» »

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete

1 2 3
4
5

cuxoh ::

jernejl je izjavil:

Zaradi podražitve sem tudi sam iz Telekoma prestopil drugam.
Kljub temu, da se je prestop zgodil še pred podražitvijo, so pri Telekomu zaračunali 5€ stroškov prenosa tel. številke.
Na mojo pritožbo (odstopil sem zaradi podražitve) so odgovorili, da niso zaračunali "prekinitev naročniškega razmerja" ampak "strošek prenosa telefonske številke".

Zanima me, ali je to običajna praksa in ali se ima smisel pritožiti še na AKOS (gre bolj za princip, ne za tistih nekaj kovancev)?
Do prenosa številke je prišlo zaradi njihove spremembe cen, zato po mojem mnenju ne bi smeli zaračunavati stroškov (storitev), ki jim pri tem nastanejo. Ne glede na to, kako oni to postavko na računu imenujejo.

Ali ste tudi drugi morali plačati ta znesek?
Kakšno pravno mnenje morda?

Enaka zgodba, sem šel v poslovalnico povprašat o prestopu, je rekla za šalterjem, da sem brez obveznosti in lahko prestopim BREZPLAČNO. Po enem mesecu račun od telekoma višji kot od drugega operaterja za cel mesec + 5€ prenos številke. Klicarim, pišem reklamacije, noben ne jebe 5 posto, pravijo, da jo to po njihovem ceniku.
Kje je cenik, kakšne cene so, nimam pojma, nazajdnje sem paket spreminjal okrog leta 2011.

Iz jeze sem jim nakazal teh 25€ in naj se lepo povedano jebejo. 20 let sem jim nosil denar od firme (pa niso bile majhna vsote), da potem gladko odjebejo. Zamera do groba.

Dr_M je izjavil:

Telemach pa ni sploh omembe vreden, ne grem tja, pa ce mi zastonj dajo stevilko (imam njihovo predplacnisko, se tusmobilovo)...

Meni pa so jo dali zastonj, vse porihtali, brez pripomb. Pol nižji stroški naročnin za praktično enako storitev. Težav s siglanolom še nisem imel.
Simobil sem pred 10 leti testiral, pa niso znali računa skupaj sestavit, vedno težave. Upam, da bom imel mir vsaj naslednjih 10 let.

MrStein ::

Prenos svoje številke je "luksuz", ki je mogoč kakih zadnjih 10 let (fun fact: takrat so eni celo zatrjevali, da je kaj takega nemogoče).
In se plača, ne glede na razlog, zakaj ga uporabnik prenaša.
Zakon omejuje ceno na maks. 5 EUR, če se ne motim.
V praksi ti novi operater ta strošek ponavadi krije/povrne, tako da je "zastonj".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Dr_M je izjavil:


Dolg si se jim pustil nategovat ;)


Nateg bi bil, ce bi bla storitev draga in slaba. Draga je res, ampak (na zalost) najboljsa pri nas.
Skoraj eno leto nazaj sem sel iz telekoma na simobil, prisparam 10e na mesec, ampak velja kolikor denarja, toliko muske. Na zalost.
Telemach pa ni sploh omembe vreden, ne grem tja, pa ce mi zastonj dajo stevilko (imam njihovo predplacnisko, se tusmobilovo)...


Haha, eni smo tudi 15let in več bili na mobitelu, no sedaj na telemachu ne pogrešam mobitela oz, telekoma sploh, glede cen pa ni debate....

Dr_M ::

Jerry000 je izjavil:

Dr_M je izjavil:


Dolg si se jim pustil nategovat ;)


Nateg bi bil, ce bi bla storitev draga in slaba. Draga je res, ampak (na zalost) najboljsa pri nas.
Skoraj eno leto nazaj sem sel iz telekoma na simobil, prisparam 10e na mesec, ampak velja kolikor denarja, toliko muske. Na zalost.
Telemach pa ni sploh omembe vreden, ne grem tja, pa ce mi zastonj dajo stevilko (imam njihovo predplacnisko, se tusmobilovo)...

