» »

Kje najbolj ugodno do podjetja?

Kje najbolj ugodno do podjetja?

Temo vidijo: vsi

oblak44 ::

Zanima me v kateri državi je najbolj ugodno odpreti podjetje za stranski zaslužek. Verjetno bi dobival malo - par sto eur, ampak v možnosti da zraste v kaj večjega.

V Sloveniji se mi ne splača, ker bi bil že na začetku 500eur v minusu zaradi izgube statusa in stroškov, tako da to sploh ne pride v upoštev.

V kateri državi se najbolj izplača odpreti podjetje?

Mavrik ::

Za stranski zaslužek ob redni plači se ti najbolj splača odpreti podjetje v Sloveniji.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

V ZDA. Svetovni davčni oazi ;).

Sam računaj na začetni strošek 1000 USD za ureditev vsega potrebnega. Pa na eno potovanje tja za ureditev bančnega računa. Drugače so Sejšeli tudi O.K., samo imajo višji pavšalni davek.

Seveda je to izogibanje davkov.

Naredi normiran s.p. Če si redno zaposlen, je mesečni strošek minimalen. Od odprtju navedi, da bo tvoj začetni promet 0 EUR, pa ti ni treba plačevati akontacije dohodnine. Zastonj ne boš prišel nikjer skozi...

Najceneje bo, če rečeš komu, ki ima s.p., da ti izda račun in mu daš 10-15% provizije. Tako ne boš izgubil študentskih ugodnosti, ki pa so brez zveze v primerjavi s tem kaj boš lahko legalno zaslužil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mat xxl ::

Pozabi , to, kar ti rabiš se imenuje NORMIRAN S.P. ali po domače "popoldanski" s.p.

Bo daleč najceneje, sicer pa ne pozabi, tudi če firmo odpreš v Siriji, boš davek moral plačati tudi tu !

ales85 ::

mat xxl je izjavil:

Pozabi , to, kar ti rabiš se imenuje NORMIRAN S.P. ali po domače "popoldanski" s.p.

Bo daleč najceneje, sicer pa ne pozabi, tudi če firmo odpreš v Siriji, boš davek moral plačati tudi tu !

Od kdaj se pa normiran s.p. imenuje popoldanski s.p.? Potem jaz očitno nekaj delam narobe, če delam polni delovni čas preko "popoldanskega" s.p.-ja.

Verjetno si želel povedati, da je s.p. v Sloveniji lahko tudi t.i. "popoldanski" (ob redni zaposlitvi). In tukaj ni pomembno ali je normiran ali ne.

oblak44 ::

Normirani sP nemorem ker sem študent, nisem zaposlen.
Tako da slovenija sploh ni izbira ker bi delal z izgubo.

Morda edino če bi doo odprl, navedel zaposlenega starša za lastnika, jaz pa bi bil prokurist.Samo nekako nočem drugih vpletati v moje posle, tako da bi raje drugje.


Sejšele sem gledal in zgleda zelo mamljivo in ugodno.
Samo je offshore pa nevem kako to deluje, ker bančni račun dvomim da bi tam lahko odprl. A lahko imaš tam podjetje, bančni račun pa v Sloveniji? + verjetno je težje sodelovati z drugimi, npr. da sprejemaš plačilo prek kartic,?


Kaj pa morda kakšna estonija, UK, če kdo ve? Se tam splača... Ubistvoma je glavni problem da morem plačevati te obveznosti in da izgubim status.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oblak44 ()

jype ::

oblak44> Kaj pa morda kakšna estonija, UK, če kdo ve? Se tam splača... Ubistvoma je glavni problem da morem plačevati te obveznosti in da izgubim status.

Status boš izgubil v vsakem primeru, razen v primeru, da boš prihodke skrival pred državo, to je pa prepovedano.

Kot prvič samozaposlen si upravičen do subvencije, izkoristi jo.

ales85 ::

Moraš tudi vedeti, da če boš odpiral podjetje v kakšni davčni oazi in posluješ s podjetjem iz Slovenije, kateremu boš tudi izdal račun, se lahko zgodi, da FUSR ne bo priznal faktur, ki jih izdaš kot strošek in jih bo temu primerno obdavčil.

