» »

Iz kuhinjske nape teče kondenz

Iz kuhinjske nape teče kondenz

beta1 ::

Pozdravljeni,

Ponovno kot vsako leto takšen čas, mi začne konkretno teči kondenz iz kuhinjske nape. Vsako leto sem popravljal, modificiral itd... Kondenzacijske past ne pomaga nič.

Razlog je narobe narejen odvod-cev, katere ne morem popravit, ker nimam dostopa.

Sedaj sem opazil, da je voda iz kondenzacijske pasti tekla čez in napila celo omarico. Vse je plesnivo. To bom dal nesi mizarju na popravilo.

Odločil sem se, da luknjo zamašim iz obeh strani in na notranji strani neprodušno zaprem.
Nočem več imeti drugo leto stroškov oz. se ukvarjat s tem.

Imam to napo, ki je na slikah. Se da to napo vgradit ali priredit na ogleni filter. Ali moram kupiti novo?




Hvala za nasvet.

LP

b
  • spremenil: beta1 ()

marsovcek ::

Poklici proizvajalca. Moral bi se dobiti.

konspirator ::

http://www.ga.si/nasveti/kuhinjska-napa...
Pravilna namestitev odvodne cevi
Napa sama po sebi ni glasna, če jo vključimo brez cevi za odvod zraka. Za nizko glasnost je pomembno, da vzamemo čim večji premer odvodne cevi, saj je na večini modelov mogoče priključiti cev 100 mm, 125 mm in 150 mm. Če je mogoče vedno uporabimo največji premer cevi.

Priporočamo vgraditi tudi kondenzni lovilec, ki preprečuje kondenzni vodi, da steče v motorni del nape. To je plastični lovilec vode, ki ga vgradimo med motor in odvodno cev. Kondenzna voda, ki se nabere pri kuhanju se ujame v lovilec in kasneje izhlapi v prostor.
--

beta1 ::

Kondenzni lovilec bi rešil situacijo. Žal je v kondenzu tudi plesen. Nočem, da se v kuhinjski omarici oz. elementu ali kje drugje v kuhinji izpareva plesen.

Zaenkrat sem se odločil, da bom v cev iz obeh strani dal nekaj izolacije in iz obeh strani neprodušno zaprl.

Omarico z napo jutri nesem mizarju, da bo zamenjal ves napiti les.

Napo bom pa imel samo, da bo svetla lučka. Bom pač malo bolj pogosto prezračil.

Če bom imel drugo leto poleti kaj volje, bom se takrat lotil projetka.

LP

...:TOMI:... ::

Kondenzira ti zaradi nizkih temperatur. Uredi si izolacijo. Imam identično napo, pa ni problemov.
Tomi

Aston_11 ::

Kako imaš postavljeno cev, ki ti vodi od nape ven? Gre po zidovih do podstrešja in nato ven skozi streho?

...:TOMI:... ::

Preboj v zračnik je zraven nape. Zračnik je nato speljan ob dimniku ven.
Tomi

Aston_11 ::

Kondenz se ti dela na delu, kjer se cev ohladi oziroma kjer se topel zrak sreča z mrzlo cevjo. Lahko je po celi dolžini cevi, lahko samo zgoraj. Če imaš možnost izolacije, sicer na nižji točki lovilec z odtokom....

Tine5 ::

Se dobi prav izolacija za cevi ali kupim kar običajno stekleno volno?

Likalnik ::

Jaz sem svojo oblekel v stekleno volno...in ni težav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in dober rekuperator (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28678216 (6067) barracuda
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34867661 (7858) edi123
»

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514671 (5673) sandmat
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3211293 (10013) fosil
»

Rekuperator

Oddelek: Loža
3514260 (11459) ela94

Več podobnih tem