Si probal izimobil? 1 leto in je enako kot na Telekomu le ceneje. Kar se tiče kvalitete signala


Ne morem, ker doma nimam telekomovega signala, se pravi, karkoli gostuje na telekomovem omrezju, mi ne pride v postev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

konspirator ::

Machete je izjavil:

Ne vem, jaz nisem plačal nič. Preko spleta sem obkljukal par stavri in Izi je vse uredil. Možno pa da oni založijo za ta 'strošek' prenosa številke. Ob pol enih zjutraj je Telekom sklopil številko oz. SIM, zjutraj je že delala nova. Vezan nisem bil.

Je izi plačal prenos.
--

jernejl ::

konspirator je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne vem, jaz nisem plačal nič. Preko spleta sem obkljukal par stavri in Izi je vse uredil. Možno pa da oni založijo za ta 'strošek' prenosa številke. Ob pol enih zjutraj je Telekom sklopil številko oz. SIM, zjutraj je že delala nova. Vezan nisem bil.

Je izi plačal prenos.

Zanimivo, tudi jaz sem prestopil na izi in mi je Telekom zaračunal 5€ za prenos.
Razen če ni morda spregledal postavke na zadnjem računu...

solatjek ::

Na spletni izimobila piše, da je brezplačen prenos, včasih je pisalo, da zaračunajo 5€.

MrStein ::

Piše tole:
Za prenos predplačniške mobilne številke na izimobil potrebujete:
5 EUR dobroimetja na mobilnem računu za plačilo stroškov prenosa vašemu sedanjemu operaterju


Izizobil pa ti potem podari dobropis za 5 EUR.
Telekom bo kasiral v vsakem primeru.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Machete ::

To je za predplačniško številko. Za navadno ne plačaš nič. Jaz jim nism dql nit evra še. Plus prvi mesec je zastonj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dami ::

Machete je izjavil:

To je za predplačniško številko. Za navadno ne plačaš nič. Jaz jim nism dql nit evra še. Plus prvi mesec je zastonj.

Za prenos navadne (naročniške) številke plačaš 5€ na zadnjem računu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Machete ::

To pa možno. Bom videl.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatjek ::

Takole, tudi Si.Mobil draži svoje pakete - starejše. Sem že poslal zahtevek za prenos številke k izimobilu.

Machete ::

Saj čez leto, dve bo Izi počel enako, da se ne farbamo tu da ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

balluf ::

Tudi jaz sem ze lani presedlal na izimesec, za enkrat se niso podrazili,če pa bodo "čez dve leti"kot praviš bo pa happy.

MrStein ::

Boste pač šli na takrat najugodnejšega, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dev ::

Točno tako, menjava operaterja danes je preprosta. Tisti, ki se nam gre, da smo pri najbolj ugodnem operaterju se bomo prestavili, tisti ki jim je pa vseeno so pa še itak (in bodo najbrž tudi ostali večno) na telekomu :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

solatjek ::

Machete je izjavil:

Saj čez leto, dve bo Izi počel enako, da se ne farbamo tu da ne.

Ja verjetno bo podražil, saj to je pričakovati. Seveda pa tudi Telekom in Si.Mobil ne bosta stala križem rok in bosta zagotovo čez leto ali dve spet podražila.

In glede na to, kakšne zneske plačujemo je res žalostno, da na telefonsko podporo pri telekomu čakaš 2 uri, da se nekdo oglasi in običajmo ne uredi kaj dosti, pri simobilu si vzamejo pravico, da v 14 dneh odgovorijo na mail.

Pri izi dobiš zvezo takoj, na mail pa odgovor tudi v istem dnevu, pogosto celo v uri ali dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

solatjek ::

Epilog moje zgodbe prekinjanja naročniškega razmerja s si.mobilom - tako so se mi zasrali, da jih v življenju ne povoham več. Torej na IZIMOBILU sem izpolnil obrazec za prenos in odkljukal, da prekinjam naročniško razmerje, simobil pa preko e-maila obvestil, da koristim člen zakona o telekomunikacijah in prekinjam zaradi podražitve brez stroškov prekinitve in da bo izimobil v mojem imenu prekinil naročniško razmerje.

