» »

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete

1 2
3
4 5

solatjek ::

Sicer se nisem še prestavil, vse sem izpolnil, poslal, a nato po telefonu storniral zaradi previsokih stroškov prekinitve pri simobilu, tako da sem bil v stiku z izimobilom. So zelo prijazni, na maile odgovarjajo v urah ali dnevu in ne 14 dni kot pri simobilu, kljub stornaciji sem drug dan prejel že SIM kartico, sem jih klical če jim vrnem, spet prijazni, da ni potrebe.
Zakup enot imajo všečen, lahko si napolniš račun za 50€ in imaš 365 dni veljaven račun oz. v primeru izimeseca za 6,9€ je to za 7 mesecev veljaven račun in pozabiš na položnice, pa tudi polnjenje ni tako obremenjujoče vsak mesec.

Machete, a nam prosim zaupaš, kje v Nemčiji naročaš telefone? Bom tudi sam pogledal po nemškem trgu v bodoče. Hvala.

Machete ::

Jerry000 je izjavil:


Ko sem se prestavil so me iz Telekoma klicali da bi premislil in ostal pri njih. Sem rekel naj mi pove najcenejši paket kar ga imajo. paket je imel pol manj kot ta na Izi, za dražjo ceno. Sem jim rekel da upam da jim je jasen rezultat potem. Zdaj je 1 leto od tega odkar sem na Izi. NOBENIH problemov, vse dela kot mora. Zdaj vsaj plačam toliko za rakr porabim...so mi pa osebno enote zelo všečne.


Tudi jaz bom očitno to storil, saj za enako količino hočejo več kot pol manj denarja.
Edino ne vem ker smo zadnjega in ne bom imel časa danes, je verjetno bolje na prelomu meseca menjati operateraj ane?

Matko37.. nobena posebna trgovina, sam sem na ebayu kupil. Imajo pa vse večje tehnične trgovine večinoma tudi telefone v ponudbi.
930 lumio sem 'odprto' praktično nerabljeno, še folije in vse gor dobil za 250€, ko je bila pr nas v Telekomovi trgovini 550 ali celo 600..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Ko sem se prestavil so me iz Telekoma klicali da bi premislil in ostal pri njih. Sem rekel naj mi pove najcenejši paket kar ga imajo. paket je imel pol manj kot ta na Izi, za dražjo ceno. Sem jim rekel da upam da jim je jasen rezultat potem. Zdaj je 1 leto od tega odkar sem na Izi. NOBENIH problemov, vse dela kot mora. Zdaj vsaj plačam toliko za rakr porabim...so mi pa osebno enote zelo všečne.


Tudi jaz bom očitno to storil, saj za enako količino hočejo več kot pol manj denarja.
Edino ne vem ker smo zadnjega in ne bom imel časa danes, je verjetno bolje na prelomu meseca menjati operateraj ane?

Matko37.. nobena posebna trgovina, sam sem na ebayu kupil. Imajo pa vse večje tehnične trgovine večinoma tudi telefone v ponudbi.
930 lumio sem 'odprto' praktično nerabljeno, še folije in vse gor dobil za 250€, ko je bila pr nas v Telekomovi trgovini 550 ali celo 600..

Tudi sredi meseca lahko...meni je bilo rečeno da plačam preostanek in je. Edino če imaš še vezavo. ne vem pa kako je sedaj, najboljše da se pozanimaš pri njih

Machete ::

Nimam nič, svoboden sem kot ptica. Kakšen preostanek? Česa? Sumim, da ko zakorakaš v december, da četudi greš tretjega, plačaš cel mesec naročnine.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

konspirator ::

jukoz je izjavil:

Ja sej, to opažam tudi jaz - balkan je drag ko hudič.

Z BOBom jaz ne, sem pa kolegu skušal pomagati. Septembra je ravno prestopil iz Telekoma na BOB in šel na Hrvaško, kjer mu pa prenos ni delal. Neke nastavitve je moral spreminjati, povezal se pa vseeno ni. Klic na njihov support je pa primeren ceni ki jo plačaš - torej nikakav.

