» »

CSD in izračun za socijalno denarno pomoč

CSD in izračun za socijalno denarno pomoč

ChawaSi ::

Pozdravljeni,

zanima me izračun za socijalno denarno pomoč za leto 2015 ( sem v postopku pridobitve državljanstva in upravna enota mi je odgovorila da v letu 2015 nisem imel dovolj sredstev za preživljanje ), sem s.p. normiranec, živim skupaj s nezaposleno ženo, prihodke na mesec okrog 2580 Eura, imam Citroen C1 - 10 let star in nič drugega. Poskusil sem dobiti informacijo na CSD (oni ne delajo izračune za nazaj in ne zanima ih sploh), Ministarstvo za delo isto vprašanje ignorira,..... Upravna enota mi upošteva samo 20% prihodkov kot sredstva za preživljanje, ker sem normiranec, to za nas 2 ni dovolj.

A kdo pozna nekoga ko dela na CSD-ju pa da se dobiti ta izračun za nazaj, oziroma rabim samo potrdilo da so prihodki v letu 2015 preveliki za socijalno pomoč?

Tudi odvetnika imam in iščemo rešitev, podoben primer je bil http://www.delo.si/sobotna/damir-avdic-... dobil sem odgovor odvetnika Damirja, Dinota da so oni to rešili na drugačen način.

Najlepša hvala,
Dejan

konspirator ::

Izračun csd zase ali za ženo ?


Citroen C1 je bil lani vreden okoli 3k eur.
--

bambam20 ::

CDS gleda zgolj prihodke za 3 mesece nazaj. 10 let star C1 nima veze.

Glede na napisano, da imaš mesečno 2850€ prihodkov pa ne razumem, kako si domišljaš, da boš dobil denarno pomoč.

ChawaSi ::

bambam20 je izjavil:

CDS gleda zgolj prihodke za 3 mesece nazaj. 10 let star C1 nima veze.

Glede na napisano, da imaš mesečno 2850€ prihodkov pa ne razumem, kako si domišljaš, da boš dobil denarno pomoč.


sploh ne rabim socijalne pomoči, rad bi dobil potrdilo da je ne morem dobiti in je pokazati upravni enoti

konspirator je izjavil:

Izračun csd zase ali za ženo ?


Citroen C1 je bil lani vreden okoli 3k eur.



rabim izračun zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ChawaSi ()

Invictus ::

Kdo pa zahteva potrdilo da ne moreš dobiti socialne pomoči ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ChawaSi ::

Invictus je izjavil:

Kdo pa zahteva potrdilo da ne moreš dobiti socialne pomoči ?!?!?!


Jaz rabim potrdilo da za leto 2015 ne bi dobil socijalno pomoč (zdi se mi da CSD računa na en način, Upravna enota pa na drugi) da pošljem na upravno enoto.

MadMen ::

Spremeni S.P. v navadnega, pa ne bo problema.

Invictus ::

Mislim, da je to ena od zadev, ki jo lahko oni dobijo po uradni dolžnosti.

Sam se jim ne da, pa to preložijo nate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SuperVeloce ::

spremeniti sp v navadnega pomeni višje davčne obremenitve. torej problem ni rešen.

Ker si po njihovo socialen problem, ti ne dodelijo državljanstva?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

ChawaSi ::

MadMen je izjavil:

Spremeni S.P. v navadnega, pa ne bo problema.

to je problem narediti za nazaj....

SuperVeloce je izjavil:

spremeniti sp v navadnega pomeni višje davčne obremenitve. torej problem ni rešen.

Ker si po njihovo socialen problem, ti ne dodelijo državljanstva?


ni končno da mi ne daju državljanstva, to so napisali da je problem in so na mene preložili da nadjem rešitev, drugač pa ja, ne bom dobil državljanstva ker nimam dovolj prihodkov.

Invictus je izjavil:

Mislim, da je to ena od zadev, ki jo lahko oni dobijo po uradni dolžnosti.

Sam se jim ne da, pa to preložijo nate...


ja, nekaj takšnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ChawaSi ()

xx23 ::

Verjamem, da se CSD noče ukvarjati s primeri za nazaj, ker je tak izračun težko narediti. Oni lahko pogledajo v določene evidence na današanji dan, če oddaš vlogo, za nazaj pa vprašanje, kako je zakonsko s tem.