Od si.mobila dobim SMS, da sem jim dolžan še XXX€, nakar jih pokličem in povem, da mi ne gre skupaj, da je 10€ preveč. Nato me prevezujejo in na koncu povedo, da jim moram sporočiti, da koristim člen zakona zaradi podražitve in želim brezplačno prekinitev. Sem rekel, da sem jim 7 dni nazaj mail poslal, nakar pravijo, da imajo 14 dni časa, da zadevo obdelajo.

Danes so me preklopili na izimobil, sedaj dobim SMS od si.mobila, da lahko uporabljam si.mobilovo novo številko, ki mi je bila dodeljena. Kličem, v čem je to fora, da je more razmerje prekinjeno in me obvestijo, da oni prekinjajo razmerja z obračunskim obdobjem in da ker plačam celo naročnino še za ta mesec, mi je na voljo tudi njihova storitev. Torej me bodo opalili še za celo naročnono tega meseca, čeprav sem jo koristil le 7 dni, je to sploh v skladu z zakonom?

Povoham jih ne več!

Dr_M ::


In glede na to, kakšne zneske plačujemo je res žalostno, da na telefonsko podporo pri telekomu čakaš 2 uri, da se nekdo oglasi


To je zato, ker poleg tebe, klice se 100 idiotov, psihopatov in nadlegovalcev, ki ne vedo kam bi se dal in potem unim tezijo na podpori.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatjek ::

Dr_M je izjavil:


In glede na to, kakšne zneske plačujemo je res žalostno, da na telefonsko podporo pri telekomu čakaš 2 uri, da se nekdo oglasi


To je zato, ker poleg tebe, klice se 100 idiotov, psihopatov in nadlegovalcev, ki ne vedo kam bi se dal in potem unim tezijo na podpori.


In to pove stokovnjak, ki ni bil nikoli zraven, ko sem klical in pojma nima za kakšne težave je šlo in jih je bilo potrebno rešiti. Bravo tudi tvoji inteligenci, da si sposoben podajati takšne diagnoze in jasnovidno poznaš očitno zadeve do dna.

Zahvaljujem se ti za diagnozo, daj mi prosim TRR, da ti poravnam stroške tvoje obravnave moje kompleksnega primera. Hvala!

PrimozR ::

solatjek je izjavil:

Dr_M je izjavil:


In glede na to, kakšne zneske plačujemo je res žalostno, da na telefonsko podporo pri telekomu čakaš 2 uri, da se nekdo oglasi


To je zato, ker poleg tebe, klice se 100 idiotov, psihopatov in nadlegovalcev, ki ne vedo kam bi se dal in potem unim tezijo na podpori.


In to pove stokovnjak, ki ni bil nikoli zraven, ko sem klical in pojma nima za kakšne težave je šlo in jih je bilo potrebno rešiti. Bravo tudi tvoji inteligenci, da si sposoben podajati takšne diagnoze in jasnovidno poznaš očitno zadeve do dna.

Zahvaljujem se ti za diagnozo, daj mi prosim TRR, da ti poravnam stroške tvoje obravnave moje kompleksnega primera. Hvala!

Kje pa je komentiral tvoj problem? Komentiral je kvečjemu razlog, zakaj 2 uri nisi prišel na vrsto. To s tvojim problemom seveda nima veze.

Bo treba bolj umirjeno brati zadeve.

matobeli ::

Torej, če ima telekom zabite stranke, ki stalno kličejo na helpdesk, premalo zaposlenih da bi pohendlali povpraševanje po storitvi, ki jo ljudje plačajo...? Kako je lahko razlog da "kliče preveč ljudi"? Vedno, ob vseh urah? Ali lahko uporabniki to (spet) pričakujejo tudi ko bodo klicali svojo mamico za božič (*network busy*)?

