» »

Alu feltne - ETA BETA Tettsut

Alu feltne - ETA BETA Tettsut

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me kdo mogoce kaj ve ce je res kaj na tem, kajti slisal sem da ce zelis imeti alu feltne tudi za cez zimo, da ti lahko spusti gume? Torej imam feltne ETA BETA Tettsut sedaj gor letne gume in ko bi prisla zima bi menjal zimske gume ampak je to ok gledano samo s tega vidika, da mi nebi spuscale? Lahko kje to preverim? Hvala

Okapi ::

;) Off topic, ampak ime me je vrnilo 40+ let v preteklost, ko sem bral Miki Miško v italijanščini (OK, bolj gledal slike kot bral).

T-Mac ::

Haha :)

Tole sem zasledil nekje: ''ni priporočljivo dajat iste gume večkrat dol pa gor s platišča, ker se ti lahko zgodi da čez nekaj časa ne bo več dovolj tesnila in bo začela malo puščat.''

T-Mac ::

In se to za zraven kaj menite, da bi imel kar M+S gume ce gledamo koliko je snega pri nas ni neke panike?

subby ::

IIRC se lita platišča po zimi manj koristijo zgolj zato, ker po snegu lažje kakšen robnik zadaneš in je jeklene manj škoda in nekako težje poškodovat.

Yossarian ::

Kje se kaj dobijo dobre ALU felne po spletu pri nas? Rabim pa za avto Toyota Verso, 16 colske.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

šernk ::

T-Mac je izjavil:

Haha :)

Tole sem zasledil nekje: ''ni priporočljivo dajat iste gume večkrat dol pa gor s platišča, ker se ti lahko zgodi da čez nekaj časa ne bo več dovolj tesnila in bo začela malo puščat.''


čeprav v teoriji dopuščam možnost da se to zgodi, doslej še nisem slišal za ta primer.

ne vem pa koliko se ti izplača stalno menjat gume. platišče zagotovo dobiš za tam okoli 70eur/kom novo. rabljeno se da dobit še cenej najbrž če te ne briga kaj dosti kako izgledajo, da ne govorim o železnih. če imaš prostor se na dolgi rok zagotovo bolj izplača imet dodaten komplet platišč kot pa stalno menjavat gume.

ali imaš pa alu ali železna platišča je pa gumi popolnoma vseeno zaenkrat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krepki ::

Da ne odpiram nove teme,a mogoče kdo ve ali bi ta platišča,pasala na pasata 2002 letnik
7Jx17H2
ET 45
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6310338 (6805) šernk
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8815406 (12770) nekoman
»

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7121154 (17418) GrimReaper
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13725238 (22604) krneki0001
»

Jeklena vs. ALU platišča pozimi

Oddelek: Loža
177516 (6904) Nejc Pintar

Več podobnih tem