Po moje je najlažje, da predložiš bančne izpiske za 2015 + zadnje tri mesece 2014. Točno je določeno, kakšna je meja za socialno pomoč. Tu so ti izračuni: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr.... Samo upoštevaj, da je bil osnovni znesek 269,20 EUR do julija 2015, od avgusta do konca 2015 pa 270,82 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

ChawaSi ::

xx23 je izjavil:

Verjamem, da se CSD noče ukvarjati s primeri za nazaj, ker je tak izračun težko narediti. Oni lahko pogledajo v določene evidence na današanji dan, če oddaš vlogo, za nazaj pa vprašanje, kako je zakonsko s tem.

Po moje je najlažje, da predložiš bančne izpiske za 2015 + zadnje tri mesece 2014. Točno je določeno, kakšna je meja za socialno pomoč. Tu so ti izračuni: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr.... Samo upoštevaj, da je bil osnovni znesek 269,20 EUR do julija 2015, od avgusta do konca 2015 pa 270,82 EUR.


Meja je določena, to se strinjam, samo kaj CSD uzame kot moje prihodke, sem s.p. normiranec,
ali celoten mesečni priliv
ali znesek za kateri plačujem prispevke
ali tudi oni kot upravna enota, vzamejo 20% celotnih prilivov pa odštejejo akontacijo dohodnine?

ChawaSi ::

na linku http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr... piše
Upoštevajo se dohodki in prejemki, in sicer neto razpoložljivi dohodek (po odštetju davkov in obveznih prispevkov ter normiranih oziroma dejanskih stroškov), ...

to pomeni da CSD uzame prihodke 2500 Eura, odštejo akontacijo dohodnine katero plačam (100), pa še prispevke (340), pa normirane stroške (80% od 2500 eura = 2000), potem pa mi res ostane premalo denarja za preživetje 2500-100-340-2000 = 60 eura na mesec? A je to res?

Mavrik ::

SuperVeloce je izjavil:

spremeniti sp v navadnega pomeni višje davčne obremenitve. torej problem ni rešen.

Ker si po njihovo socialen problem, ti ne dodelijo državljanstva?


Problem ne bo rešen samo če bo imel 70% davčne obremenitve. Kar s toliko denarja pač ne bo držalo.
The truth is rarely pure and never simple.

tikitoki ::

bambam20 je izjavil:

CDS gleda zgolj prihodke za 3 mesece nazaj. 10 let star C1 nima veze.

Glede na napisano, da imaš mesečno 2850€ prihodkov pa ne razumem, kako si domišljaš, da boš dobil denarno pomoč.


Ja, meni to smrdi po trolanju.

tikitoki ::

Druagce pa se slisi kot cist navadno zajebavanje, ce imas mesecne dohodne v visini 2850 EUR (sicer bruto) in ti izjavijo, da nimas dovolj za prezivetje.
Je pa res, da slika izpade malce druagce, ce ti odsejejo tiste fiktivne stroske v visini 80%.

ChawaSi ::

tikitoki je izjavil:

Druagce pa se slisi kot cist navadno zajebavanje, ce imas mesecne dohodne v visini 2850 EUR (sicer bruto) in ti izjavijo, da nimas dovolj za prezivetje.
Je pa res, da slika izpade malce druagce, ce ti odsejejo tiste fiktivne stroske v visini 80%.


prihodki so 2580, res je da fiktivni stroški delajo problem, samo ne vem kako CSD na to gleda, a kdo pozna nekoga na CSD-ju kateri bi mi lahko naredil izračun za nazaj?

tikitoki ::

Mislim, da bos moral iti na CSD, ce ti nic pametnega ne povedo, probaj drugo izpostavo. Druagce pa k odvetniku.

ChawaSi ::

tikitoki je izjavil:

Mislim, da bos moral iti na CSD, ce ti nic pametnega ne povedo, probaj drugo izpostavo. Druagce pa k odvetniku.