Pohlep je razlog, kot vedno. Komur ni všeč, dobrodošel na svetli strani kjer je vse malo bolj na izi :))

čuhalev ::

solatjek je izjavil:

Danes so me preklopili na izimobil, sedaj dobim SMS od si.mobila, da lahko uporabljam si.mobilovo novo številko, ki mi je bila dodeljena. Kličem, v čem je to fora, da je more razmerje prekinjeno in me obvestijo, da oni prekinjajo razmerja z obračunskim obdobjem in da ker plačam celo naročnino še za ta mesec, mi je na voljo tudi njihova storitev. Torej me bodo opalili še za celo naročnono tega meseca, čeprav sem jo koristil le 7 dni, je to sploh v skladu z zakonom?

Povoham jih ne več!

Očitno so takšen način prevzeli od Amisa. Simobil je postalo podjetje polno napuhnjenosti.

Ko telefonsko številko preneseš, se ti pogodba razveljavi. Nimajo osnove za dodelitev nove številke oziroma bi ti moral skleniti novo razmerje, saj je na razmerju zavedena telefonska številka. Vloži reklamacijo.

solatjek ::

PrimozR je izjavil:


Kje pa je komentiral tvoj problem? Komentiral je kvečjemu razlog, zakaj 2 uri nisi prišel na vrsto. To s tvojim problemom seveda nima veze.

Bo treba bolj umirjeno brati zadeve.


Če je komentiral tako, kot si napisal, se seveda opravičujem. Jaz sem drugače razbral in sem nekako čutil, da sem vštet v ono skupino 100... - "Zraven mene kliče še 100 idiotov" - razlagaš si res lahko na dva načina :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

PrimozR ::

Poleg tebe kliče še 100 idiotov, ne še 100 drugih idiotov ;)

solatjek ::

čuhalev je izjavil:

Ko telefonsko številko preneseš, se ti pogodba razveljavi. Nimajo osnove za dodelitev nove številke oziroma bi ti moral skleniti novo razmerje, saj je na razmerju zavedena telefonska številka. Vloži reklamacijo.


Sem šel malo raziskovat. V splošnih pogojih piše, da je v primeru razveljavitve pogodbe odpovedni rok do konca obračunskega obdobja, tako da si nič ne morem. Prej nisem prebral, ker mi je bilo logično, da plačam sorazmerni delež, a logike očitno ni...

MrStein ::

čuhalev je izjavil:


Ko telefonsko številko preneseš, se ti pogodba razveljavi. Nimajo osnove za dodelitev nove številke oziroma bi ti moral skleniti novo razmerje, saj je na razmerju zavedena telefonska številka. Vloži reklamacijo.

Ne, številka nima veze s pogodbo.
Številko lahko prosto* prenašaš med ponudniki, brez vpliva na pogodbe.

* - no ja, proti plačilu 5 EUR "stroškov"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

MrStein je izjavil:

čuhalev je izjavil:


Ko telefonsko številko preneseš, se ti pogodba razveljavi. Nimajo osnove za dodelitev nove številke oziroma bi ti moral skleniti novo razmerje, saj je na razmerju zavedena telefonska številka. Vloži reklamacijo.

Ne, številka nima veze s pogodbo.
Številko lahko prosto* prenašaš med ponudniki, brez vpliva na pogodbe.

* - no ja, proti plačilu 5 EUR "stroškov"

Zagotovo je na obrazcu za prenos številke polje, s katerim izraziš željo, da se pogodba prekine.

Številko sem prenesel že trikrat in vsi prenosi so bili brezhibno izvedeni.

MrStein ::

Ja (in ne).

Prenos in prekinitev sta dve ločeni zadevi. Lahko ju zahtevaš na istem papirju, a sta še vedno ločeni.

Prenos številke gre v nekaj dneh, ker zakon tak zahteva.
Prekinitev pogodbe pa gre po določilih pogodbe. Če je na koncu meseca, je na koncu meseca. (ne pomeni, da niso s tem kaki drugi zakon kršili, SM je znan po tem)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

Meni je lansko leto avgusta Simobil prekinil naročniško razmerje Orto, sklenjeno 2013 z odplačanimi aneksi za mobilne terminale, s prenosom številke. Skratka, nisem čakal na obračunsko obdobje. Sedaj sem na Mobitelu in mi tudi v pragozdu LTE lovi. :>

N0t0ri0us ::

Si.mobil bo podražil mobilne storitve! Že veste za koliko?

