» »

Tezava z diskom (IBM DPTA372050 - 20GB)

Tezava z diskom (IBM DPTA372050 - 20GB)

bradek ::

Lastim si 20gb disk IBM (DPTA-372050), prikljucen je na plato in deluje na udma4-ata66 (v biosu, v windowsih, povsod enabled in (naj bi) delovalo brez problema). Problem je sledec... vedno ko kaj kopiram po disku mi sistem po domace povedano steka... med normalnim delom se to niti ne opazi kej dosti. Lep primer: danes sm usposobil Wolfa ET, in mi igra nenehno vsakih 5 sekund zasteka ker neki bere po disku... ustavi se za 1/4 sekunde, pa se za 1/4 potem je kako sekundo vredu in zopet za 1/4 in tko naprej... vglavnem zatika se. Grafika ni kriva (recimo ce stojim pri miru in v igri pada dez... se tudi ta zatika vsakih 5 sekund - govorim priblizno). Minimalne zahteve za spil imam (128/256, 600mhz/1750mhz,...), zadeva se pojavlja pri vseh operacijah na sistemu tako da sem preprican da ni tezava v igri. Disk je defragmentiran in datoteke optimizirano razporejene (uporabljam Perfect Disk 6), tezave so blie enake tudi pred uporabo tega. Tezave so prav tako bile tudi na drugi konfiguraciji (druga plata - drug UDMA kontroler)... najvecji hec pa je, da se ta zadeva ne pojavi vedno, ampak nekje v 80% casa uporabe PCja.

Je mogoce kriva zanic elektronika pri disku? Pregrevanje? Je kdo ze mel kak podoben primer pa mi lahko pomaga pri tem?


lp
Brad3K

Han ::

Preveri disk z Drive Fitness Test-om...

bradek ::

Sem ga ze, nobene napake nikjer, tudi low level format sm ze naredu, nic. Mislim pa da sem ugotovil kaj je bil. Disk sem premaknil cist v spodnji slot v ohisju kjer ima zrak dostop do elektronike na spodnji strani diska... ne boste verjel ampak zadeva dela tko lepo kot se nikol. Mal cudno se mi zdi da je lahko tok obcutljiv... pa imam odprto ohisje vse, kaj bi bilo ce bi mel zaprtega? BTW: s kabli je tut vse OK... cudno.

lp

Han ::

Ti IBM diski so na to žal res občutljivi, pa tudi na stabilno napajanje...

Dr_M ::

lastim si tocno tak trdi disk ze vec kot 3 leta.delu je ze v vecih razlicnih racunalnikih in tudi na napajalnikih najnizje kvalitete, pa do zdej se NIKOLI nism meu nobenih tezav. verjetno je to zadnja odlicna serija IMB-ovih diskov.
mislm, da je to stekanje posledica driverjev ali pa kasnega drugega softwera.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

Kot sm ze napisu, zadeva je isto pocela na dveh razlicnih sistemih (drugi kabli, plata, kontroler, OS,...), in problem sm ugotovil da je v pregrevanju diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Oddelek: Strojna oprema
232894 (2330) Mitja358
»

Windows 8 uvaja hitri zagon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11929230 (23419) Jst
»

Klikanje v disku in zmrzovanje

Oddelek: Strojna oprema
173244 (2273) e-marko
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534482 (3836) Boky
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311302 (6930) ChiefThunder

Več podobnih tem