» »

Flashanje Xiaomi naprav

Flashanje Xiaomi naprav

««
6 / 10
»»

Tinaamalaa ::

KTr1sk je izjavil:

Sem jih sprobal kar nekaj in grem nazaj na XIAOMI Developer ROM : MIUI Official TeamVersion: 7.1.19 (MIUI8)
pa ne de bi delovali slabo, custom rom-i delujejo po občutku hitreje, ampak pri vseh je problem flashlight, včasih se prižge lučka, včasih sploh ne (odvisno od roma) enako je pri fingeprint pri nekaterih dela nekaterih ne, fajn je da ni nobene navlake gor, samo google play nisem znal intštalirat nazaj :(...navadil sem se na nastavitve pri Miui tako da sem pogrešal nastavitve..brezžični wifi zaslon mi je deloval, bluetooth dost uporabljam..vse to je vprašanje kako deluj pri custom rom..

mi je pa všeč,da se obrača zaslon pri sms-ih brez dodatnega appa in tudi začetni zaslon, vsi so imeli slovenski meni,..mogoče kdaj še koga sprobam, ko bo več delovalo :)

Ja no, to vse deluje... :p
Flashlight mores par krat stisnit, da dela...drugace pa je patch tudi na google playu in na xda in z njim deluje vedno.
Fingerprint senzor meni dela na vseh ROMih, ker imam fpc,.. Ti je deloval na Nitrogen OS, ali si moral fleshnit fpc fix?
Google play storitve pa flashas Google apps pico arm64 :)

tomazic89 ::

Danes sem od Xiaomi-ja dobil dovoljenje za odklep mojega Mi5s.
Imam namrec kitajski rom in ga bom zamenjal z official global rom-om.
Moram na kaj posebej paziti?

hvala

KTr1sk ::

sem preveril imam fpc, na dveh mislim da ni deloval, za Nitrogen OS nisem prepričan, je pa tako da nisem vedel za Google apps kako se inštalira, nekaj sem najdel a ni bilo to kar si ti napisala, bom enkrat sprobal, ..drugače pa miui ni slab, samo preveč stvari je gor kot na custom rom , pa na miui mi ura gadget ne osvežuje (uporabljam nova launcher) kjer je treba uro posebej inštalirat za namizje :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

broken/link ::

EU rom je rešitev zate.

Samael ::

KTr1sk je izjavil:

..drugače pa miui ni slab, samo preveč stvari je gor kot na custom rom , pa na miui mi ura gadget ne osvežuje (uporabljam nova launcher) kjer je treba uro posebej inštalirat za namizje :(



Jaz sem imel ta problem (MIUI EU rom, Nova launcher) praktično z vsemi widgeti ure, ki sem jih poskusil. Dokler nisem naredil sledeči stvari:
- disablal batery saver za uro
- zaklenil (app lock) Timely app

Sedaj mi Timely (app, ki ga uporabljam za uro) osvežuje pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

KTr1sk ::

Sem se kar navadil na Nova Launcher, tu pa tam sprobam kakšnega pa grem vedno nazaj, zdajle "testiram" Buzz Launcher
https://play.google.com/store/apps/deta...
http://www.homepackbuzz.com/about
ki je neverjetno prilagodljiv, nešteto "theme" in vsak home screen lahko imaš svoj ozadje..

Povej mi @Speadge : se to dogaja samo pri Nova Launcher da se ne osvežuje widhet ura ali je kriv Miui rom?

