» »

Flashanje Xiaomi naprav

Flashanje Xiaomi naprav

««
5 / 10
»»

Dimnik ::

Če na redmi note3 pro, naložim zadnji global stable in ga updejtam prek aplikacije na telefonu bo šlo? Ali lahko pride do kakšnih komplikacij? Trenutno je gor global 8.1stable, 8.1.1.0, nevem, če je bil odklepan...

broken/link ::

aplikacija na telefonu je tko narejena, da če ji kaj ni všeč, da ti napiše, da ne more naredit update-a. tko da lahko brez skrbi poskusiš. za uradne update preko appa ne rabiš odklenjenga tulifona.

MrStein ::

A dovoljenje za odklep je enkratno ali velja neomejeno?
Samo za eno napravo ali poljubno?

Pa še to: JE dovoljenej potrebno "aktivirati" ali uporabiti v nekem roku sicer zapade?
So mi namreč odobrili, ampak trenutno sem zadovoljen s stanjem in en čas se ne bom več igral s tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Samael ::

MrStein je izjavil:



Pa še to: JE dovoljenej potrebno "aktivirati" ali uporabiti v nekem roku sicer zapade?
So mi namreč odobrili, ampak trenutno sem zadovoljen s stanjem in en čas se ne bom več igral s tem.


Meni je v smsju pisalo, da imam en mesec časa da odklenem.

SoulMan ::

Samo eno vprašanje. Ko grem pod nastavitve in pod about phone, mi piše tole: MIUI version: MIUI global 8.0/ stable 8.0.3.0(MAGMIDI). Torej je global stable rom že naložen?

MrStein ::

Zgleda tak.
Poglej na http://en.miui.com/download.html če je kaka novejša verzija ali če tam verzija enaka tvoji.
Če je novejša, probaj nadgraditi.

PS: A drugim tudi tako čudno dela tista stran? Za Redmi Pro se recimo ne pokaže nič, edino če dam filter na "Update time".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SoulMan ::

Imam zadnjo :) Super :)

Najlepša hvala :)

BOCo. ::

Če katerega zanima, prodam Xiaomi Deep Flash kabel.

Uspešno sem flashal ROM na svoj mobilni telefon, sedaj pa kabla ne potrebujem več.

Več na ZS.

Tinaamalaa ::

MrStein je izjavil:

A dovoljenje za odklep je enkratno ali velja neomejeno?
Samo za eno napravo ali poljubno?

Pa še to: JE dovoljenej potrebno "aktivirati" ali uporabiti v nekem roku sicer zapade?
So mi namreč odobrili, ampak trenutno sem zadovoljen s stanjem in en čas se ne bom več igral s tem.

Lahko odkleneš kolikokrat želiš, ne zapade...

Prebeznik ::

Rad bi oddal prošnjo za odklep BL. Po navodilih pridem do strani z "hišicami" pa ni nikjer opcije za spremembo jezika kot je opisano v navodilih.
Kaj mi je storiti?
Hvala

bojsi ::

Mislis tole:
 xiaomi account

xiaomi account

Prebeznik ::

Nadaljevanje tega-le:http://en.miui.com/unlock/

Matej_K ::

Bomše tu vprašal,če v glavnitemi nebo odgovora.
---------
Sedaj ima pa tudi jaz problem z nalaganjem novega ROMa na bratov Redmi 2
Pred sabo imam model Redmi 2 HM2014813 inkot vidim na xiaomi.eu moram zloadati dol ROM za model WT86047.
Zloadal sem si tudi TWRP Recovery.

Zaženem telefon v fastboot mode, povežem z računalnikom, zaženem na računalniku TWRP.
Telefon preide v Recovery mode, se reštarta in še enkrat restart v Recovery mode.

ROM (pustim v rar) ki sem ga prej downloadal iz xiaomi.eu prenesem preko raziskovalca na telefon, poljubna mapa...

V recovery potem pritisnem instal,izberem ROM (rar) in dam install. Nekaj uspešno naredi

Me vpraša za SUPER SU, dam ne, reboota telefon in ko se reboota telefon obvisi na zaslonu ko se pokaže MI in spodaj tri pikice ki se premikajo. Je telefon zmrznil? Kaj mi je za narediti?

