» »

Denarno nadomestilo po končani diplomi

Denarno nadomestilo po končani diplomi

«
1
2

S771 ::

Mene pa zanima, od kje in kakšno denarno nadomestilo lahko dobi neka oseba potem ko nima več statusa študenta.
Primer je 4 članska družina:
-Oče star nekaj čez 50 let in ima delovno razmerje za 1 uro na dan. Ne polovični delovni čas ampak 1 ura na dan (ko smo že pri tej temi, lahko morda kdo pojasne kako je to sploh možno).
-Mati stara blizu 50 let in dobi neto plačo 900€ (+160€ za stroške prevoza in malice)
-Sin star 25 let dobi 1100€ neto (+160€ za stroške prevoza in malice)
-Sin star 28 let naredil diplomo približno 1 leto nazaj in ni bil nikoli redno zaposlen

V tem primeru me zanima, kako lahko starejši sin, ki ni nikjer zaposlen dobi 300€ denarne pomoči na mesec.
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
Na zgornji povezavi piše da je do tega upravičena oseba v kolikor je mesečni prihodek na osebo manjši od 392,75€. Pri družini v zgornjem primeru je mesečni neto prihodek 500€ po osebi če se gleda samo plačo od matere in mlajšega sina. Za očeta ne vem točno koliko dobi za njegovo zaposlitev 1 ure na dan.
https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...
Ali lahko dobi starejši sin nadomestilo od Zavoda za zaposlovanje, tudi če ni bil še nikoli redno zaposlen in ima le nekaj let študentskega dela za sabo?

Nikakor mi ni jasno, kako je možno da država plačuje 300€ neto na mesec starejšemu sinu samo zato ker ni nikjer zaposlen (nima nobenih zdravstvenih problemov, da ne bi moral opravljati dela).
Če ima kdo kaj več informacij, bi prosil da jih deli z menoj.

K0l1br1 ::

Zakaj pa ne bi plače delil s 4, kolikor je družinskih članov? Kakšen poseben razlog za prirejanje podatkov?

Denarna socialna pomoč se temu reče.

Kateri od teh si ti?

Groot ::

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.

S771 ::

K0l1br1 je izjavil:

Zakaj pa ne bi plače delil s 4, kolikor je družinskih članov? Kakšen poseben razlog za prirejanje podatkov?

Denarna socialna pomoč se temu reče.

Kateri od teh si ti?


Nisem nobena izmed teh oseb. Mljaši sin je moj kolega in me jezi to da so nekateri doma in se čohajo po mednožju, med tem ko morami nekateri delati za minimalca in imamo stroške s prevozom na delo in nazaj, ter poanavdi tudi dražja malica, kot če bi si kaj naredil doma za jest. Po njegovih informacijah, naj bi njegov starejši brat dobil to socialno pomoč že nekaj let. Res nevem zakaj država plačuje zdrave ljudi zato da so doma, ker se jim ne ljubi delat oziroma poiskati službe.

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če torej prav razumem, naj bi starejši brat dobival 392,75€ na mesec, glede na to da ni več v starostni skupini med 18 in 26 let?

forplan ::

1. Mešaš denarno nadomestilo in pa socialno pomoč. Denarno nadomestilo se dobi ob izgubi službe za določen čas.

2. Denarno nadomestilo po končani diplomi ne obstaja :)

3. Verjetno ne dobi polnega zneska socialne oziroma kakšnih 50€ manj ker živi doma..

4. Ja toliko je socialna pomoč. Ne pravim da je velika kaj si pa s ~300€ lahko narediš... So pa PLAČE MAJNE v Slovekistanu tako da ko takšno plačo vidiš ne veš ali karitas donacije daje ali kaj...
da se strinjam

Raptor F16 ::

In iz česa je tastarejši diplomiral?

Oz. kaj je po nazivu:
Diplomirani Socialni Problem?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Groot ::

S771 je izjavil:


Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če torej prav razumem, naj bi starejši brat dobival 392,75€ na mesec, glede na to da ni več v starostni skupini med 18 in 26 let?


Tako je. Opozarjam again, da CSD ima diskrecijo, da zmanjša denarno socialno pomoč, v kolikor presodi, da osebi drugi pomagajo pri preživljanju (npr. starši, s katerimi živi ta oseba).

Meizu ::

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


To ne drzi. Ko sem sam zakljucil diplomo pri 24ih letih starosti mi takrat na CSD niso hoteli odobriti socialne pomoci, pa ceprav sem jo takrat krvavo potreboval za najem stanovanja v ljubljani, da sem lahko tam iskal naprej delo.