Verjetno je uporabljal simobilov apn namesto bobov.


tako nastaviš
https://slo-tech.com/forum/t491735/p453...


Machete je izjavil:

Jaz isto nikoli več ne vzamem telefona na vezavo, kupiš iz Nemčije in mirna Bosna.
Tale Izi je mikaven ja, si morem sprintat njihovo ponudbo in iti na Telekom vprašat, kaj mi oni nudijo za 2x več eur pri enakih količinah.
Če je 100% Telekomovo omrežje, potem kašnih velikih težav ne vidim. Ali so kake hibe teh malih banana operaterjev?

8-O

Izi nima fizičnih "poslovalnic", zato toliko ceneje.
--

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Machete je izjavil:

Nimam nič, svoboden sem kot ptica. Kakšen preostanek? Česa? Sumim, da ko zakorakaš v december, da četudi greš tretjega, plačaš cel mesec naročnine.


Hvala za odgovor glede nakupa, bom drugič tudi ebay pogledal. Na mobileshop.eu sem jaz kupil lumio 950 za 350€ tudi takrat ko jo je telekom imel še za več kot 500€. Čisto nova zapakirana s folijami brez prstnih odtisov, le da je bila za vzhodni trg, torej ko sem ga vklopil kitajščina na ekranu in za polnilec rabim adapter, ki so mi ga priložili. Coutry variant pa je 000-88 (worldwide). Po vstavitvi SIM in hard resetu sem imel takoj vse na SLO :)

Glede naročnine: plačaš sorazmerni delež za tisti mesec, ko odhajaš + stroške prekinitve, ki so pri simobilu 10€ in 5€ za prenos številke. Vse to zaračuna stari operater. Izimobil ti uredi vse takoj. SIM kartico prejmeš naslednji dan, številka se prenese potem še naslednji dan, torej vse skupaj 2 dni. Pa prvi mesec imaš gratis IZImesec, mislim da celo z 3000 enotami, če se ne motim :) Ne pozabi pa potem preklopiti na 1500, ki se aktivira z naslednjim mesecem.

Machete ::

Kul kul. Sliši se vse sprejemljivo. Poslovalnic pa recimo da ne rabim. Glede na to, da sem bil v telekomovi mogoče parkrat v 20ih letih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

konspirator je izjavil:

jukoz je izjavil:

Ja sej, to opažam tudi jaz - balkan je drag ko hudič.

Z BOBom jaz ne, sem pa kolegu skušal pomagati. Septembra je ravno prestopil iz Telekoma na BOB in šel na Hrvaško, kjer mu pa prenos ni delal. Neke nastavitve je moral spreminjati, povezal se pa vseeno ni. Klic na njihov support je pa primeren ceni ki jo plačaš - torej nikakav.

Verjetno je uporabljal simobilov apn namesto bobov.


tako nastaviš
https://slo-tech.com/forum/t491735/p453...


Machete je izjavil:

Jaz isto nikoli več ne vzamem telefona na vezavo, kupiš iz Nemčije in mirna Bosna.
Tale Izi je mikaven ja, si morem sprintat njihovo ponudbo in iti na Telekom vprašat, kaj mi oni nudijo za 2x več eur pri enakih količinah.
Če je 100% Telekomovo omrežje, potem kašnih velikih težav ne vidim. Ali so kake hibe teh malih banana operaterjev?