Res prosim za pomoč,probal sem že veliko stvari..
... .. .

mrbanana ::

Ima kdo težavo na Redmi 3S z izgubljanjem podatkovne povezave?
Ko aparat izgubi 3G / H / H+ signal in preklopi v Edge obstane vedno na Edge tudi ko pridem na bolj pokrito območje (3G / H).
Kot gledam tukaj tole že starejši problem.

Tinaamalaa ::

To je zagotovo software problem...probaj dat na zadnjo verzijo, ce nimas.

Tak pa zgleda Nitrogen OS na mojem RN3 trenutno :)


 null

null


Vse deluje tipi topi, meni osebno dosti boljse od miui.

broken/link ::

@tinaamalaa: katero temo pa maš? ker ta defaultna, k jo mam trenutno, mi ni najbolj povšeči.

Tinaamalaa ::

Substratum... Mono/Art tema za 2€ :p

bosslipxx ::

Vprašanje imam v zvezi druga prošnje za odklep bootloaderja...
Je kdo odklepal za dve napravi? Oziroma kako oddam prošnjo za drug telefon?
Sem si odklenil svojega Xiaomija, sedaj pa bi še sinovega. Jaz imam nekaj aktivnosti na MI forumu, on pa nič.
Najboljše verjetno, da dam za prošnjo oddat mojo Simko v njegov fon, ali kak?
slo-fishing.si

Dimnik ::

Če je minilo 30dni od tvojega odklepa, lahko odkleneš z svojim računom. Na mesec lahko odkleneš eno napravo z enim računom.

Ali pa če ima sin mail,.mu naredi z mailom mi accaunt oz, naredi z njegovim telefonom.in njegovo št. račun....samo se pred odklepom ne prijavljaj v njegov račun na njegovem telefonu....

bosslipxx ::

OK, hvala. Bom počakal še 2 tedna in odklenil z mojim računom.
slo-fishing.si

acter ::

Imam Redmi 4 prime, na njem je MIU 8.1 Stable, verzija 8.1.3.0 (MBECNDI). Zgleda, da je to China stable ROM. Kaj se mi najbolj splača gor dat, kateri ROM, pa, da bi bila najmanj zakomplicirano?

hobbit ::

>Imam Redmi 4 prime, na njem je MIU 8.1 Stable, verzija 8.1.3.0 (MBECNDI)

Kje si ga pa nabavu? Goldway?

KTr1sk ::

Tinaamalaa je izjavil:

To je zagotovo software problem...probaj dat na zadnjo verzijo, ce nimas.

Tak pa zgleda Nitrogen OS na mojem RN3 trenutno :)


 null

null


Vse deluje tipi topi, meni osebno dosti boljse od miui.


ta verzija deluje mogoče tudi na Note3 special edition?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

Ja, načeloma deluje vsak ROM, ki je za kenzota tudi na special edition, samo firmware je drug...ce bos slucajno flashal, prej naredi backup z Alka twrp ali pa Zcx vseh particij... Tak da ce ti pol po flashu ne bo delal wifi, sim... ,samo restoras nazaj firmware.

acter ::

hobbit je izjavil:

>Imam Redmi 4 prime, na njem je MIU 8.1 Stable, verzija 8.1.3.0 (MBECNDI)

Kje si ga pa nabavu? Goldway?


Nabavil sem ga v Grossoshop-u

j3rn3jk ::

Zdravo,
mi lahko kdo razloži najlažji postopek za flashanje Redmi 4 prime iz china stavbe v global stable rom.

buttcrack ::

A preko updater aplikacije ti ga noče?

Klamzi ::

j3rn3jk, evo postopek kako sem jaz prešel iz China Stable 8.1.3.0 na Global Stable 8.1.2.0

Prvo sem odklenil bootloader po uradnem postopku > http://en.miui.com/unlock/
Pred odklepanjem sem v developer meniju omogočil "OEM unlock" in "USB debuging".
Naj povem, da nisem prepričan če ga je sploh potrebno odklenit, ampak jaz sem ga...