Si.mobil bo podražil mobilne storitve! Že veste za koliko?
Uporabniki storitev družbe Si.mobil pozor! Storitve drugega največjega ponudnika storitev mobilne telefonije bodo s 1. februarjem 2017 postale dražje, in sicer za en evro (z vključenim davkom na dodano vrednost). Seznam paketov, ki se bodo podražili, je žal zelo dolg. Podražitev bodo namreč deležni uporabniki naslednjih paketov: Optimalni S, Optimalni M, Ultimativni S, Ultimativni M, Ultimativni L, Ultimativni Xl, Podjetni Optimalni S, Podjetni Optimalni M, Podjetni Ultimativni S, Podjetni Ultimativni M, Podjetni Ultimativni L, Podjetni Ultimativni Xl, Senior S, Senior M, Poletje, Silvester, Gigant Plus, Orto Elastik, Orto Elastik Mini, Orto Elastik Xmass, Podjetni Neskončni L, Podjetni Neskončni M, Podjetni Neskončni S, Podjetni Neskončni Tujina, Podjetni Osnovni L, Podjetni Osnovni M, Podjetni Osnovni S, Enazame, Trizame, Xs Zame, S Zame, M Zame, Xs Zate, M Zate, Senior Zate, Osnovni S, Osnovni M, Neskončni Xs, Neskončni S, Neskončni M, Neskončni L, Orto Bombastik, Orto Fantastik, Orto Gigastik, Orto Smart, Orto Startastik, Orto Tripster, Orto Tripster Plus, Orto U Nulo, Podjetni Start 1, Podjetni Start 2, Podjetni Start 3, Podjetni Smart 1, Podjetni Smart 2, Podjetni Smart 3, Xs Podjetni, S Podjetni, M Podjetni, L Podjetni, Xl Podjetni, Paket 9, Senior, Smart, Smart 1, Neskončni Paket, Praznični Paket in Gigant.

Ker bo družba Si.mobil ceno naročniškim razmerjem spremenila enostransko, lahko tisti naročniki, ki se spremenjenimi pogoji ne strinjajo, od naročniške pogodbe odstopijo, in sicer brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Pri tem se je potrebno zavedati, da enostranska sprememba naročniškega razmerja ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na pogodbeno dogovorjene obveznosti, ki so jih naročniki kljub odstopu od naročniške pogodbe dolžni izpolniti. To velja še posebno za tiste naročnike, ki so ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni. Ti pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave lahko izbirajo med tem, ali bodo Si.mobilu povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme.

Pri tem velja še omeniti, da bodo pri Si.mobilu s 1. marcem podražili tudi naročnino na storitev Moneta. Osnovna naročnina se bo z 49 centov na mesec zvišala na 79 centov, napredna pa za 99 centov na 1,49 evra na mesec. Kdor se z zvišanjem ne strinja, jo lahko izklopi s poslanim sporočilom SMS MONETA STOP na 1919, prek portala Moj Si.mobil, s klicem na številko 040 40 40 40 ali na Si.mobilovih prodajnih mestih.

Vir: racunalniske novice / Google

Machete ::

Dami je izjavil:

Machete je izjavil:

To je za predplačniško številko. Za navadno ne plačaš nič. Jaz jim nism dql nit evra še. Plus prvi mesec je zastonj.

Za prenos navadne (naročniške) številke plačaš 5€ na zadnjem računu.


Res je. 4,5€ računajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kamiKaZaA ::

Telekom uvaja obvezno plačevanje POP TV kanala v višini 3EUR na mesec. Naslednje leto pa naj bi to znašalo 5EUR na mesec. In ker gre za kartelni dogovor med ponudniki, bodo vsi ponudniki hkrati dvignili cene paketov s 1.3.2017 za 3EUR. Sedaj bomo državljani RS ob obveznem prispevku za RTV SLO v višini 12,75EUR plačevali še obvezni prispevek za POP TV v višini 3EUR. Fuj ;(( :(

Telekom obvestilo

Zaradi plačevanja Pop TV druga podražitev v istem dnevu


Peticija PROTI IZSILJEVANJU Pro PLUSA ( POP TV in A KANAL)

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

POP TV kanala se pa ne da ukinit? Ker to skropucalo ne želim met.

matobeli ::

Glasujte že s svojim denarnicam!

