» »

Podnapisi za gluhe na Samsung TV 4K UE48JU6472

Podnapisi za gluhe na Samsung TV 4K UE48JU6472

geronimo1 ::

Imam mesec dni star SAMSUNG smart TV 4K UE48JU6472. Zanima me kako lahko izklopim podnapise za gluhe, ki jih pri filmih predvajajo nekateri nemški programi (SAT,RTL...). Na "starem" PHILIPSU teh podnapisov ne vidim, tu pa so prisotni in zelo moteči.TV sicer omogoča izklop podnapisov, vendar pa s tem izklopim generalno vse, tudi normalne podnapise na vseh programih.

Han ::

Nekje v nastavitvah bi moral imet to opcijo, ali pri zvoku ali pri sistemu.

geronimo1 ::

Žal ni. Edina opcija je izklop vseh podnapisov. Mislim, da so ti podnapisi za gluhe nekako vezani na Teletext, ampak ne vem kako in kako jih ugasnit.

Han ::

V živo lahko preverim zvečer na starejšem Samsungu, do takrat pa guglaj "How to Turn Off Closed Captioning on a Samsung TV".

Han ::

Sistem - Podnapisi - Način podnapisov - Normalno ali Okvara sluha

geronimo1 ::

Han hvala ti za trud. Tega pri mojem TV ni v sistemu ampak je posebej gumb AD/SUBT. kjer je tako kot si opisal:
Podnapisi - Način podnapisov - Normalno ali Okvara sluha ______vendar tudi , če preklopim na normalno se ne zgodi nič, še vedno šiba podnapise za gluhe. Vprašal sem tudi na Samsung SLO pa žal tam gospodje vedo še manj kot midva (nimajo pojma). Tudi na Googlu nisem žal našel nič pametnega. lp

Han ::

Si kaj spreminjal jezik za govor in podnapise? Najbolje je pustiti angleščino in prednostne podnapise.

Če nič drugega ne pomaga, ponastavi TV na tovarniške nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579106420 (11024) Morison
»

Nemški filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
196456 (6042) mlamat
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525802 (13137) podtalje
»

Ali lahko gluhi vozijo avto?

Oddelek: Loža
404068 (2011) M4TECH

Več podobnih tem