» »

Torta iz Lidla

Torta iz Lidla

«
1
2

johan05 ::

Ali je že kdo poskusil torte iz spodnjega linka? So vredne denarja ali ne?

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

...:TOMI:... ::

Kot vse torte iz trgovin. Domaca ali iz slascicarne je mnogo bolj polnega okusa.
Tomi

jusv ::

Ničesar ne zamudiš, če ne boš nabavil. Se mi zdi, da je isto, kot za ostale stvari, ki jih ima lidl v letakih: zgleda super, ampak v resnici pa je podpovprečne kvalitete.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

petrus ::

jusv je izjavil:

Ničesar ne zamudiš, če ne boš nabavil. Se mi zdi, da je isto, kot za ostale stvari, ki jih ima lidl v letakih: zgleda super, ampak v resnici pa je podpovprečne kvalitete.

Ta izjava ne drži, izdelki iz Lidla redno zmagujejo na testih raznih potrošniških organizacij.
Razmerje cena-kvaliteta-količina ni nikjer boljše kot v Lidlu, sploh pa ne v kakšnem Mercatorju...
stati inu obstati

#000000 ::

Tega se nit s palco ne dotikaj, polno transmaščob, ki so dejansko v večini ZAHODNIH držav (celo na Madžarskem) prepovedane. Poišči malo na netu in TV je blo zadnjih par tednov dost o tem povedanega.

Ganon ::

#000000 je izjavil:

Tega se nit s palco ne dotikaj, polno transmaščob


Ne posplošuj. In če trdiš, da omenjeni izdelek vsebuje transmaščobe, bi prosil za dokaz.

nikjozo ::

Lahko vzameš to Lidlovo, ali pa iz Merkatorja. Obe sta podobnih sestavin, plačal boš pa za slednjo več.

Mr.B ::

#000000 je izjavil:

Tega se nit s palco ne dotikaj, polno transmaščob, ki so dejansko v večini ZAHODNIH držav (celo na Madžarskem) prepovedane. Poišči malo na netu in TV je blo zadnjih par tednov dost o tem povedanega.

A niso to Mlinotestove :D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

#000000 ::

Ganon je izjavil:

#000000 je izjavil:

Tega se nit s palco ne dotikaj, polno transmaščob


Ne posplošuj. In če trdiš, da omenjeni izdelek vsebuje transmaščobe, bi prosil za dokaz.



7.99 oz 10.65 za kg ti to resno, pejt v trnovo na torto, dva kosa staneta tolk če nista celo dražja.

tukaj se oglasi pa popglej cene al pa jim prnes za probat en kos :)

www.slascicarna-viki.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Ganon ::

Se mi je zdelo, da jih ne bo. Nakladač, torej.

fikus_ ::

Transmaščobe v SLO niso prepovedane, torej so lahko vsepovsod, tudi v trnovski torti!
Torej, poglej deklaracijo, kjer za transmaščobe piše hidrogenizirana maščoba, delno hidrogenizirana maščoba in podobno.
Sicer pa morate vedeti, da za tak denar ne dobiš najkvalitetnejše, najbolj dobre in naj naj torte.

Magic1 ::

Kafe, pir in čaj v lokalu je tudi lahko 10x cene v trgovini. Ali to pomeni, da za trgovino proizvajalci delajo drugače? Kakšna logika...
S tem da so trans maščobe lahko v dobri in slabi torti po okusu. V trgovini ima zadeva vsaj neko dekleracijo, v slaščičarni nisem videl še nobene.
Na koncu nimaš pojma kaj poješ, zato je najbolje, da ne ješ preveč sladic sploh. Saj itak imajo way to much sladkorja, če že drugega ne. Zmernost pomaga še najbolje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

johan05 ::

Se pravi, da torte iz Lidla ni jedel še nihče? Katerokoli, ne ravno tole?

Dr_M ::

A je bistveno cenejsa, kot v leclercu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stjan ::

Glede na ceno, posebej, ko je še znižana je kar dobra, mislim po okusu in videzu.
Z doma narejeno, pač čim bolj naravno torto se ne more primerjati, je pa v rangu podobnih tort iz drugih trgovin in večine slaščičarn, ki pa so nekajkrat dražje.
Kaj je v tortah pa tako ne vemo, pa saj ne moreš živeti večno :).