Jasno, da želiš čim bolj na svoje in ne povezovati drugih ampak, če delaš, izgubiš tudi status. Ker pa si študent bi lahko delal preko študentskega servisa. Zakaj pa to ni primerno?

Ice-Heki ::

Če hočeš ohraniti status je edini način da prosiš starše, če so lastniki d.o.o. in potem ti urejaš vse kar je povezano z d.o.o.

oblak44 ::

Kakšen pa je pogoj za izgubo študentskega statusa. V kolikor imaš kakšne prihodke? Sem misli, da je to zato ker nemoreš imeti hkrati SP in imeti status - potem podjetje v drugi državi ne reši ničesar...?

Miha 333 ::

Pogoj je, če se pokojninsko in zdravstveno zavaruješ na drugi osnovi. To se zgodi v primeru, če odpreš s.p., saj si potem polno zavarovan iz tega naslova, prav tako se to zgodi, če si hkrati družbenik in poslovodna oseba družbe. Torej če si samo družbenik, nisi pa poslovodna oseba ali pa če si samo poslovodna oseba, nisi pa družbenik, obdržiš status študenta oziroma vse njegove ugodnosti.

Lonsarg ::

Komot si zaposlen in hkrati student! Vem ker sm to prakticiral.

Izgubiš sicer studentso prehrano in studentsko delo. Zastonj študij ti pa ostane, ugibam da se gre za to.

Miha 333 ::

Pravica do brezplačnega rednega študija ti v vsakem primeru ostane, ja. In to je edino, kar ti ostane.

Lonsarg ::

Zarad 35EUR(20 obvezno + 15 dodatno) zavarovanja boš šel komplicirat?

Davčna oaza je ilegalna, če je jo uporabljaš kot davčno oazo(ne plačuješ davka). Če pa doma plačaš davek na izplačilo kot se šika potem pa profitiraš tistih 5-10% manj davka na dobiček kot ga ima naša država, to je pa tudi to. Ampak potem to sploh zate ni več davčna oaza v vsej svoji definiciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mavrik ::

Če odpreš podjetje ne izgubiš študentskega statusa. Zgubiš pa nekatere ugodnosti za študente (druga stvar) in pri njih ponavadi piše da ne smeš biti zaposlen oz. si lastiti podjetje - prehrana, študenski domovi in subvencije.
The truth is rarely pure and never simple.

oblak44 ::

Lonsarg je izjavil:

Zarad 35EUR(20 obvezno + 15 dodatno) zavarovanja boš šel komplicirat?

Davčna oaza je ilegalna, če je jo uporabljaš kot davčno oazo(ne plačuješ davka). Če pa doma plačaš davek na izplačilo kot se šika potem pa profitiraš tistih 5-10% manj davka na dobiček kot ga ima naša država, to je pa tudi to. Ampak potem to sploh zate ni več davčna oaza v vsej svoji definiciji.


A niso prispevki med 200-300eur (z "popustom") + po možnosti bi rabil računovodstvo + nimam bonov, in je minusa približno 400eur. Toliko pa vsaj na začetku sigurno nebi dobil in si tudi ne bi moral privoščiti...

V npr. Sejšelih bi me toliko prišlo celo leto.

Mavrik je izjavil:

Če odpreš podjetje ne izgubiš študentskega statusa. Zgubiš pa nekatere ugodnosti za študente (druga stvar) in pri njih ponavadi piše da ne smeš biti zaposlen oz. si lastiti podjetje - prehrana, študenski domovi in subvencije.


A če odprem podjetje v drugi državi izgubim te subvencije ali ne? To je glavno kar me zanima.

Miha 333 ::

Kot so povedali, da, izgubiš. Razen če FURSu kaj zatajiš, kar se na dolgi rok nikoli ne obrestuje.