Edit: Pa je bil brat takrat na prezivnini, mati samohranilka pa 1000eur neto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

solatko ::

Meizu - Sam si si odgovoril, mamina plača je bila prevelika, da bi tebi odmerili socialo. Moral bi si ustvariti svoje gospodinjstvo (se odseliti), da bi dobival pomoč. CSD glega samo dohodke, ki jih dobi družina skupaj in jih deli s številom oseb, potem pa prišteje še premoženje, zaradi katerega ti tudi lahko zavrnejo pomoč.

Kolega nima nič dohodkov ima pa pri Brezovci neko parcelo, ki je obremenjena in mu ne služi za nič. Ne more je dati niti zastonj nikomur pa ima že nekaj let probleme (ni sposoben za resno delo, nima pa invalidsek kategorije, ker je tak od otroštva, pa starši tega niso uredili), da je popolnoma brez vsakih dohodkov, dobro, da ima dovolj kolegov, ki mu vsak mesec malo pomagamo, da preživi.
Delo krepa človeka

S771 ::

forplan je izjavil:

1. Mešaš denarno nadomestilo in pa socialno pomoč. Denarno nadomestilo se dobi ob izgubi službe za določen čas.

2. Denarno nadomestilo po končani diplomi ne obstaja :)

3. Verjetno ne dobi polnega zneska socialne oziroma kakšnih 50€ manj ker živi doma..

4. Ja toliko je socialna pomoč. Ne pravim da je velika kaj si pa s ~300€ lahko narediš... So pa PLAČE MAJNE v Slovekistanu tako da ko takšno plačo vidiš ne veš ali karitas donacije daje ali kaj...


Hvala za obrazložitev glede denarnega nadomestila in socialne pomoči ... mi je sedaj bolj jasno.
3.) Ja verjetno bo tako res, da je določeno skoraj 400€, dobi pa nekaj manj kot 350€ ker živi doma. Se podatki ujemajo s tem kar sem slišal.
4.) Res je da za 300-400€ na mesec ne moraš veliko naredit s tem denarjem ... moja frustracija je v tem da je v Sloveniji verjetno kar veliko takih ljudi ki so dokončali šolo in živijo sedaj doma pri starših, država pa plačuje 350€ za njih. Se strinjam s tem da bi take osebe dobivale socialno pomoč prvo leto po končani šoli, potem pa ne več. Brez zamere do vseh ki so v tem položaju, vendar če si zdrava osebna z diplomo oziroma končano šolo ne mora najti službe v roku enega leta, je to njihov problem.

Jaz moram delati za minimalca in z vsemi stroški ki so povezani z delom, na koncu pristanem na isti finančni situaciji kot nekdo ki je cel dan doma in nič ne dela. To je tisto kar je res moteče.

KAVINSKY ::

Meizu je izjavil:

Ko sem sam zakljucil diplomo pri 24ih letih starosti mi takrat na CSD niso hoteli odobriti socialne pomoci, pa ceprav sem jo takrat krvavo potreboval za najem stanovanja v ljubljani, da sem lahko tam iskal naprej delo.

Edit: Pa je bil brat takrat na prezivnini, mati samohranilka pa 1000eur neto.



Stanovanje v Ljubljani ni predpogoj za iskati delo. Če si res brez prebite pare greš delati za trak tiste par mesecev da nabereš za najemnino sobe oz. se zmeniš z delodajalcem da se po poiskusnem obdobju preseliš bližje delu.

Z tako logiko bi vsak pisal na CSD če jim krijejo obroke lizinga avta dokler ne najdejo službe :D

nsa_ag3nt ::

bobi_palčka
Kdaj si nazadnje gledal cene stanovanj v LJ ?
Ne pozabi da je potrebno izven službe (če jo že najdeš) tudi kaj pojesti (večerja/zajtrk).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

PH03N1X ::


Stanovanje v Ljubljani ni predpogoj za iskati delo. Če si res brez prebite pare greš delati za trak tiste par mesecev da nabereš za najemnino sobe oz. se zmeniš z delodajalcem da se po poiskusnem obdobju preseliš bližje delu.
In kdo se bo 200km vozil iz Prekmurja vsaki dan par mescev, samo da dobi za najemnino?

bluefish ::

Res poznate le črno-belo? Torej Lj vs. Prekmurje, ne en kup manjših krajev okrog Lj?

nsa_ag3nt ::

PH03N1X
Delodajalec (razen če gre za JS - policaji, cariniki, poslanci) ne bo kril takih dnevnic.


bluefish
Kateri pa so ti manjši kraji okrog LJ, da so najemnine bolj Slo plačam primerne ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Okapi ::

S771 je izjavil:

... in me jezi to da so nekateri doma in se čohajo po mednožju, med tem ko morami nekateri delati za minimalca in imamo stroške s prevozom na delo in nazaj, ter poanavdi tudi dražja malica, kot če bi si kaj naredil doma za jest.