Če bi samo za 1mesec pol ljudi odjavlo tv bi blo verjetno drugače. Tako pa, plačujte zneske ki so že tako absurdno visoki za par dobrih programov, pa še višji bodo.

matijadmin ::

Amis mi nič ne vsiljuje. Vsaj nisem zasledil, da bi.
Vrnite nam techno!

Tilen ::

Vsiljuje ne, vendar prav tako spreminja cene paketov.

http://www.amis.net/web3/pomoc-in-podpo...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kamiKaZaA ::

matijadmin je izjavil:

Amis mi nič ne vsiljuje. Vsaj nisem zasledil, da bi.


Novica iz 22.1.2016
Pro plus želi od kabelskih operaterjev izsiliti, da bi plačevali za Pop TV in Kanal A.

Kabelski operaterji imajo pogodbo za prenos programov Pop TV in Kanal A sklenjeno za nedoločen čas, programa pa se ne zaračunavata, saj sta brezplačno na voljo tudi prek sobne antene. Plačujejo pa kabelski operaterji za Kino, Brio in Oto.


Izjava / obvestilo Amis 30.1.2017
S 1. 2. 2017 se bodo programske sheme Televizija razširile z dodatnimi programi: Začetna shema bo odslej vključevala tudi filmski program Kino in otroški program Oto. Hkrati se bodo s 1. 3. 2017 predvsem zaradi spremembe poslovnih modelov nekaterih izdajateljev televizijskih programov za 3 EUR z DDV zvišale cene mesečnih naročnin vseh paketov za zasebne in poslovne naročnike, ki vsebujejo storitev Televizija.

Hint: prej je bil Kino in Oto plačljiv. Sedaj pa je zastonj, le da se vsi naročniški paketi podražijo za 3 Eure.

matijadmin ::

Tilen je izjavil:

Vsiljuje ne, vendar prav tako spreminja cene paketov.

http://www.amis.net/web3/pomoc-in-podpo...

Ne sledim. Kot večina uporabnikov. Sem pričakoval obvestilo po e-pošti. Hvala.

kamiKaZaA je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Amis mi nič ne vsiljuje. Vsaj nisem zasledil, da bi.


Novica iz 22.1.2016
Pro plus želi od kabelskih operaterjev izsiliti, da bi plačevali za Pop TV in Kanal A.

Kabelski operaterji imajo pogodbo za prenos programov Pop TV in Kanal A sklenjeno za nedoločen čas, programa pa se ne zaračunavata, saj sta brezplačno na voljo tudi prek sobne antene. Plačujejo pa kabelski operaterji za Kino, Brio in Oto.


Izjava / obvestilo Amis 30.1.2017
S 1. 2. 2017 se bodo programske sheme Televizija razširile z dodatnimi programi: Začetna shema bo odslej vključevala tudi filmski program Kino in otroški program Oto. Hkrati se bodo s 1. 3. 2017 predvsem zaradi spremembe poslovnih modelov nekaterih izdajateljev televizijskih programov za 3 EUR z DDV zvišale cene mesečnih naročnin vseh paketov za zasebne in poslovne naročnike, ki vsebujejo storitev Televizija.

Hint: prej je bil Kino in Oto plačljiv. Sedaj pa je zastonj, le da se vsi naročniški paketi podražijo za 3 Eure.

Na prvi pogled očitna mahinacija.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

Tole je pa že odurno! Zaradi 2 klinčevih televizijskih programov 3EUR podražitve.
Kolikor malo berem plačujejo ponudniki po nevem ...50/60/70 centov za program. poptv in kanal a pa sta zgleda vrh produkcije in mata take cene... hlapci! Noben nima jajc da bi jim reku adijo!
Naj ponudijo poslovni model 'plačam po programu' in si sam nabereš programe... potem pa naj tisti ki hoče plačuje kolikor hoče za svoj omiljen program.
oziroma naj ponudijo ala 'modri paket za hlapce' s poptvjem in kanalom a
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Si upa kdo od glavnih operaterjev povedati, koliko naročnikov so imeli pri plačljivem voyo paketu :D ?
--

Cervantes ::

konspirator je izjavil:

Si upa kdo od glavnih operaterjev povedati, koliko naročnikov so imeli pri plačljivem voyo paketu :D ?

