» »

Denarna socialna pomoč

Denarna socialna pomoč

Quantum ::

Zanima me, ali sem upravičen do denarne socialne pomoči?

-sem izredni študent
-sam živim v privatnem stanovanju
-s strani staršev ne dobim nobenega dohodka
-star sem 25. let
-delam preko študentskega servisa

ps. Zanima me, kakšna je razlika me prijavo lastnega gospodinjstva in stalnega naslova. Ali lahko prijavim oboje tudi, če živiš eventualno v študetnskem domu?

lp

dice7 ::

do 26. leta ti kot studentu pripada prezivnina, za socialno pa ne vem. ce se ne mores na zavod prijavit ti tk ne more pripadat

nikjozo ::

Eden od pogojev za CSD je prijava na Zavodu za zaposlovanje kot brezposelna oseba. Ti pa imaš status študenta, torej ne.

shadeX ::

Nop, ne izpolnjujes pogojev.

scipascapa ::

Ne. Imaš pa na njihovi spletni strani vse napisano.

Alien123 ::

Ja kaj bi še ti imel? Si študent + delaš preko študentskiga in bi še rad imel socialno? Neverjetno

DOOM_er ::

sem bil v isti situaciji kot ti, lastno stanovanje in gospodinjstvo, edina razlika je da sem bil jaz reden študent. Preverjeno ti ne pripada nič, še štipendija je ob relativno visokih študentskih prihodkih praktično misija nemogoče. Sicer pa nevem kaj bi še rad, s študentskim delom in boni se da čisto lepo živet na samem
Robots will steal your job. But that's OK

shadeX ::

Sicer pa nevem kaj bi še rad, s študentskim delom in boni se da čisto lepo živet na samem


Ja. In s stanovanjem po študentski ceni. Ma da preživiš npr z minimalno plačo + najemniško stanovanje z vsemi stroški moraš biti bog da ti tole rata.

MadMen ::

Pač najameš sobo, ni to nekaj čudnega, ne pri nas in ne v tujini.

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Ja. In s stanovanjem po študentski ceni. Ma da preživiš npr z minimalno plačo + najemniško stanovanje z vsemi stroški moraš biti bog da ti tole rata.

Od kdaj je pa minimum za študenta kar lastno stanovanje? Že lastna soba je skoraj luksus...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DOOM_er ::

jaz priznam da sem imel tak luksuz lastnega stanovanja (230€ stroškov), zraven sem imel še 300€ več kot dovolj za življenje čez mesec.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

socialna pomoč

Oddelek: Loža
486582 (4995) otago
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321711 (16923) bluefish
»

Kako preživeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548073 (6077) OrkAA
»

Stanovanjski problem mladih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
668353 (6953) Mati
»

Pavziranje

Oddelek: Šola
235631 (4957) jest10

Več podobnih tem