Skratka, daje te dobra stara slovenska nevoščljivost.

Zakaj pa še ti ne ostaneš doma? Boš dobival socialno pomoč, in boš potem povedal, kako lepo se da s tem živeti. Pa doma si boš lahko malico delal.>:D

Raptor F16 ::

PH03N1X je izjavil:


Stanovanje v Ljubljani ni predpogoj za iskati delo. Če si res brez prebite pare greš delati za trak tiste par mesecev da nabereš za najemnino sobe oz. se zmeniš z delodajalcem da se po poiskusnem obdobju preseliš bližje delu.
In kdo se bo 200km vozil iz Prekmurja vsaki dan par mescev, samo da dobi za najemnino?


V tem primeru se ti je bolje vozit do Gradca.

PH03N1X ::

Ja iz manjših krajev pri LJ pa se ni ravno težko voziti,Jure vzame npr. kolo
@nsa_ag3nt: poznam 2 policaja kera se vozita iz Lendave v Ljubljano.
@Polozweii: Exactly!

Okapi ::

S771 je izjavil:

Jaz moram delati za minimalca in z vsemi stroški ki so povezani z delom, na koncu pristanem na isti finančni situaciji kot nekdo ki je cel dan doma in nič ne dela. To je tisto kar je res moteče.
Zakaj lažeš? Nič ne "moraš", sam si se odločil, da boš šel v službo. Ostani lepo doma, pa je, prav nihče te ne sili delati za minimalca. Ali pa si najdi boljšo službo.

Groot ::

Meizu je izjavil:

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


To ne drzi. Ko sem sam zakljucil diplomo pri 24ih letih starosti mi takrat na CSD niso hoteli odobriti socialne pomoci, pa ceprav sem jo takrat krvavo potreboval za najem stanovanja v ljubljani, da sem lahko tam iskal naprej delo.

Edit: Pa je bil brat takrat na prezivnini, mati samohranilka pa 1000eur neto.


Drži drži. Socialne pa nisi dobil, bodisi zato ker si vlogo oddal še preden si zaključil študij in si se posledično štel za družinskega člana skupaj z mamo in bratom, bodisi je pač CSD (tako kot izpostavljeno zgoraj imajo to diskrecijo) presodil, da sredstva za preživljanje dobiš od drugih oseb.

bluefish ::

nsa_ag3nt je izjavil:

PH03N1X
Delodajalec (razen če gre za JS - policaji, cariniki, poslanci) ne bo kril takih dnevnic.


bluefish
Kateri pa so ti manjši kraji okrog LJ, da so najemnine bolj Slo plačam primerne ?
Priporočam ogled naključnega zemljevida.
V Lj so sobe med 150 in 200 €.

nsa_ag3nt ::

stanovanje ni enako soba, kjer si po možnosti še vsaj z enim !
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

PH03N1X ::

Za študente ja, pa še za te tolko samo, da hodiš spat in se tuširat. Če ti to folga potem ok, če bi pa rad recimo še vsaj soliden internet potem pa znajo cene že kar poskočit.

bluefish ::

Wav, ravnokar smo govorili o situaciji, ko se nekdo prijavlja za socialo, ampak važen je soliden net, pa izbira sostanovalcev, najbrž tudi vzorec parketa, barva keramike v kopalnici,...

Alien123 ::

Dandanes bi ljudje kar naenkrat meli po 3000€+ plače.. je pravil kolega ko je naredil diplomo, da za pod 1500€ on ne bo delal.. zdaj pa dela za minimalec v svoji branži..

Raptor F16 ::

PH03N1X je izjavil:

Za študente ja, pa še za te tolko samo, da hodiš spat in se tuširat. Če ti to folga potem ok, če bi pa rad recimo še vsaj soliden internet potem pa znajo cene že kar poskočit.


To je zelo majavo ...

Ponudbe za študentska stanovanja v Lj so povečini kriminal. Vsi bi radi na hitro zaslužili. Eni si celo najamejo pravnike, da te vodijo čez postopek kjer ti itak probajo neko pogodbo za daljši čas vturit z ekstra stroški za luknjo ker še ščurk ne bi živel. Da ne omenjam oglasov, ki odkrito diskriminirajo med določenimi posamezniki in nekimi čudnimi pogoji na katere normalen človek ne pristane.