Pa še nekaj, ti gledaš samo stroške obratovanja podjetja v tujini. Ne pozabi, da ko si izplačaš dobiček, je to izplačilo podvrženo domači obdavčitvi. Poleg tega, če želiš odpreti račun tujega podjetja v Sloveniji, moraš za podjetje pridobiti slovensko davčno številko in takoj padeš pod drobnogled FURSa. Poleg tega običajno rabiš še računovodjo v državi, kjer je podjetje, ker nekatere dokumente je pač treba tudi tam oddajati, da zadostiš njihovim zakonom. Agent ponavadi skrbi samo za zadeve v zvezi z registracijo podjetja.

Poleg tega so vsa nakazila slovenskih poslovnih subjektov v države s tega seznama (ko ravno omenjaš Sejšele) podvržene 15 % obdavčitvi - to je mišljeno kot ukrep proti izkoriščanju davčnih oaz.

Da pa to še ni dovolj, se po EU zakonodaji šteje, da če se posli podjetja, ki je registrirano izven EU, vodijo v državi EU, se to podjetje šteje kot davčni rezident te države.

Skratka, zadeva ni tako enostavna in da celotna rešitev po zakonih in pred organi zdrži kot davčna optimizacija (nisem napisal davčna utaja), rabiš nekega svetovalca, ki ti oblikuje celotno konstrukcijo.

Če bi imel z osnovnimi stroški s.p.-ja 400 EUR minusa, je to daleč premalo dohodkov, da bi sploh razmišljal o offshore firmi. Offshore se grejo ljudje, ki obračajo najmanj par 100K letno, kjer se lahko potencialno potem res nekaj pozna. Z za slovenske razmere normalnimi dohodki pozabi offshore, je preveč sitnosti in se ne splača.

Za tistih par 100 EUR zaslužka najdi neko podjetje / s.p., ki naj izda račun, tebi pa naj plača preko študentske napotnice. To je najceneje, dokler imaš status študenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

oblak44 ::

Miha 333 je izjavil:

Kot so povedali, da, izgubiš. Razen če FURSu kaj zatajiš, kar se na dolgi rok nikoli ne obrestuje.

Pa še nekaj, ti gledaš samo stroške obratovanja podjetja v tujini. Ne pozabi, da ko si izplačaš dobiček, je to izplačilo podvrženo domači obdavčitvi. Poleg tega, če želiš odpreti račun tujega podjetja v Sloveniji, moraš za podjetje pridobiti slovensko davčno številko in takoj padeš pod drobnogled FURSa. Poleg tega običajno rabiš še računovodjo v državi, kjer je podjetje, ker nekatere dokumente je pač treba tudi tam oddajati, da zadostiš njihovim zakonom. Agent ponavadi skrbi samo za zadeve v zvezi z registracijo podjetja.

Poleg tega so vsa nakazila slovenskih poslovnih subjektov v države s tega seznama (ko ravno omenjaš Sejšele) podvržene 15 % obdavčitvi - to je mišljeno kot ukrep proti izkoriščanju davčnih oaz.

Da pa to še ni dovolj, se po EU zakonodaji šteje, da če se posli podjetja, ki je registrirano izven EU, vodijo v državi EU, se to podjetje šteje kot davčni rezident te države.

Skratka, zadeva ni tako enostavna in da celotna rešitev po zakonih in pred organi zdrži kot davčna optimizacija (nisem napisal davčna utaja), rabiš nekega svetovalca, ki ti oblikuje celotno konstrukcijo.

Če bi imel z osnovnimi stroški s.p.-ja 400 EUR minusa, je to daleč premalo dohodkov, da bi sploh razmišljal o offshore firmi. Offshore se grejo ljudje, ki obračajo najmanj par 100K letno, kjer se lahko potencialno potem res nekaj pozna. Z za slovenske razmere normalnimi dohodki pozabi offshore, je preveč sitnosti in se ne splača.

Za tistih par 100 EUR zaslužka najdi neko podjetje / s.p., ki naj izda račun, tebi pa naj plača preko študentske napotnice. To je najceneje, dokler imaš status študenta.


Uf hvala za tako izčrpen odgovor :O

Samo glede tistih 15%, to sem v nekem PDF dokumentu zasledil, da velja le za določene storitve kot so "information services, marketing,.. " in podobno. Če je pa res pa nevem.