Včasih, ko še ni bilo preveč kil na nas, je mama za vsak rojstni dan spekla torto, pa še teta je rada kaj spekla, itd.. tako da tort nimam kaj preveč rad, samo ta iz Lidla ni tako slaba kot pišejo drugi, zame je pač takšna kot vse torte, ki jih lahko kje kupim, nič posebnega, za svojo ceno je pa kar dobra.
Imajo pa več različnih tort.


Kupi, poskusi, za par evrov nimaš kaj zgubiti.

http://www.lidl.si/sl/sveze-za-konec-te...

Invictus ::

johan05 je izjavil:

Se pravi, da torte iz Lidla ni jedel še nihče? Katerokoli, ne ravno tole?

Zanič je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Za 1x ali 2x na leto so dobre

Izaso ::

petrus je izjavil:

...izdelki iz Lidla redno zmagujejo na testih raznih potrošniških organizacij.
Razmerje cena-kvaliteta-količina ni nikjer boljše kot v Lidlu, sploh pa ne v kakšnem Mercatorju...


Zdaj si me pa nasmejal.
Te teste redno plačuje PR od lidla, ali zakaj misliš, da se slučajno nobenih drugih izdelkov ne omenja v "Poročilih" ZPS-ja in ostalih "neodvisnih" institucij.
Če že, se sam prepričaj o kvaliteti, ampak ti testi so pa totalen nateg.

next3steps ::

Bodisi so od drugih tortice tako dobre, da ne rabijo reklame, bodisi so tako slabe, da se jih ne splača reklamirati?

kupim9 ::

fikus_ je izjavil:

Transmaščobe v SLO niso prepovedane, torej so lahko vsepovsod, tudi v trnovski torti!
Torej, poglej deklaracijo, kjer za transmaščobe piše hidrogenizirana maščoba, delno hidrogenizirana maščoba in podobno.
Sicer pa morate vedeti, da za tak denar ne dobiš najkvalitetnejše, najbolj dobre in naj naj torte.


Trnovske pomojem sigurno sledijo eu trendu, ker delajo tudi brezglutenske ipd, in zelo pazijo kaj dajo not, so praktično edini ki delajo sladke zadeva za celiakaše -celiakija- in upam trdit da so tudi tukaj na nivoju. Povpraša pa jih itak lahko kdorkoli, pa nej en za trenutek pusti delo in vpraša po tel :)

fikus_ ::

Prebereš deklaracijo, pa vidiš, kaj je notri. Če vprašaš in ti ustno zagotovijo, da je brez transmaščob, lahko verjameš ali pa ne!
Sigurno nekaj trditi, za kar pa ne poznaš podrobnosti, nisi prebral deklaracije je "baba čula baba rekla"!
Dokler v SLO ne bodo prepovedali transmaščob, je lahko marsikaj notri. Ne trdim, da so v trnovskih tortah transmaščobe in tudi ne mislim spraševati.

jtothek ::

Jaz sem jedel Lidlovo jagodno zadnjič. Meni je bila dobra. Ne vem kakšen okus maš ti. Sem pa tudi jedel že dražje in iz pekarn, ki so bile slabšega okusa (suhe ali pa scukrane do amena).

Jerry000 ::

Kaj ni enostavno? Kupiš in probaš. Če je dobra, pol je vredna, če ne pa ne. Itq ne ješ tort vsak dan kajne? Za tist 2x na leto je pa čist OK. Mal pretiravate nekateri

noraguta ::

Ja probi, tud če so trans maščobe ne boš poginil v trenutku.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

radmannsdorf ::

za 8€ boš dobil kar je vredno 8€. nihče ti ne bo prodal najboljše torte za tak denar. ne rečem da je zanič, ni pa nič posebnega. kot so že rekli, če ti je škoda 8€ za probo, potem rajši ne kupi nič. :)

googleg1 ::

radmannsdorf je izjavil:

za 8€ boš dobil kar je vredno 8€. nihče ti ne bo prodal najboljše torte za tak denar. ne rečem da je zanič, ni pa nič posebnega. kot so že rekli, če ti je škoda 8€ za probo, potem rajši ne kupi nič. :)
Skoda da to ni vedno res. Potem bi lahko sklepali na kvaliteto izdelka glede na njegovo ceno. Naj vas se enkrat spomnim na audiofilsko SD kartico. Sigurno je imela zlate konektorje.