Da ne bom offtopic, a je na tej povezavi samo EU rom?
http://en.miui.com/download-301.html#449
imaš Stable Rom in Devepoler Rom in od tukaj sem si posnel Devepoler Rom in inštaliral..to pomeni da imam EU rom, če je že gor bil GooglePlay?
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

MrStein ::

Ne, EU ROM-i so na https://xiaomi.eu/community/

Na miui.com so China in Global (vsak v stable in developer različici).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KTr1sk ::

Samael je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

..drugače pa miui ni slab, samo preveč stvari je gor kot na custom rom , pa na miui mi ura gadget ne osvežuje (uporabljam nova launcher) kjer je treba uro posebej inštalirat za namizje :(



Jaz sem imel ta problem (MIUI EU rom, Nova launcher) praktično z vsemi widgeti ure, ki sem jih poskusil. Dokler nisem naredil sledeči stvari:
- disablal batery saver za uro
- zaklenil (app lock) Timely app

Sedaj mi Timely (app, ki ga uporabljam za uro) osvežuje pravilno.


ah sem ugotovil da je na drugem launcherju enako ne osvežuje ure widgetov
-mi lahko screenshot narediš kaj je to -disable batery za uro
mogoče tukaj

--kakšen app je to app lock, daš povezavo..hvala ti!

MrStein je izjavil:

Ne, EU ROM-i so na https://xiaomi.eu/community/

Na miui.com so China in Global (vsak v stable in developer različici).


super, hvala ti, torej morem preveriti za svojega
https://xiaomi.eu/community/threads/7-1...
samo ne vem pri china rom so posebej za special edition note 3, tukaj pri Eu rom pa je za vse enak rom izgelda
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Tinaamalaa ::

https://www.androidfilehost.com/?fid=74...
Tu je zadnji EU rom za rn3 special edition (kate)

KTr1sk ::

Tinaamalaa je izjavil:

https://www.androidfilehost.com/?fid=74...
Tu je zadnji EU rom za rn3 special edition (kate)

super zakon hvalaa ti!
morem sprobat.. :P :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Še nekaj me zanima, kaj točno pomeni če imaš telefon root-an,ugotovil sem da določeni appi potrebujejo rootan telefon, (npr gamepad app za tipke spremnit mi je pisalo da rabim root omogočen)
tukaj je enostaven postopek

ne vem pa če ta postopek deluje na (kate) special edition devepoler eu ali china..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Samael ::

KTr1sk, opazil boš, da MIUI na splošno ne igra najbolje z drugimi launcherji. Recimo Nova launcher večino časa deluje ok, potem pa se pojavi stari bug v povezavi z MIUI-jem (vedo, je še vedno na bug listi), ko ne boš mogel zamenjati wallpaperja oz. boš moral iti nazaj v stock MIUI launcher in tam menjati wallpaper, da bo sprememeba tudi v Novi.

Glede osveževanja ure pri 3rd party launcherju pa poskusi, kar sem jaz in zame deluje: izkluči battery saver za uro in zakleni (app lock) Timely oz. katerikoli app za uro že uporabljaš

Samael ::

KTr1sk je izjavil:


-mi lahko screenshot narediš kaj je to -disable batery za uro


Oprosti, tole sem spregledal.

Torej, onemogočiš battery saver za uro (v nastavitvah pod Battery & Performance -> Manage apps battery usage -> Choose apps)
(jaz uporabljma Timely app uro)


In dodaš app lock za ta (v mojem primeru Timely) app (App settings -> App Lock)


Sam sem dodal Timely tudi pod Autostart (App Settings -> Permissions -> Autostart), čeprav ne vem če ima kakšen poseben vpliv na to, vem pa da mi po teh treh korakih ura v Nova Launcherju ne zamrzuje več. Pred tem ni bilo enega 3rd party appa ure, ki ne bi po nekem času "zmrznil".

Samael ::

KTr1sk je izjavil:

Še nekaj me zanima, kaj točno pomeni če imaš telefon root-an,ugotovil sem da določeni appi potrebujejo rootan telefon, (npr gamepad app za tipke spremnit mi je pisalo da rabim root omogočen)


Če ti razložim na primerjavi z Windowsi, ki so ti najbrž bolj domači:

Telefon ki ga dobiš je zaklenjen na uporabniški račun, podobno kot pri windowsih, kjer si lahko administrator ali pa zgolj uporabnik z določenimi pravicami in omejitvami ter upravljaš sistem znotraj teh pravic, ti pa bi si želel dostop do administratorskega (oz. pri telefonu odklenjenega root) skrbniškega računa z dostopom do vseh nastavitev in pravic operacijskega sistema.