Hvala

ChawaSi ::

s CSD sem dobil informacijo kako racunaju za s.p. normirance:
- prej so uzeli da je 75% bruto poprecne mesecne place, potem so im to pripovedali,
- zdaj delajo na ta nacin da vzamejo prihodke s bancnega izpiska, pa odštejejo prispevke (verjetno akontacijo dohodnine, ZZ, PIZ,... )

ce kdo slucajno ima izracun za s.p. normiranca lahko mi ga pošlje.

Blegoš ::

Če imaš mesečno nad 300 evrov neto dohodkov se DSP ne dodeli v nobenem primeru.
10 let avto nima veze, dokler ga imaš reg., ko ga prodaš in ostaneš brez zahteva CSD pogodbo, ker je to en način dohodek.
Ne razumem zakaj bi karkoli urejal za leta 2015. Vlogo se vloži na lokalni CSD in čaka na odločbo to je tudi vse kar lahko storiš.

kloko ::

Blegoš: saj OP nima želje dobiti DSP, on ima čisto druge težave, beri v prvi objavi... Jaz sicer menim, da čisto brez potrebe rine na CSD, svojega problema na ta način ne bo rešil.

L.p., Kloko

ChawaSi ::

Blegoš je izjavil:

Če imaš mesečno nad 300 evrov neto dohodkov se DSP ne dodeli v nobenem primeru.
10 let avto nima veze, dokler ga imaš reg., ko ga prodaš in ostaneš brez zahteva CSD pogodbo, ker je to en način dohodek.
Ne razumem zakaj bi karkoli urejal za leta 2015. Vlogo se vloži na lokalni CSD in čaka na odločbo to je tudi vse kar lahko storiš.


Kako pa izračunaš 300 Eura neto dohodkov, to me zanima?
A je to prihodki-prispevki na bančnem izpisku, ali je to 20% prihodkov ker sem s.p. normiranec?

Zakaj leto 2015, Upravna enota v procesu pridobitve državljanstva preverja 2 leti za nazaj in problem je leto 2015 ker po njima nisem imel dovolj denarja za preživetje, rad bi pridobil dokazilo da CSD, banke in ostale državne službe ne vzamejo samo 20% prihodkov.

tikitoki ::

Chawasi ti si tolk poseben primerek, da je popolnoma nesmiselno ljudi tukaj sprasevati. Vecina se za obicajne primere ne zna podati korektnih informacij.

Ce so ti upravni enoti rekli, da to zahtevajo, potem pojdi osebno na CSD. Ne ustrasi se, ce ti prva osebe rece, da to ni mozno, pojdi k vodji enote in magari pojdi se na drugo enoto.

Ce pa imas lahko 2800 EUR bruto dohodka in lahko se vleces DSP, potem pa je res zanic sitem:). Tko, da potem najboljse da si se DSP uredis, bos mel mal vec denarja:)

SuperVeloce ::

rad bi pridobil dokazilo da CSD, banke in ostale državne službe ne vzamejo samo 20% prihodkov.

Seveda vzamejo banke to osnovno. Ti kot SP normiranec pod 3000eur bruto prometa ne dobiš praktično nobenega posojila (pa četudi lahko vse zase obdržiš). Oziroma dobiš toliko, kot nekdo z minimalko, če že. 100eur/mesec.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

ChawaSi ::

tikitoki je izjavil:

Ce so ti upravni enoti rekli, da to zahtevajo, potem pojdi osebno na CSD. Ne ustrasi se, ce ti prva osebe rece, da to ni mozno, pojdi k vodji enote in magari pojdi se na drugo enoto.

Ce pa imas lahko 2800 EUR bruto dohodka in lahko se vleces DSP, potem pa je res zanic sitem:). Tko, da potem najboljse da si se DSP uredis, bos mel mal vec denarja:)


Upravna enota ni zahtevala to, samo smo prišli do tega da jaz nimam dovolj sredstev za preživljanje, pa me zanima kako to CSD računa, po meni ne more Upravna enota reči da nimam dovolj, CSD pa reči da imam dovolj. Ali je sistem zanič bova vidla :)

SuperVeloce je izjavil:

rad bi pridobil dokazilo da CSD, banke in ostale državne službe ne vzamejo samo 20% prihodkov.