Apofis ::

Neki podobnega jedu iz Hofra...vrhunska zadeva

...:TOMI:... ::

Diskonti so pac diskonti. Poceni roba, ki pa ni ravno premium, ceprav to napisejo na izdelek.

Tisti, ko hvalite diskonte, samo pomeni, da se niste imeli moznosti jesti/videti/imeti kakovostne robe.

To je to za ta denar in cisto nic vec. Nobeden presezek. Je pa drazja torta kje druge tudi sorazmerno boljsega okusa. Samo tam pa ni vec diskontna cena. Temu se rece realna cena.
Tomi

googleg1 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Diskonti so pac diskonti. Poceni roba, ki pa ni ravno premium, ceprav to napisejo na izdelek.

Tisti, ko hvalite diskonte, samo pomeni, da se niste imeli moznosti jesti/videti/imeti kakovostne robe.

To je to za ta denar in cisto nic vec. Nobeden presezek. Je pa drazja torta kje druge tudi sorazmerno boljsega okusa. Samo tam pa ni vec diskontna cena. Temu se rece realna cena.
Kaksne neumnosti. Cena izdelka ni nujno odraz kvalitete. Je tudi odraz kolicine. Kolicina pa ne pomeni vedno slabse kakovosti. Pomeni samo to, da izdelek postane manj unikaten in pa ponavadi manj rocno narejen. Nikjer pa ne pise, da so rocni izdelki vedno boljsi.

Zlate ::

Realna cena my ass. Tisti, ki tako vehementno trdi take nebuloze kot jih ti TOMI, samo dokazuje, da je hipster, ki misli, da je kaj več vreden, če kupuje drage stvari. Mogoče to celo ni res, vendar je iz napisanega to za sklepati.

Od kod pa so sestavine za tisto dražjo torto? Sigurno so neke uber turbo ful kul iz dežele Čiračara, kaj?

Krofi iz Mlinotesta iz njihove trgovine in isti krofi iz Eurospina za pol nižjo ceno - verjetno jih prodajo Eurospinu z izgubo, kaj praviš?

Glede tort pa je res, da je v večini ogormno hidrogenizirane maščobe, ki se jo je za izogibati. Sam sem na te sestavine v hrani zelo pozoren in npr. torto kupujem v Sparu in sicer tisto premium - ne zato, da bi bil sam sebi kul, ker sem kupil dražjo, temveč zato, ker na cenejši jasno piše HIDROGENIZIRANA MAŠČOBA, na tisti premium pa JE NI.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

next3steps ::

...:TOMI:... je izjavil:


Tisti, ko hvalite diskonte, samo pomeni, da se niste imeli moznosti jesti/videti/imeti kakovostne robe.

Sem jedel tisto torto iz Tuša/Jagra,/Hoferja/Lidla in sem jedel po naročilu narejeno top notch torto, dražjo za faktor 15.
Je bila boljša? Vsekakor. Je bila 15x boljša? Nikakor.

...:TOMI:... je izjavil:

To je to za ta denar in cisto nic vec.

To je za ta denar best P/P

Quora, bogatun lepo pove ceno premiuma:
https://www.quora.com/Who-pays-full-pri...

...:TOMI:... ::

Saj vi kar kupujte robo v diskontih. Jaz jo tudi. Pa vseeno menim, da to ni P/P ampak je low budget roba.

Best P/P je vse kaj drugega, kot diskontna roba.

Jaz sem 100 %, da torta, ki jo naredimo doma, je mnogo boljsa kot jo uspe ponuditi diskont. V vseh pogledih, razen v izgledu me prehitijo.

Torta oz. izdelek ki je petkrat drazji in samo 2x boljsi po okusu, to sploh nima veze. Tudi ce bi bila 10x drazja in 2x boljsa po okusu, nima veze, vase je treba vlagat. Mnogo bolje vlagat vase kot v avto ali v nepremicnine.
Tomi

noraguta ::

Vse je res kar si napisal ampak 8ojrotov ... proba jo nej, sam očitno itak ne peče.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

polde66 ::

Po mojem okusu je v Hoferju boljša, punč in gozdni sadeži sta super. V lidlu ni slaba ampak. Stvar okusa. Pa od torte 2x na leto ne bo noben umrl.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

49106 ::

Zlate je izjavil:

Realna cena my ass. Tisti, ki tako vehementno trdi take nebuloze kot jih ti TOMI, samo dokazuje, da je hipster, ki misli, da je kaj več vreden, če kupuje drage stvari. Mogoče to celo ni res, vendar je iz napisanega to za sklepati.