Za prehod romov pa sem se nekako držal naslednjega vodiča > http://en.miui.com/thread-408889-1-1.ht...
"Driver Signature Enforcement" nisem onemogočil, čeprav v vodiču piše da je priporočljivo.
MiFlash in fastboot rom sem snel iz http://en.miui.com/a-234.html

Nasvet pred flashanjem... V MiFlash imaš spodaj možnost "Clean all" in "Clean all and lock". Jaz sem izbral "Clean all" in sem po flashanju imel odklenjen bootloader, katerega sem kasneje zaklenil z adb&fastboot. Predvidevam, da če izbereš "Clean all and lock", da ti ga samodejno zaklene po končanem flashu.

Pa še nekaj... prvi zagon lahko traja tud 10 min, tako da ne bit prestrašen ;)

To je to :)

SoulMan ::

Rad bi odklenil bootloader na Xiaomi mis, vendar se zatakne že, ko potegnem China Developer ROM na telefon, in ko dam apply update, mi napiše can't varify the package.... rom potegnem iz tukaj: http://en.miui.com/download-314.html#456 kaj bi lahko bilo narobe?

..Telefon pa je trenutno na Global Stable 8.0.3.0 (XIAOMI MI5S)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SoulMan ()

Tinaamalaa ::

SoulMan je izjavil:

Rad bi odklenil bootloader na Xiaomi mis, vendar se zatakne že, ko potegnem China Developer ROM na telefon, in ko dam apply update, mi napiše can't varify the package.... rom potegnem iz tukaj: http://en.miui.com/download-314.html#456 kaj bi lahko bilo narobe?

..Telefon pa je trenutno na Global Stable 8.0.3.0 (XIAOMI MI5S)

Moral bos nalozit najprej china dev...tako da das telefon v EDL mode in nato z MiFlash flashas china dev.

SoulMan ::

Meni žal ne uspe niti Qualcomm driverja naložiti, pa delam točno po pravilih in bi bil vesel, če je kdo iz okolice Žirov, da bi mi namestil xiaomi.eu rom, rade volje tudi plačam, ni problem. Hvala za pomoč.

MrStein ::

Niti fastboot način ne gre? Opisano tule: http://en.miui.com/a-234.html (preskoči vrstico o "forum app")

(ali recovery, opisan na isti strani (klikni link na levi v meniju), če še nisi probal.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SoulMan ::

Nič ne prime :/

SloFoxi ::

Pozdravljeni, vsi. Sem čisto nova na tem forumu, to je moj prvi post. Rada bi se vam samo zahvalila za vse vaše pisanje tu gor, kajti z vašo pomočjo sem sploh prišla do xiaomi telefona, ga uspešno flashala najprej na china dev rom, danes pa še na eu dev rom. pred enim mesecem nisem slišala ne za xiaomi, ne za flashanje in nič v povezavi z vsem tem. hvala še enkrat in kar tako naprej. zdaj vem, kje najdem informacije, ki jih potrebujem.

-valvoline- ::

Ne najdem primerno temo o meizu telefonih, bom kar tu vprasal. Mam enga odvecnega meizu mx4 pa se malo spilam z njim. Na meizufans sem potegnil najnovejsi beta flyme 6. Ko poskusim nalozit se mi vedno pojavi firmware corrupt. Ok, pol pa poskusim downgradat z uradnim firmwareom pa spet pise firmware corrupt. A je kdo mel ksnega meizuja in probaval flashat? V cem je fora?

KTr1sk ::

Meni ne prime unlock pri 50% se zatakne


sem dal zahtevo za odklenit in dobil potrjeno, da lahko odklenim, a ne gre..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

KTr1sk je izjavil:

Meni ne prime unlock pri 50% se zatakne


sem dal zahtevo za odklenit in dobil potrjeno, da lahko odklenim, a ne gre..

mas china dev rom instaliran? da nisi slucajno na vendor, trgovinskem ROMu.