8-O

Izi nima fizičnih "poslovalnic", zato toliko ceneje.

ima fizične poslovalnice oz prodajna mesta
http://www.izimobil.si/prodajnamesta

Machete ::

No evo, pa še vozim se mimo ene vsak dan večkrat pa niti ne vem da je :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Ja, niso pa centri kot telekom, so bolj majhne :)

Cervantes ::

Kaj tle eden bluzi, da je Telekom monopolist, hkrati pa opleta, kako bo šel h konurenci?!
Kar se mene tiče je sicer res monopolist, vsaj v moji vukojebini, ker dobim edino njihov signal.
Sem zato vzel paket Modri.
HD programi, brezplačni klici v vsa omrežja, dodatna številka za 7eur.
Plus sem kupil pri njih en čisto v redu TV, ceneje kot recimo na mimovrste pa na 24 obrokov.
Telekom rules!

matobeli ::

In potem slovenci stokajo ker z minimalcem ne morejo skoz mesec pridt:))
Jasno da ne če znosjo 100€ samo telekomu, za, takorekoč, minimalni standard ki ga pa res vsak mora imet. Sej smo se boril za to?

Paket Modri + kupit TV na točke je edini ugodnish paket na Telekomu.

njyngs ::

Mislim, da je pri slovencih bolj problem, da kupijo vsako leto ali dve telefon za 600eur, in ne 1 eur podraženje pri Telekomu.

solatjek ::

Se popolnoma strinjam! Kupijo zato, ker ga ima sosed, pa bratranec, pa sodelavec in neglede na to, da si ga dejansko ne morejo privoščiti in neglede na to, da s telefonom za 200€ lahko delaš popolnoma vse, kar se dela s telefonom za 600€ (maili, internet, navigacija, klici, sms....) in potem misliš, da si frajer z vrhunskim telefonom a brez ficka v žepu (kar seveda zamolčiš), ker plačuješ dve leti za nazaj telefon, hkrati pa že sanjaš o novem modelu, ki bo kmalu izšel in ki ga seveda moraš imeti, ker ima 3 mm večji ekran in za 2 fotki več prostora ter ti pol stotinke sekunde prej odpre Facebook, zraven srčnega utripa pa si lahko izmeriš še krvni sladkor in s posebno že prednaloženo gratis aplikacijo še trdoto tamalega.Pa je pri avtomobilih enako, pa pri opremi v stanovanju in še marsikje. Pa saj je dobro da je tako, to nam dviguje ego in gospodarsko rast :)
Osebno ne živim v izobilju, bi pa napraskal za najnovejšega iphona skupaj, pa se mi enostavno zdi trapasto takšen denar dat za cigl, katerega osnovna funkcija je telefon. Raje peljem familijo na 1 teden fajn dopusta za ta keš, kot pa da vsako leto menjujem ta jajca...

Jerry000 ::

Jaz se spomnim...2 leti nazaj se mi zdi. Ko je novi iPhone prišel in je bil naval nakupa. Folk brezglavo kupil iPhone...potem po 2 mescih so pa jih vračali ker so imeli prevelike stroške...60€ mesečno za telefon...je mal prehuda.

Panch0 ::

Eni majo preprosto preveč denarja ;) Danes se kupuje znamka in ne tok nek izdelek z namenom da ... lah špilaš frajerja ;)

Daniel ::

Jaz ko kupim, kupim malo boljšega in ga imam dokler ne odpove. Trenutno si lastim Note 4 s katerim sem zelo zadovoljen (veliko berem in je velik ekran +) in razen tega, da je odpovedal IR-blaster dela vse super. Pa še potem, ko začne kaj odpovedovat skušam določene stvari sam popraviti, kolikor se da. Prej sem pa imel S2, kateremu sem že parkrat menjal USB konektor, sedaj nazadnje pa tudi zvočnik in ga sedaj uporablja oče. Predrage so te igrače, da bi jih menjavali vsako leto ali 2 za praktično nikakršen napredek, zgolj malce bolj dodelan UI in kakšna funkcija zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Invictus ::

Panch0 je izjavil:

Eni majo preprosto preveč denarja ;) Danes se kupuje znamka in ne tok nek izdelek z namenom da ... lah špilaš frajerja ;)

Saj to se je vedno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

S to razliko da si danes lahko vsaka seljačina kupi iphone na obroke in potem ostale prepričuje kako je to dobra investicija ker se manj kvarijo pa res ga uporablja ker rešuje sodoku na wcju in bi lahko nastopila težava če bi ga odpiral stotinko počasneje, ker, danes je čas zlata vreden.