KTr1sk ::

@Speadge hvala za dobro razloženo, ja lock screen sem moral tako narediti kot si rekel, mi ni prijelo spremenit v Nova Launcher, ampak druga pa je blo ok, ena stvar še nisem ugotovil pri default app-u kameri ko snemam video šteka video-posnetek potem ko ga predvajam, pa ni pomembno kje se predvaja (PC in telefon), sem spremenil iz FulHD na HD pa je enako šteka pri predvajanju
tole je moj posnetek da boste videli
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

tukaj sem si zdajle naložil nov miui rom

in izbreš kateri appi naj bodo predhodno naloženi in deluje :)
http://mi-globe.com/index.php/rom-build...

vem pa ne če je to eu ali china rom


ampak nima neke pomembnosti, če itak nimam bloatware softwara gor :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

tega prej nisem našel v nastavitvah..hvala Boštjan in Marko ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Tole sem naredil svoj posnetek kako sem spremenil in se osvežuje ura-vreme gadgeti

1.Nastavitve...Nastavitve aplikacije...dovoljenja..samodejni zagon (izberi app katerega moreš omogočit delovanje)

2.Nastavitve...Sistem&Naprava...Akumulator..Upravljanje z baterijo aplikacij...Izberite aplikacije...Ni omejitev..dovoli
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

speeedy ::

Je kakšna možnost imeti rootan Global Stable MIUI 8.1 in ob enem koristiti OTA update preko aplikacije? Roma ne bom menjal za Xiaomi EU, ker mi Global deluje bolje. Če ni možno, kakšne so možnosti posodobitev brez clean installa? Gre se za Note 3 SD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: speeedy ()

specing ::

Koliko časa naj bi preteklo, preden Xiaomi pošlje potrditveno e-pošto za mi account?

Samael ::

Pri meni je trajalo kakšna dva dneva, da sem prejel potrditveni sms, od oddane prošnje.

Popravek.
Napačno razumevanje. Govorim o zahtevku za odkleniti bootloader. MI account s potrditvenim mailom je šel skozi takoj po registraciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

specing ::

Zanimivo. Jaz sedaj čakam že ... 20h mogoče.

specing ::

Dobil! Sedaj sem pa ponovno obtičal, ker je vse v pismenkah in ne razumem čisto nič! Ali kdo ve kako preklopit v angleščino? Po navodilih na r/xiaomi sem šel na http://www.miui.com/unlock/apply.php

MrStein ::

Čist na dnu strani je link "English".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

specing ::

Ne vidim tega. Očitno sem prijavljen v sistem, ker mi tiste strani za prijavo ne prikaže več.

Vidim pa tole:

MrStein ::

Briši kukije (ali pojdi v Private mode) in poskusi še enkrat in takoj preklopi v angleščino.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

specing ::

Sem šel v private window. Login stran -> preklop na angleščino -> se loginam -> padem na to stran s pismenkami.

bosslipxx ::

speeedy je izjavil:

Je kakšna možnost imeti rootan Global Stable MIUI 8.1 in ob enem koristiti OTA update preko aplikacije? Roma ne bom menjal za Xiaomi EU, ker mi Global deluje bolje. Če ni možno, kakšne so možnosti posodobitev brez clean installa? Gre se za Note 3 SD.


Če si namestiš TWRP recovery (različico ZCX) je ena od možnosti "support MIUI OTA"

Tule preberi.
slo-fishing.si

specing ::

Ali je inštalacija Cyanogenmoda veljavni razlog za odklep? Sprašujem, preden se zaj* :D

broken/link ::

napiši da hočeš slovenski jezik. odklenejo tkoj.

roberto1 ::

Rekord za odklep je bil 5 minut, brez heca. Zna pa se zgodit, da sploh ne dobiš sms-a, kot je bilo v mojem primeru in za finto poizkusiš odklenit in deluje.
To je malo šlampasto in odvisno verjetno od mnogih faktorjev. Pač malo efforta je potrebno, kaj čemo.