Od kod pa so sestavine za tisto dražjo torto? Sigurno so neke uber turbo ful kul iz dežele Čiračara, kaj?

Krofi iz Mlinotesta iz njihove trgovine in isti krofi iz Eurospina za pol nižjo ceno - verjetno jih prodajo Eurospinu z izgubo, kaj praviš?


Ni mlinotest tisti, ki določa ceno v eurospin trgovini. Eurospin jih kamot prodaja z izgubo ali pa celo zastonj, če se jim to splača.

...:TOMI:... ::

Kjer so pritiski na cene (kar je danes povsod), tam se isce cenejse surovine. Cenejse surovine so po navadi manj zdrave ali pa prihajajo iz xy drzav... Ah, ja, globalizacija in vsak dan cenejsi izdelki :) super na dolgi rok
Tomi

jtothek ::

Samo v Sloveniji je mogoče, da en vpraša ali je kdo probal torto, pa se zaplete v globalizacijske debate.

tikitoki ::

petrus je izjavil:

jusv je izjavil:

Ničesar ne zamudiš, če ne boš nabavil. Se mi zdi, da je isto, kot za ostale stvari, ki jih ima lidl v letakih: zgleda super, ampak v resnici pa je podpovprečne kvalitete.

Ta izjava ne drži, izdelki iz Lidla redno zmagujejo na testih raznih potrošniških organizacij.
Razmerje cena-kvaliteta-količina ni nikjer boljše kot v Lidlu, sploh pa ne v kakšnem Mercatorju...


A tam primerjajo torte z kaksno dobro domaco torto ali ostalim industrijskim sranjem?

tikitoki ::

johan05 je izjavil:

Ali je že kdo poskusil torte iz spodnjega linka? So vredne denarja ali ne?

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...


Osebno mislim, da se ti splaca nauciti kaj speci,...

next3steps ::

Jaz sem 100 %, da torta, ki jo naredimo doma, je mnogo boljsa kot jo uspe ponuditi diskont. V vseh pogledih, razen v izgledu me prehitijo.

A ti misliš, da OP tega ne ve? In zaradi tebe si mora vzeti en dan dopusta, da se bo morda v tistem enem dnevu naučil speči torto, ki bo za 10% boljša?
Pizda, torto se v diskountu kupi, ker se jo nobenemu ne da doma delati in ne zato, ker bi bila najjača na svetu.

680x0 ::

Sem že jedel torte iz Lidla in so prav fine. Ne dosegajo sicer okusa nekaterih meni ljubih slaščičarn, so pa boljše kot 90% tort, ki jih sicer jem na raznih rojstnih dnevih ipd.

...:TOMI:... ::

next3steps je izjavil:

Jaz sem 100 %, da torta, ki jo naredimo doma, je mnogo boljsa kot jo uspe ponuditi diskont. V vseh pogledih, razen v izgledu me prehitijo.

A ti misliš, da OP tega ne ve? In zaradi tebe si mora vzeti en dan dopusta, da se bo morda v tistem enem dnevu naučil speči torto, ki bo za 10% boljša?
Pizda, torto se v diskountu kupi, ker se jo nobenemu ne da doma delati in ne zato, ker bi bila najjača na svetu.


Zdaj si pa dal razlog :) Kot da se pečenje hrane uporablja samo 1x na leto. Recimo kruh si lahko speces vsak dan, ce zelis. 10 minut dela, big deal. Torta zahteva malo vec, to je res. Sicer pa ucimo se celo zivljenje.

Kot, da bi rekel, da stvari, ki jih delamo samo 1x na leto, tega pa ni treba znat. Recimo ali vsako leto gres do davcnega svetovalca ali racunovodje, da ti uredi dohodnino? Najbrz ne.
Tomi

traxxas ::

Konkurenca Hofer ma tanajtaboljše kremšnite,narejene po pravem Blejskem receptu. Res za sladokusce s pravo smetano.