V bistvu bi mnogi oddajali kar na način, da ti plačaš ampak, da ne ti v stanovanju. En čičo mi je celo rekel da med vikendi ne bi smel bit v fletu, pa take kretenizme od ponudb potem poslušaš. Samo čas ti kradejo. Najraje bi take kakšni inšpekciji špecal sam... kaj ko se na koncu s tabo več ukvarjajo kot s kršiteljem.

XLapse ::

nevem kakšen zavod za zaposlovanje imaš, ampak na obali te kr hitro vržejo ven , če ne misliš delat in gre bye bye socjalna. Pa kje je to resno? Ti neki bluziš pomoje, sploh ni kot praviš.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Okapi ::

Zavod za zaposlovanje nima nič s socialno pomočjo. Malo si razčisti pojme.

forplan ::

Okapi je izjavil:

Zavod za zaposlovanje nima nič s socialno pomočjo. Malo si razčisti pojme.


Seveda ima. Prijava na zavod za zaposlovanje je pogoj za socialno. Če te pa vržejo ven zaradi recimo odklanjanja dela, pa potem nimaš pogoja za socialno
da se strinjam

XLapse ::

S771 je izjavil:


Jaz moram delati za minimalca in z vsemi stroški ki so povezani z delom, na koncu pristanem na isti finančni situaciji kot nekdo ki je cel dan doma in nič ne dela. To je tisto kar je res moteče.


Razumem da je moteče ampak resno ti pravim da tukaj nekaj ne štima. Na vašem zavodu so retardirani. Jaz samo enkrat nisem šel na zavod za zaposlovanje na razgovor, medtem ko sem bil na razgovoru za drugo službo v kopru in me niso hoteli poslušat , so me vrgli ven in ukinli socjalno.
To je zavod za zaposlovanje kriv, al pa je tip res 'retard' za službe, možno da ne dela namerno.

Tvoje problem je ker je socjalna 400€. To je bolj namenjena trajno nezaposljivim, zato so jo zvišali. Ta če ima diplomo in mu je ql tako, bi mogel že dolgo letet iz zavoda in nič dobit.

Ti na CSD ne moreš uveljavljat soc. podpore, če nisi prijavljen na zavodu za zaposlovanje
alien technology

PH03N1X ::

bluefish je izjavil:

Wav, ravnokar smo govorili o situaciji, ko se nekdo prijavlja za socialo, ampak važen je soliden net, pa izbira sostanovalcev, najbrž tudi vzorec parketa, barva keramike v kopalnici,...

Jaz ti pišem kdo lahko pričakuje da bo flet stal 150€, človeku, ki ni študent na tako ceno ne bodo spustili.

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Meizu ::

solatko je izjavil:

Meizu - Sam si si odgovoril, mamina plača je bila prevelika, da bi tebi odmerili socialo. Moral bi si ustvariti svoje gospodinjstvo (se odseliti), da bi dobival pomoč. CSD glega samo dohodke, ki jih dobi družina skupaj in jih deli s številom oseb, potem pa prišteje še premoženje, zaradi katerega ti tudi lahko zavrnejo pomoč.

Kolega nima nič dohodkov ima pa pri Brezovci neko parcelo, ki je obremenjena in mu ne služi za nič. Ne more je dati niti zastonj nikomur pa ima že nekaj let probleme (ni sposoben za resno delo, nima pa invalidsek kategorije, ker je tak od otroštva, pa starši tega niso uredili), da je popolnoma brez vsakih dohodkov, dobro, da ima dovolj kolegov, ki mu vsak mesec malo pomagamo, da preživi.


Saj ne gre za to, da sem si odgovoril. Samo pravim, da ni zavrnitev socialne pomoci nekaj redkega, kot je to prikazal prvotni avtor posta katerega sem citiral.

Mimogrede, sistem tele socialne je malo mimo tako ali tako. Sicer se ne spomnem stevilk tocno ampak med pogoji je tudi nekih 250EUR max prihodka mesecno, ce zelis dobiti socialno podporo.

Me prav zanima ali to podporo potem poracunajo s prihodkom ali nekdo z 0 prihodka dobi ravno tako isto socialo kot nekdo, ki ima teh 250EUR mesecno ampak se vedno ustreza tem parametrom.