Sploh pa je denar treba porabit. Varčevanje? Pajade, YOLO and stuff.

Saul Goodman ::

bolj so mi smešni tisti, ki blatijo iphone in iste dnarje zmečejo za tazadnjega samsunga. če ne poznaš ali nočeš poznat iosa, se vzdrži komentarjev. iphone je lahko pocen, če ne kupuješ jetblack sedmice s 256gb internega spomina.

vir: po 3 samsungih sem šel na iphone. pa ne na the latest and the greatest. v 2 letih nisem niti v sanjah pomislil, da bi se vračal na tisto sranje.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Saul Goodman je izjavil:

bolj so mi smešni tisti, ki blatijo iphone in iste dnarje zmečejo za tazadnjega samsunga. če ne poznaš ali nočeš poznat iosa, se vzdrži komentarjev. iphone je lahko pocen, če ne kupuješ jetblack sedmice s 256gb internega spomina.

vir: po 3 samsungih sem šel na iphone. pa ne na the latest and the greatest. v 2 letih nisem niti v sanjah pomislil, da bi se vračal na tisto sranje.

Maš tut folk ko je na iPhone od samga začetka, pa je probal android in je rekel nikoli več na apple.

Cervantes ::

Mater ste dolgocajtni.
Na vsaki tehnični debati se prej ali začne vojna med ajfonofobi androidofobi.
Tako kot pri politični- med Jajofobi in Jajofili.

Nehite že enkrat, dost mam!

Jerry000 ::

Zato ker so neumni. Oba sistema sta dobra in ponujata TOP izdelke. Razlika je v tem, da iPhone nimaš izbire, Android maš pa od budget do top izdelkov (govorim za nove modele in ne za nakup starejših). Enim en sistem ustreza drugim drugi. Overpriced naprave so pa pri obeh.

PrimozR ::

Jerry000 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

bolj so mi smešni tisti, ki blatijo iphone in iste dnarje zmečejo za tazadnjega samsunga. če ne poznaš ali nočeš poznat iosa, se vzdrži komentarjev. iphone je lahko pocen, če ne kupuješ jetblack sedmice s 256gb internega spomina.

vir: po 3 samsungih sem šel na iphone. pa ne na the latest and the greatest. v 2 letih nisem niti v sanjah pomislil, da bi se vračal na tisto sranje.

Maš tut folk ko je na iPhone od samga začetka, pa je probal android in je rekel nikoli več na apple.

Ti so ziher vzeli Nexusa, ne Samsunga.

MrStein ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz se spomnim...2 leti nazaj se mi zdi. Ko je novi iPhone prišel in je bil naval nakupa. Folk brezglavo kupil iPhone...potem po 2 mescih so pa jih vračali ker so imeli prevelike stroške...60€ mesečno za telefon...je mal prehuda.

Đizus, toliko ne dam za internet+TV+telefon+elektriko.
Je pa res, da "na brzino" 60 evrčkov niti ne zgleda tako dosti. Tak, na prvi pogled. Pa še luštna prodajalka. Ugibam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

harvey ::

Poleg, da draži ti pa tudi do konaca meseva nudi -5 EUR na naročnino Breskrbni B za 12 mesecev ob nakupu novega mobilnega aparata z aneksom.:))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Jerry000 ::

MrStein je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz se spomnim...2 leti nazaj se mi zdi. Ko je novi iPhone prišel in je bil naval nakupa. Folk brezglavo kupil iPhone...potem po 2 mescih so pa jih vračali ker so imeli prevelike stroške...60€ mesečno za telefon...je mal prehuda.

Đizus, toliko ne dam za internet+TV+telefon+elektriko.
Je pa res, da "na brzino" 60 evrčkov niti ne zgleda tako dosti. Tak, na prvi pogled. Pa še luštna prodajalka. Ugibam.

Js kokr kol pogledam je 60€ ogromno na mesec za telefon, pa naj bo luštna prodajalka kokrkol hoče :D.