broken/link je izjavil:

napiši da hočeš slovenski jezik. odklenejo tkoj.
Someday never comes!

brencl08 ::

Ali obstaja rom s slovenskih menijem za note3 MTK, da ga je možno flashat s SP flash tool?

roberto1 ::

Če govoriš o uradnem romu Miui za MTK, potem bo težko, ker uradnega Global, kolikor zdaj vidim za Note 3 sploh ni. Kar verjetno veš.
Predvidevam, da imaš zaklenjen bootloader. Potem je najboljši način, da odkleneš bootloader in inštaliraš eu rom, ki ima slo jezik.
Twrp obstaja, tako da potem ne potrebuješ SP Flashtool.

Isto težavo sem imel na Note 2, ki kljub temu da ima Global rom, ni imel slo jezika takrat. In sem namestil eu rom, na katerem je telefon
kljub starosti delal precej dobro.

Za kakršnekoli cyanogen/lineage open source variante, ki znajo imet precej dobro slovenščino pokrito, velja enako. Unlock/twrp/flash.

brencl08 je izjavil:

Ali obstaja rom s slovenskih menijem za note3 MTK, da ga je možno flashat s SP flash tool?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

roberto1 ::

My bad, nekaj se megleno spomnim, ampak tule je postopek za twrp s Flashtool prav za Note 3 MTK.
Potem ne bi smel bit problem, inštalirat eu roma. Če pa je Note 3 bl zaklenjen pa ne vem, niti ne vem kako tole preveriš na MTK, ker klasični fastboot ne funkcionira.
Moj Note 2 je bil iz ere, ko niso tega počeli, tako da sploh nisem preverjal:)
Someday never comes!

MrStein ::

roberto1 je izjavil:


Če pa je Note 3 bl zaklenjen pa ne vem, niti ne vem kako tole preveriš na MTK, ker klasični fastboot ne funkcionira.

Na Redmi Pro (MTK) dela to takole:

MrStein je izjavil:

Končno nek napredek:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar all
< waiting for any device >
(bootloader) max-download-size: 0x8000000

(bootloader) partition-size:preloader: 40000
(bootloader) partition-type:preloader: raw data
kup takih vrstic izbrisal...

(bootloader) off-mode-charge: 1
(bootloader) warranty: yes
(bootloader) unlocked: no
(bootloader) secure: yes
(bootloader) kernel: lk
(bootloader) product: omega
(bootloader) version-preloader:
(bootloader) version: 0.5
all: Done!!
finished. total time: 0.135s


Če tu kaže vse v eni vrstici, klikni na "izjavil", da vidiš originalno sporočilo, ki je OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nofaith ::

Mam mal neugodno situacijo. Imam xiaomi mi maxa s TWRPjem.
Imel sem gor EU rom 7.2.9. In sem hotel čez fleshat 7.2.24 eu rom. In se je twrp ustavil pri Updating MIUI... Al neki takega piše v konzoli v TWRPju. In potem sem čakal ene 15minut in po petnajstih minutah obupal, zato sem znova rebootal v recovery. Potem se je neki javljalo da ne more mountat /system, samo to se da enostavno popravit tako da greš u twrpju v advanced wipe in tam par stvari poklikaš. Zdaj probam gor flešat zadnji global rom, ali karkoli drugega, sam da bo boljše od 7.2.9 EU kjer mi ne dela root pa HDR na kameri.
Sem probal tudi različne TWRPje 3.0.3 3.0.2-0.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bil problem. In, kateri rom bi predlagali?
Hvala za odgovore.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

nofaith ::

No Lineage os je šel gor. Tako da zaenkrat bo. Zgleda kar uredu lineage.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

KTr1sk ::

KTr1sk je izjavil:

No zdaj pa je prijel tudi NitrogenOS po ponovnem poizkusu, torej zdaj ko delajo custom romi, kateri je najboljši po vaši oceni?

tukaj so custom rom-i za Xiaomi redmo note3 pro
https://forum.xda-developers.com/redmi-...

ker..nisem imel dolgo custom roma naloženega gor, me zanima, a se tako kot pri miui (npr developer tedensko) samodejno updejta rom ali ga je treba vedno znova namestit?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

Ne...rocno moras... Gres v twrp in flashas ROM standard, das wipe cache/dalvik in reboot.
Priporocam Nitrogen OS ali Lineage
P.S oba imata updaterja, torej lahko preko updaterja :)
Samo jaz kr rocno...

