» »

XP1700 Tb - katera plata in kater RAM?

XP1700 Tb - katera plata in kater RAM?

PhotoBlaz ::

Ze imam XP 1700 Tb, pa neko plato in SDR, grem v nakup nove plate in DDR rama.
Kaj mi svetujete? Kaj kupiti in kje kupiti?
Seveda se more preklemansko dobr dat navijat :D
Hvala!

Cau

Oblivion ::

Glede na to, da pri govoru o navijanju bo vecina mnenj enakih si vzames lahko med Epox 8rda3+ in Abit NF7-S (rev 2.0), ram pa najbrz TwinMOS z Winbond cipi BH5 (kolicino pa sam ves kolko bos rabu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

PhotoBlaz ::

hmm...zdej sem nekako gledal te plate pa rame,....pa sem se odlocil, da vzamem EPOX 8RDA+ (je za 10k skor cenejsa kot tidve zgoraj omenjeni pa na forumu sm vidu, da je bla tud kar dost popularna pred 8RDA3+) RAM pa bi vzel DDR 512 400 (3200)

plata= 25 000
RAM = 20 000

Je to OK cena in izbira?

schurda ::

NE, kupi Abit. Preberi malo naokrog, ABIT ima stabilnejse napetosti, to sem ze 100x povedal! To nikjer v navodilih ne pise, vendar so to "male tajne velikih majstora". Teh 10k se splaca dati vec!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

OwcA ::

@schurda: nakladaš. Napetosti so odvisen od miljona stvari, od kvalitete komponent, ki se od plošče do plošče istega proizvajalca razlikujejo, od napajlnika, od hlajenja, od natančnosti merilnega čipa in programa ...
Vzemi raje 8RDA+ (ne 8RDA3), samo glej da bo imela C18D, torej nForce2 Ultra 400. Vse plošče narejene maja ali novejše bi to že morale imeti. Te so več kot kokurenčne NF-7 rev 2.0, 10k je pa tudi 10k.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

boštjan ::

RAM pa bi vzel DDR 512 400 (3200)

vzami 2X256,d izkoristiš dula način ,ki ga ta čipset podpira

Clemento ::

OwcA: Na zalost ima tip prav. Kot najbrz ves ima nf7 dva konktorja za strom n plato
prklopt -en je z locen strom za proc da ma bolj konstantne napetosti. Jst sem mel tako 8rda+
zdej mam pa nf7-s pa lahko povem da so voltaze velik bolj stabilne.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

OwcA ::

@Clemento: dodatna 12 V linija je tam predvsem zato, da razbremeni 5 V, zaradi česar takšne pločše ne potrebujejo tako močnega napajalnika, na stabilnost pa ne upliva, ker tako ali tako teh 12 V ne napaj procesorja neposredno, ampak MOSFETe, njihov izhod pa je še dodatno prefiltriran, ko gre skozi kondenzatorje. Napetosti kot jih vidiš v BIOSu ali MBM ne povedo kaj dosti, ker ne veš kako so skalibirirane, kakšno resolucijo ima merilni čip, kakšen interval ... Da bi lahko sodil, bi moral uporabiti oscioskop, drugače lahko primerjaš bolj ali manj samo koliko lahko naviješ procesor na posamezni plošči.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

schurda ::

Owca, glede napetosti ti moram povedati, da sem jih meril s precej dobrim kalibriranim digitalcem na HIP kontrolerju in sem ugotovil, da ima Abit-ka napako sele na tretji decimalki za vejico. Ce je v biosu kazalo recimo 1.75V, je na instrumentu bilo 1.752V, kar je precej natancno. Se pa strinjam s tvojimi trditvami, mislim, da je najbolj pomemben napajalnik. Se posebno, ce je sistem obremenjen do daske.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930346 (16941) Jaffa
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653971 (2987) cole-22
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457246 (4928) pele-on
»

8RDA in 8RDA3+ bios

Oddelek: Strojna oprema
21988 (857) bosstjann
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595757 (4492) frenk

Več podobnih tem