Machete ::

Kako lako izimobil doseže tako nizko ceno paketov? Zakaj jim Telekom oddaja omrežeje tako poceni, da oni lahko pokakajo Telekomove cene in jim odžirajo naročnike. Kje je catch?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

link_up ::

Đizus, toliko ne dam za internet+TV+telefon+elektriko.

javi se, ko bos imel familijo. ;)
In and Out

matobeli ::

Familija nima čisto nič s tem če se fotru ne da nastavit risanke/serije iz drugega cenovno ugodnejšega vira ;)

konspirator ::

link_up je izjavil:

Đizus, toliko ne dam za internet+TV+telefon+elektriko.

javi se, ko bos imel familijo. ;)

Do 60 eur ponudba:

Vidva z ženo 2x izi mesec S za 13,8 eur (vsak 1500 enot), amis trojka flex za 21,90 (z vezavo) oz 30,90 eur, skupaj 35,7 eur.
http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab...

TK modri net 41,95 (z vezavo) + druga tel. številka za 12,95, skupaj 54,9 eur
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

T2 tera + 2x brezčasni M, skupaj 56,86 eur z vezavo.
https://www.t-2.net/paketi/t4-tera

ali
T2 tera, 2x super bob (vsaj 3000 enot), skupaj 57,24 eur
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...


Cene elektrike so od ~10 eur dalje (za toliko je samo dajatev in ostalih postavk, tudi če imaš porabo 0 kWh).
--

Stari maček ::

Daniel je izjavil:

Jaz ko kupim, kupim malo boljšega in ga imam dokler ne odpove. Trenutno si lastim Note 4 s katerim sem zelo zadovoljen (veliko berem in je velik ekran +) in razen tega, da je odpovedal IR-blaster dela vse super. Pa še potem, ko začne kaj odpovedovat skušam določene stvari sam popraviti, kolikor se da. Prej sem pa imel S2, kateremu sem že parkrat menjal USB konektor, sedaj nazadnje pa tudi zvočnik in ga sedaj uporablja oče. Predrage so te igrače, da bi jih menjavali vsako leto ali 2 za praktično nikakršen napredek, zgolj malce bolj dodelan UI in kakšna funkcija zraven.

Zelo pametno in racionalno razmišljanje je to. Večina so pa še vedno ovčke, ki nasedajo marketingu. V zadnjem času so opcija tudi odlični kitajski aparati za smešne cene. Za 150 € dobiš praktično vrhunski telefon.

PrimozR je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

bolj so mi smešni tisti, ki blatijo iphone in iste dnarje zmečejo za tazadnjega samsunga. če ne poznaš ali nočeš poznat iosa, se vzdrži komentarjev. iphone je lahko pocen, če ne kupuješ jetblack sedmice s 256gb internega spomina.

vir: po 3 samsungih sem šel na iphone. pa ne na the latest and the greatest. v 2 letih nisem niti v sanjah pomislil, da bi se vračal na tisto sranje.

Maš tut folk ko je na iPhone od samga začetka, pa je probal android in je rekel nikoli več na apple.

Ti so ziher vzeli Nexusa, ne Samsunga.

Teorija ti je padla...jaz sem šel iz 3GS-a na Sa,msunga Galaxy s2.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Stari maček je izjavil:

Daniel je izjavil:

Jaz ko kupim, kupim malo boljšega in ga imam dokler ne odpove. Trenutno si lastim Note 4 s katerim sem zelo zadovoljen (veliko berem in je velik ekran +) in razen tega, da je odpovedal IR-blaster dela vse super. Pa še potem, ko začne kaj odpovedovat skušam določene stvari sam popraviti, kolikor se da. Prej sem pa imel S2, kateremu sem že parkrat menjal USB konektor, sedaj nazadnje pa tudi zvočnik in ga sedaj uporablja oče. Predrage so te igrače, da bi jih menjavali vsako leto ali 2 za praktično nikakršen napredek, zgolj malce bolj dodelan UI in kakšna funkcija zraven.