Utk ::

Ce kdo dela boljse torte kot iz hoferja je ali profi ali dela na crno ali pa pozere prevec tort. Ker drugac se tega glih ne naucis. Edino ce 10 let delas isto, ampak to spet ni to.

tikitoki ::

next3steps je izjavil:

Jaz sem 100 %, da torta, ki jo naredimo doma, je mnogo boljsa kot jo uspe ponuditi diskont. V vseh pogledih, razen v izgledu me prehitijo.

A ti misliš, da OP tega ne ve? In zaradi tebe si mora vzeti en dan dopusta, da se bo morda v tistem enem dnevu naučil speči torto, ki bo za 10% boljša?
Pizda, torto se v diskountu kupi, ker se jo nobenemu ne da doma delati in ne zato, ker bi bila najjača na svetu.


Ce ti naredis 10% boljso toro, pac ne znas peci. In ja, velikorkat si moras vzeti par ur, da se cesa naucis, ker drugace nic ne znas. Lahko pa naredis rulado, si v pol ure fertik. Manj casa porabis, k da gres po moznosti posebaj v leclerc zato.

zrataj4201 ::

Če uporabiš maslo namesto margarine, kakor v vseh trgovinah je ža takoj boljša torta. Če pa uporabiš doma margarino, ne bo iz tega nikoli dobra torta. Rastlinske maščobe so žal tiste, ki torti dodajo neprijeten ali celo ogaben okus. Za industrijo je maslo predrago in prehitro pokvarljivo.
Že samo primerjava keksov z maslom ali rastlinsko maščobo pove vse. Še najslabše pa je, da danes vsi uporabljajo palmino maslo, ki je pa ne samo najslabše kvalitete, temveč tudi škodljivo. Je pa najcenejše.
Draga torta v trgovini je morda manj zanič kot poceni a še vedno je zanič. Če kupuješ "drek" potem je bolje, da kupuješ cenejšega, ker je razlika majhna v rezultatu.
Jaz ne maram nobene torte iz trgovine, niti kremnih rezin z ogabno rastlinsko smetano. Holesteroli gor ali dol, raje pojem enkrat letno pravo kremno rezino kot vsak teden industrijsko. Tudi doma spacana torta je bolj okusna, pa če tudi je vizuelno neprivlačna.
Žal so časi z dobrimi materijali za industrijsko prehrano že 40-50 let mimo. V tujini in kakšnih butikih za slaščice, vse ostalo pa je adijo. Kremne rezine lahko dobre najdeš morda še pri kakšnem "sladoledarji" ali pa tudi ne.

mujek ::

Lidl ima meni odlične sladice v posodicah (ki so sicer občasno v tedenskih ponudbah). Ostalih nisem niti kaj dosti poskušal.
So pa vsi trgovci enaki - imajo ene super izdelke po super cenah, nekatere pa katastrofalne po zlatarniških cenah.

johan05 ::

Verjetno bom kar kupil in poskusil. Temo sem odprl z namenom, če je kdo že poskusil prav te torte. Ne vem, če je to povsem nova ponudba ali pa je bila že kdaj prej.

Pečenje doma. Ja, fino in fajn, ampak ni isto, kot pa kupljeno. Sem in tja spečem pico. Saj je v redu, a ne more se kosati z gostilniško. Kakor pa gledam, ne bi veliko prihranil pri denarju, če pečem torto kar sam. Potreboval bi nekaj poskusov, da bi bila torta kakor toliko v redu in še potem bi lahko rekel, da znam speči le eno. Prav tako se mi zdi, da je lažje speči pico, kot pa torto. Sestavine, sestavine....ne vem, če res vemo, kaj uporabljamo v obeh primerih.

V ponedeljek bom kupil eno, če ne bo doma že preveč hrane. Do takrat pa lahko (malo za šalo malo za res) glasujete, katero naj vzamem, ker niti ne vem. :))

1. jaffa
2. malina
3. nougat-pistacija
4. jagoda

8-)

Jerry000 ::

4.

next3steps ::

No, da ti odgovorim. Te torte so kar užitne, nekatere so prav dobre, druge malo manj. Prav nobena pa se ne vrže vstran.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32659195 (19852) Zvezdica27
»

Oznake trans maščob na izdelkih

Oddelek: Loža
153011 (1311) OldSkul
»

Penina

Oddelek: Loža
312776 (2105) Unknown_001
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538985 (34268) energetik
»

Tečna maščoba?

Oddelek: Loža
365809 (4901) lonz

Več podobnih tem