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Povej nam je kaj razlike v rom-u
NitrogenOS in LineageOS
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

Jaz uporabljam Nitrogen...ima vse kar ima LOS + par uporabnih featurjev.

KTr1sk ::

Po 2 dneh uporabe NitrogenOS opazim boljše delovanje baterije kot na miui in tudi sama delovanje (hitrost) je super,tukaj je moj posnetek

edino kar mi ne dela je brezžično predvajanje iz telefona na Tv preko wifija na istem omrežju :( (prej mi je delovalo na miui)..mogoče kakšen fix ?

..ter kamera kadar se obrne notranja-zunanja včasih vrže ven aplikacijo kamero (ampak ni problem, ponovno zaženeš in dela), ter flash-lučka včasih se prižge takoj včasih pa je treba dvakrat kliknat na ikono, rešitev je preko aplikacije https://play.google.com/store/apps/deta...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

Flashlight dela vedno (dva sta v quick tiles), tak da lahko zbrises app :)
Za cast na Tv se nisem sprobala...mozno da ne dela :(
To za kamero je pa znan bug...

KTr1sk ::

Pa res flashlight sem našel dodatno spodaj v quick tiles in ga zgoral povlekel v defualt vrstico in delaa, ja kako pa tega nisem videl, hvala, zdaj je že skoraj popoln rom :)
Kamera me v bistvu ne moti, samo projeciranje na tv morem še ugotovit pa bo :)

Mogoče bi delalo projeciranje na tv če bi naredil tole za mojo Kate verzijo?
Note for Kate users
Roms and Kernels for Kenzo are working on Kate. You may have to flash the non-hlos.bin from a Rom for Kate. The non-hlos.bin file should be located inside a Miui Rom in the firmware-update folder, just extract this file and flash it with twrp.
Otherwise, I've extracted the file from the MIUI V8.0.4.0.MHRMIDG Rom for Kate (source: http://en.miui.com/download-301.html#44...
Download: https://app.box.com/s/jntyjt8pam5375bvm...
If you stay on CM/AOSP/CAF based ROMs, you have to do this just once.


ne vem v čem je point tega, koliko gledam za določene rome bi moral zamenjat kernel, tukaj pa verjetno ne pri LineageOS
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Zgoraj sem prej narobe napisal mislil sem Nitrogen OS ne LineageOS
Glede NitrogenOS gledam so
Stable builds
Testing versions
verjetno tudi uporabljaš Stable build NitrogenOS, kako se obnese Testing version, ima več "težav" verjetno?

in kaj so goodix_fix.zip in kdaj je dobro uporabit? hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

sbor ::

Goodix_fix je popravek za delovanje goodix-ovega čitalca prstnih odtisov. Ne nameščaj če nimaš goodix senzorja, oz. če ti senzor deluje v redu.

Tinaamalaa ::

Drugace pa uporabljaj najnovejsi build, pac kako pogosto se ti da flashat :)

vilonja ::

Imam en problem. Na nitrogen os RN3 Pro mi noce shranjevati slik na sd kartico.
Problem je, ker imam model s samo 16gb prostora, kar je pa malo, da bi imel vse slike na notranjem pomnilniku.

Tinaamalaa ::

Stock app izgleda nima te moznosti, ce si namestis npr. Snap camera hdr ali footej camera bo slo.
Ali pa pac pol premaknes rocno na sd slike :)

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Če jih pa ročno premaknem, jih pa v galeriji ne prepozna. Bom še ta tvoj predlog probal.
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543191411 (5347) RockyS
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828127 (10836) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162358 (71595) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419068 (5484) FireSnake
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335260 (18312) BOCo.

Več podobnih tem