Haha. Good!
Pruplus je pa zmagal, na vsej črti.
Branko je car.
In moja babica bo še vedno lahko gledala svoje meksikarnarje in gorske zdravnike.
Bodimo realni.
Vsi to gledajo, nad 60.
Jaz bom pač colal 3EUR na mesec več.
In imam mir.
Dost pucen.

kamiKaZaA ::

Članek Žurnal24

V zgodbi o plačevanju za Pop TV in Kanal A vsi dobijo. Razen vas.

Teorija zarote: Američani so se dogovorili z Američani, da prevzamejo trg

"Gre za dogovor med Američani: Pro plusom in Telemachom, dogovorili so se, da skupaj prevzamejo trg. Pop TV bo pobiral naročnino, ki jo bo s Telemachom v veliki meri kompenziral za oglaševanje, mali operaterji tega ne bodo mogli, morali bodo podražiti, uporabniki bodo odšli in Telemach jih bo poceni kupil." Takšna je na kratko teorija zarote, ki smo jo v anonimnem pismu prejeli, še preden smo prvič poročali o tem, da bo Pro plus izključil prizemno oddajanje ter da bo od kabelskih operaterjev zahteval nadomestilo.

Prvič, Pro plus je moral nekaj narediti, saj že več let ustvarja izgubo. "Če ne bi začeli zaračunavati, bi propadli," meni poznavalec. Pro plus je z dobičkom zadnjič posloval leta 2012, potem pa so do predlani ustvarili skupaj skoraj 15 milijonov evrov izgube, največ lani, 6,3 milijona evrov. Z nadomestilom, ki ga bodo plačevali operaterji, bodo vso nakopičeno izgubo pokrili v enem letu.

Žurnal24

Še članek na RTV SLO:
Podražitve paketov s televizijo: "Trg medijskih vsebin se je izrodil"
Telemach edini še ni napovedal podražitve.

RTV SLO

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Po moje bosta Agencija za varstvo konkurence in tržni (še toliko bolj) imela kaj početi. Zadeva je zrela za prijavo.
Vrnite nam techno!

AndrejO ::

matijadmin je izjavil:

Po moje bosta Agencija za varstvo konkurence in tržni (še toliko bolj) imela kaj početi. Zadeva je zrela za prijavo.

To si morda mislil Sončno upravo in Urad za raziskovanje rud in izgubljanje časa*?

* Ured za istraživanje ruda i gubljenje vremena, za tiste, ki se še spomnimo, kaj to je.

MrStein ::

Ministarstvo, ne ured.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

AndrejO je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Po moje bosta Agencija za varstvo konkurence in tržni (še toliko bolj) imela kaj početi. Zadeva je zrela za prijavo.

To si morda mislil Sončno upravo in Urad za raziskovanje rud in izgubljanje časa*?

* Ured za istraživanje ruda i gubljenje vremena, za tiste, ki se še spomnimo, kaj to je.

Lohka preverimo. Bomo pokvarli 'delovno' rutino s prijavo.:))
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Vrnite nam techno!

r3dkv1c4 ::

Nečesa v vseh teh zgodbah nikoli ne bom razumel.
Če nekega programa ne želiš v shemi, bi pač moral imeti izbiro, da ga pač nimaš....če pa ga želiš, ga enostavno doplačaš......
To posiljevanje mi gre pa pošteno na jetra.

Plačaj več ali odstopi, wtf.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Žiga127 ::

Telekom ni več kar je bil! Da ne govorim o tem da brez obvestila dražijo!
LP Žiga
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569101 (56547) Cruz
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751437 (41115) MrStein
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145788 (125289) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460992 (53119) nekikr
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617335 (11018) Keyser Soze

Več podobnih tem