalno obrabljenih, Lewis je pa padel mimo Vettla par sto metrov pred koncem ravnine.

Gume so tudi preveč vzdržljive za kakršnekoli taktične variante s tršimi gumami. Da lahko Hamilton na skoraj 30 krogov starih soft gumah, katere ne bi smele po nobenih napovedih zdržati polovico dirke, naredi najhitrejši krog, je jasen znak, da so pripeljali eno stopnjo pretrde gume. Soft gume bi bile z lahkoto ponujene kot medium opcija.

Jst ::

Jaz imam ta laptop prižgan po mesec dni - ko so popravki ga je treba resetirati...

To spodaj, sem imel napisano že vsaj teden dni nazaj...


---


Ta sezona ima samo dve opciji:
1. Mercedes je ugotovil, kako zavore in "1 qually lap" prenesti na dirko. = Premoč Mercedesa, dolgočasna sezona.
2. Ferrari je ugotovil, kako "raca pace" vnovčiti z strategijo (njihova strategija je bila KATASTROFA zadnjih nekaj let) proti Mercedesu, ki ima "one lap" prednost.

Čeprav Nikki Lauda pravi, da se "sezona začne znova" zaradi mnogih posodobitev, je to po mojem mnenju samo PR. Upam, da bo Lojz zgubljal živce, ker kadar jih je, so bile ponavadi "na-pol-zanimive" dirke, odvisno koga bi radi videli na najvišji stopnički.

Jaz osebno bi najraje videl, da Lojza vsak dirkaški vikend Bottas konkurira do takšnih časov, da bi ga izbrali za "nr1. driver". (Vem, da vsi pri Mercedesu trdijo, da nimajo preferenc, ampak se bo kmalu videlo...)

Vettel, Lojz, ali Max/ric,... sem prerastel navijanje za eno ekipo ali enega dirkača. Od te sezone hočem čimveč prehitevanj, če pa te niso možne, pa čimveč "strateških" prehitevanj (boxi, SC, dež,...).

Kako si želim, da Mercedes (ali Ferrari) nima neke pol-sekundne prednosti... Tako da bi tekmovali na dirkališču. Mogoče še brez menjanja gum - v smislu, da Pirelli naredi gume, ki niso skoraj vse opcije dobre za več kot pol dirke.

Anyway, to pišem na pol "zavesten",... Vseeno pa upam, da naslednje leto, ko bodo novi lastniki imeli več beseede, res naredili, tako kot so obljubljai, od srede do nedelje "žur" ("dogodek") kjer se bo splačalo priti prvi dan in kjer bodo imeli razne dostope do dirkačev, zvečer žure/koncerte,...

---

Dirka je bila recimo da zanimiva. Kolikor vidim, sta Merc in Ferrari tam-tam. Upam, da tako ostane in da po MNOGIH letih spet dve ekipi tekmujejo za dirkaški in ekipni naslov.

Kar pa zamerih Ferrariju, je to, da so SPET Raikonnena "degradirali"... Mislim... kaj se niso nič naučili v zadnjem desetletju? Pa še dejstvo, da novi lastniki niso tako naklonjeni Ferrariju, da po defaultu (baje da letos zadnjič) dobi XYX (točne vsote se ne spomnem iz glave) denarja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
10 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616168470 (103030)          
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975220888 (134815) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430364024 (219619) BT52

Več podobnih tem