Zelo pametno in racionalno razmišljanje je to. Večina so pa še vedno ovčke, ki nasedajo marketingu. V zadnjem času so opcija tudi odlični kitajski aparati za smešne cene. Za 150 € dobiš praktično vrhunski telefon.

PrimozR je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

bolj so mi smešni tisti, ki blatijo iphone in iste dnarje zmečejo za tazadnjega samsunga. če ne poznaš ali nočeš poznat iosa, se vzdrži komentarjev. iphone je lahko pocen, če ne kupuješ jetblack sedmice s 256gb internega spomina.

vir: po 3 samsungih sem šel na iphone. pa ne na the latest and the greatest. v 2 letih nisem niti v sanjah pomislil, da bi se vračal na tisto sranje.

Maš tut folk ko je na iPhone od samga začetka, pa je probal android in je rekel nikoli več na apple.

Ti so ziher vzeli Nexusa, ne Samsunga.

Teorija ti je padla...jaz sem šel iz 3GS-a na Sa,msunga Galaxy s2.

Moj namen je bil da imaš folk ki je presedal med sistemom in folk ki zagovarja en sistem. Kaj vzameš je pa odvisno od osebne preference

Machete ::

Nasvidenje Telekom (Mobitel). Vse od prve reglje, torej ca 20 let sem bil pri njih, vendar mi na prigovarjanje niso znali razložiti zakaj plačujem 21, letos 22, naslednje leto 23.. Pri konkurenci pa to to stane 7 denarnih enot.. Od danes sem na izi. Iz apatije me je pa aktivirala tudi ta novica 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Nasvidenje Telekom (Mobitel). Vse od prve reglje, torej ca 20 let sem bil pri njih, vendar mi na prigovarjanje niso znali razložiti zakaj plačujem 21, letos 22, naslednje leto 23.. Pri konkurenci pa to to stane 7 denarnih enot.. Od danes sem na izi. Iz apatije me je pa aktivirala tudi ta novica 8-)

So tebe tudi klicali? Meni tudi niso znal razložit, sem rekel naj mi ponudijo najcenejši paket. Sm reku sam adijo

Machete ::

Ja en otroški paket je rekla gospa, da je zelo poceni in en s 500 enotami, ki je okol 10€.. :D
Je rekla ''Jah gospod veste državno podjetje...''
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

"Jah potem mi pa ne težite če odhajam." Jaz sem imel filing kot da me resno prosijo naj ostanem. Že prav nadležno je bilo.

mirkuma ::

Mene so enako poklicali a mi ponudili 20% popust na narocnino za eni leto. A samo ce se vezem za 2 leti in kupim telefon z vezavo. Jaka ponudba ni kaj.
Odhajam na Izi, samo da koncam s potovanji v tujno (za tujino je EU neomejeni ok paket).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Daniel ::

Mene niso nič klicali. Sem pa prenesel 3 številke na Telemach (rabim več podatkov kot ponuja IZI).

Sicer so najbrž s podražitvijo dobili notri precej več, kot so izgubili strank zaradi nje.

BlaY0 ::

Machete je izjavil:

Nasvidenje Telekom (Mobitel). Vse od prve reglje, torej ca 20 let sem bil pri njih...

Dolg si se jim pustil nategovat ;)

Vsaka šola nekaj stane...

Machete je izjavil:

Ja en otroški paket je rekla gospa, da je zelo poceni in en s 500 enotami, ki je okol 10EUR.. :D

Hehe, Slovenija je Meka kar se prenosa podatkov tiče napram ostalim Z EU državam, samo večina v SLO se tega sploh ne zaveda. Tudi omrežje/pokritost recimo se mi v SLO zdi veliko boljša, pa vsi non-stop nekaj jamrajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Machete ::

Kako pa imajo ostale EU države? Zakaj smo meka?
No ja, pokristost pa je verjetno res boljša, že zaradi geografske pritlikavosti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

konspirator ::

BlaY0 je izjavil:

Machete je izjavil:

Nasvidenje Telekom (Mobitel). Vse od prve reglje, torej ca 20 let sem bil pri njih...