Po drugi strani pa ni fer to, da v imetje stavijo njive in neke parcele, ki ze same po sebi niso vredne nic (sploh na podezelju, nezazidljive seveda) in iz tega delajo ces, lej ga, sej ima.

Jaz nimam nic s tem, mati je mogla takrat placevat dvojno najemnino stanovanja dokler sem jaz se studiral plus bratovo stanovanje (nisva studirala v istem mestu, niti drzavi), za solanje v tujini mi niso dali popolnoma nic pa ceprav me je financirala mati samohranilka, studentje ki gredo na izmenjavo se zajebavat v srbijo pa potegnejo ogromne denarje mesecno.

Jaz prihodka takrat nisem imel, mati mi pa tudi ni mogla kar tako nakazovat 400EUR mesecno kot naj bi ta socialna bila, pa tudi ce mi bi, si s 400EUR v LJ nimas kaj pomagat. To je pod pragom prezivetja kakorkoli obrnes, tisti, ki pa trdite, da stanovanje v LJ ni predpogoj vas pa vprasam sledece:

ZZZS je ocitno 500 let za casom in se se vedno ni posodobil v medmrezje, ker namrec se vedno moras hoditi na ZZZS izpostavo regije v kateri bi zelel najti zaposlitev. V mojem primeru je ta regija koprska, za ljubljansko so me napotili na ljubljanski ZZZS, kar je za moje pojme neumnost. Torej moram kot brezposeln, brez denarja kurit bencin zato, da se bom iz primorske fural v LJ na lastne stroske (ce ze ne zelijo odobrit financne pomoci) po ne vem kolikih razgovorih in nekih razgovorih z zaposlovalnim agentom tam, ter izobrazevanja - s cim ze?

Moja stroka, kot sem to napisal ze miljonkrat tu, nima neke realne perspektive na primorskem zato sem moral svoj kruh zacet iskat v ljubljani, ki je poleg mogoce se maribora (ceprav zelo svoh) prakticno edina zaposljiva regija za moj foh. Pa se to na nacin, da moram zaceti kot sp in pocasi zbildat narocila ter promet, to se ne zgodi cez 2 tedna, kot tu mislijo nekateri, ki menijo, da pa danes siht dobis v manj kot mesecu dni kjerkoli in gres v fabriko delat pol leta in si resen.

Ce bi stvari bile v zivljenju tako simpl bi tudi jaz bil ze velemojster v sahu, pa ne gre.

Groot je izjavil:

Meizu je izjavil:

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


To ne drzi. Ko sem sam zakljucil diplomo pri 24ih letih starosti mi takrat na CSD niso hoteli odobriti socialne pomoci, pa ceprav sem jo takrat krvavo potreboval za najem stanovanja v ljubljani, da sem lahko tam iskal naprej delo.

Edit: Pa je bil brat takrat na prezivnini, mati samohranilka pa 1000eur neto.


Drži drži. Socialne pa nisi dobil, bodisi zato ker si vlogo oddal še preden si zaključil študij in si se posledično štel za družinskega člana skupaj z mamo in bratom, bodisi je pač CSD (tako kot izpostavljeno zgoraj imajo to diskrecijo) presodil, da sredstva za preživljanje dobiš od drugih oseb.


Nic ni presodil, ker imajo tezave z nepismenostjo. Preverjeno iz strani CSD je za njih prihodek vsako nakazilo na tvoj racun, kjer nima sploh veze kako in zakaj si ta denar dobil.

Primer - na racunu imas nekaj denarja in si ga posodil kolegu, ki ima tudi stisko - on ta denar vrne v roku meseca dni, oni pa to stejejo kot dvojni prihodek, ker steje kolegovo nakazilo kot prihodek. Kaj to pomeni? Prej sem naprimer imel 200eur na racunu, posodil sem 100 (to jih ne zanima), torej imam 100eur na racunu, potem kolega nakaze cez mesec dni nazaj denar in jaz jih imam na racunu zopet 200, CSD pa kar naracuna to nakazilo kot dodatni prihodek ter menijo, da jih imam zdaj na racunu 300.

Po vseh teh neumnostih, ki jih CSD pocne jaz ne morem trditi, da me kaj prevec zanima, kaj oni menijo. Ker je to vse navaden BS.