Hja zgleda da ni neke dobre možnosti... Razen če bi odprl doo na ime staršev in bi bil prokurist. Potem ni stroškov("birokratskih", razen npr računovodje)?

Brane22 ::

ales85 je izjavil:

Moraš tudi vedeti, da če boš odpiral podjetje v kakšni davčni oazi in posluješ s podjetjem iz Slovenije, kateremu boš tudi izdal račun, se lahko zgodi, da FUSR ne bo priznal faktur, ki jih izdaš kot strošek in jih bo temu primerno obdavčil.

Jasno, da želiš čim bolj na svoje in ne povezovati drugih ampak, če delaš, izgubiš tudi status. Ker pa si študent bi lahko delal preko študentskega servisa. Zakaj pa to ni primerno?


Zakaj točno FURS ne bi priznal takih faktur ?
In zakaj točno se pri odprtju takega podjetja "izogibaš davkom", če je to mišljeno v ilegalnem smislu ?

Odprl si pravno osebo pač tam, kjer je bilo to zanjo najugodneje. To, da/če ti skozi njo delaš še vedno tu, nima veze z ničemer.

St235 ::

In zakaj točno se pri odprtju takega podjetja "izogibaš davkom", če je to mišljeno v ilegalnem smislu ?

Odvisno kaj je namen off shore podjetja. Če odpreš podjetje v tujini, ker v tujini posluješ je to povesem legano. Če odpreš podtje v tujini in posluješ v Sloveniji, ter podjetje v tujini uporabljaš za izogibanje davčnim obveznostim pa je to seveda druga zgodba. In glede na napisano to sprašuje OP.

Po ugotovitvah FURS so tri najpogostejše prepovedane prakse:
1. Prenos denarja na področja, kjer se zbriše sled izvora in obdavčitve denarja
2. Ustanovitve podjetja v tujini, čeprav to posluje in se vodi iz Slovenije z namenom izgibanja plačila davka v RS.
3. Izdajanje fiktivnih računov iz davčno bolj ugodnih področji.

Točka 3 je tudi odgovor na tvoje drugo vprašanje.

Odprl si pravno osebo pač tam, kjer je bilo to zanjo najugodneje. To, da/če ti skozi njo delaš še vedno tu, nima veze z ničemer.

Dokler odpreš podjetje v tujini iz poslovnih razlogov to ni isto, kot če ga odpreš z namenom izogibanja plačila davkov. Samo poglej kak račun je dobil Apple od komisarke Vestager.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mat xxl ::

Lej na simpl, najbolje, da najdeš nekoga z normiranim s.p. in mu plačuješ 10 % od prometa in bosta oba zadovoljna.. Pa ne mene spraševati sam nimam .....

oblak44 ::

mat xxl je izjavil:

Lej na simpl, najbolje, da najdeš nekoga z normiranim s.p. in mu plačuješ 10 % od prometa in bosta oba zadovoljna.. Pa ne mene spraševati sam nimam .....


Kako pa mi potem to podjetje plača. Pod mizo tako rekoč? Saj me ne moti samo zanima me.

Se mi pa zdijo razmere za začetek podjetništva zlo težke. Ne začne se povsod z velikimi investicijami in iz malega lahko nastane veliko ampak pri nas ljuba Slovenija meče podjetnikom polena pod noge... Vsaj jaz imam tak občutek, morda se pa motim.

jype ::

oblak44> Kako pa mi potem to podjetje plača. Pod mizo tako rekoč?

S sredstvi lastnik s.p. prosto razpolaga in jih sme "šenkat", a z omejitvami.

Če lastnik s.p. ni tvoj direktni sorodnik, potem to _ni_ legalno (čeprav je on plačal vse davke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12821348 (7843) nurmaln
»

Kje odpreti podjetje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539767 (8083) NikolormousB
»

Apple prvak v parkiranju denarja v davčnih oazah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10152248 (47882) bbbbbb2015
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114398 (11748) M.B.

Več podobnih tem