» »

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Cancer ::

Pozdravljeni, lastim si HP laptop, model 4740s. Vsa ta leta sem imel naložen Win7, pred kratkim pa sem ga nadgradil na Windows 10. Noložilo je vse tako kot mora, tudi driverje je vse našlo, problem nastane pri temperaturi računalnika. Po nadgradnji se je računalnik začel pregrevati. V task managerju je obremenjenost procesorja med 1-4%, frekvenca je nastavljena na 1,17Ghz, power plan imam nastavljen na power saver. Vse stvari in aplikacije, ki se dajo nastaviti v nastavitvah W10 sem izklopil, temperatura CPU je pa še vedno 60°C. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe, saj sem probal že skoraj vse. Sumim na napačne driverje. Kljub temu pa bi vseeno moral računalnik biti hladnejši, saj je poraba CPU-ja tako nizka. HP ima tudi diskretno grafično, za katero mi v HWinfo piše da se uporablja 0%. Tudi če računalnik psutim čisto pri miru, je ventilator še vedno glasen, temperature pa visoke. Za lažjo predstavo še zraven prilagajam slike.
Za zanimivost: Vmes sem restaral komp in šel pogledat če lahko kaj nastavim v BIOS. Vnetilator je postal še glasnejši. Ko sem ponovno prižgal komp, se je temperatura povzpela na 80°C in nato padla na 60°C.
Link do slik Task managerja in temperatur: http://imgur.com/a/5i1yd
Specifikacije:
HP Probook 4740s
i7-3632QM 2,2 Ghz
6GB RAM
Radeon 7650m

hojnikb ::

bo treba spucat notranjost in zamenjat pasto
#brezpodpisa

Cancer ::

Malce čudno da bi kar naenkrat bil to problem. Vse je delovalo normalno dokler nisem naložil W10. Razlika med prejšnjim in zdejšnjim delovanjem je ogromna.

hojnikb ::

mogoče si mel na win7 inštalaciji izklopljeno dedicated grafiko..
#brezpodpisa

Cancer ::

Tudi na W10 je izklopljena, oziroma dela 0%. No pa za ziher, kako izklopim deidcated grafiko? Še temperature SpeedFan:

Ahim ::

Odstrani W10 in daj nazaj prejsnji OS.

Nic novega nisi pogruntal, ce pa ne zelis, da se W10 vlecejo kot smrkelj, pa nabavi SSD. Tudi na namiznih racunalnikih s HDD je upocasnitev po nadgradnji enormna (najprej tista za vsakdanja opravila, kot je brisanje ali kopiranje cisto majhne datoteke, kar v W10 traja dobesedno nekaj sekund namesto delcka sekunde, potem pa se tisto, ko W10 zaradi kdo ve cesa zacne mleti po disku za kaksne pol ure in pri tem upocasni delovanje normalnih programov).

hojnikb ::

Cancer je izjavil:

Tudi na W10 je izklopljena, oziroma dela 0%. No pa za ziher, kako izklopim deidcated grafiko? Še temperature SpeedFan:


0% še ne pomeni da je izklopljena
#brezpodpisa

Cancer ::

Ahim je izjavil:

Odstrani W10 in daj nazaj prejsnji OS.

Nic novega nisi pogruntal, ce pa ne zelis, da se W10 vlecejo kot smrkelj, pa nabavi SSD. Tudi na namiznih racunalnikih s HDD je upocasnitev po nadgradnji enormna (najprej tista za vsakdanja opravila, kot je brisanje ali kopiranje cisto majhne datoteke, kar v W10 traja dobesedno nekaj sekund namesto delcka sekunde, potem pa se tisto, ko W10 zaradi kdo ve cesa zacne mleti po disku za kaksne pol ure in pri tem upocasni delovanje normalnih programov).


Saj nisem rekel da je računalnik počasen.Pregreva se. Ne vem pa kaj povzroča to pregrevanje. Preden grem nazaj na W7 bi pa rad probal če se da sprobat brez dedicated GPU-ja. Ne vem pa kako izklopim ta dodatni GPU.

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

bo treba spucat notranjost in zamenjat pasto
#brezpodpisa

Ahim ::

Cancer je izjavil:

Saj nisem rekel da je računalnik počasen.Pregreva se. Ne vem pa kaj povzroča to pregrevanje. Preden grem nazaj na W7 bi pa rad probal če se da sprobat brez dedicated GPU-ja. Ne vem pa kako izklopim ta dodatni GPU.


Pregreva se, ker pocne kup stvari. Kup stvari pocne, ker W10.

BIOS in nastavitev "primary display", pa Device Manager in "Disable", ce ga se pokaze?

Mitja358 ::

Tudi meni se omenjeni prenosnik "pregreva" oz. segreva. Imam procesor i5-2450m in imam ob brskanju po spletu in gledanju filmov cca 60°C, ob polni obremenitvi v prime95 pa 90°C. Če zaženem kakšno igro (Warface) je temperatura takoj slabih 100°C - verjetno posledica, ker sta CPU in GPU hlajena z istim heatpipom in istim ventilatorjem ter eden drugega "ogrevata". Sem nanesel novo termalno pasto CoolerMaster MasterGel Maker - verjetno izmed najboljših, kar se jih da kupiti, tako da to ne more biti problem. A ima HP zares tako zanič hlajenje? Moti me predvsem to, ker pri temperaturi okoli 60°C ventilator dela že na drugi stopnji moči in se ga kar lepo sliši. Je možno še kaj storiti ali se lahko samo sprijaznim?