Edit: In ne, sem imel ze prekinjen status studenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

bluefish ::

Meizu je izjavil:

Primer - na racunu imas nekaj denarja in si ga posodil kolegu, ki ima tudi stisko - on ta denar vrne v roku meseca dni, oni pa to stejejo kot dvojni prihodek, ker steje kolegovo nakazilo kot prihodek. Kaj to pomeni? Prej sem naprimer imel 200eur na racunu, posodil sem 100 (to jih ne zanima), torej imam 100eur na racunu, potem kolega nakaze cez mesec dni nazaj denar in jaz jih imam na racunu zopet 200, CSD pa kar naracuna to nakazilo kot dodatni prihodek ter menijo, da jih imam zdaj na racunu 300.
In kako naj CSD ve, da teh 100 € nisi ti zapravil in na črno zaslužil novega stotaka?

Meizu ::

bluefish je izjavil:

Meizu je izjavil:

Primer - na racunu imas nekaj denarja in si ga posodil kolegu, ki ima tudi stisko - on ta denar vrne v roku meseca dni, oni pa to stejejo kot dvojni prihodek, ker steje kolegovo nakazilo kot prihodek. Kaj to pomeni? Prej sem naprimer imel 200eur na racunu, posodil sem 100 (to jih ne zanima), torej imam 100eur na racunu, potem kolega nakaze cez mesec dni nazaj denar in jaz jih imam na racunu zopet 200, CSD pa kar naracuna to nakazilo kot dodatni prihodek ter menijo, da jih imam zdaj na racunu 300.
In kako naj CSD ve, da teh 100 € nisi ti zapravil in na črno zaslužil novega stotaka?


Aja in ker tega ne znajo ugotovit, pa obrnt regulo pa vse zjebat na tak nacin da pa zdaj jaz moram to vse delat na crno, da CSD ne zacne dobivat nekih prebliskov. Jah, bas profesionalno ne.

bluefish ::

Menda si ja ne predstavljaš, da gredo čez tvoj bančni izpisek in preverjajo posamezne transakcije ter zaslišujejo vse in vsakogar, ki so imeli opravka s tvojim TRR?

Meizu ::

bluefish je izjavil:

Menda si ja ne predstavljaš, da gredo čez tvoj bančni izpisek in preverjajo posamezne transakcije ter zaslišujejo vse in vsakogar, ki so imeli opravka s tvojim TRR?


Ce tega ne delajo, pa bi to mogli. Kako pa to drugace kar tako domnevajo? To so poceni fore.

Ce pride do tega, da ti usluzbenec CSD rece, da je najboljsa resitev pred to neumnostjo ta, da si enostavno ne nakazujes taksnega denarja na bancno kartico, potem ves, da je sistem resnicno zanic.

Meizu ::

Da ne omenjam tega, da placila, ki so akumulacija placil za vec mesecev (tudi tak primer sem imel) absolutno ne smes nakazovat na svoj bancni racun, ce zelis pri CSD vsaj kaksno moznost.

Eno leto sem delal (on and off) kot muzicar v enem restavranu na hrvaskem, kjer so mi za konec 6 mesecnega obdobja pri njih nakazali placilo v enkratnem znesku na moj bancni racun. Tako sem dobil takrat moj edini prihodek in to v visini 900eur, kar predstavlja 150eur mesecnega prihodka.

Seveda CSD to spet ne zanima. Jaz sem dobil 900eur na racun, oni kar vzamejo 3 mesece, izracunajo povprecje in mi zelijo dopovedat, da sem imel 300 eur mesecnega prihodka v zadnjih 3h mesecih. Heh, what a joke. Ampak resno.

Poskusal sem jim dopovedat situacijo in nic od tega. Povedal sem jim tudi, naj gredo za zadnjih 6 mesecev preverit moje prihodke da vidijo, da si stvari ne zmisljujem, pa tega niso storili, ker "gledajo 3 mesece in pika", pa ceprav sem jim naprintal vse moje bancne prihodke preteklega celotnega leta.

Phantomeye ::

S771 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Zakaj pa ne bi plače delil s 4, kolikor je družinskih članov? Kakšen poseben razlog za prirejanje podatkov?

Denarna socialna pomoč se temu reče.

Kateri od teh si ti?


Nisem nobena izmed teh oseb. Mljaši sin je moj kolega in me jezi to da so nekateri doma in se čohajo po mednožju, med tem ko morami nekateri delati za minimalca in imamo stroške s prevozom na delo in nazaj, ter poanavdi tudi dražja malica, kot če bi si kaj naredil doma za jest. Po njegovih informacijah, naj bi njegov starejši brat dobil to socialno pomoč že nekaj let. Res nevem zakaj država plačuje zdrave ljudi zato da so doma, ker se jim ne ljubi delat oziroma poiskati službe.