MrStein ::

Pa imaš isti account na telefonu vpisan? (just checkin')
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bosslipxx ::

MrStein je izjavil:

Pa imaš isti account na telefonu vpisan? (just checkin')

TO preveri. Sam sem imel v fonu vpisan drug MI acc, kot ta s katerega sem dal prošnjo.
slo-fishing.si

KTr1sk ::

bosslipxx je izjavil:

MrStein je izjavil:

Pa imaš isti account na telefonu vpisan? (just checkin')

TO preveri. Sam sem imel v fonu vpisan drug MI acc, kot ta s katerega sem dal prošnjo.


hehe no na to pa nisem pomislil, res je, drug email imam vpisan na telefonu, morem še enkrat zaporosti pod novim emailom ali pa na telefonu se prijavim oz še prej registiram z novim emailom,..
HVALA za pomoč :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bosslipxx ::

Ja, v telefonu se prijavi z tem mailom, ko si oddal prošnjo za odklep z njega.
Po končanem postopka pa si daš nazaj.
slo-fishing.si

MrStein ::

Heh, pa lepo piše na sliki, da je to vzrok težave. :)

Bi pa izbira besed res lahko bila boljša.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

KTr1sk ::

Ja zdaj pa je šlo skozi, imam pa drugo vprašanje
preko ZCX_TWRP_0917 sem naložil software
Nitrogen-OS-kenzo-20170126.zip
ki se je naložil, ampak ko se zažene naprava mi napiše:
Če želite zagnati Android, vnesite geslo

kaj je to..sem vpisal pin pa ne prime

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Bojan xxxx ::

To bo najbrž geslo za Miui.
Pred kratkim sem flashal sinov redmi in po flashanju me pričaka sporočilo, da je telefon povezan z obstoječim Miui accountom in moram vnest to geslo. Probaj z geslom za Miui ... isto kot geslo za xiaomi forum.

KTr1sk ::

Bojan xxxx je izjavil:

To bo najbrž geslo za Miui.
Pred kratkim sem flashal sinov redmi in po flashanju me pričaka sporočilo, da je telefon povezan z obstoječim Miui accountom in moram vnest to geslo. Probaj z geslom za Miui ... isto kot geslo za xiaomi forum.

ne vem ne prime, sem pa naložil Android Ice Cold Project 12.1 pa dela,ni zahtevalo gesla..
https://forum.xda-developers.com/redmi-...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

No zdaj pa je prijel tudi NitrogenOS po ponovnem poizkusu, torej zdaj ko delajo custom romi, kateri je najboljši po vaši oceni?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tinaamalaa ::

Nitrogen ali Lineage uradni...
kateri fingerprint sensor imas, goodix ali fpc?

KTr1sk ::

Hvala za odgovor, fingerprint in svetilka ne deluje, bom z Aida64 pogledal kateri senzor imam, ker še ne vem,..bom videl kateri mi bo boljši in tistega uporabljal..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Sem jih sprobal kar nekaj in grem nazaj na XIAOMI Developer ROM : MIUI Official TeamVersion: 7.1.19 (MIUI8)
pa ne de bi delovali slabo, custom rom-i delujejo po občutku hitreje, ampak pri vseh je problem flashlight, včasih se prižge lučka, včasih sploh ne (odvisno od roma) enako je pri fingeprint pri nekaterih dela nekaterih ne, fajn je da ni nobene navlake gor, samo google play nisem znal intštalirat nazaj :(...navadil sem se na nastavitve pri Miui tako da sem pogrešal nastavitve..brezžični wifi zaslon mi je deloval, bluetooth dost uporabljam..vse to je vprašanje kako deluj pri custom rom..

mi je pa všeč,da se obrača zaslon pri sms-ih brez dodatnega appa in tudi začetni zaslon, vsi so imeli slovenski meni,..mogoče kdaj še koga sprobam, ko bo več delovalo :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SoulMan ::

Ena težava. Ne najdem "oem unlock" pod developer settings. Se je to že komu zgodilo?
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633199906 (2557) kanarin
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828175 (10884) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162696 (71933) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419085 (5501) FireSnake
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335360 (18412) BOCo.

Več podobnih tem