Seveda vzamejo banke to osnovno. Ti kot SP normiranec pod 3000eur bruto prometa ne dobiš praktično nobenega posojila (pa četudi lahko vse zase obdržiš). Oziroma dobiš toliko, kot nekdo z minimalko, če že. 100eur/mesec.


če je 20% potem je problem, če je minimalec potem je že boljše - ker mi je to dovolj za preživljanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ChawaSi ()

user4683 ::

SuperVeloce je izjavil:

rad bi pridobil dokazilo da CSD, banke in ostale državne službe ne vzamejo samo 20% prihodkov.

Seveda vzamejo banke to osnovno. Ti kot SP normiranec pod 3000eur bruto prometa ne dobiš praktično nobenega posojila (pa četudi lahko vse zase obdržiš). Oziroma dobiš toliko, kot nekdo z minimalko, če že. 100eur/mesec.

Odvisno od banke. Sicer imam bruto prihodke visje kot 3000eur, ampak bi na dveh razlicnih bankah brez vecjih tezav dobil (stanovanjski) kredit z mesecnim obrokom v visini 15% mesecnega bruto prihodka (za visji obrok niti nisem spraseval). Na sreco niso vse banke tako crno bele in dejansko pogledajo promet po racunih in koliko denarja ti ostaja.

tikitoki ::

Ta normirani sp so si napisali visoko placani svetovalci, tko imajo avtomaticno priznano vleiko "stroskov" za svoje svetovanje. TOrej dobro za izogibanje davkom v storitvah z nizkimi stroski.

Ocitno pa ima lahko to slabe posledice v drugih situacijah. Kakrokoli, kako tocno racunajo imas napisano v zakonu, pozanimaj se katerem in si pac vzami dan ali dva, da se seznanis s pravili in si izracunas.

Sej to ni tak problem, ce te ne zelijo deportirati? Pac spremenis obliko spja in dobis drzavljanstvo cez par let?

ChawaSi ::

tikitoki je izjavil:

Ta normirani sp so si napisali visoko placani svetovalci, tko imajo avtomaticno priznano vleiko "stroskov" za svoje svetovanje. TOrej dobro za izogibanje davkom v storitvah z nizkimi stroski.

Ocitno pa ima lahko to slabe posledice v drugih situacijah. Kakrokoli, kako tocno racunajo imas napisano v zakonu, pozanimaj se katerem in si pac vzami dan ali dva, da se seznanis s pravili in si izracunas.

Sej to ni tak problem, ce te ne zelijo deportirati? Pac spremenis obliko spja in dobis drzavljanstvo cez par let?

ja očitno je da ima slabe posledice v nekaterih situacijah, ko plačujem davke in nimam velike stroške potem je pa super :)

tukaj http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?... pa sem našel

III. DENARNA SOCIALNA POMOČ
19. člen
Z denarno socialno pomočjo se upravičencu za čas bivanja v Republiki Sloveniji zagotavljajo sredstva za zadovoljevanje minimalnih življenjskih potreb v višini, ki omogoča preživetje.

Šteje se, da je preživetje iz prejšnjega odstavka omogočeno, če so upravičencu zagotovljeni dohodki, s katerimi razpolaga po plačilu davkov in obveznih prispevkov za socialno varnost, v višini minimalnega dohodka, določenega s tem zakonom (v nadaljnjem besedilu: minimalni dohodek).


tako da bi to moralo biti pravilo za izračun.

ChawaSi ::

na linku http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/den... pa piše

Dohodki in premoženje, ki se upoštevajo

Upoštevajo se dohodki in prejemki, in sicer neto razpoložljivi dohodek (po odštetju davkov in obveznih prispevkov ter normiranih oziroma dejanskih stroškov), prejeti v zadnjih 3 ali 4 - 12 mesecih ali 13 mesecih pred mesecem vložitve vloge.


to pomeni da odštejejo akontacijo dohodnine, prispevke pa tudi normirane stroške in meni v tem slučaju ostane res premalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528338 (6751) Meizu
»

Zavarovanje študenta po 26. letu kot občana?

Oddelek: Šola
202891 (2040) hojnikb
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720753 (18760) Invictus
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814959 (12249) St235
»

Posedovanje avta ob socialni podpori

Oddelek: Loža
135502 (4864) mojsterleo

Več podobnih tem