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če torej prav razumem, naj bi starejši brat dobival 392,75€ na mesec, glede na to da ni več v starostni skupini med 18 in 26 let?



lol, sem mislil, da gre za legit temo, kjer želi nekomu pomagat. Ampak gre za čisto nevoščljivost. Pač dobi 300€ socialne pomoči big deal. Bolje to, kot pa da je breme družini. Raje človeku pomagajte, da dobi job.

Prevoz v službo imaš plačan. Če se voziš z avtom je tvoj problem. Vozi se z več ljudmi ali pa koristi javni promet ... če je malica dražja kot če si narediš doma? Sej imaš plačano, če porabiš več kot dobiš je tvoj problem... ali pa si naredi hrano doma in jo nesi v službo. Vsi varčni ljudje to počnejo. Ni ti treba hodit v oštarijo.

XLapse ::

Phantomeye je izjavil:

S771 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Zakaj pa ne bi plače delil s 4, kolikor je družinskih članov? Kakšen poseben razlog za prirejanje podatkov?

Denarna socialna pomoč se temu reče.

Kateri od teh si ti?


Nisem nobena izmed teh oseb. Mljaši sin je moj kolega in me jezi to da so nekateri doma in se čohajo po mednožju, med tem ko morami nekateri delati za minimalca in imamo stroške s prevozom na delo in nazaj, ter poanavdi tudi dražja malica, kot če bi si kaj naredil doma za jest. Po njegovih informacijah, naj bi njegov starejši brat dobil to socialno pomoč že nekaj let. Res nevem zakaj država plačuje zdrave ljudi zato da so doma, ker se jim ne ljubi delat oziroma poiskati službe.

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če torej prav razumem, naj bi starejši brat dobival 392,75EUR na mesec, glede na to da ni več v starostni skupini med 18 in 26 let?



lol, sem mislil, da gre za legit temo, kjer želi nekomu pomagat. Ampak gre za čisto nevoščljivost. Pač dobi 300EUR socialne pomoči big deal. Bolje to, kot pa da je breme družini. Raje človeku pomagajte, da dobi job.

Prevoz v službo imaš plačan. Če se voziš z avtom je tvoj problem. Vozi se z več ljudmi ali pa koristi javni promet ... če je malica dražja kot če si narediš doma? Sej imaš plačano, če porabiš več kot dobiš je tvoj problem... ali pa si naredi hrano doma in jo nesi v službo. Vsi varčni ljudje to počnejo. Ni ti treba hodit v oštarijo.


pa ja sej imaš prav. Ampak kot vidiš, tle živimo na žalost in človek ne more dobit ubogih 350EUR s katerimi si kupiš dva bureka in en hot dog. Verjetno skače od sreče ko dobi
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

solatko ::

XLapse - Ne nakladaj, da imaš kolega ki je dvignil denar in dobiva pomoč. CSD kar dobro pogleda dogajanje na TRR-u in bi mu ob takem dvigu lepo povedal, da naj se oglasi čez nekaj let, ko bo porabil za preživetje dvignjenih 10k€. Naklada tvoj kolega ali pa ti.
Delo krepa človeka

XLapse ::

solatko je izjavil:

XLapse - Ne nakladaj, da imaš kolega ki je dvignil denar in dobiva pomoč. CSD kar dobro pogleda dogajanje na TRR-u in bi mu ob takem dvigu lepo povedal, da naj se oglasi čez nekaj let, ko bo porabil za preživetje dvignjenih 10kEUR. Naklada tvoj kolega ali pa ti.

ga poznam zelo dobro in ti garantiram 100% da ne naklada. je dvignil denar in dobil dokler ni dobil službe. zdej ima službo. ma pa tud diplomo.

Denar pa je mel nakazan že od dolgo let nazaj preko očeta.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

PacificBlue ::

Odgovor na OP vprašanje zakaj lahko bivši študent z več zaposlenimi člani družine prejema nadomestilo. Prijavi samostojno gospodinjstvo.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

XLapse - potem je lahko samo odprl popolnoma nov TRR, kljub temu pa ni mogel dobiti pomoči v letu, ko je dvignil denar ali pa preko znanstva na CSD. Takih, ki nebi smeli dobivat nič, je kar nekaj.
Delo krepa človeka

xx23 ::

CSD lahko opravi vpogled v stanje na računu samo v trenutku, ko ti oddaš vlogo in s tem podaš soglasje za vpogled. Moraš pa prinest še izpiske za zadnje 3 mesece. Kar je bilo prej, oni ne vejo.

