» »

Posedovanje avta ob socialni podpori

Posedovanje avta ob socialni podpori

MiranLucan ::

Prijatelj je brezposeln in na socialni. Rad bi nanj prepisal svoj star avto, ki bi ga sicer odpeljal kar na odpad. S prodajo se ne bom ukvarjal, saj je avto vreden morda 500, 1000 evrov. Prijatelja skrbi, ker je brezposeln in dva meseca prejema socialno pomoč, da bo izgubil socialno pomoč.

Ali lahko prepišem nanj avto brez zapletov?

Ali mora on to javiti socialni?

Kje je prepis najcenejši v Ljubljani?

Miran

drvo ::

Ja, ga lahko prepišeš nanj, ker osebno vozilo pod določeno vrednostjo, ne vpliva na upravičenost do prejemanja DSP.

kuglvinkl ::

Katero socialno pravico pa dobiva? Potem naj pogleda v zakon, ki to pravico ureja. Simple.
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Lahko ga prepišeš tudi name.

MiranLucan ::

kuglvinkl je izjavil:

Katero socialno pravico pa dobiva? Potem naj pogleda v zakon, ki to pravico ureja. Simple.

a mi lahko kdo da link do tega zakona, da preverim minimalno vrednost avtomobila. Koliko je to približno?

valvoline1 ::

Itak se davek več ne plača. Napišeš darilno pogodbo ali za simbolični znesek,plačaš 2e za overitev in si fertik. Btw kšn avto je tale?
No ja lepa gesta,pomagat prijatelju,sočloveku ki si ga ne more privoščit.

Zgodovina sprememb…

MiranLucan ::

Fiat Bravo 1.6 l. 98

Kje se najhitreje in najceneje opravi prepis? ali moram darilno pogodbo že prinesti tja? Mi lahko kdo opiše postopek?

valvoline1 ::

Lahka kar z roko napišeš,oz z wordom pa sprintaš. Nič kaj takega. Overiš najceneje pr upravni enoti.

Zgodovina sprememb…

genius11 ::

osebno vozilo v vrednosti do višine 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka. (trenutni znesek od 01.07.2008 je 7.759,50 EUR)

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/den...

Mogoče še omenim tole pa čeprav ne spada sem, za pridobitev socialne pomoči ne smeš imeti na bankomatu niti 150 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

hotlips ::

genius11 je izjavil:


Mogoče še omenim tole pa čeprav ne spada sem, za pridobitev socialne pomoči ne smeš imeti na bankomatu niti 150 evrov


Tole pa skor sigurno ne drži. Ne vem od kje ti ta informacija. Kakor jaz vem, si upravičen do SFP, če v zadnjih 6ih mesecih nisi imel rednih prihodkov in nimaš večje vsote našparane na računu. Pa z "večje" mislim vsaj par 1000€. Kakor jaz vem.

edit:
Iz "tvojga" linka:
Denarna socialna pomoč se ne dodeli samski osebi oziroma družini, ki ima prihranke oziroma premoženje, ki dosega ali presega višino 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (trenutni znesek od 01.07.2008 je 13.302,00 EUR).



lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

amigo_no1 ::

Znesek je napisal že genius11, zato ne bom ponavljal.

Če imaš avto vreden pod to vsoto se ne šteje. enako za TRR zneske.

telexdell ::

Nov zakon o socialnih prejemkih bo začel veljati 1.7.2011 in takrat bo ta meja 35 kratnik minimalnega dohodka, torej tam 7000EUR.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

genius11 ::

Če priložiš zadnje tri izpiske iz banke in imaš na njih 1500 evrov ne boš dobil socialne pomoči iz CSD, ne vem kako je iz zavoda

mojsterleo ::

če povem iz svojih izkušenj izpred dveh let:

kot je genius11 povedal, če imaš prihranke, delnice ali kaj podobnega, ne boš dobil DSP in basta. kolega je v času študenta nekaj denarja našparal (okrog 2000 eur), in so mu zavrnili, češ da ima dost denarja. še huje je, če imaš kake delnice, ki so kje napisane (na kdd spisku), od njih pa nimaš niti ficka. rekli ti bodo, da jej delnice.

lahko se pritožiš na ministrstvo, vendar zanalašč odgovarjajo v neskončnost (meni so na eno pritožbo 7 mesecev! pa takrat sploh nisem bil več na socialni... pa še zavrnili so itak). tistih 60 mesečnih prihodkov ne upoštevajo, si lahko samo za uho zatakneš in kričiš, kako pravna je slovenska država. not. nov zakon je pa samo še večje govno.

glede avtomobila pa je tako: če je starejši od 10 let, se ne bi smel upoštevati nikamor, ne glede na vrednost. glede na to, da gre za fiat bravo letnik 1998, ga mirno prepišeš na kolega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332260 (13054) St235
»

CSD in izračun za socijalno denarno pomoč

Oddelek: Loža
297661 (6778) ChawaSi

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810215581 (144934) Mr.B
»

ali se šteje pod dohodnino

Oddelek: Na cesti
111889 (1350) MIHAc27

Več podobnih tem