Dolg si se jim pustil nategovat ;)

Vsaka šola nekaj stane...

Machete je izjavil:

Ja en otroški paket je rekla gospa, da je zelo poceni in en s 500 enotami, ki je okol 10EUR.. :D

Hehe, Slovenija je Meka kar se prenosa podatkov tiče napram ostalim Z EU državam, samo večina v SLO se tega sploh ne zaveda. Tudi omrežje/pokritost recimo se mi v SLO zdi veliko boljša, pa vsi non-stop nekaj jamrajo.

Nemci so recimo zavistni Avstrijcem, ker imajo slednji dosti večje podatkovne pakete, vsaj tako je pisalo letos na https://www.heise.de .
--

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Pravzaprav pri nas diktira avstrijski ponudnik ponudbo/ceno. Simobil je edini resen zasebni konkurent.
Vrnite nam techno!

jernejl ::

Zaradi podražitve sem tudi sam iz Telekoma prestopil drugam.
Kljub temu, da se je prestop zgodil še pred podražitvijo, so pri Telekomu zaračunali 5€ stroškov prenosa tel. številke.
Na mojo pritožbo (odstopil sem zaradi podražitve) so odgovorili, da niso zaračunali "prekinitev naročniškega razmerja" ampak "strošek prenosa telefonske številke".

Zanima me, ali je to običajna praksa in ali se ima smisel pritožiti še na AKOS (gre bolj za princip, ne za tistih nekaj kovancev)?
Do prenosa številke je prišlo zaradi njihove spremembe cen, zato po mojem mnenju ne bi smeli zaračunavati stroškov (storitev), ki jim pri tem nastanejo. Ne glede na to, kako oni to postavko na računu imenujejo.

Ali ste tudi drugi morali plačati ta znesek?
Kakšno pravno mnenje morda?

Daniel ::

Strošek prenosa številke se zaračuna v vsakem primeru.

Machete ::

Ne vem, jaz nisem plačal nič. Preko spleta sem obkljukal par stavri in Izi je vse uredil. Možno pa da oni založijo za ta 'strošek' prenosa številke. Ob pol enih zjutraj je Telekom sklopil številko oz. SIM, zjutraj je že delala nova. Vezan nisem bil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dr_M ::

Kaj ce bi se najprej pozanimali o stroskih pri operaterjih, preden se zacnete neupraviceno pizdit? Vse take zadeve so na ceniku.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cervantes ::

Izi je Telekom, mizdi.
Mogoče zato ni prenosa številke.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::


Dolg si se jim pustil nategovat ;)


Nateg bi bil, ce bi bla storitev draga in slaba. Draga je res, ampak (na zalost) najboljsa pri nas.
Skoraj eno leto nazaj sem sel iz telekoma na simobil, prisparam 10e na mesec, ampak velja kolikor denarja, toliko muske. Na zalost.
Telemach pa ni sploh omembe vreden, ne grem tja, pa ce mi zastonj dajo stevilko (imam njihovo predplacnisko, se tusmobilovo)...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:


Dolg si se jim pustil nategovat ;)


Nateg bi bil, ce bi bla storitev draga in slaba. Draga je res, ampak (na zalost) najboljsa pri nas.
Skoraj eno leto nazaj sem sel iz telekoma na simobil, prisparam 10e na mesec, ampak velja kolikor denarja, toliko muske. Na zalost.
Telemach pa ni sploh omembe vreden, ne grem tja, pa ce mi zastonj dajo stevilko (imam njihovo predplacnisko, se tusmobilovo)...

Si probal izimobil? 1 leto in je enako kot na Telekomu le ceneje. Kar se tiče kvalitete signala

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568535 (55981) Cruz
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751068 (40746) MrStein
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145214 (124715) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460769 (52896) nekikr
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617283 (10966) Keyser Soze

Več podobnih tem