XLapse ::

xx23 je izjavil:

CSD lahko opravi vpogled v stanje na računu samo v trenutku, ko ti oddaš vlogo in s tem podaš soglasje za vpogled. Moraš pa prinest še izpiske za zadnje 3 mesece. Kar je bilo prej, oni ne vejo.

tip povedal vse.
alien technology

issak ::

S771 je izjavil:

ter poanavdi tudi dražja malica, kot če bi si kaj naredil doma za jest.


Malico si lahko prineseš s sabo od doma...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Cifix63 ::

S771 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Zakaj pa ne bi plače delil s 4, kolikor je družinskih članov? Kakšen poseben razlog za prirejanje podatkov?

Denarna socialna pomoč se temu reče.

Kateri od teh si ti?


Nisem nobena izmed teh oseb. Mljaši sin je moj kolega in me jezi to da so nekateri doma in se čohajo po mednožju, med tem ko morami nekateri delati za minimalca in imamo stroške s prevozom na delo in nazaj, ter poanavdi tudi dražja malica, kot če bi si kaj naredil doma za jest. Po njegovih informacijah, naj bi njegov starejši brat dobil to socialno pomoč že nekaj let. Res nevem zakaj država plačuje zdrave ljudi zato da so doma, ker se jim ne ljubi delat oziroma poiskati službe.

Groot je izjavil:

Starejši sin se šteje za samostojno osebo, zato se pri izračunu štejejo samo njegovi dohodki in se glede na višino slednjih tudi odmeri denarna socialna pomoč. CSD lahko v primeru, da sin še vedno živi na istem naslovu kot starši, zniža znesek denarne socialne pomoči, v kolikor menijo, da oseba dobiva določeno pomoč od drugih družinskih članov. V praksi je to dokaj redko.


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če torej prav razumem, naj bi starejši brat dobival 392,75€ na mesec, glede na to da ni več v starostni skupini med 18 in 26 let?



Ljudje, slovenčki - saj se boste ja pobili! In vedno je tako ob takšnih "socialnih" postih.

Tam so pa danes prodali amerom še zadnjo sistemsko banko za 444 milijone (pred tem dokapitalizirana z vašimi 780 milijoni), nekaj tipov je zaslužilo fantastične provizije - vi pa se tukaj štukate za teh nekaj evrov, ki jih nekdo dobi ali pa sploh ne.
Čudoviti ste! A sploh veste to?
Kar tako naprej se pobijajte.

xx23 je izjavil:

CSD lahko opravi vpogled v stanje na računu samo v trenutku, ko ti oddaš vlogo in s tem podaš soglasje za vpogled. Moraš pa prinest še izpiske za zadnje 3 mesece.


"Kar je bilo prej, oni ne vejo".
He he in ti to celo verjameš. A tudi to, da tipkajo na pisalni stroj.

Halooo. Oni vedo kompletno vse. Več od dotičnega posameznika. Če hočejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

Groot ::

PacificBlue je izjavil:

Odgovor na OP vprašanje zakaj lahko bivši študent z več zaposlenimi člani družine prejema nadomestilo. Prijavi samostojno gospodinjstvo.


Ne rabiš prijavljat nobenega lastnega gospodinjstva. V primeru, ki ga je dal OP, se starejši sin po zakonu avtomatsko šteje za samostojno osebo, zato se posledično štejejo zgolj njegovi dohodki. To si prijavljanjem lastnega gospodinjstva itd. je bila stvar stare ureditve, ki pa ne velja že najmanj 5+ let. Tako je včasih lahko tudi študent "prijavil lastno gospodinjstvo" in dobil višjo štipendijo. Sedaj to ni več mogoče, razen v primeru nasilja v družini.

Kakšne stvari nekateri tukaj nabijajo. Toliko enih napačnih informacij, a vsi prepričani v svoj prav. Ni čudno, da na forumu ni nobenega pametnega nasveta več, če se pa vsaka tema sprevrže v neko xyz nabijanje. Pa to ne leti nate @PacificBlue, ampak določene druge objave. Se mi ne da na vse odgovarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

BuDi79 ::

Pa ne samo dohodki ampak tudi imetje. Svoje čase so meni v lj poleg skupnega gospodinjstva s starši omenili tudi lastništvo avtomobila mlajšega od n-let... da imam streho nad glavo in premoženje, torej ne rabim nič. "odseli se, znebi se avta in se spet oglasi"
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332195 (12989) St235
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320589 (14731) tikitoki
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817722 (13526) Iatromantis
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818624 (16292) St235

Več podobnih tem