Hladilnik ne pride v poštev, ker vleče zrak skozi tipkovnico.

hojnikb ::

fuč heatpipe
#brezpodpisa

Mitja358 ::

hojnikb je izjavil:

fuč heatpipe


Kako se lahko prepričam v to? Ker, če ga zamenjam in ne bo nič bolje, sem si naredil dodaten strošek na dokaj starem prenosniku, ki ga mislim imeti še pol leta.

Mitja358 ::

Heatpipe verjetno ni krivec, ker se toplota v le nekaj sekundah prenese po celem hladilnem sistemu. Prav tako se tako hitro tudi ohladi, ko izklopim obremenitev procesorja.

Zdaj edino, če je problem v ventilatorju. Ko računalnik prižgem je na začetku rahlo glasen (v smislu okvare ležaja), nato pa se ga več ne sliši, razen tega, da piha.

hojnikb ::

si lepo nanesu termalno pasto gor ?
Piha vroče, ko je obremenjen ?
#brezpodpisa

Mitja358 ::

Ja lepo na tanko razmazal po celotni površini, kot to vedno počnem. Pred pol leta sem jo tudi zamenjal z MX-4 pa je bilo isto.

Piha vroče, ampak se mi zdi, da ne piha tako močno. Se pravi izhodna temperatura je vroča, ampak bi si mislil, da bo pihalo močneje pri polni hitrosti ventilatorja.

hojnikb ::

mogoče je ventilator fuč in se ne suče več dovolj hitro.

V windowsih lahko omejiš frekvenco grafične in procesorja; to bi moralo pomagat pri tempih.
#brezpodpisa

kosta ::

4740s pač ni neka top roba, ob nakupu je še bil nekako danes je pa pač počasnela. Na mojega sem pred kratkim dal naložiti W10 (W8 je bla res polom) in dela celo malo počasneje kot prej, čeprav je regedit baje za silo spucan. Tko da ja, čudežev naredit se ne da.

hojnikb ::

i5 more letet, sploh če je ssd zram.
#brezpodpisa

kosta ::

Ni ga, to je problem.:| 5400RPM

hojnikb ::

z spinerjem je še tanova i7 grozno neuporabna :)
#brezpodpisa

kosta ::

Itak. Pa sej, za tok kokr se komp uporabla seprav pisalni stroj (word, excel pa enkrat na par mesecev) pa easy brskanje po netu je zaenkrat kr uredu. Ko ne bo več pa v akcijo za novega.:)

Sssaga ::

Za pisalni stroj je dovolj Celeron N2940 s 4GB RAM-a in SSD-jem. Najcenejši prenosnik iz Nemčije Q1 '16 z velikostjo 13.3'', ker sem tečn pa nism maral cenejših a prevelikih 15.6'' za udobno kompjutanje na peči, postelji ipd. :)

Uporabljam za vodenje youtube projekta (urejanje opisov, tag-ov, kategoriziranje - brskanje po netu, torej), ustvarjanje thumbnail-ov (prikaznih sličic) v zahtevnem programu za urejanje videoposnetkov PowerDirector 15.
V glavnem kadar znorim na fixnem položaju ob stacionarnem test benču.

Kaki i5, ludi božji. SSD! :D
Za word mam doma delujoč Dell prenosnik iz 2001 s Pentium 4 1.7 Ghz, 512 MB, Radeon 7500, 60 GB IDE HDD in XP SP3 ter izjemno resolucijo 14xx*10xx. Mati brskajo in pišejo recepte :D

Aja, furam Win 10. Ma se mi ni dal Win 7 primerjat gor. Ga pa edin tle 100% podpiram, drugje furam Win 7 oz. dual boot.

Mitja358 ::

kosta je izjavil:

4740s pač ni neka top roba, ob nakupu je še bil nekako danes je pa pač počasnela. Na mojega sem pred kratkim dal naložiti W10 (W8 je bla res polom) in dela celo malo počasneje kot prej, čeprav je regedit baje za silo spucan. Tko da ja, čudežev naredit se ne da.


Kaj pa ma hitrost veze s tem, da se pregreva? Glede hitrosti jaz nimam nobenih težav, noter imam Samsung SSD in zadeva leti! Ko je bil nov, vem da se ventilator ni vrtel toliko časa s tako visoko hitrostjo. Ker nova termalna pasta ni preveč pomagala, bom sedaj naročil z eBay-a nov ventilator in poročam. Stane pa itak samo 6€.

Pri vseh ostalih prenosnik, ko se je očistilo hladilni sistem in zamenjalo termalno pasto je bilo stanje enako oz. še boljše, kot pri novem - pri tem pač ne in nekje mora biti težava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmrzovanje starejšega desktopa, za HW in SW profije

Oddelek: Pomoč in nasveti
151020 (711) hojnikb
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535802 (4082) alexz
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404546 (3315) solatko
»

prenosnik lenovo in win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
131507 (1089) 737
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454399 (3667) solatko

Več podobnih tem